Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 11:53   #41
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
... Reče molekularac i server na kojem leži forum.hr se spontano samozapali
Ja se ne bojim leptira a bome ni puno vecih zivina
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:25   #42
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
... Reče molekularac i server na kojem leži forum.hr se spontano samozapali



To svi znamo, ali zašto su tolike razlike među njima ?
Ovo prvo si dobro primjetila

Malo smo površni, jel? treba kliknuti na priloženi link i proći po stranici No, shvaćam, sa onakvim pandžama je potrebno klikanje smanjiti na najmanju moguću razinu. Mogao bi se miš oštetiti
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
Ja se ne bojim leptira a bome ni puno vecih zivina
Ej frajeru, leptir ti nije ono dvonožno pernato stvorenje koje se glasa živživ. Leptir je KUKAC!!!
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:07   #43
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Evo, kaže tu, nije ziher, iako meni zvuči logično:

Moths tend to have stout and hairy or furry-looking bodies, while butterflies have slender and smoother abdomens. Moths have larger scales on their wings which makes them look more dense and fluffy. Butterflies on the other hand possess fine scales. This difference is possibly due to the need for moths to conserve heat during the cooler nights whereas butterflies are able to absorb solar radiation

Saćemo vidit šta će Đeriko reć.

Hvala na objašnjenju gotter i morbid.
Hm, pa to bi bilo i očito. Nego, možda tu ima još nešto manje očito, a ne možemo se sjetiti što.



Tika


__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:03   #44
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
This difference is possibly due to the need for moths to conserve heat during the cooler nights whereas butterflies are able to absorb solar radiation
Ima smisla, ali kad pomislim na noćne leptire u tropskim vlažnim šumama, koji su najtustiji i najdlakaviji na Zemlji, a žive u toplim i stravično vlažnim uvjetima, stvar ne drži vodu toliko dobro. Temperature tamo ne osciliraju značajno noću, ono, padnu cca sa 35 na 30 i u načelu su poprilično ujednačene tijekom mjeseci
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:21   #45
Imao sam priliku biti u jednom svjetskom leptirariju...
Oblikom nešto kao veliki cirkuski šator od mreža, a unutra cca 30-35 stupnjeva C i užas sparno, vlažno.
Milina za vidjeti.
Dnevni leptiri lete, a noćni spavaju... zzz

Nekad je sjećam se znalo biti da oni nekakvi leptirići (noćni ili večernji možda) omanji krenu u jesen valjda prezimljavati (ili odmarati, drijemati) pa su se skupili na južnom zidu objekta.
Tog se sjećam otprije možda 15-ak godina...
Bili su cca 2-3 cm dugi i krila smeđe-crvena (gornja krila ja mislim smeđe-crne boje, a donja krila crvene boje)
Baš su bili lijepi...
gotterdamerung, možda znaš koji bi to bili?

Zadnje uređivanje Mark : 29.01.2010. at 18:27.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:30   #46
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Bili su cca 2-3 cm dugi i krila smeđe-crvena (gornja krila ja mislim smeđe-crne boje, a donja krila crvene boje)
Baš su bili lijepi...
gotterdamerung, možda znaš koji bi to bili?
Postoji cca 200 000 determiniranih vrsta leptira u preko 120 porodica. Misliš da mogu ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:26   #47
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ima smisla, ali kad pomislim na noćne leptire u tropskim vlažnim šumama, koji su najtustiji i najdlakaviji na Zemlji, a žive u toplim i stravično vlažnim uvjetima, stvar ne drži vodu toliko dobro. Temperature tamo ne osciliraju značajno noću, ono, padnu cca sa 35 na 30 i u načelu su poprilično ujednačene tijekom mjeseci
Ae, zato i veli u članku "moguće".

Interesantno baš.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:41   #48
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Postoji cca 200 000 determiniranih vrsta leptira u preko 120 porodica. Misliš da mogu ?
Siguran sam.
Zamisli, ipak nisu svi u cijelom svijetu, zar ne?

http://www.1000pictures.com/view.htm...jpg+x1024+y768

http://www.butterfly-conservation.or...rden_Tiger.pdf

Evo ovakvi nekakvi, iako mislim da su imali jednobojna krila.
Smeđa gornja, a donja crvena - ako se dobro sjećam.
A možda su i ovi...
Ništa dodatno nisam pronašao.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:16   #49
[QUOTE=gotterdamerung;24749357]Parkiraju se na površinu....


Neko ima dobar želudac i voli leteću marvu, svaka čast!!!
Ja sam (sad znam da je iz zlobe) svojedobno dobila plastičnog noćnog leptira, e, gadi mi se uzeti zver u ruku i iz zafrkancije staviti nekom u teku. Zastupam bubamare, "božji volek", ostalo tamanim (samo u svojoj sobi, ne vani) novinama ko Garfield. Svaka čast, gotterdamerungica, jednog dana bu se čulo za Tebe!
__________________
---------------------------------------------------
Razlikuj se od mase i bit ćeš kamenovan.
sekasmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:42   #50
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ono, koji ti k*, kao da se bojiš cvijeta
Ajde shvatio bi da se radi o
ali leptiri!?
ŠTO je to? Može link na wiki ili nešto?
shadowww is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:54   #51
Quote:
shadowww kaže: Pogledaj post
ŠTO je to? Može link na wiki ili nešto?
Scolopendra gigantea
http://www.nocturnabsas.com.ar/forum...a-gigante.html

Stonoga, prvi par nogu je preobražen u jaka kliješta, otrovne su.

Ova vrsta http://upload.wikimedia.org/wikipedi...D7-08-2291.JPG dolazi i kod nas

Ovako izgledaju kliješta


Jedna od rijetkih skupina koje meni izazivaju popriličnu nelagodu
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:55   #52
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Siguran sam.
Zamisli, ipak nisu svi u cijelom svijetu, zar ne?
Precizna determinacija se ne može obaviti ni preko slika, kamoli po sjećanju. Makar ne neka značajna. Potreban je mikroskop, naoružanje znanjem anatomije reda i ključ. Nekad je broj dlaka na mandibulama kukca presudan.

Quote:
sekasmith kaže: Pogledaj post
Neko ima dobar želudac i voli leteću marvu, svaka čast!!!
Ja sam (sad znam da je iz zlobe) svojedobno dobila plastičnog noćnog leptira, e, gadi mi se uzeti zver u ruku i iz zafrkancije staviti nekom u teku. Zastupam bubamare, "božji volek", ostalo tamanim (samo u svojoj sobi, ne vani) novinama ko Garfield. Svaka čast, gotterdamerungica, jednog dana bu se čulo za Tebe!
Ti to mene ?

Quote:
shadowww kaže: Pogledaj post
ŠTO je to? Može link na wiki ili nešto?
Teško je reći koja je vrsta, ali evo ti smjernice - http://en.wikipedia.org/wiki/Scolopendra_gigantea

edit: morbid se uštekao
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:09   #53
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jedna od rijetkih skupina koje meni izazivaju popriličnu nelagodu
Zašto ?

Ja to dirala na jednom terarističkom sajmu i rad bi imala jednog dana.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:40   #54
Sazno nisam nista... ni prof ne zna.
Dosad smo dosli do ovog:

- Da bi odrzavali temp po noci
- Jer su evolucijski stariji
- Spretniji su letaci
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:31   #55
Ma kad ti kažem da to moraš i možeš preko oka!

Eh, nekad je, imam osjećaj i leptira bilo više nego danas.

Najviše u metar visokoj djetelini ali i na groblju (uz poštovanje prema mrtvima, dakako)...

Ja volim kukce i sve to, ali sumnjam da bi imao volje precizno ih određivati kao ti... iako, da sam završio takve škole, tko zna...


Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Precizna determinacija se ne može obaviti ni preko slika, kamoli po sjećanju. Makar ne neka značajna. Potreban je mikroskop, naoružanje znanjem anatomije reda i ključ. Nekad je broj dlaka na mandibulama kukca presudan.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:17   #56
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
Sazno nisam nista... ni prof ne zna.
Kučinić?
Ako on ne zna... Ne zna nitko .

Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
- Spretniji su letaci
Kako se bolja pokrivenost egzoskeleta raznim tvorbama povezuje sa boljim sposobnostima za let ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:08   #57
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Kučinić?
Ako on ne zna... Ne zna nitko .



Kako se bolja pokrivenost egzoskeleta raznim tvorbama povezuje sa boljim sposobnostima za let ?
kako ti znas za njega

nisam to rekao. Samo sam rekao da su bolji letaci od dnevnih. Tocan razlog zasto je tako ne znam.
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:35   #58
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
kako ti znas za njega
Kako ne bih znala .

Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
nisam to rekao. Samo sam rekao da su bolji letaci od dnevnih. Tocan razlog zasto je tako ne znam.
Mislila sam da si nabrajanjem povezao te činjenice.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:11   #59
Quote:
Pink Sheep kaže: Pogledaj post
Brrrr - stravičan je
Ima jedna priča vezana za srodnika ovog leptira kojeg ti je morbid postao (Macroglossum stellatarum vrsta), ista porodica - ljiljci, Sphingidae.

Naime, Darwin je pao na guzicu kad su vidio Angraecum sesquipedale orhideju. Zašto? Nije mu bilo jasno tko ju oplođuje. Čaška je vrlo duboka a onaj tko se služi nektarom, sigurno doprinosi i oplodnji ovog cvijeta. 40 godina kasnije je našao leptira Xanthopan morgani praedicta na Madagaskaru, čiji proboscis tj. sisaljka mjeri prosječnih 35 cm



Eksperiment možeš obaviti sama. Uhvati ljiljka i pred njega stavi plitku posudu sa otopljenim šećerom u vodi. Polako iglom razmotaj sisaljku (savijena je u trubicu na donjoj strani glave) i samo na kratko omoči vrh u tu slatku vodu. Onda ćeš vidjeti veselje - leptir živne i počne "bičevati" sisaljkom posudu. Meni se redovito odlijepe od stola i u letu sišu tekućinu.

Možeš i ljeti predvečer u vrtu ili među cvijećem ostaviti takvu posudu. Jedino ljepše od jednog gladnog leptira je njih 50, kad se otimaju za otopljeni šećer
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:22   #60
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

brrrrr...
mamiceeeeeeeeeeeeeeee
što je to?? jel grize kad je ljuto?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.