Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 16:25   #21
Vjerojatno smanjuju trošak, moraju namiriti prezaduženost, a vjerojatno im je puno 290 kn gotovine, a i onak i tak najavljuju poskupljenje 350 kn, mjesečnu kartu, pa kada vide trošak prijevoza, i ne mogu isplatiti, dosjetili se toga, a to kako tko putuje i gdje stanuje zet nije briga. Možda ljudi ne bi imali protiv toga, da povećaju linije javnog prijevoza, da znaju gdje su stanice (ja sam se neki dan posvađala, pa mi je vozač rekao da sam bezobrazna), da idu češće, evo konkretno radim od 7 h, tramvaj koji ujutro od 6 do pola 7 vozi jedan ide u 6.14, drugi u 6, 26 i treći u 6, 36. Po novome moram biti točno. Ako idem sa prvim dođem prerano 20 minuta, s drugim dođem taman, a sa trečim prekasno. O vremenskim (ne) prilikama, kada snijeg, kiša pada pa čak i sunce grije, i njihovim zastojima da ne govorim.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 17:58   #22
ja sam na određeno zakaj bi oni meni nametali pokaz kad je poslodavcu isto u takvim slučajevima platiti u gotovini ili dat pokaz. Ima smisla jedino kod onih koji su za stalno a i to je upitno. Ne mogu svi busom iako postoji. A i ne žele. Kažem moj slučaj 20 min autom, 1h i više busom i još dođem prerano, nek direktor zet-a ide u 4 na posao pa nek vidi malo kak je to kad spavaš na poslu a šef lud
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:14   #23
što sve neće oni smisliti da sakupe novce,zlo mi je više od svih njihovih ideja.
123nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:19   #24
Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
ja sam na određeno zakaj bi oni meni nametali pokaz kad je poslodavcu isto u takvim slučajevima platiti u gotovini ili dat pokaz.
Poslodavac bi ovako uštedio 60 kn po osobi za pokaz za jednu zonu (više za one kojima daju za više zona), jer ZET diže cijene, ali za takve tvrtke cijena se ne bi mijenjala, dakle oni bi kupovali pokaze za 290 kn, a ne 350 kn. Samo što bi mnogi vjerojatno radije i uzeli taj stari iznos (ali koji mogu potrošiti na prijevoz po izboru) nego da dobiju nešto što im je daleko manje korisno.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:29   #25
ma ak mi to nametnu idem na bus, pa spavam na poslu do gableca pa nek mi neko nekaj veli,
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:29   #26
Da, malo sad gledam svoje i čak mi je jeftinije uzeti isti pokaz kao i dosad (linijski kod drugog prijevoznika, ako oni ne dignu svoje cijene) nego nadoplaćivati ZET-u drugu zonu (nama plaćaju samo prvu).
MM nažalost ne bi imao izbora, slično kao i ti, sa 25 min do posla na sat i pol i dva-tri presjedanja.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 07.01.2012. at 19:36.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:10   #27
sad su to čip kartice nema više markice papirnate, tak čujem , dakle ak to dobiješ nemreš nikom preprodat za lovu dakle, najbolje svi koji to dobiju na tramvaj pa kad dođeš na posao dođeš i koliko napraviš radi umora (poneki) napraviš i ko ih j...
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:03   #28
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Poslodavac bi ovako uštedio 60 kn po osobi za pokaz za jednu zonu (više za one kojima daju za više zona), jer ZET diže cijene, ali za takve tvrtke cijena se ne bi mijenjala, dakle oni bi kupovali pokaze za 290 kn, a ne 350 kn. Samo što bi mnogi vjerojatno radije i uzeli taj stari iznos (ali koji mogu potrošiti na prijevoz po izboru) nego da dobiju nešto što im je daleko manje korisno.
I radnik se opet tu može dogovoriti s poslodavcem da mu isplaćuje 290, poslodavcu svejedno...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:09   #29
To si već rekao, više puta. Neki sigurno mogu, divno to zvuči, ali realno mnogi nemaju tu mogućnost. Takve odluke donosi netko nedostupan, a niža uprava nema volje ići to mijenjati za manje jedinice pojedinačno, tako je lakše.

Ciljana publika im i nije viša kategorija, menadžeri i sl., nego baš velike tvrtke s puno jeftine radne snage (tipa Konzuma), gdje prava radnika ionako nisu na visini i neće se ići svađati nitko za njih zbog pokaza, niti će oni (kad već trpe sve ostalo) dizati frku oko ovoga sad, a njima taj prijevoz više i znači nego nekome tko je u kategoriji službenih auta.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 07.01.2012. at 21:28.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 23:05   #30
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ciljana publika im i nije viša kategorija, menadžeri i sl., nego baš velike tvrtke s puno jeftine radne snage (tipa Konzuma), gdje prava radnika ionako nisu na visini i neće se ići svađati nitko za njih zbog pokaza, niti će oni (kad već trpe sve ostalo) dizati frku oko ovoga sad, a njima taj prijevoz više i znači nego nekome tko je u kategoriji službenih auta.
U djelatnosti trgovine ugovorena je naknada u novcu, a Kolektivni ugovor je odlukom ministra proširen na sve iz te branše. Tamo stoji:

1. Troškovi prijevoza

Članak 42.

Radnik ima pravo na naknadu troškova prijevoza na posao i s posla mjesnim javnim prijevozom u visini stvarnih izdataka, prema cijeni mjesečne odnosno pojedinačne prijevozne karte, odnosno ima pravo na naknadu troškova prijevoza na posao i s posla međumjesnim javnim prijevozom u visini stvarnih izdataka, prema cijeni mjesečne odnosno pojedinačne karte. Ako radnik mora sa stanice međumjesnog javnog prijevoza koristiti i mjesni prijevoz, stvarni izdaci se utvrđuju u visni troškova mjesnog i međumjesnog javnog prijevoza.
U slučaju kada postoji mogućnost korištenja više alternativnih sredstava javnog prijevoza različitih cijena, radnik ima pravo na nadoknadu troškova prijevoza s posla i na posao u visini cijene one vrste javnog prijevoza koja je najpogodnija za poslodavca.
U slučaju da na određenoj relaciji nema javnog prijevoza, a zbog udaljenosti objektivno postoji trošak prijevoza, poslodavac je obvezan općim aktom utvrditi iznos kojim nadoknađuje radniku trošak prijevoza, vodeći pri tome računa o cijeni koja se isplaćuje drugim zaposlenicima za slične udaljenosti.
Naknada troškova prijevoza na posao i s posla isplaćuje se unaprijed, najkasnije posljenjeg radnog dana u mjesecu za sljedeći mjesec.


Velike firme u pravilu imaju i sindikat i radničko vijeće, pa i predstavnika radnika u Nadzornom odboru. Trebaju ljudi raditi svoj posao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:22   #31
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Tehnički gledano, svaki javni prijevoz radi s minusom (nije to samo kod nas) i nema mogućnosti prihvatiti nagli znatno povećan broj putnika. Jednostavno mora raditi protivno svim ekonomsim pravilima.

Taksiji sad rade na donjoj granici isplativosti i to tek nakon uključivanja Camea i Oryxa, koji su potpuno drugačiji tip organizacije nego što je Radio Taxi.
'adje ako ti nije teško koliko je to realna karta?

Taksiji bi mogli još ići dole s cijenom.
Autom iz Petrinje 40 kuna, busom 24, taksijem 260, što je realno?
Uzmi više ljudi u obzir.
ZET je jednostavno preskup, a i nepravedno su utvrđene kategorije neplatiša.
Radnik s 3500 plaća, penzić s 5000 ne plaća. Nepravedno.
Iako meni ova odluka ima neke logike, ali bi se trebala selektivno primjenjivati. Nije za sve.




Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
ma možeš radit kakve hoćeš smjene, radiš li od 6 ili 7 ili iza 7 navečer već im je prijevoz disfunkcionalan i nikakav i treba čekat pol sata i dulje na bus. Ma nisam lud. Ja radim od 6 nisam u holdingu ali isto veća firma, koliko puta treba doć prije 6 čak u 5 zbog specifičnog radnog mjesta, kaj da ustajem u 3 pa dolazim ili idem pješice?
Auto mi se uopće ne isplati al ne diže mi se u 4 ili u 3 nisam potpuno lud ak ne moram. A ovi me pokušavaju prisilit da koristim njihov prijevoz
.

Koliki rade do pol noći a zadnji bus im ide u 23. Da se razumijemo ja radim u ZG i živim na periferiji zg ista županija - grad zagreb a imam tak zajeban put za doć do firme. Moram krenut od doma ak idem busom kao onaj koji je u drugoj županiji 25 km od firme jer imam brdo presjedanja i čekanja. A koliko je takvih.
Nije poslodavac ni dužan ni obvezan voditi brigu o tvom mjestu prebivališta. On ti može samo uvjetovati neka se preseliš gdje ti je bliže ili se snalazi sam.

Bojim se da će takvog ponašanja biti sve više.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:30   #32
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Voyki, hvala, ovo je puno korisnije, sad znam što treba gledati.
Dakle to je to, mogu se nadat da neće ić u to... Blago nama.

Mogu jedino ići na to da ZET-ov javni prijevoz ne pokriva moje područje, pa možda na to izvući ovu stavku s 'mjesnim' prijevozom... Jer ZET i nije mjesni baš svuda, npr. Samoborcima ništa ne znači.

Svatko svuda ima mogućnost i zbog boje WC papira otići dalje, ali gledajmo realno, nije baš primjereno zbog prijevoza to odmah tako savjetovati. Ali neću više, moving on.
Pa članak govori o iznosu od 290 kn koji se odnosi na zagrebačku I. zonu - Grad Zagreb, a ne i drugu zonu - Zaprešić, Gorica, Samobor, Dugo selo, niti na ostale gradove (tzv. međumjesni prijevoz).

Ako po KU poslodavac ima obvezu platiti i međumjesni, onda bi morao platiti taj trošak nekome iz Samobora i bilo kojeg drugog grada koji nije ZG, to ne ulazi u tih 290 kn, tj. nema veze s time, jer je 290 kn iznos mjesnog prijevoza za firme iz ZG-a; ili sklopiti ugovore s prijevoznicima koji voze međumjesni prijevoz. Zaista se ne gleda nikakav auto, jer prema poreznim propisima neoporeziv je iznos za javni prijevoz - to što netko ide autom, njegova stvar. Poslodavac zapravo ovime želi suzbiti zlouporabe i želi da taj novac i ide na ono za što je i ugovoren - kartu javnog prijevoza, i ima pravo izabrati uvijek ono što je za njega najpovoljnije, u ovom slučaju bi ZET-u platio za 10 mjeseci, a ne za 12. U gradu Zagrebu vozi samo ZET, tako da ne stoji da voze ostali prijevoznici, oni voze samo međugradske linije (Samoborček, Presečki i sl.).

Jedino ako je u KU baš naznačeno da isplata ide u novcu, kako je Vojky napisao, onda ne bi smio sklopiti takav ugovor sa ZET-om.

I teško da bi se bilo koji sindikat mogao usprotiviti ovakvim razlozima

No, ako je problem u tome što osoba iz Samobora ima pravo na mjesni (mjesto u kojoj je firma), a nema na međumjesni, tu je sindikat zakazao, trebao se potruditi ugovoriti i međumjesni prijevoz. Poslodavca koji ima u KU obvezu isplate mjesnog prijevoza za Zagreb, ali ne i obvezu isplate međumjesnog, ne tangira kako će netko doputovati iz Samobora ili bilo kojeg drugog grada u ZG.

Zadnje uređivanje Suey : 08.01.2012. at 00:42.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 01:19   #33
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Ako po KU poslodavac ima obvezu platiti i međumjesni, onda bi morao platiti taj trošak nekome iz Samobora i bilo kojeg drugog grada koji nije ZG, to ne ulazi u tih 290 kn, tj. nema veze s time, jer je 290 kn iznos mjesnog prijevoza za firme iz ZG-a; ili sklopiti ugovore s prijevoznicima koji voze međumjesni prijevoz. Zaista se ne gleda nikakav auto, jer prema poreznim propisima neoporeziv je iznos za javni prijevoz - to što netko ide autom, njegova stvar. Poslodavac zapravo ovime želi suzbiti zlouporabe i želi da taj novac i ide na ono za što je i ugovoren - kartu javnog prijevoza, i ima pravo izabrati uvijek ono što je za njega najpovoljnije, u ovom slučaju bi ZET-u platio za 10 mjeseci, a ne za 12. U gradu Zagrebu vozi samo ZET, tako da ne stoji da voze ostali prijevoznici, oni voze samo međugradske linije (Samoborček, Presečki i sl.).
ZET nije jedini izbor za dolazak do posla, pogotovo ne ljudima koji dolaze iz malo daljih kvartova. Ostali prijevoznici ne voze po Zagrebu toliko detaljno, ali imaju stanica u Zg koja su često ljudima dovoljne.
Samoborski bus ide Zagrebačkom/Ljubljanskom/Slavonskom i ima dosta mjesta na kojima staje, tako da se dosta ljudi koji idu Samoborčekom može snaći i izbjeći ZET, njime sam se služila npr. i za kretanje debelo unutar 1. zone, odgovaralo mi je da platim manje kad sam trebala samo par stanica. HŽ je također tu, brz, često ide, nije manje pouzdan, ima ok broj stanica, nudi linijske pokaze.

Moj poslodavac plaća samo prvu zonu, ali meni osobno je to skoro jednako cijeni linijskog pokaza drugog prijevoznika koji me sasvim lijepo dovede u sam centar Zg i to za trećinu vremena potrebnog ako ideš ZET-om. Radim u Zg, ali ne znam kad sam zadnji put morala u tramvaj.
Drugi poslodavac o kojem ja govorim nadoknađuje trošak za zonu u kojoj zaposlenici žive, neki putuju čak i izvan 2. i dobiju iznos koji to pokriva.
Iznos se računa po karti ZET-a jer je ona najpovoljnija pa se može reći da ti je time prijevoz osiguran (ako im je to već obveza), nije toj naknadi isključiva namjena baš kupovanje ZET-ovog pokaza. Nema ničeg nepravilnog ako MM naknada za prijevoz koju dobije pokrije trošak goriva (do posla i natrag, privatno vozikanje tu ne brojim) skoro sasvim, on ne krši nikakav propis (ne kod njih) time što toči umjesto da kupi pokaz. Poslodavac se ne zamara uporabama i zlouporabama, gleda svoju uštedu (što je njegovo puno pravo i naravno da nema smisla da plaća sad okolo taksije ljudima), ZET je taj koji se oko zlouporabe brine.
Poanta sa Samoborom u takvom slučaju je da se njima niti ne može ispostaviti ZET-ov pokaz jer njih oni ne obuhvaćaju, tj. jako bi bili zeznuti da im se uvali jer to na papiru ispunjava obveze, ali ništa zapravo ne znači.

Članak govori o 1. zoni, ali sve karte bi trebale ići gore, i ostale zone, bar prema info od lokalnih ZET-ovaca koje sam pitala.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 03:43   #34
Dobrodosli u kapitalizam! Dobar dio vidim jos uvijek misli da su firme i posao tu zbog njih a oni sami Bogom dani i nezamjenjivi
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:08   #35
Samoborček je jeftiniji od ZET-a? Znam da se svi žale da je puno skuplji, tj. Samoborci se žale, ali da su prisiljeni ići njime jer na tom području nema ZET-a. I za Zaprešić se pričalo da će prijevoz preuzeti neki privatnik, na što su ljudi poludjeli, nitko to ne želi zbog cijene, naravno.

OK ako netko radi u tom području u kojem Samoborček vozi (ne znam koje su mu stanice, samo znam da ima više opcija, ide do Črnomerca i do Autobusnog, dok drugi gradovi zagrebačkog prstena nemaju alternativu, ili idu na Glavni ili na Črnomerec), no u strog centar ne ide, moraš ići pehaka ako radiš npr. blizu Trga (ispravi me ako griješim ). Ako je nekome baš kraj posla, onda mu sigurno više paše, da ne mora sa ZET-ovog busa presjedati na tramvaj.

Znam za vlak since 1992. dok još većina ljudi nije imala pojma da postoji prigradski vlak, mi smo se njime vozili u srednju školu jer sam tad živjela u udaljenom, tad zagrebačkom kvartu, sad gradu. No, zadnjih godina je postao koma jer je prevelika gužva i stoji na stanicama predugo pa kasni i po pola h na odredište. Međutim, kako je HŽ i ZET zajednički pokaz poskupio, sad poslodavci čak traže od radnika da se izjasne žele li ići ZET-om ili HŽ-om.

Oni poslodavci kojima tih 290 kn pokriva sav prijevoz, međugradski i gradski, u svakom slučaju ne bi smjeli sklapati ugovore sa ZET-om. Ne znam kakva je situacija na ovom dijelu grada Zagrebačka/Ljubljanska, znam da ima hrpa buseva, samo ne znam kako Samoborček može doći brže od ZET-ovog busa , to ovisi o tome kakav je promet. Brže može doći samo vlak, ili tramvaj tamo gdje mu tračnice nisu na cesti pa da ga štopaju auti (npr. Horvaćanska, Držićeva i sl.).

No, ovo je za sad samo prijedlog, vidjet ćemo tko će to doista prihvatiti. Najteže je ljudima kojima su smjene takve da nemaju nikakvog drugog izbora nego ići autom.

Zadnje uređivanje Suey : 08.01.2012. at 12:22.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:46   #36
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
'adje ako ti nije teško koliko je to realna karta?
Teško je reći, po sadašnjim troškovima prije negdje oko 15 do 20 kn.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Taksiji bi mogli još ići dole s cijenom.
Autom iz Petrinje 40 kuna, busom 24, taksijem 260, što je realno?
Uzmi više ljudi u obzir.
Autom iz Petrinje nema šanse da stoji samo 40 kn. To je samo cijena goriva. Realna je cijena bitno veća kad računaš sve troškove, vrijeme na vožnju da ne računam. K tome gradovi masovno subvencioniraju razne dijelove prometa, vidi probleme s vlakom na tim linijama.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:06   #37
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Pa članak govori o iznosu od 290 kn koji se odnosi na zagrebačku I. zonu - Grad Zagreb, a ne i drugu zonu - Zaprešić, Gorica, Samobor, Dugo selo, niti na ostale gradove (tzv. međumjesni prijevoz).

Ako po KU poslodavac ima obvezu platiti i međumjesni, onda bi morao platiti taj trošak nekome iz Samobora i bilo kojeg drugog grada koji nije ZG, to ne ulazi u tih 290 kn, tj. nema veze s time, jer je 290 kn iznos mjesnog prijevoza za firme iz ZG-a; ili sklopiti ugovore s prijevoznicima koji voze međumjesni prijevoz. Zaista se ne gleda nikakav auto, jer prema poreznim propisima neoporeziv je iznos za javni prijevoz - to što netko ide autom, njegova stvar. Poslodavac zapravo ovime želi suzbiti zlouporabe i želi da taj novac i ide na ono za što je i ugovoren - kartu javnog prijevoza, i ima pravo izabrati uvijek ono što je za njega najpovoljnije, u ovom slučaju bi ZET-u platio za 10 mjeseci, a ne za 12. U gradu Zagrebu vozi samo ZET, tako da ne stoji da voze ostali prijevoznici, oni voze samo međugradske linije (Samoborček, Presečki i sl.).

Jedino ako je u KU baš naznačeno da isplata ide u novcu, kako je Vojky napisao, onda ne bi smio sklopiti takav ugovor sa ZET-om.

I teško da bi se bilo koji sindikat mogao usprotiviti ovakvim razlozima

No, ako je problem u tome što osoba iz Samobora ima pravo na mjesni (mjesto u kojoj je firma), a nema na međumjesni, tu je sindikat zakazao, trebao se potruditi ugovoriti i međumjesni prijevoz. Poslodavca koji ima u KU obvezu isplate mjesnog prijevoza za Zagreb, ali ne i obvezu isplate međumjesnog, ne tangira kako će netko doputovati iz Samobora ili bilo kojeg drugog grada u ZG.
ne želi poslodavac suzbiti nego ZET. Oni su u dubiozama zbog neopisivo velikih plaća, kupnje tramvaja i autobusa i sad bi ih mi trebali čupat iz gov*na?? To su oni izmislili, ne neki poslodavac.

Zašto bi netko tko živi par km od firme trošio lovu za zet kad može zimi pješice /s nekim ko ide autom a ljeti biciklom?

Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Teško je reći, po sadašnjim troškovima prije negdje oko 15 do 20 kn.
a.
toliko karta košta u munchenu negdje, oni su najbolji prijevoznik u europi a ZET najgori. Zašto bi mi pokrivali njihove gubitke kupovinom pokaza/godišnje karte i tako zažmirili na jedno oko na njihov kriminal? Ko ih jebe nek propadnu

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post


Nije poslodavac ni dužan ni obvezan voditi brigu o tvom mjestu prebivališta. On ti može samo uvjetovati neka se preseliš gdje ti je bliže ili se snalazi sam.

Bojim se da će takvog ponašanja biti sve više.
di bliže, živim 10 km od firme, najbolje da idem prodat kuću radi jebenog posla da bi se mogao preselit. Kažem nek mi ovo nametnu idem na bus pa kad dođem dođem, plus što ću spavat pol dana na poslu

Zadnje uređivanje Katrin : 08.01.2012. at 14:24.
jedan_popisivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:18   #38
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Samoborček je jeftiniji od ZET-a?
Ne na dugim linijama, ali na kraćim udaljenostima kao zamjena za gradski prijevoz (na dijelovima gdje ga ima) može biti jer se plaća po stanici. Nažalost nije im mreža dovoljno velika da stvore konkurenciju, pretpostavljam da imaju svoje razloge, ali na nekim dijelovima jesu alternativa.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:25   #39
Quote:
jedan_popisivac kaže: Pogledaj post
toliko karta košta u munchenu negdje, oni su najbolji prijevoznik u europi a ZET najgori. Zašto bi mi pokrivali njihove gubitke kupovinom pokaza/godišnje karte i tako zažmirili na jedno oko na njihov kriminal? Ko ih jebe nek propadnu
Nešto se ne sjećam pobuna kod kupnje novih tramvaja i autobusa.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:46   #40
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne na dugim linijama, ali na kraćim udaljenostima kao zamjena za gradski prijevoz (na dijelovima gdje ga ima) može biti jer se plaća po stanici. Nažalost nije im mreža dovoljno velika da stvore konkurenciju, pretpostavljam da imaju svoje razloge, ali na nekim dijelovima jesu alternativa.
Vidiš, nisam to znala. No, tu postoji problem ako je prijevoz utvrđen u KU u iznosu mjesečne karte, koja možda ispada jeftinija za ZET za cijeli mjesec, nego da ti daješ svaki dan za pojedinačnu kartu u Samoborčeku - ne znam jel postoji opcija mjesečna karta za Samoborček na nekoj relaciji, ili bi trebala platiti za cijeli dio Samobor-ZG.

Kako točno glasi odredba u KU?

No, bezveze je da to ZET predlaže kao sredstvo da se izvuče, pa zašto im je onda godinama bio besplatni prijevoz za penzionere, đake, ove na burzi, i sl. - sami su se do toga doveli. Jedina kategorija koja bi mogla biti oslobođena su možda nezaposleni, ali i tu je bilo zlouporaba, npr. izvanredni studenti koji su se prijavljivali na burzu samo zbog pokaza.

Zadnje uređivanje Suey : 08.01.2012. at 13:53.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.