Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 12:02   #381
Mladen Gajski, kosorov protukandidat na izborima za predsjednika HSLS-a kaže:

Quote:
Prvi put poslije 1990. godine HSLS je na margini političkog života Hrvatske i na rubu političkog i financijskog sloma. Za to je odgovorna nedosljednost u predstavljanju stranačkog programa, međutim, prije svega autokratska politika predsjednika stranke te loše upravljanje unutarstranačkom politikom i novcem. Imali smo personaliziranu kampanju u kojoj biračima nismo predstavili tim sposoban za provedbu socijalno liberalne politike već samo predsjednika. Stranački intelektualci i stručnjaci nisu dobili medijski prostor, a rukovodstva županijskih organizacija ni priliku sukreirati program za pojedine izborne jedinice, a kamoli medijski nastupati.
http://www.vecernji.hr/vijesti/hsls-...-clanak-376277

Kampanja za predsjednika HSLS-a bila je neobično kratka, Kosor je pobijedio glasovima većine delegata koje je on sam instalirao...Vjerujem da bi izbori bili pravedniji da su svi članovi stranke imali pravo birati predsjednika a ne samo podobni delegati. Nažalost tako je skrojen statut stranke.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 12:29   #382
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
i popljuvali i hrvatskog domoljuba g.Budišu, u ime čega? Pa politike neokuminista.
Ne trebaju ti mediji da bi se popljuvalo Budišu. Izgubio na predsjedničkim izborima, malo bio sa SDP-om, malo sa HDZ-om. Kao što je netko već napisao na ovoj temi, kad te javnost prepozna kao gubitnika - nema ti pomoći. A u novije vrijeme tu i je i doček osuđenog terorista na aerodromu zajedno s ekipom tipa Thompson i Pašalić.

Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Volio bih i u budućnosti glasat za HSLS, ali za demokratičniji, otvoreniji i simpatičniji HSLS.
Ja bi volio konačno glasovati za pravu liberalnu stranku čija jedina svrha nije šetanje lijevo - desno.
__________________
The dead know only one thing: it is better to be alive.
Romo Lampkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 09:43   #383
Quote:
Romo Lampkin kaže: Pogledaj post
Ne trebaju ti mediji da bi se popljuvalo Budišu. Izgubio na predsjedničkim izborima, malo bio sa SDP-om, malo sa HDZ-om. Kao što je netko već napisao na ovoj temi, kad te javnost prepozna kao gubitnika - nema ti pomoći. A u novije vrijeme tu i je i doček osuđenog terorista na aerodromu zajedno s ekipom tipa Thompson i Pašalić.



Ja bi volio konačno glasovati za pravu liberalnu stranku čija jedina svrha nije šetanje lijevo - desno.
Romo. Ne znam za koga igraš, ali očito je da ne poznaš Budišu i da ga procjenjuješ po pisanju zavisnih medija (Hdz-SDP). Budišu su izdali i to najviše vlastiti članovi HSLS-a, a ima ih u stranci i danas. Jedva čekaju svoju šansu da stranka učini neki uspjeh pa da trguju.
Budiša nikad nije šetao lijevo-desno. On je ulazio u koaliciju, bez predbračnog ugovora o političkim potezima, a HDZ i SDP ne poznaju koaliciju partnera, već samo tzv.komunističku hegemoniju.Do sada su koalirali i samo nudili radna mjesta ali politika je bila njihova, a usput su uništili te koji su koalirali.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:11   #384
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Volio bih i u budućnosti glasat za HSLS, ali za demokratičniji, otvoreniji i simpatičniji HSLS.

Pročitao sam ovo sa neorganiziranim ograncima, županijskim organizacijama.
Zašto se to uopće događa?
A što misliš zašto ??

Barem liberali bi trebali znati da u liberalnim demokracijama i tržišnim gospodarstvima sve funkcionira na temelju interesa, a i novca.


A da će netko svoje interese (i pri tome ne treba ovu riječ shvaćati negativno) realizirati kroz stranku koja je izvanparlamentarna i marginalna -teško.

Također, za vođenje ogranka, a i županijske organizacije potreban je novac. Sastanci, prostorije, pa moraš tu i tamo počastiti članove i predstavnike medija, organizirati konferencije za tisak, pa računi za mobitel itd.

I sam sam prije par godina bio predsjednik upravo ogranka HSLS-a u jednom gradu. Od svoje skromne prosvjetarske plaće sam na stranku potrošio sigurno 5, 6 tisuća kuna (ne računajući izgubljeno vrijeme).

Naravno, od dužnosnika naše stranke u izvršnoj vlasti i Saboru sam uvijek dobivao prazna obećanja, a nekada ni to.

Kako bilo da bilo - mislim da je sada s HSLS-om gotovo.



P.S. A na Budišu koji je glavni krivac za propast stranke ne treba trošiti vrijeme - uostalom sve sam već napisao na ovoj temi ako koga zanima.
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 11:03   #385
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
A što misliš zašto ??

Barem liberali bi trebali znati da u liberalnim demokracijama i tržišnim gospodarstvima sve funkcionira na temelju interesa, a i novca.


A da će netko svoje interese (i pri tome ne treba ovu riječ shvaćati negativno) realizirati kroz stranku koja je izvanparlamentarna i marginalna -teško.

Također, za vođenje ogranka, a i županijske organizacije potreban je novac. Sastanci, prostorije, pa moraš tu i tamo počastiti članove i predstavnike medija, organizirati konferencije za tisak, pa računi za mobitel itd.

I sam sam prije par godina bio predsjednik upravo ogranka HSLS-a u jednom gradu. Od svoje skromne prosvjetarske plaće sam na stranku potrošio sigurno 5, 6 tisuća kuna (ne računajući izgubljeno vrijeme).

Naravno, od dužnosnika naše stranke u izvršnoj vlasti i Saboru sam uvijek dobivao prazna obećanja, a nekada ni to.

Kako bilo da bilo - mislim da je sada s HSLS-om gotovo.



P.S. A na Budišu koji je glavni krivac za propast stranke ne treba trošiti vrijeme - uostalom sve sam već napisao na ovoj temi ako koga zanima.
Profesore.Koliko je vodećih HSLS-ovaca se prodalo za dobra radna mjesta u vlasti i MVP?.Stranku su kaznili birači. Ne slažem se da je Budiša kriv, već su krivi imenom i prezimenom svi koji su se prodali. Bio sam godinu dana u HSLS-u i vidio sam kako u zraku vise osobni interesi, a skrivali su se iza svojih akademstih titula. Slažem se da je HSLS gotov kao politička stranka.
To o Budiši kao glavnom krivcu to je podvala neokumunista, jer svih su kupili osim njega.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 22:02   #386
Drinko Kosor nije imao vremena.
Ja sam najviše zbog njega glasovao za HSLS, i opet ću,ako nastave kako su zamislili, problem je što većina Hrvata ne želi da se reže
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 10:22   #387
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Drinko Kosor nije imao vremena.
Ja sam najviše zbog njega glasovao za HSLS, i opet ću,ako nastave kako su zamislili, problem je što većina Hrvata ne želi da se reže
Kyle Reese. Za koga si Ti glasovao to je jako važno. HSLS je stranka socijalističkih intelektualaca, koji su u ovih 20. godina komać čekali kome će se prodati.
Nije problem Hrvata kako to ti podmećeš što ne žele da se reže, već je problem Hrvata što bi i to čini vlast, rezala onima koji nisu ničim doprinjeli ovom stanju u kojem se danas nalazimo. Ako treba rezati neka se reže onima koje je režim najprije PRIVILEGIRAO, za razliku od većine.
Vlast i ova najnovija bi rezala i reže najslabijima, a oni koji su došli do radnih mjesta i privilegija, nisu predmet rezanja.
A onaj Kovačević je bio veleposlanik (pardon Ambasador) pa bi se još angažirao za HSLS i Hrvatsku? Kakve su to priče lažljivice?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:31   #388
Slučajno, ili su pročitali moj post o biranju predsjednika od strane podobnih delegata ,
u svakom slučaju veliki korak prema pravoj demokraciji unutar stranke

Quote:
Zagrebački članovi su pokrenuli inicijativu da se izmjeni stranački Statut te da se predsjednici biraju po sistemu jedan član jedan glas

http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...stranke_316717

Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:19   #389
Negdje sam pročitao da je Romano Bolković postao šef jednog zagrebačkog ogranka HSLS-a.
Inače HSLS je propala stranka još od onog raskola Gotovac - Budiša. A za tu propast je glavni krivac Budiša.
Budiša i Đapić su grobari HSLS-a i HSP-a i najvjerojatnije su bili i ostali igrači HDZ-a.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:45   #390
Da dignem ovu temu.

Što mislite?
Hoće li HSLS ući u koaliciju sa HDZom, seljacima i pravašima?
----
Mislim da hoće.
HSLSovci sigurno misle ovako: Pusti ideologiju, pomoću HDZa ćemo doći na vlast i imat ćemo saborski klub.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 23:00   #391
Pa kako je poznato da je kosor mafijozo, nikoga valjda ne bi čudilo da se priljepe najvećoj mafijaškoj obitelji.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 02:59   #392
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Da dignem ovu temu.

Što mislite?
Hoće li HSLS ući u koaliciju sa HDZom, seljacima i pravašima?
----
Mislim da hoće.
HSLSovci sigurno misle ovako: Pusti ideologiju, pomoću HDZa ćemo doći na vlast i imat ćemo saborski klub.
točno, tako su i Zagreb sad preuzeli. uglavnom tragikomično a Gotovac se okreće u grobu
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 14:07   #393
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Mislim da hoće.
HSLSovci sigurno misle ovako: Pusti ideologiju, pomoću HDZa ćemo doći na vlast i imat ćemo saborski klub.
Kao bivši glasač HSLS, zbog ranijih postupaka sam im već davno zaželio potpuni nestanak s političke scene, tako da ako do koalicije i dođe, nemam im ništa novo za poručiti.

Možda samo jel uopće imaju obraz.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:26   #394
HSLS NEĆE ODMAH POHRLITI U ZAGRLJAJ HDZ-A
Kosor radi na formiranju bloka stranaka centra

ZAGREB - U HDZ-u su uvjereni da HSS nije posljednja prinova u koaliciji kojom namjeravaju pobijediti na idućim parlamentarnim izborima i vratiti se na vlast. Prije nekoliko dana predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko optimistično je najavio da će "nakon ovog biti dosta zainteresiranih da se s nama sprijatelje". Među interesentima bi, po prirodi stvari, trebao biti i HSLS. I ta bi stranka dobro došla HDZ-ovcima u nastojanju da ublaže svoj imidž desničara čije političke poruke korespondiraju isključivo s desnim dijelom biračkog tijela. Osim toga, nakon što se HSS opredijelio za predizbornu koaliciju s HDZ-om, socijalni liberali ostali su bez partnera s kojim su nastupili na nedavnim parlamentarnim izborima te lokalnim izborima u Zagrebu. S obzirom na to da je HSLS preslab za samostalan politički život, pretpostavlja se da će se i oni priključiti nekom jačem. U HDZ-u procjenjuju da će im poslije HSS-a uskoro doći i HSLS, tvrde da razgovori u tom smislu već traju. No predsjednik HSLS-a Darinko Kosor zasad to demantira. “Nemam nikakve kontakte s HDZ-om. Uostalom, do parlamentarnih izbora još su dvije i pol godine i nema razloga za žurbu. HSLS neće trčati pred rudo”, rekao je Kosor. Na europskim izborima lista HSS-HSLS ostala je ispod praga, ali na izborima u Zagrebu dobili su 11 posto glasova, njihov kandidat za gradonačelnika Vladimir Ferdelji 17,33 posto. Te su brojke ohrabrile Kosora, pa je o svojoj izvanparlamentarnoj stranci počeo razmišljati kao inicijatorima nekog trećeg političkog bloka. “Na tome ćemo raditi. To je bolja opcija nego prikloniti se nekom od postojeća dva bloka. Učinit ćemo sve da okupimo centrističke stranke, zašto ne i Forum Nikice Gabrića, a ako i ne uspijemo, bar će nam savjest biti mirna”, zaključuje Kosor.
Premda se u medijima kalkuliralo da bi na idućim parlamentarnim izborima zajedno mogli nastupiti HNS, IDS, možda i s HSLS-om, ipak je realnije očekivati da će Kukuriku koalicija ostati na okupu. D.Ciglenečki
http://www.glas-slavonije.hr/205443/...tranaka-centra
--------
Liberalna koalicija HSLSa, IDSa, Nacionalnog foruma i HNSa bi mogla osvojiti dosta glasova i bitno smanjiti veličinu SDPa.
Bilo bi pametno od HSLSa da ne bude smokvin list HDZa, nego da ostane u društvu liberalnih stranaka.
HDZu se treba spriječiti put prema liberalnom centru, jer tamo ne pripada.

Zadnje uređivanje DJTcro : 25.07.2013. at 17:35.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:00   #395
Kako će se zvati?

"Mafijaški blok" ili "Koalicija 'van zakona"?
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 02:23   #396
HSLS privatna stranka nekolicne uhljeba

HSLS je potpuno nevazna strancica koju na zivotu drzi jedino naziv stranke preostao u kolektivnoj memoriji starijih glasaca iz 90.ih.
Grupa trecerazrednih muljatora (Kosor, Vojnovic, Ostojic i sad Ferdelji, iskoristili su naivnost starijih gradjana i svi se uvalili u zagrebacku Gradsku skupstinu.
Neki od njih su postali i osobni pobocnici Bandica, a svi zajedno hrabro sute i ni rijeci da kazu ili se ne daj boze suprostave svakodnevnom krsenju Statuta i svih mogucih zakona Republike Hrvatske, koje provodi bahati gradonacelnik i gradska uprava. O reakciji i stavovima o nekom drugom problemu RH naravno nema ni govora. Njima je bitno da su izborili placicu i kakvu takvu sigurnost.
Ima li takva klijentelisticka stranka uopce smisla osim da svojih 3-5 profesionalnih clanova uhljebljuje?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 10:30   #397
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
HSLS je potpuno nevazna strancica koju na zivotu drzi jedino naziv stranke preostao u kolektivnoj memoriji starijih glasaca iz 90.ih.
Grupa trecerazrednih muljatora (Kosor, Vojnovic, Ostojic i sad Ferdelji, iskoristili su naivnost starijih gradjana i svi se uvalili u zagrebacku Gradsku skupstinu.
Neki od njih su postali i osobni pobocnici Bandica, a svi zajedno hrabro sute i ni rijeci da kazu ili se ne daj boze suprostave svakodnevnom krsenju Statuta i svih mogucih zakona Republike Hrvatske, koje provodi bahati gradonacelnik i gradska uprava. O reakciji i stavovima o nekom drugom problemu RH naravno nema ni govora. Njima je bitno da su izborili placicu i kakvu takvu sigurnost.
Ima li takva klijentelisticka stranka uopce smisla osim da svojih 3-5 profesionalnih clanova uhljebljuje?
Čudo političko.
Koja stranka nije uhljeb ?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 14:51   #398
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
HSLS je potpuno nevazna strancica koju na zivotu drzi jedino naziv stranke preostao u kolektivnoj memoriji starijih glasaca iz 90.ih.
dovoljno su važni tebi očito da im otvaraš temu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:07   #399
samo još jedan dokaz ,tko god je koalirao s HDZ-om nestao je s političke scene nakon mandata .Tako je bilo i s HSS-om i s pravašima Đapića
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:15   #400
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
samo još jedan dokaz ,tko god je koalirao s HDZ-om nestao je s političke scene nakon mandata .Tako je bilo i s HSS-om i s pravašima Đapića
pravaši nisu koalirali s HDZ
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.