Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2010., 19:46   #21
Quote:
SimeCro kaže: Pogledaj post
hhh,koliko znam kažu da je hrvatska 3 zemlja u europi po količini i kvaliteti vode,a još imamo opciju i desalinizirati more koja je nevjerovatno skupa....
baš zato ćemo biti u najvećem sranju
možda postanemo odličan poligon za isprobavanje vojne tehnike
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:22   #22
UZROCI RATA
Sve pomalo... ekonomska kriza, nedostatak resursa, klimatske promjene, pooštravanje odnosa između svjetskih sila (SAD - Rusija), eskalacija sukoba na bliskom istoku, Aziji, Balkanu itd...

VRIJEME RATA
teško je reći... ovisno o tome koliko će se dugo napetosti između svjetskih sila uspjeti držati pod kontrolom... može biti sutra, a može biti i za 50 godina
trajanje... ovisi o tome koje naoružanje će se koristiti... ako ne daj bože dođe do globalnog nuklearnog rata (u što sumnjam) sve će biti gotovo u roku od par tjedana maksimalno, a dalje će se voditi bitka za preživljavanje svakog pojedinca

FRAKCIJE
sumnjam da će biti tako lako odrediti strane kao u prva 2 WW... možda će doći do nekih većih grupacija, ali u principu svi bi koristili rat da riješe vlastite račune
glavni sukob će definitivno biti između SAD-a i Rusije, ali neće biti puno direktnih obračuna već će svaka strana resursima i vojnom silom pomagati svoje "saveznike" (manje države koje će međusobno rješavati svoje račune) i na taj će način širiti svoj utjecaj i oslabljivati protivnika... ubiti bit je to isti princip koji vrijedi još od hladnog rata pa sve do danas, samo ovaj put uz pravi sukob

CILJEVI RATA
širenje utjecaja glavnih sila i rješavanje problema koji nisu rješeni u prijašnjim ratovima

USPJESI U RATU
teško je reći... previše je faktora u igri da bi se to moglo precizno odrediti

BITKE
Bliski istok, granica američkog i ruskog utjecaja (Poljska, Gruzija), indijsko-pakistanski sukob, Tibet, Kuba, komunističke države Južne Amerike...

HRVATSKA
U sastavu europske unije u nastojanju da zajedno sa ostalim zemljama članicama izbjegne veće sukobe i zadrži samostalnost... vjerojatni su sukobu sa zemljama bivše Jugoslavije na području BiH, ali sa manjim utjcajem na samu RH

POBJEDNIK
pravog pobjednika nema... neke od svjetskih sila će pojačati svoj utjecaj dok će ostale oslabiti... doći će jednostavno do preraspodjele političkog i gospodarskog utjecaja u svijetu

POSLJEDICE RATA
sumnjam da će doći do globalnog ujedinjenja kao u StarTrek-u, ali definitivno će se političke granice prorijediti... Europska unija i ostale slične organizacije će pojačati svoj utjecaj na zemlje članice, dakle jača centralizacija u takvim organizacijama, a istodobno slabe ovlasti sadašnjih vlada, nacionalizam polako nestaje, možda uvođenje zajedničkog službenog jezika...

NAORUŽANJE
A-bombe su još uvijek IN ...visokoprecizne puške, daljinski pokretana vozila sa naoružanjem, vakuumske bombe isl.
Radioactiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:42   #23
UZROCI RATA
Ugrožena anglo-američka dominacija na polju energetike i financija.

VRIJEME RATA
početak za 10-20 godina.
Trajanje rata je nemoguće predvidjeti, no sigurno bi bio duži od godine dana

FRAKCIJE
Saveznici...na jednoj strani SAD,EU i njihovi sateliti(Kanada,Meksiko,Indija, Australija,Japan i ostale zemlje NATO pakta), na drugoj strani Kina,Rusija,Iran i njihovi sateliti

CILJEVI RATA
Apsolutna svjetska dominacija, a što drugo!

HRVATSKA
Na strani NATO pakta, drugim rjecima topovsko meso.

POSLJEDICE RATA
Ljudski gubici veći nego u svim ratovima u 20 stoljeću, zagađena priroda
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:56   #24
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
3. Frakcije - Zaratili bi siromašni protiv bogatih, unutar svake nacije, neka vrsta rata svih protiv sviju
meni ovo liči na seljačku bunu
Radioactiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 16:21   #25
http://www.nacional.hr/clanak/90273/...a-osjeca-bolje

Stari lisac zna šta prijeti svijetu...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:20   #26
a evo i da ja probam

UZROCI RATA
klimatske promjene, raspodjela prirodnih dobara, nestajanje obnovnljivih izvora energije

VRIJEME RATA
1923-1931

FRAKCIJE
izrael napada iran, nakon toga se uključuje za njih SAD, pa onda Kina, rusija, UK....a bit će i ratova zbog granice, etničkih podjela itd...

CILJEVI RATA
neke žele nove prihode od nafte, plina, ruda...neke bi proširile teritorije, a neki narodi bi željeli samostalnost

USPJESI U RATU
iran, rusija i arapske zemlje su svladale izraelce, te spremaju desant na američko tlo

BITKE
očekujem puno bitaka u pustinjama i planinama

HRVATSKA
hrvatska politika je na strani zapada, dakle bili bi na strani sad, uk, francuske, italije, japana..

POBJEDNIK
zapadne sile su doživile težak poraz, no nakon nuklearnog rata teško je reći imal i pobjednika

POSLJEDICE RATA
izbio je nuklearni rat i neka su područja zemlje trajno opustošena

NAORUŽANJE
očekujem nuklearno i kemijstko oružje, moderne automatske puške, jaki tenkovi i oklopnjače te brzi i nevidljivi avioni
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:13   #27
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
VRIJEME RATA
1923-1931
???
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:14   #28
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
POBJEDNIK
zapadne sile su doživile težak poraz, no nakon nuklearnog rata teško je reći imal i pobjednika
Zašto misliš da bi izgubili?
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 23:15   #29
mislim da mozda wwIII vec traje

konkretno mislim na raznorazne teroristicke napade i kojekakva puskaranja po Aziji i Africi...
nama to sve nekako zvuci daleko i sitno jer realno i jeste daleko

ali rekla bih da je sve to krenulo rusenjem kula u NY,eto kad ono bese 2001..od tada pa na ovamo koliko je samo teroristickih napada bilo,a ako se ne varam NATO konstantno ratuje na istoku

moguce da debelo gresim,ne zamerite,trudim se da ne pratim sve to jer me jako umara,ali povukli ste me za jezik pa sam morala ispljunuti
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:00   #30
Pozdrav, itekako da traje vec WW3 ...mozda nije moguce to nekima svatiti , ali vec imate podjele na blokove , medijski rat pa stvarni rat u Iraku i Afganistanu...ova kriza je planirana,kad tad ce morati da dodje do rata ,jer dosta je vise politike koju SAD-a , Izrael , EU -a provode tj. cionisti-masoni+zidovi a znajte da nisu svi jevreji(zidovi) cionisti.
Mogucnost je velika da uzrok izbijanja rata bude napad Izraela na Iran.
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 22:07   #31
Pametne zemlje, kao Amerika i Izrael, rade na sprečavanju WWIII. Glavni uzrok nestabilnosti leži u islamskom svetu i američke akcje su usmerene da se to područje kontroliše kako ne bi svoju nestabilnost prenelo i izvan svog područja. Dakle za sada je sve pod kontrolom.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:25   #32
UZROCI RATA
Moje objektivno mišljenje na temelju trenutne situacije,iako je teoretski da do rata takvih razmjera neće dođe jer jedni financijski ovise o drugima,tenzije se dignu dok kažeš keks,i to po meni na temelju vjersko rasističkih načela,principa.To će dakako biti rat koji će se voditi u svrhu depopulacije stanovništva,rat uzrokovan energetskom i financijskom krizom,te pitkom vodom na poslijetku.Dakle koliko sam poznat,Rusija jest jedina zemlja koja nema minusa državne blagajne,te time na svaki krivi potez Europe može da zatvori dotok plina,ali takve bi stvari nazvao tenzijama,koje će ponovo biti sve veče.Ne isključujem ni nekakv akciju koja če pogoditi Iran od strane Nato pakta,ili će možda Pakistan zakuhati stvar,ma da mi Izrael igra glavnu ulogu kao bure baruta,i sve ono što se bude događalo narednih godina shvatite kao uvertiru.Ne isključujem i moguću činjenicu atentata na američkog predsjednika koja bih također mogla biti uvertira.Definitivno jest da će mnoge vlade zadesiti krah uzrokovan krizom financija i naočigled nezadovoljnih građana,rat će biti logična posljedica smirivanja mase,slanjem ih na front.

VRIJEME RATA
Budu li zemlje smanjivale zalihe zlata,očekujem krizu,bankrot mnogo država,uzrokovan energetskom krizom.Po meni rat počinje u periodu ne dužem 10-15 godina od danas.Na žalost biti će veoma destruktivan i dajem mu trajnost ne dužu od 3-5 godina.

FRAKCIJE
Europa-Amerika plus Indija,Japan,Izrael
Rusija-Kina plus ostale arapske zemlje.Agresorima nazivam zapad,te pogotovo američku frustraciju Kineskim napredkom.
CILJEVI RATA
Nadmoć,rješavanje tenzija dignutih još od početka hladnog rata,vjerski fanatizam.

USPJESI U RATU
Vjerujem da će Gruzija ući u Nato pakt kad tenzije budu na vrhuncu,radi taktičkih raketa ali i samog položaja za protu raketni štit.Rusima dopizdilo stanje,vrše pritisak na Gruziju,napadaju članicu nato pakta i kreče opće sranje.Nato odgovara,Rusi vrše ofenzivu na Europu u tri divizije-Sjever-Sredina-Jug.Europa pruža otpor no Libija,Alžir i ostale arapske zemlje jebu Europu sa juga.Europu vidim kao največeg gubitnika po meni,na posljetku pada Rim,koji kao centar kršćanstva postaje muslimanski.Na drugoj strani Rusi preko Kube odgovaraju kratko dometnim bojevim glavama Amerikancima koji se vjerovatno muče sa Kinom oko Pakistana i Indije.Največi gubitnici po meni Europa i Kina,dobitnici i najmanje pogođeniji-Rusi koji su dokazali ništa drugo nego nadmoć.Najbrži oporavak ponovo vidim u Amerikancima,eventualno francuzima.

BITKE
Po meni če se najkrvavije i najžilavije voditi u Europi,kao na geografski najugroženijem mjestu.Dok će Amerikanci na Ruse,Kinu i pakistan rješavati nuklearnim naoružanje te obrnuto.Eventualno neko iskrcavanje na zapad američke obale-Kinezi.Najkrvavije bitke-Zlatni grad(Prag),bitka za Frankfurt,mislim da bi Njemačka mogla biti sravnata od konvencionalnog oružja sa zemljom,Rosenboorg,te na poslijetku Pariz,čak se ne bih čudio da ludi Francuzi upotrijebe harp ili neko novo super ultra oružje.Pomorske bitke-Japan,te ono čega se najviše bojim Libije,od koje bi mogao stradati cijeli jug Italije,bitka za Palermo,dok će Rim biti gađan nuklearnim glavama od strane samih Libijaca.E tu bi možda i mi mogli dobiti po repu od kakvog mega vala,jer mi se čini da će glave letiti u svim smjerovima a najmanje di trebaju.

HRVATSKA
Volio bih da proglasimo neutralnost,da moglo bi ponovo doći do nekog međunarodnog sukoba sa Srbima koje sponzoriraju Rusi gdje bi i Srbija mogla biti zauvijek utišanja slanje nekoliko bojevih glava na Beograd iz nosača jednog f117.Dubrovnik,Osijek i Zagreb bi mogli najviše nastradati,eventualno Rijeka u slučaju nekog iskrcavanja vojnika na Italiju.

POBJEDNIK
Rusi koji definitivno uvode komunizam dok se situacija ne stabilizira,te prepuštaju Islam kao glavnu religiju.

POSLJEDICE RATA
Vjerujem da će se populacija smanjiti na 30%,uvođenje neke svijetske vlade sa glavnim predsjedajučim gradom Genevom ili Zurichom.Naravno,ekologija razjebana kontaminacijom,ali isto tako mislim i vidim skok u smislu napredka u tehnologiji i zdravstvu.

NAORUŽANJE
Konvencionalno,nekonvencijalno,harp,nano tehnologija,mutacije bioloških i kemijskih otrova.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:42   #33
Tko ima vremena nek pročita moje postove... puno toga će biti jasno.
markec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:34   #34
opet ovaj
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 01:51   #35
Ma kakav rat, nema od toga ništa. Pozitivne društvene grupe kao što su masoni vode računa da svet ide ka miru, a ne ka ratu.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:09   #36
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ma kakav rat, nema od toga ništa. Pozitivne društvene grupe kao što su masoni vode računa da svet ide ka miru, a ne ka ratu.
Pozitivne društvene grupe, USA vlast, Ruska vlast ,Izraelska vlast, Iračka vlast, Afganistanska vlast, MMF , Svjetska banka... Post za nevjerovati kakve se ovdje gluposti pišu ...

Ne daj Bože da takvi o meni vode računa...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:38   #37
http://www.youtube.com/watch?v=iXgxe...eature=related
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:28   #38
Pozdrav , ja nebi rekao da su gluposti...mislim ovo oko napada na konvoj humanitarne pomoci i oko spaljivanja Kur"ana su provokacije namjerno uradjene da bi izazvale mržnju i bijes u Islamskom svijetu prema Zapadu itd...
Eh volio bi znati o masonima vise , e sada koliko su oni dobri i losi to je pitanje ...!?Ja bi rekao da mozda i tu postoji podjela na dobre i lose momke xd kao u Ljudi u Crnom i jos nesto osto zene nemogu u taj pokret , to je DISKRIMINACIJA.A ova naftna mrlja po meni ima cilj slabljenje Amerike i prebace vlasti , centra moci na Izrael (cionizam)...znate li da Izrael kopa ispod dzamije Al-Akse sa ciljem pronalaska hrama Solomonovog (Sulejman a.s) koji bi bio dolazak njihovog mesije Dedzala ?
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:33   #39
...ispravka koji bi bio uslov za dolazak njihovog mesije Dedzala .(oprostite ali sam morao ispraviti ovaj dio a znam da je post iza posta zabranjeno po pravilima foruma)
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 23:17   #40
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ma kakav rat, nema od toga ništa. Pozitivne društvene grupe kao što su masoni vode računa da svet ide ka miru, a ne ka ratu.

Mozda decko u tom nekom tvom svetu, al u nasem je pravo zaebano!!!
ratamahata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.