Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 21:47   #1
Jesu li Zvijezde...Zvijezde!?

Tko god voli gledati u zvjezdano nebo...a ima vas,vrlo vjerovatno je primjetio jednu anomaliju koje nije ni svjestan!Možda i je ali ne nalazim nikakve teme ili komentare o toma.
Svi smo nebrojeno puta vidjeli nešto na noćnom nebu što se kreće a izgledom se ne razlikuje od ostalih Zvijezda..netko pomisli kometa..netko avion..netko NLO ili što god..dakle približno istog sjaja i veličine kao drugi objekti na nebu ali se kreće.
E pa prije nekih tjedan dana sam prateći jednu od tih putujućih točaka primjetio da kad joj se na putu nađe točka (Zvijezda) koja stoji tamo i ne mrda..ova ju UVIJEK izbjegne!Znači ide direkt na nju i kad joj se približi..napravi nekakav manevar pa je obiđe.
Nadam se da razumijete o čemu pričam.
Cijeli tjedan evo navečer gledam i od nekakvih stotinjak tih kometa,aviona...niti jedno nije prošlo "ispod" ili "kroz" Zvijezdu koja samo stoji.
Volio bi da malo obratite pažnju na to..jer stalno nešto leti po nebu (zanemarite ono sa crvenim treperećim svjetlima) dovoljno je desetak minuta da uberete to o čemu pričam.Nažalost slijedećih par dana će bit oblačno.

Ako je avion..zašto bi išta izbjegavao?Ne leti u ravnini Zvijezda.
Ako je kometa i leti u istoj ravnini...zašto se ne zabije u Zvijezdu?
Ako je NLO...i leti u toj putanji da bi trebao manevrirat...zar je iste veličine kao Zvijezda!?
Možda je stvar u zakrivljenosti prostora...možda o iluziji svjetlosti koja putuje tko zna koliko..ali meni to izgleda čudno.
Zna li netko nešto više o tome?
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:06   #2
Satelit? To je jedno od mogućnosti, oni se također mogu vidjeti golim okom, neki sjaje više, neki manje
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:12   #3
Ja često gledam u nebo jer od malena obožavam gledati zvijezde i da primjetila sam tu zvijezdu šta se polako kreće.
Mislim da je satelit. Ali nešto drugo mi je interesantnije u sumrak dok gledam prema moru pojavi se crvena velika zvijezda koja se polako miče i odjednom nestane.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:21   #4
ovo me podsjeća na moj incident s Vegom kad sam videl da se kreće. nekaj je čudno na nebu. jako.
šteta kaj nemam više vremena i mira gledat zvijezde noću. heh.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:30   #5
Ne radi se o jednoj zvijezdi,satelitu,što god nego o svakoj.Jednu sam pratio dosta dugo i izbjegla je 4 obične zvijezde uz povremena nagla ubrzavanja kad bi se našla na "praznom" dijelu neba!
Isto tako mi se učinilo da neka odjednom krene iz čistog mira iako je samo stajala...al to ne tvrdim nego mislim da sam vidio.
Šta se imaju izmicat jedna drugoj kad si nisu ni blizu!?
Obratite malo pažnju na to slijedeći put kad vidite da nešto leti.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:38   #6
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Ne radi se o jednoj zvijezdi,satelitu,što god nego o svakoj.Jednu sam pratio dosta dugo i izbjegla je 4 obične zvijezde uz povremena nagla ubrzavanja kad bi se našla na "praznom" dijelu neba!
Isto tako mi se učinilo da neka odjednom krene iz čistog mira iako je samo stajala...al to ne tvrdim nego mislim da sam vidio.
Šta se imaju izmicat jedna drugoj kad si nisu ni blizu!?
Obratite malo pažnju na to slijedeći put kad vidite da nešto leti.
U kojem se to vremenskom razdoblju događalu, kroz par minuta, desetak minuta, pol sata, sat?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 07:08   #7
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Ja često gledam u nebo jer od malena obožavam gledati zvijezde i da primjetila sam tu zvijezdu šta se polako kreće.
Mislim da je satelit. Ali nešto drugo mi je interesantnije u sumrak dok gledam prema moru pojavi se crvena velika zvijezda koja se polako miče i odjednom nestane.
nibiru? haha


ma to ti je merkur, planet, on se vidi kod zalaska sunca, ali samo kad je ljepo vrijeme i ravan horizont (more npr..)

a ovo je čudno, ako je i satelit, pa ne može se on zabiti u drugu zvijezdu na izbjegava??

mozda ti se to čini zbog atmosfere
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 08:34   #8
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
nibiru? haha


ma to ti je merkur, planet, on se vidi kod zalaska sunca, ali samo kad je ljepo vrijeme i ravan horizont (more npr..)

a ovo je čudno, ako je i satelit, pa ne može se on zabiti u drugu zvijezdu na izbjegava??

mozda ti se to čini zbog atmosfere
Ma da je Merkur, nebi se micao po nebu, pojavljivao i onda nestao, pa se ponovo pojavio malo dalje. I nisam jedina koja je to vidjela.
Pojava se dešava vrlo često.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:48   #9
@visoka peta. probaj pogledat zviježđa oko te kugle kad leti, pa probaj NEGDJE vidjet kaj bi to točno moglo biti. ak nemreš identificirat, bude zanimljivo ^^
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:29   #10
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Ma da je Merkur, nebi se micao po nebu, pojavljivao i onda nestao, pa se ponovo pojavio malo dalje. I nisam jedina koja je to vidjela.
Pojava se dešava vrlo često.
daj probaj u paintu skicirati sunce i gdje je ta zvijezda....

jel sunce već zađe ili je to tijekom zalaženja?
mozda je famozni nibiru,haha
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:35   #11
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Ne radi se o jednoj zvijezdi,satelitu,što god nego o svakoj.Jednu sam pratio dosta dugo i izbjegla je 4 obične zvijezde uz povremena nagla ubrzavanja kad bi se našla na "praznom" dijelu neba!
Isto tako mi se učinilo da neka odjednom krene iz čistog mira iako je samo stajala...al to ne tvrdim nego mislim da sam vidio.
Šta se imaju izmicat jedna drugoj kad si nisu ni blizu!?
Obratite malo pažnju na to slijedeći put kad vidite da nešto leti.
Da vidio sam to puno puta ali nije bilo zaobilaženja zvijezda. Ta "putujuća zvijezda" malo prebrza za avion, a opet prespora za meteor je vjerojatno satelit. Samo sam uvijek iznenađen što ih ima u tolikom broju. (svake 3-4 min)
emm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 16:12   #12
Mislim da previse vjerujete vlastitim ocima. Kod tako malih svijetlih tockica lako se oko prevari. Tako mogu zvijezde plesat amo-tamo i slicne stvari. Jednom sam gledao neke grafite na zidu u polumraku pa su se poceli micat amo-tamo, prebolesno nesto...
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 16:36   #13
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Mislim da previse vjerujete vlastitim ocima. Kod tako malih svijetlih tockica lako se oko prevari. Tako mogu zvijezde plesat amo-tamo i slicne stvari. Jednom sam gledao neke grafite na zidu u polumraku pa su se poceli micat amo-tamo, prebolesno nesto...
problem je kad gledaš s dalekozorom pa se desi isto.
slažem se da je vjerojatno optička varka, al je čudno kak god pogledaš.
jer znanstveno nebi znal objasnit. (al nije baš da sam maher kaj se tiče optike)

osobito je kad prva zvijezda koju vidiš na nebu sam "doleti" i onda vibrira i "odšeće" se istočno, i kasnije kad se pojave sve ostale zvijezde, skužiš da si gledal ono kaj bi trebalo bit Vega
da je čudno, čudno je.
al da je ljudska pogreška moguća, isto ne iskljućujem.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:08   #14
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Tko god voli gledati u zvjezdano nebo...a ima vas,vrlo vjerovatno je primjetio jednu anomaliju koje nije ni svjestan!Možda i je ali ne nalazim nikakve teme ili komentare o toma.
Svi smo nebrojeno puta vidjeli nešto na noćnom nebu što se kreće a izgledom se ne razlikuje od ostalih Zvijezda..netko pomisli kometa..netko avion..netko NLO ili što god..dakle približno istog sjaja i veličine kao drugi objekti na nebu ali se kreće.
E pa prije nekih tjedan dana sam prateći jednu od tih putujućih točaka primjetio da kad joj se na putu nađe točka (Zvijezda) koja stoji tamo i ne mrda..ova ju UVIJEK izbjegne!Znači ide direkt na nju i kad joj se približi..napravi nekakav manevar pa je obiđe.
Nadam se da razumijete o čemu pričam.
Cijeli tjedan evo navečer gledam i od nekakvih stotinjak tih kometa,aviona...niti jedno nije prošlo "ispod" ili "kroz" Zvijezdu koja samo stoji.
Volio bi da malo obratite pažnju na to..jer stalno nešto leti po nebu (zanemarite ono sa crvenim treperećim svjetlima) dovoljno je desetak minuta da uberete to o čemu pričam.Nažalost slijedećih par dana će bit oblačno.

Ako je avion..zašto bi išta izbjegavao?Ne leti u ravnini Zvijezda.
Ako je kometa i leti u istoj ravnini...zašto se ne zabije u Zvijezdu?
Ako je NLO...i leti u toj putanji da bi trebao manevrirat...zar je iste veličine kao Zvijezda!?
Možda je stvar u zakrivljenosti prostora...možda o iluziji svjetlosti koja putuje tko zna koliko..ali meni to izgleda čudno.
Zna li netko nešto više o tome?
jesi gledao golim okom ili teleskopom?
anoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:19   #15
Golim okom.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:13   #16
Vjerojatno opticki efekt koji ti se javi kad se u mrklom mraku susretnu dvije svijetle tocke, svijetlost zvijezde malo zakamuflira svijetlost satelita ili obratno pa ti se cini kao da manevriraju jedno oko drugog. Takodjer sateliti nisu savrsene kugle nego imaju svoj neki oblik pa ovisno kako se rotiraju oko osi ili mijenjaju svoj polozaj u odnosu na sunce, tako se mijenja i jacina/usmjerenje njihove svijetlosti. I satelit kao takav ima i svoje dijelove koji nisu osvijetljeni pa ti mogu djelomicno prekriti zvijezdu a da to ne skuzis....

Inace, nije da su sve zvijezde na ploci jednako udaljenoj od nas pa da ih se treba mimoilaziti kad se po toj ploci vozi...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:56   #17
Glupi ste... Izbjegava zvijezde, ajde malo razmisli...cc... DEBILI !
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.09.2009., 19:08   #18
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
daj probaj u paintu skicirati sunce i gdje je ta zvijezda....

jel sunce već zađe ili je to tijekom zalaženja?
mozda je famozni nibiru,haha
Nakon što sunce zađe, recimo već je i noć, ali ne potpuna, pojavljuje se često i to godinama. Veče je od ibilo koje zvijezde i crvenkaste je boje.
Napominjem da nisam jedina koja to viđa i nisam pod nikakvim medikamentima.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:14   #19
Nisam to jos vidio, bas cu pogledat.. Eh da, obozavam kad se ujutro probudim, blejat u Veneru..
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 22:02   #20
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
problem je kad gledaš s dalekozorom pa se desi isto.
Mislim da bi se i sa dalekozorom oko moglo prevarit. Najbolje bi bilo snimit kamerom, pa kasnije gledat slicicu po slicicu, bez da oko pravi svoje kompenzacije.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.