Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 19:25   #41
Quote:
PM33 kaže: Pogledaj post
Ako ima dečka neka se on pobrine za nasilnog oca
Ima curu, ali nasiljem se ne rješava nasilje. Još će dobit ona prijavu pa eto vraga...
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:09   #42
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
Ima curu, ali nasiljem se ne rješava nasilje. Još će dobit ona prijavu pa eto vraga...
Ona je lezbijka? Je l' moguće da ju zato maltretiraju? Ili ne znaju za to?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 01:02   #43
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ona je lezbijka? Je l' moguće da ju zato maltretiraju? Ili ne znaju za to?
Pa to je jedan od razloga zašto je maltretiraju, vjerujem, ali naravno neće to reći na glas. Već indirektno.
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:19   #44
Quote:
Lezbejka kaže: Pogledaj post
Pa to je jedan od razloga zašto je maltretiraju, vjerujem, ali naravno neće to reći na glas. Već indirektno.
Pa zašto onda ne napraviš onako kako sam ti rekla? Ako su takvi, mogli bi ju stvarno izbaciti iz kuće. I kamo će onda?
Ne bi bila prva gay osoba koju roditelji izbacuju iz kuće. Još jedan dokaz 'bezuvjetne roditeljske ljubavi'.
Reagiraj prije nego što situacija eskalira. Jer kad ludilo počne, teško ga je zaustaviti.
Bolje spriječiti, nego liječiti.

Može li joj nekako pomoći udruga? Mislim na udrugu koja se bavi zaštitom prava homoseksualaca. Iskorak i sl.
Koliko vam one stvarno pomažu?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:10   #45
Mislim da u toj priči nije važno tko je "gey" a tko nije, to je nekom samo dobro opravdanje za "presing".
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:54   #46
vidim da se ovdje spominju punoljetni
a što ako maloljetna osoba ode od kuće?
razlog... psihičko i fizičko zlostavljanje
ne želi prijaviti ništa, niti policiji niti ikome... već mirno otići (ima gdje)
andreaa.5512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 09:32   #47
Pozdrav!

Da uskrsnem ovu temu...

Uglavnom, slicna situacija donekle... :-)
Cura, 17 god, veci problemi sa starcima i zeli se vec dugo od njih se otkaciti jer su primitivci tezi i pokusavaju ju zakociti na svakom koraku protiv njezinih zelja a i interesa...financijski su joj stabilni ali ju psihicki devastiraju pritiskom do granicne suicidalne depresije, da nema mene ko zna sta bi se do sad vec dogodilo, vec ju po 3 put izvlacim iz tog ponora, i ako ostane sa njima imalo duzhe vremena pitanje je kako ce to sve zavrsiti....uzdrzavanje nije problem jer ima gdje kod decka zivjeti a i sama je poprilicno marljiva i inteligentna osoba....


Dali postoji ovakva praksa kod nas?
http://en.wikipedia.org/wiki/Emancipation_of_minors
jackinthebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:25   #48
ja imam također slican problem pa molim za pomoc, roditelji me psihicki maltretiraju i kad napunim 18 zalim otici od kuce, imam gdje zivjeti, tj. kod decka, on ima posao i sta tako da sam tamo odlucila.. sad me samo zanima jeli sigurno da nema neki zakon kako me mogu zadrzati.. meni je zbilja vec muka od ovakvog zivota :/
malena96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 02:14   #49
kad imas 18 mozes sta god hoces.
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 02:22   #50
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Može i netko drugi. Čemu služe prijatelji?
Ali često ti te sirotice nemaju dečka. Ubijene u pojam, često nemaju ni neki društveni život... Začarani krug.
precesto
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 02:40   #51
S nasilnicima nema razgovora (bilo fizičkim, bilo psihickim)!!
Ako otac zlostavlja svoje djete vrlo vjerojatno da zlostavlja i djetetovu majku, svoju suprugu. Ako majka to trpi 5,10 i vise godina kakav ona primjer daje svome djetetu?? Sto je naučila svoje djete osim da je to normalno?
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 04:58   #52
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
S nasilnicima nema razgovora (bilo fizičkim, bilo psihickim)!!
Ako otac zlostavlja svoje djete vrlo vjerojatno da zlostavlja i djetetovu majku, svoju suprugu. Ako majka to trpi 5,10 i vise godina kakav ona primjer daje svome djetetu?? Sto je naučila svoje djete osim da je to normalno?
Upravo tako. Ženska djeca podsvjesno kopiraju majke ma koliko god se borila protiv toga. Uvijek nešto loše ostane od takvog sodomiziranog odgoja. Onda se sutra čude kako od takve djece nema koristi, kako su dezorijentirana i ne snalaze se. Ne vjenčavaju se itd. Jednom riječju ne mogu da žive normalno jer su puna strahova. I nesigurna do zla Boga. A to je grooooozno. Ja sam jedna od takve nesretne djece. Nas troje djece (sve ženske), ja najstarija. Otac živi đavao a mater išempjana i to na n-tu potenciju, da ne kažem nešto gore. Kako ću je drugačije i nazvati nego takvom kad se udala za takvog luđaka, manijaka i debila i seksualnog prijestupnika. I da, jel' vi možete zamisliti neku majku koja plače, vrijeđa se na muža, psuje, kune a da sutradan s njim sve lijepo i normalno kao da ništa nije i bilo. Udala se jako mlada za mog oca koji je nikad nije cijenio, ubijao je psihički u pojam godinama i fizički skupa sa njegovim roditeljima (njegov sad već pokojni otac isto tako nema takta za žene, pa je i svoju ženu ubijao u pojam, nikad od njega nije imala nikakve podrške).Očeva braća su isto tako nenormalna. Pravi divljaci takorečeno. Tako da mogu kazat da se rodit kao žensko u toj obitelji je pravo prokletstvo. Moj otac je takvo životinjsko ponašanje prebacio i na mene, otkad sam krenula u školu stalno bi me psihički ubijao u pojam (klevete, vrijeđanja, ignoriranja), to vam je nešto strašno, stvar je postala još i gora kad se rodila moja mlađa sestra koja kad je malo porasla počela me zajebavati doslovce, a pošto se ja njoj nisam dala zajebavati jer sam starija i [B]bolja od nje u svakom pogledu/B] išla sam se branit, za što bi me otac doslovce krvnički izlemao i pošteno izvrijeđao. Naravno. Nije ni čudno. Ja bih zbog toga jako patila, ali njega nije bilo briga. Pravi psihopata. Tako da sam ga kao dijete jako zamrzila. A i danas ga ne mogu smisliti. A da vam i ne govorim kako su me muška djeca iz mog sela dok sam išla u školu isto vrijeđala iz čista mira. Tako da i tu nisam imala sreće. Što kažete na ovo? Ha? Luda familija koja te odbacila (premda to tako ne izgleda jer svi misle da smo sasvim normalna porodica) luda i negativna i zavidna djeca koja te isto nisu prihvatila! Tko tu može ostat normalan? Kako izrast u normalnu osobu? Nikako! To je stigma za čitav život. Ja danas sa svojih 35 godina živim jako isprazan i promašen život, bijesna na sve i svakoga, hodajuća gorčina, bez prijatelja, bez dečka, bez ramena za plakanje, sve u svemu jako negativna osoba. I naravno život sa roditeljima s kojima još i radim. Radim posao koji ne volim. Propalica bez budućnosti. I to sve zahvaljujući sotonskom odgoju i lošoj karmi baka i djedova, time roditelja a time i mene same. PEGULA TEŠKA. U životu je sve povezano, ako ti je obitelj sjebana onda ti ni ostala područja ne mogu bit dobra. Kako te krene od malih nogu to se proteže na čitav život. Kraja nema. Živi pakao. Daleko od Boga.

Zadnje uređivanje čokobon : 13.12.2017. at 05:09.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.