Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 17:28   #61
Aha . Prgavo u vražju mater... A još je i otrovno
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:45   #62
Kako se zove i jel jestivo?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:58   #63
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Divan je!!!
Imam ih doma po vrtu ljeti, ali nisam znala da su leptiri.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:01   #64
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
Kako se zove i jel jestivo?
Piše ti gore .

Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Divan je!!!
Imam ih doma po vrtu ljeti, ali nisam znala da su leptiri.
Kod vas nema kolibrića (oni žive na području Amerike kao kontinenta), tako da ako netko leti, to su sigurno ljiljci.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:04   #65
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Kod vas nema kolibrića (oni žive na području Amerike kao kontinenta), tako da ako netko leti, to su sigurno ljiljci.
Mislila sam na doma u RH (jebiga, imam vise "domova" )...Znam da nesto zujavo leti po cvijecu, ali onda ocito nije ovo dlakavo ovdje.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:13   #66
ajme gotterdamerung pa ti doma imaš cijeli zološki vrt jel te koji ugrizao kada? (ne leptir već ostatak ekipe koji imaju zube)
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:37   #67
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Mislila sam na doma u RH (jebiga, imam vise "domova" )...Znam da nesto zujavo leti po cvijecu, ali onda ocito nije ovo dlakavo ovdje.
Erm, baš taj je kod tebe (RH) tj. nas

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ajme gotterdamerung pa ti doma imaš cijeli zološki vrt
Da bar :uzdisaj:

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jel te koji ugrizao kada? (ne leptir već ostatak ekipe koji imaju zube)
Nikad nitko. Ali, držim do mjera predostrožnosti i nastojim spriječiti potencijalno opasne događaje.

No, preživjela sam napad leptira

Prije jedno 4-5 godina sam par noći zaredom išla u šumu očekujući rojenje slakovih ljiljaka.

Muško:



Žensko:



Gusjenica:



I kukuljica:



Ljeto, dnevne temperature ogromne, sparina ubitačna. Naoružana jakom lampom i ogromnom željom da ih vidim, nisam odustala dok jedne noći na rubu šume, kraj ograde stare kuće obrasle slakom nisam našla gusti oblak leptira. Promatrala sam ih sa strane dok mi nije jedna ženka doletjela na bijelu majicu, lepetajući krilima. Uzela sam ju i malo nespretno ju jače stisnula prstima. Pošpricala mi je majicu nekakvom žućkasto-smećkastom tekućinom. Ni minutu kasnije je kompletan oblak leptira glasno zujeći letio oko mene, pokušavajući doći do fleke na majici. Šetali su mi po licu, vratu, koži ruku i škakljali me. Njih stotinjak istovremeno samo po glavi. Smijanje i mahanje rukama im ništa ne znači u životu, već se samo čvršće uhvate za kožu ruku, da ih ne otreseš. Nemjerljivo odličan osjećaj

Nažalost, to je bilo prije moje foto-ere
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 18:57   #68
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ljeto, dnevne temperature ogromne, sparina ubitačna. Naoružana jakom lampom i ogromnom željom da ih vidim, nisam odustala dok jedne noći na rubu šume, kraj ograde stare kuće obrasle slakom nisam našla gusti oblak leptira. Promatrala sam ih sa strane dok mi nije jedna ženka doletjela na bijelu majicu, lepetajući krilima. Uzela sam ju i malo nespretno ju jače stisnula prstima. Pošpricala mi je majicu nekakvom žućkasto-smećkastom tekućinom. Ni minutu kasnije je kompletan oblak leptira glasno zujeći letio oko mene, pokušavajući doći do fleke na majici. Šetali su mi po licu, vratu, koži ruku i škakljali me. Njih stotinjak istovremeno samo po glavi. Smijanje i mahanje rukama im ništa ne znači u životu, već se samo čvršće uhvate za kožu ruku, da ih ne otreseš. Nemjerljivo odličan osjećaj

Nažalost, to je bilo prije moje foto-ere
hahahaha!! napad leptira. podsjetilo me na ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=PWdtqwf3eIg

crveni domaći leptir - krvoločna zvijer
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:56   #69
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Zašto ?

Ja to dirala na jednom terarističkom sajmu i rad bi imala jednog dana.
Zato što su odvratne Nema šanse da bi izdržao da mi prođe po goloj koži sa onim bockavim nožicama, kliještima i škripavim skeletom Bilo bi samo pljas i ode stonoga u vječna lovišta
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
Sazno nisam nista... ni prof ne zna.
Prof.?
Znači više nije asistent u sjeni strašnog Habdije?
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Eksperiment možeš obaviti sama. Uhvati ljiljka i pred njega stavi plitku posudu sa otopljenim šećerom u vodi. Polako iglom razmotaj sisaljku (savijena je u trubicu na donjoj strani glave) i samo na kratko omoči vrh u tu slatku vodu. Onda ćeš vidjeti veselje - leptir živne i počne "bičevati" sisaljkom posudu. Meni se redovito odlijepe od stola i u letu sišu tekućinu.

Možeš i ljeti predvečer u vrtu ili među cvijećem ostaviti takvu posudu. Jedino ljepše od jednog gladnog leptira je njih 50, kad se otimaju za otopljeni šećer
Kako to misliš uhvati ga!? Svaki kojeg ja uhvatim manijakalno mlatara krilima pa ga pustim da si ne uništi krila. Ionako mi trećina ljusaka ostane na dlanu. Jednostavno se ne žele smiriti
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
Kako se zove i jel jestivo?
Je, jestivo je. Ubaciš ga u kajganu
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ljeto, dnevne temperature ogromne, sparina ubitačna. Naoružana jakom lampom i ogromnom željom da ih vidim, nisam odustala dok jedne noći na rubu šume, kraj ograde stare kuće obrasle slakom nisam našla gusti oblak leptira. Promatrala sam ih sa strane dok mi nije jedna ženka doletjela na bijelu majicu, lepetajući krilima. Uzela sam ju i malo nespretno ju jače stisnula prstima. Pošpricala mi je majicu nekakvom žućkasto-smećkastom tekućinom. Ni minutu kasnije je kompletan oblak leptira glasno zujeći letio oko mene, pokušavajući doći do fleke na majici. Šetali su mi po licu, vratu, koži ruku i škakljali me. Njih stotinjak istovremeno samo po glavi. Smijanje i mahanje rukama im ništa ne znači u životu, već se samo čvršće uhvate za kožu ruku, da ih ne otreseš. Nemjerljivo odličan osjećaj

Nažalost, to je bilo prije moje foto-ere
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:44   #70
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Kako to misliš uhvati ga!? Svaki kojeg ja uhvatim manijakalno mlatara krilima pa ga pustim da si ne uništi krila. Ionako mi trećina ljusaka ostane na dlanu. Jednostavno se ne žele smiriti
Imam mrežu, sama napravila. Laganu aluminijsku konstrukciju je sredio did a ja sam kupila, skrojila i na nju prišila ogroman komad dosta čvrstog tila (mislim da bih njime i kajmane mogla hvatati). Promjer obruča je 120 cm, tako da leptir sa 15 cm raspona krila nema šanse za bijeg.

Iako, većinu noćnih leptira, koji su mi daleko zanimljiviji od dnevnih, primijetim danju kad miruju. Uništene percepcije* , primijetim ih na 20 metara u prolazu kako hrču na kori drveta, fasadi, ogradi. Dođem i uberem ih kao šljive. Ujedno, držim oba para krila sa donje strane na mjestu gdje su usađena u torakalne segmente, sa kažiprstom među njima na gornjoj strani. Tako ne mašu njima, ne gube ljuskice niti ih lome, a ja ne osjećam grižnju savjesti.

* - bogomoljku, Locuste viridissime i slično spazim i na 20 metara u najgušćem žbunju. Čak i kad su mali , ova me zvjerčica promatrala sa maminih ruža



Ljudi mi se smiju dok šetamo gradom ili prirodom, ali ja na to ne mogu utjecati. Jednostavno ih vidim

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
, znam .
A i znala sam da ćeš ti shvatiti ljepotu momenta.

Imaš ti kakvo iskustvo za podijeliti ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:45   #71
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
AJME! Sreća da sam sada, nakon valjda 10ak godina, otkrila šta me ugrizlo za nogu kod bake.

Sorry, gotterdamerung, ali cijela tvoja priča je toliko creepy da me samo jeza prolazi.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:55   #72
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
AJME! Sreća da sam sada, nakon valjda 10ak godina, otkrila šta me ugrizlo za nogu kod bake.

Sorry, gotterdamerung, ali cijela tvoja priča je toliko creepy da me samo jeza prolazi.
Je, a tvoja je puna rupa kao corpus cavernosum

Mačak, ako te ugrizao ovaj ili bilo koji drugi leptir, evo, dajem glavu na panj :nosi sjekiru:
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:10   #73
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
AJME! Sreća da sam sada, nakon valjda 10ak godina, otkrila šta me ugrizlo za nogu kod bake.

Sorry, gotterdamerung, ali cijela tvoja priča je toliko creepy da me samo jeza prolazi.
A daj ne seri!

Leptir te ugrizao za nogu.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:13   #74
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Je, a tvoja je puna rupa kao corpus cavernosum

Mačak, ako te ugrizao ovaj ili bilo koji drugi leptir, evo, dajem glavu na panj :nosi sjekiru:
znanstvenici su potvrdili da je crveni domaći leptir krvoločna zvijer, molit ću lijepo
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:37   #75
@morbid.. da prof je

@gott: dobar nacin za drzanje leptira... samo problem je dok se dode do tog polozaja :/

@Tika: sreco... bijologija nije za tebe drzi se ti fizike.
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:58   #76
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Imam mrežu... prišila ogroman komad dosta čvrstog tila (mislim da bih njime i kajmane mogla hvatati). Promjer obruča je 120 cm
Da mi je to vidjeti Kako to da još nisi završila u Globalnom sijelu (valjda se tako zove ona glupava emisija o različitim čudacima). Inače, tamo negdje blizu tebe, u Osijeku izrađuje neki tip mrežice za hvatanje leptira, za sitne pare (prije bilo 60kn, mislim).

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ujedno, držim oba para krila sa donje strane na mjestu gdje su usađena u torakalne segmente, sa kažiprstom među njima na gornjoj strani. Tako ne mašu njima, ne gube ljuskice niti ih lome, a ja ne osjećam grižnju savjesti.
I tako se smire? Kako god ih ja primim pokušavaju se izvući
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Ljudi mi se smiju dok šetamo gradom ili prirodom, ali ja na to ne mogu utjecati. Jednostavno ih vidim.
Poznato mi je to A s druge strane vidiš zbunjenu facu, smješak na licu, a u glavi blinka OPASNOST!!! Čudak u blizini. Nakon nekog vremena se priviknu.
Još da vidim j* hrastovu strizibubu.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Imaš ti kakvo iskustvo za podijeliti ?
Takvo ni izbliza Pretprošle godine sam naletio na par srna, par sekundi smo se iznenađeno gledali pa su pobjegle. Još bolje mi je kad je crna žuna, poprilično velika ptica, doletjela na staru polutrulu jabuku ispod koje sam sjedio, nekih tri metra od mene i počela bubnjati. Naravno nikad kod sebe nemam fotoaparat
E, da. Gledao sam kako se mužjak (više se ne sjećam koje, trebao bi pogledati) leptira "udvara" ženki dok sinkronizirano "plešu".
A fasciniralo me i kako kukci nevjerojatno brzo ugibaju u staklenki sa fiksiranim cijankalijem na dnu. Da nisam vidio ne bi vjerovao
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
A daj ne seri!

Leptir te ugrizao za nogu.
Možda je to ipak bila krava
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:37   #77
Pojma nemate. Sliči onom šta je gotterdamerung stavila. Siva živina sa krilima.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:02   #78
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da mi je to vidjeti
Možda zvučim smotano preko foruma, ali IRL sam poprilično fleksibilna

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Kako to da još nisi završila u Globalnom sijelu (valjda se tako zove ona glupava emisija o različitim čudacima)
Nadam se kako je ovo samo omaška u konstruiranju rečenice :očekujem uvjerljivu ispriku:

Na koncu, što je čudno u voljenju životinja i ne-imanju straha od simpatičnih tustih masnih dlakavih leptira? Ne vidim zašto sam čudak zato, iskreno .

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Inače, tamo negdje blizu tebe, u Osijeku izrađuje neki tip mrežice za hvatanje leptira, za sitne pare (prije bilo 60kn, mislim).
Aaaaaaand? Uopće nije teško napraviti ju - moraš znati formulu za opseg kruga koja se uči u petom osnovne i šivati ravnim štepom šivaćom mašinom. Meni je uvijek zanimljivije napraviti nešto sama i/ili uz pomoć obrtnika koje imam u obitelji nego kupiti. DIY FTW

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
I tako se smire?(
Meni radi.

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Sa druge strane vidiš zbunjenu facu, smješak na licu, a u glavi blinka OPASNOST!!! Čudak u blizini. Nakon nekog vremena se priviknu.
Ne samo to - naučiš bližnje da znaš binarnu nomenklaturu pa te pitaju za svaku bubu. Nekad je to dosadno, a nekad ti donesu ovakve genijalce:



Zbunjena lica oko sebe kad fiksiranog pogleda tijekom šetnje krcatim korzom prilaziš drvetu na kojem je bogomoljka koja je upravo odvalila glavu mužjaku više ni ne primjećujem

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pretprošle godine sam naletio na par srna, par sekundi smo se iznenađeno gledali pa su pobjegle. Još bolje mi je kad je crna žuna, poprilično velika ptica, doletjela na staru polutrulu jabuku ispod koje sam sjedio, nekih tri metra od mene i počela bubnjati. Naravno nikad kod sebe nemam fotoaparat
I ja sam vidjela onu friziranu verziju sa perjanicom prošlo ljeto na starom orahu. Dendrocopus neki... Presimpatično biće

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
E, da. Gledao sam kako se mužjak (više se ne sjećam koje, trebao bi pogledati) leptira "udvara" ženki dok sinkronizirano "plešu".
A ja sam vidjela kako se kefaju stršljen i veliki Anax .
Šta misliš, tko je pobijedio?

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A fasciniralo me i kako kukci nevjerojatno brzo ugibaju u staklenki sa fiksiranim cijankalijem na dnu. Da nisam vidio ne bi vjerovao
Ne ubijam više, sad samo slikam.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:03   #79
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Pojma nemate. Sliči onom šta je gotterdamerung stavila. Siva živina sa krilima.
Možda ti je sletio na nogu i uhvatio se čvrsto nogama za kožu. Filing neiskusnom može biti nalik relativno blagom ugrizu. Što se ugriza tiče, pogledaj ove čeljusti. To grize jer ima čime. Leptir ima samo sisaljku koja škaklji, mislim da sam već ostavila slik'cu u temi
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:07   #80
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Možda ti je sletio na nogu i uhvatio se čvrsto nogama za kožu. Filing neiskusnom može biti nalik relativno blagom ugrizu. Što se ugriza tiče, pogledaj ove čeljusti. To grize jer ima čime. Leptir ima samo sisaljku koja škaklji, mislim da sam već ostavila slik'cu u temi
Što god to bilo, kad sam mu dala čveker, odletio je i ostavio mali krvavi trag. To je za mene ugriz. QED.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.