Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 08:09   #101
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Awww cesnjovka-sis cestitam!!!
Danas sam par puta pomislila na tvoj transfer, cak sam i bila na humanoj u vrijeme konzultacija da donesem nalaze i odgodim postupak...
Super vijesti
Kako to da si odustala od transfera tri? Mislila sam da ces probati.
Hvala, nadam se da ce do sutra ostati sta za vratiti. Nisam odustala od transfera sva 3 nego mi je dr. preporucio ponovo da cekamo 5. dan jer su embriji dobri i da mi ne bi bas trebala troplodna trudnoca, pa cemo vidjeti hoce li koji posustati. Jasno, ako ne posustane uzimam sva tri.

Novost je na nasoj Humanoj da se dobivaju slike embrija, nadam se da cu i ja dobiti slike svojih. Sad, ne znam koliko je to dobro ili lose za nasu psihu ovisno o ishodu ali mozda na to treba gledati kao na dokumentaciju i naravno, potajno se nadati

RedDoor, nisam pratila pretjerano tvoj slucaj osim ovih postova na nasoj temi (malo sam selfcentered ovih dana ), kako to da si odustala od postupka i koji je postupak bio u planu?
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:19   #102
Quote:
ENZI kaže: Pogledaj post
Jedino sto upravo razmisljam da li i hormone izvaditi sada(sutra mi je 3 dan m.) ili sacekati s tim.Ne znam koliko se dugo ceka taj nalaz i za kada on treba
Bilo bi ti pametno onda sada cekirati hormone kad ti vec tako padaju ona 3-5 dana kad se vade. Hormoni su ti gotovi za tjedan dana i dobro ih je imati prije ulaska u postupak.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:58   #103
Quote:
ENZI kaže: Pogledaj post
Donatela hvala na odgovoru. Idem odmah na IVF jer je kod nas u pitanju fizicka prepreka, a ni god. nemam malo(ja 35,mm 40). Na prvim konzultacijama sam bila i dobila papir sta sve treba obaviti(krv,brisevi,papa...). Gin. mi je rekla da skupim pravne papire pa da se vratim na druge konzultacije, a sestre su mi savjetovale da u medjuvremenu obavimo i druge pretrage tako da postupak moze ici malo brze. Vecinu sam obavila i zaista ovdje sa nalazi cekaju min. 15-30 dana. Jedino sto upravo razmisljam da li i hormone izvaditi sada(sutra mi je 3 dan m.) ili sacekati s tim.Ne znam koliko se dugo ceka taj nalaz i za kada on treba
ja sam na svoju ruku vadila hormone, ali moj MPO-vac ih nije niti pogledao. čak niti hormone štitnjače koji mi već godinama variraju, kada je nalaz bio loš, samo je rekao da odem kod endokrinologa. ne znam da li ti sada uopće trebaju nalazi hormona. najbitnije ti je da imaš sve ona nalaze sa njihove liste.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:19   #104
Quote:
ENZI kaže: Pogledaj post
Donatela hvala na odgovoru. Idem odmah na IVF jer je kod nas u pitanju fizicka prepreka, a ni god. nemam malo(ja 35,mm 40). Na prvim konzultacijama sam bila i dobila papir sta sve treba obaviti(krv,brisevi,papa...). Gin. mi je rekla da skupim pravne papire pa da se vratim na druge konzultacije, a sestre su mi savjetovale da u medjuvremenu obavimo i druge pretrage tako da postupak moze ici malo brze. Vecinu sam obavila i zaista ovdje sa nalazi cekaju min. 15-30 dana. Jedino sto upravo razmisljam da li i hormone izvaditi sada(sutra mi je 3 dan m.) ili sacekati s tim.Ne znam koliko se dugo ceka taj nalaz i za kada on treba
Ja sam pretprosli petak vadila markere na hiv i hep B i C, i isti taj dan predala cervikalne briseve. Sve je bilo gotovo vec sljedeci utorak. Jedino sto potraje dok posalju nalaze natrag primarnom ginekologu. Ali ne vise od 10 dana od dana kad vadis krv.
Ako ti se ne ceka da nalazi stignu ginekologu mozes otici na zavod za javno zdravsto (gdje to i vadis/predajes) dignuti prijepise ali ih onda placas, 12 kn po komadu.
Sto se tice hormona na 3 dc, idealno ih je izvaditi u onom ciklusu u kojem pocinjes terapiju ili ciklus prije toga. Mislim da se za hormone nalaz ne ceka dulje od 7 dana (koliko se sjecam) i isto mozes dignuti nalaz sama tamo gore gdje vadis krv za njih (ili na nuklearnoj, to su nesto mijenjali)
Sretno
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:21   #105
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
ja sam na svoju ruku vadila hormone, ali moj MPO-vac ih nije niti pogledao. čak niti hormone štitnjače koji mi već godinama variraju, kada je nalaz bio loš, samo je rekao da odem kod endokrinologa. ne znam da li ti sada uopće trebaju nalazi hormona. najbitnije ti je da imaš sve ona nalaze sa njihove liste.
Bas neobicno Pinkica da ti nisu trazili hormone....to je jako jako vazno i puno pomaze doktoru u odabiru stimulacije i svakako bih svima preporucila da ih izvade, makar i na svoju ruku ako ginekolog ne trazi...
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:28   #106
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Hvala, nadam se da ce do sutra ostati sta za vratiti. Nisam odustala od transfera sva 3 nego mi je dr. preporucio ponovo da cekamo 5. dan jer su embriji dobri i da mi ne bi bas trebala troplodna trudnoca, pa cemo vidjeti hoce li koji posustati. Jasno, ako ne posustane uzimam sva tri.

Novost je na nasoj Humanoj da se dobivaju slike embrija, nadam se da cu i ja dobiti slike svojih. Sad, ne znam koliko je to dobro ili lose za nasu psihu ovisno o ishodu ali mozda na to treba gledati kao na dokumentaciju i naravno, potajno se nadati

RedDoor, nisam pratila pretjerano tvoj slucaj osim ovih postova na nasoj temi (malo sam selfcentered ovih dana ), kako to da si odustala od postupka i koji je postupak bio u planu?
Ma cekaju vas vasa djecica sutra

Odusevila si me s ovom info da sada daju uzv slicicu
Uvijek mi je bilo krivo sto se to ne daje...znam da moze biti psiholoski teze, ako ne uspije, ali barem imas sto gledati i pojacati si feeling gorko/slatkog iscekivanja u 2WW periodu

Ma, da se mene pita stalno bih bila u postupcima, nazalost sve mi se vrti iskljucivo oko toga, ali morala sam biti razumna...
Muz mi ide iduci tjedan na operaciju varikokele (da smo barem i prije znali da je potrebna) pa nisam htjela ulijetati u stimulaciju dok ne vidimo kako ce to proteci.... Nadamo se da ce sve bit bez komplikacija, ali one su ipak moguce a bilo bi strasno glupo isproducirati tucet i vise jajasaca a da nemamo s cime u oplodnju ako mu se oporavak iskomplicira. Osim toga dala sam i zakonu jos malo vremena u nadi da ce se promijeniti do kraja 4 mj. kad ce mi otprilike pasti punkcija..... Znam da tebe zakon en veseli ali ja ga cekam ko ozebli sunce, jer smatram da ovi sad pokusaji nisu bili pravi pokusaju, te da je pravi pokusaj onaj u kojem cemo moci oploditi sve ili barem vecinu dobivenih stanica....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:31   #107
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Odusevila si me s ovom info da sada daju uzv slicicu
Uvijek mi je bilo krivo sto se to ne daje...znam da moze biti psiholoski teze, ako ne uspije, ali barem imas sto gledati i pojacati si feeling gorko/slatkog iscekivanja u 2WW periodu

Ma, da se mene pita stalno bih bila u postupcima, nazalost sve mi se vrti iskljucivo oko toga, ali morala sam biti razumna...
Muz mi ide iduci tjedan na operaciju varikokele (da smo barem i prije znali da je potrebna) pa nisam htjela ulijetati u stimulaciju dok ne vidimo kako ce to proteci.... Nadamo se da ce sve bit bez komplikacija, ali one su ipak moguce a bilo bi strasno glupo isproducirati tucet i vise jajasaca a da nemamo s cime u oplodnju ako mu se oporavak iskomplicira. Osim toga dala sam i zakonu jos malo vremena u nadi da ce se promijeniti do kraja 4 mj. kad ce mi otprilike pasti punkcija..... Znam da tebe zakon en veseli ali ja ga cekam ko ozebli sunce, jer smatram da ovi sad pokusaji nisu bili pravi pokusaju, te da je pravi pokusaj onaj u kojem cemo moci oploditi sve ili barem vecinu dobivenih stanica....
Da, i ja sam se ugodno iznenadila tim novitetom, sutra cu ti znati reci jesam li dobila svoje slike ili im se printer pokvario

U svakom slucaju, sutra je neka veca guzva na Humanoj, barem su mi tako jucer rekli, pa ako netko mora ici neka se naoruza strpljenjem kojeg mi stare babe bas i nemamo vise

Bolje da si odgodila postupak ako je takva situacija, samo bi se nervirala u protivnom a znas da to nije dobro Ti imas jos vremena i sigurno ce te dopasti vec i novi zakon pa ce sve imati neki bolji smisao. Mene veseli novi zakon zbog svih novih i mladih koji ulaze u postupke a za nas starije eto, snalaziti cemo se dok budemo imali snage za to.

Inace, cula sam da se po novom zakonu dozvoljava zamrzavanje embrija samo zato jer je to za nase zdravstvo jeftinije od ponovne stimulacije.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:13   #108
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam se ugodno iznenadila tim novitetom, sutra cu ti znati reci jesam li dobila svoje slike ili im se printer pokvario

U svakom slucaju, sutra je neka veca guzva na Humanoj, barem su mi tako jucer rekli, pa ako netko mora ici neka se naoruza strpljenjem kojeg mi stare babe bas i nemamo vise

Bolje da si odgodila postupak ako je takva situacija, samo bi se nervirala u protivnom a znas da to nije dobro Ti imas jos vremena i sigurno ce te dopasti vec i novi zakon pa ce sve imati neki bolji smisao. Mene veseli novi zakon zbog svih novih i mladih koji ulaze u postupke a za nas starije eto, snalaziti cemo se dok budemo imali snage za to.

Inace, cula sam da se po novom zakonu dozvoljava zamrzavanje embrija samo zato jer je to za nase zdravstvo jeftinije od ponovne stimulacije.
Heh, bas i ja s nestrpljenjem ocekujem da se danas javis i kazes kako je proslo....

Pravi razlog zasto bi dopustili zamrzavanje embrija bilo bi optimalno lijecenje, asad posto smo u HR a ne u nekoj Pravoj zemlji pitanje je koji su im razlozi ali da ti pravo kazem to me manje opterecuje od ishoda za koji se nadam da ce biti u nasu korist.
I sama sam se uvijek pitala kako im se to isplati...ne znam koliko drzava izdvaja za lijekove za stimulaciju, ali stimulacija jedne zene dodje izmedju 700 i 1500 € kad lijekove kupujes sam, e sad koliko kosta zamrzavanje embrija nemam pojma ali vjerujem da je jeftinije.... Isto tako Hzzo je zenama placao postupke s donorskim stanicama u inozemstvu umjesto da je tako nesto organizirano "doma" pa bi se i ustedjelo ali i zaradilo priljevom ljudi izvana koji bi postupke radili kod nas...mah sve kod nas naopako.....napeto iscekujem te promjene da vidim sto ce nam sada skuhati....drzim fige za dobnu granicu A jel mozes barem besplatno u prirodnjake?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:59   #109
Evo me live iz bolnice! Zaista danas je bila guzva na transferima, neka nam je svima plodno! Vratili mi jednog zilavog u stadiju morule na peti dan. Dobila i sliku
Sad krece iscekivanje... Puno srece svima
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:37   #110
Cure poslusala sam vas savijet i otisla izvaditi hormone. Nalaz se ceka 15-20 dana. Sutra na konzultacije pa cemo vidjeti dalje. Zanima me da li je netko od vas imao problema s klamidijom, dal se brzo lijeci?
I cesnjovka drzim ti palceve
ENZI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:52   #111
Cesnjovka super za transfer, samo nek se cvrsto primi i nastavi lijepo dijeliti
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 11:43   #112
Pitanje z acure koje su prosle inseminacije:
Da li se inseminacija radi prije prsnuca folikula ili kad folikul prsne?
Imam prijateljicu koja je sada prvi put u tom postupku pa me pitala a ja joj ne znam reci jer nisam bila na inseminacijama...
I da li se dobije stoperica ili ne?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 20:55   #113
Mozda je ovo mrvicu offtopic, ali je vezano i za mpo i za Ri pa se nadam razumijevanju.
Koliko god sam zadovoljna svime na rijeckoj humanoj reprodukciji, toliko sam ogorcena na tretman pacijenata na urologiji na Susaku.
Ne znam da li su svi takvi, ali sestre i doktor koji upravo odradjuju svoju poslijepodnevno-vecernju smjenu mogu se sramiti
Muz mi je jutros konacno operirao varikokelu. Nakon budjenja iz narkoze morao je preklinjati dok mu se konacno nisu smilovali i dali nesto za bolove.
Onda je bio sav razdrazen i nemiran u strahu da se nece moci popiskiti (nismo ni znali koliko je to tesko i bitno nakon operacije), mucio se satima, a kad su me konacno pustili k njemu bio je sav u agoniji i ja sam skruseno molila sestru da mu da nesto za umirenje. Moj muz nije nikakva kenjkava baba i zaista ga nikad nisam vidjela tako jadnog, da se razumijemo.
Sve sto sam trazila je barem 2 mg normabela da ga opusti psihicki i da mu relaksira glatke misice kako bi se barem pomokrio u gusku (jer ne smije ustajati) jer ako se ne uspije popiskiti sljedeca stvar je kateter u uretru a to boli ko sam vrag
Normabel nije nikakav big deal u posebnim situacijama, osobito 2 mg.
Sestra me je glatko i bez milosti otpravila i jednako tako me potjerala ca pet minuta prije isteka vremena za posjetitelje
Kad sam stigla kuci muz me nazvao vec potpuno rezigniran. Rekao mi ej da je upravo bila vizita i da ga doktor uopce nije pitao kako je. Napominjem da je to bio PRVI kontakt s doktorom nakon zahvata!!!!! Ali mu je zato rekao da poruci zeni da ona ne prepisuje potrebnu terapiju
Katafakingstrofa
Stvarno to nisam ocekivala jer uglavnom od ljudi cujem dobre price i pozitivna iskustva s raznih odjela.
Jos sam ja mislila kad sam isla u posjetu da mu ponesem koji voltaren ili normabel, ali sam od toga odustala jer kao idem u bolnicu, tamo imaju sve sto treba i nece valjda pustiti da ljudi pate ako ne moraju.....kakav zajeb!
Kad se jadnicak konacno uspio popiskiti, imala sam u rukama punu gusku od litre i isla sam s njom hodnikom nebih li koga nasla da ju preuzme ali nikog nigdje nije bilo. Mjesto na kojem se drze lijekovi bilo je otkljucano i prazno, mogla sam uzeti sto god sam pozeljela (da sam se zaintaila) na kraju sam citavu svitu pronasla u jednom sobicku, nagurani su pusili i kad sam otvorila vrata cinilo se da sam im omela omiljenu zabavu unutar radnog vremena.
Jadno, zaista jadno!!!!!
Samo da ga sutra puste doma i da mu vise nikad u zivotu nije potrebna njihova "pomoc"
Pa eto, ako naidje na ovo netko tko se uskoro spreema na riejcku urologiju neka se dobro pripremi!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:10   #114
I odmah mali edit: Sad mi javlja da je upravo dosla druga sestra koja je sa svima porazgovarala i svima podijelila voltarene. Eto, da ne ogrijesim dusu da su tamo svi sitne duse.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:20   #115
imam jedno pitanje...posto mi je ovo prvi ciklus sa klomifenima a moram ih piti po 2tbl na dan od 5do 9dc (kbc RI) dali je uobicajeno da vec na 9 dc idem na prve folikulometrije,a tada još necu zavrsiti ni s uzimanjem zadnje tabletice pa neznam kad jajnici pocnu reagirat uopce na terapiju...pa me zanima nije li to na 9dc još prerano za folikulometriju ili to nema veze??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 08:51   #116
Na nepostojeci dan stigla i nepostojeca beta - 0 na 13 dan nakon transfera. Mozda navratim opet za jedno pol godine... Do tada, a i nakon, svima zelim puno srece!
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 17:12   #117
Cesnjovka, bas sam iscekivala zadnjih par dana da se javis....tako mi je zao sto nije uspjelo
Nadam se da ovo nije sve od tebe i drzim fige da cim prije krenes u novu akciju
Sretno!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 12:37   #118
Cure, koliko se čeka za pravno savjetovanje ?
Mi smo naručeni sutra u 10,30 pa me zanima ide li to brzo ili nas je istovremeno naručeno 10 ? Da si znam planirati radni dan.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:49   #119
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Cure, koliko se čeka za pravno savjetovanje ?
Mi smo naručeni sutra u 10,30 pa me zanima ide li to brzo ili nas je istovremeno naručeno 10 ? Da si znam planirati radni dan.
mi smo čekali možda sat vremena, ali samo zato jer nije bilo slobodnog ureda u kbc-u da nas pravnik primi. ispričali su nam se i on i psihologica jer su ih u to vrijeme stalno šetali, nešto se preuređivalo. a moguće da sad imaju svoje fiksne urede pa nećete puno čekati, naručuju svakih pola sata novi par čini mi se.

mi se zadržali kod psihologice , jer nam je bilo super, a vani ljudi čekajuuuuu. kad smo došli nije bilo nikoga.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:51   #120
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Cesnjovka, bas sam iscekivala zadnjih par dana da se javis....tako mi je zao sto nije uspjelo
Nadam se da ovo nije sve od tebe i drzim fige da cim prije krenes u novu akciju
Sretno!
kako si? se muž oporavio? nadam se da je već i više nego odlično...sad čitam da nije bilo nimalo lako , baš mi je žao. valjda je sada sve to iza vas.
kada planirate novi postupak?
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.