Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 10:04   #21
Quote:
bandras3 kaže: Pogledaj post
Da , slazem se... tuzno zapravo da tata mora kroz toliko ustanova da bi mu druga strana dozvolila da viđa dijete... a dal mi mozete reci, ako znate, koga se obično imenuje posebnim skrbnikom u tom slučaju? dal to bude član obitelji ili zaposlenik u CZSS ili sl.?
Sigurno nece biti clan obitelji, ne znam o kojem je centru rijec, ja bi u ovom slucaju imenovala odvjetnika jer se treba ocito boriti i protiv druge strane koja ima odvjetnika, tako da mislim da je u interesu djeteta da ima musku figuru (oca) uz sebe cijeli zivot i u dovoljnoj mjeri, pa mislim da bi ovdje odvjetnik dobro dosao na strani djeteta, iako nije nemoguce da se djetetu kao poseban skrbnik imenuje i djelatnik centra, no im mog iskustva to je losija opcija, jer u tom slucaju poseban skrbnik moze biti iskljucivo socijalni radnik, koji po mom sudu nema dovoljno strucnog znanja za zastupanje pred sudom.... Sretno tateku

No kazem, bilo bi dobro da ovdje prevlada razum i da se roditelji ipak uspiju dogovoriti, jer eto iz prakse je do sada bilo vise nego ocito da sudska odluka sluzi najcesce kao "guz papir"...
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 21:25   #22
Hvala na odgovoru i podršci!! nadamo se da bude sve to bar donekle ispalo kako treba!
bandras3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 16:36   #23
Zar to nije ipak malo previše traženja, ako mama radi kad bi onda ona trebala biti sa svojim djetetom, nedjeljom nikad?????
mama.u.nevolji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:48   #24
Quote:
mama.u.nevolji kaže: Pogledaj post
Zar to nije ipak malo previše traženja, ako mama radi kad bi onda ona trebala biti sa svojim djetetom, nedjeljom nikad?????
Poštovana, iz vašeg drugog posta vidim da imate dosta problema. Djeca na žalost ne smiju biti žrtve roditeljskih sukoba, a najčešće jesu i to najveće, a roditelji to nikako da vide i shvate.

Kasnije su ta djeca puna trauma, frustracija i tako dalje.

O tome tko koliko traži, odlučit će sud i mjerodavna tijela, a na žalost, moram vas razočarati, da su uglavnom žene te koje svojoj djeci zagorčavaju doslovno život na način da očeve žele u potpunosti izbrisati iz života svojoj djeci, što je sa psihološke strane strašno po dijete. Na stotine sudskih postupaka se vodi zbog upravo tih situacija. Naravno, ovdje se ne ubrajaju slučajevi kada je u pitanju obiteljsko nasilje i kada su očevi nasilnici.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:46   #25
Moje dijete će imati traume od onoga što mu je otac priredio, i ostavio na najokrutniji mogući način. Nije mu priuštio ništa, nije mu ostavio ništa, niti pismo objašnjenja. Ostavio je dijete od 1,5 godinu i od 14 dana. Nisu mame uvijek krive za sve. I sada ja moram biti jako veliki i čvrsti stup svome dijetetu da bih ga izvela na pravi put i usaditi mu čvrsta moralna načela, zbog onoga što mu je otac priredio. Vjerujte bila bih najsretnija da je on živ i da želi biti sa svojim djetetom.
mama.u.nevolji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:52   #26
Quote:
mama.u.nevolji kaže: Pogledaj post
Moje dijete će imati traume od onoga što mu je otac priredio, i ostavio na najokrutniji mogući način. Nije mu priuštio ništa, nije mu ostavio ništa, niti pismo objašnjenja. Ostavio je dijete od 1,5 godinu i od 14 dana. Nisu mame uvijek krive za sve. I sada ja moram biti jako veliki i čvrsti stup svome dijetetu da bih ga izvela na pravi put i usaditi mu čvrsta moralna načela, zbog onoga što mu je otac priredio. Vjerujte bila bih najsretnija da je on živ i da želi biti sa svojim djetetom.
naravno, ali kada su očevi i majke u sukobu, ali otac obožava svoje dijete i želi ga viđati, ali mu majka zbog njihovog sukoba to ne dopušta, ili mu uskraćuje minimum nastaje problem. To je poanta.. A takvih je slučajeva najviše.

Držim vam fige, vidim da imate stvarno velikih problema, glavu gore i bit će sve ok, sada morate dijete izvesti na pravi put i to je veliki posao i zato vam držim fige
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 12:58   #27
nije to previše traženja... bar ja mislim da nije... jer majka djeteta ne radi, stalno je s malenom i jos ima petlje da brani ocu viđanja... nazalost ne mozemo na drugaciji nacin jer s mamine strane ne postoji mogucnost dogovora, a pošto zelimo da malena bude i s nama vise moramo preko suda! Sva sreca da ce tek 3 godine pa nju taj sud i ti dogovori zaobilaze pa nema i nebude ( nadam se) nikakvih posljedica i trauma itd.... Noklica tnx na podršci!
bandras3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:28   #28
Quote:
mama.u.nevolji kaže: Pogledaj post
Zar to nije ipak malo previše traženja, ako mama radi kad bi onda ona trebala biti sa svojim djetetom, nedjeljom nikad?????
Previše?
Pa taj tata je do rastave bio s djetetom 24 sata/dan (figurativno), odnosno budio se s njim, jeo s njim, spavao s njim... a sada je to sve izgubio.
Mora se zadovoljiti mrvicama. Jer, ipak su to mrvice spram onoga što je imao prije. Naravno da želi čim više vidjeti svoje djete.
Stavi se u obratnu situaciju. Da ti kao majka "izgubiš" djete jer je pripalo ocu, a zašto i nebi, ima i takvih situacija? Jel bi ti bilo previše da provodiš s djetetom sveukupno 24 sata tjedno??

za tatu, malo je takvih!!
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:52   #29
Skrbništvo nad odraslim rođakom

Rođaku koji ima 65 godina je oduzeta poslovna sposobnost i centar za socijalnu skrb mu je dodijelio skrbnika budući da nema bliske obitelji. Rođak nikada nije bio sposoban raditi i nema mirovinu, ali ima određena naslijeđena sredstva u banci, živi u jednom privatnom domu u koji je specijaliziran za osobe sa mentalnim problemima.
Budući da ga ja, za razliku od dodijeljene skrbnice koja ga nikada nije posjetila, povremeno posjećujem razmišljam o tome da mu ja postanem skrbnik. Zanima me koje bi bile moje obveze kao skrbnika rođaku koji ima 65 godina, a koja prava bi imala? Kako uopće pokrenuti postupak dobivanja skrbništva nad rođakom???
irenan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 20:46   #30
Da Vam ja pokušam pomoći. Ja sam pred nekoliko godina postala skrbnica jednoj maminoj rođakinji. Inače se ne bi petljala u to jer povlači za sobom i neku odgovornost za štićenika ali jednostavno nisam više mogla trpiti neodgovornost skrbika koji joj je bio dodjeljen putem CZSS. Kao i u vašem slučaju jedino smo ju mama i ja posjećivale,a smještena je u psih. ustanovu.

Ovako je bilo u mom slučaju:
Trebate otići u Centrar za socijalnu skrb i tražiti socijalnu radnicu koja je dodjeljena toj osobi. Kod nas ide po prezimenu, a i upute vas na porti. Razgovarala sa sa socijalnom radnicom i iznjela nezadovoljstvo trenutnom skrbnicon koja joj je bila dodjeljna preko CZSS. Ona me saslušala, a budući da nisu ni oni bili s dotičnom zadovoljni pokrenuta je procedura ukidanja skrbništva.
Sa osobom ne smijete imati sklopljen ugovor o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju. Ispunila sam neki zahtjev kod njihove pravnice i zvali su me nakon kojih tjedan dana na primopredaju skrbništva. Postala sam skrbnik.

Samo da vam napomenem da sam ja prilično razočarana CZSS i tim soc. radnicima i sl. Bilo je tu svega, pa ako zaista želite postati skrbnik da ne odustanete lako.

Skrbnica sam već 5 godina. Obaveza mi je da svakih 6 mjeseci podnosim izvještaj CZSS. U biti to ja radim tako da sve što god plaćam štićenici (kućne potrepštine, režije, odjeća, hrana...)od njene mirovine, čuvam račune. Kopiram ih i kopije šaljem CZSS lijepo složene po mjesecima.

Ako imate kakvih pitanja tu sam.

Zadnje uređivanje RI171 : 24.03.2012. at 21:02.
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:45   #31
Puno hvala na odgovoru, koliko primjećujem ljudi baš i nisu upoznati sa ovakvim skrbništvom. Znači moje obveze bi bile plaćati smještaj (u principu i ne znam tko mu plaća smještaj i daje džeparac, da li czs ili se to naplaćuje iz njegovih sredstava) , odjeću i obuću i sl. tj. platiti to od njegovih sredstava i podnjeti czs-u račune na uvid. Da li tu ima još nekih obveza, ne živim u istom gradu kao i rođak, a zaposlena sam, pa me zanima da li bi uopće mogla ispunjavati sve obveze skrbnika? Isto tako zanima me da li bi imala kao skrbnik pravo na naknadu troškova posjete, poklona.... Financijski nisam baš u mogućnosti, opet ponavljam budući da ne živimo u istom gradu prečesto ga posjećivati , pa se nadam da bi mi czs pokrio te troškove ili iz svojih ili iz njegovih sredstava
irenan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:21   #32
Quote:
irenan kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru, koliko primjećujem ljudi baš i nisu upoznati sa ovakvim skrbništvom. Znači moje obveze bi bile plaćati smještaj (u principu i ne znam tko mu plaća smještaj i daje džeparac, da li czs ili se to naplaćuje iz njegovih sredstava) , odjeću i obuću i sl. tj. platiti to od njegovih sredstava i podnjeti czs-u račune na uvid. Da li tu ima još nekih obveza, ne živim u istom gradu kao i rođak, a zaposlena sam, pa me zanima da li bi uopće mogla ispunjavati sve obveze skrbnika? Isto tako zanima me da li bi imala kao skrbnik pravo na naknadu troškova posjete, poklona.... Financijski nisam baš u mogućnosti, opet ponavljam budući da ne živimo u istom gradu prečesto ga posjećivati , pa se nadam da bi mi czs pokrio te troškove ili iz svojih ili iz njegovih sredstava
Sve što se može se naplaćuje iz njegovih sredstava (smještaj, odjeća...).
Zaposlena osoba može biti skrbnik, pa ne trebaš ga obilaziti svaki dan.
CZSS ne pokriva putne troškove skrbnika (jedino ako je skrbnik službena osoba iz CZSS), a štićenikova sredstva se smiju koristiti samo za potrebe štićenika, a ne skrbnika.
Ukratko; puno obveza, nikakva prava.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:20   #33
Obveze su vam da se brinete o rođakovoj imovini i njegovim pravima, da ne radite na njegovu štetu.Najjednostavnije vam je "proguglati" obveze skrbika i sve ćete naći. Baš za slučaj vašeg rođaka vam je najbolje otići u CZSS i informirati se. Kažite da ste zainteresirani za skrbništvo jer mislite da sadašnji skrbnik ne ispunjava svoje obveze. Ja sam tamo razgovarala s njihovom pravnicom jer sa soc. radnicom nisam bila zadovoljna. Samo da znate , skrbništvo se NE plaća, to je samo vaša dobra volja.Meni su se čudili zašto se upuštam u to jer kako Scarlet kaže puno obveza a malo prava.

Sa mojom rođakom je bio slučaj da je bila ostavljena od svih, sama, bez novaca, skrbnica joj nije godinu dana niti jedan račun platila...Stigmatizirana zbog bolesti i ostavljena čak i od braće i sestara.

Meni nije teško biti joj skrbnik, eto već je i 5.godina. Žrtvujem nešto slobodnog vremena ali kada vidim koliko joj to znači, ma tko to može platit.
Podignem joj mirovinu, od tog novca platim smještaj (dio plaća grad), režije u stanu (koji je prazan) kupim joj što joj treba i što želi . Ako iznos prelazi mirovinu onda vam treba dopuštenje od CZSS. Posjećujem je dva put mjesečno, ako vam je daleko posjećujete ga kao i do sada, nemate obvezu posjeta točno određeno. Provedemo zajedno dva sata, povremeno zatražim izlazak pa se prošetamo, odemo na kavu i sl. To joj puno znači jer nema drugi nitko tko ju posjećuje.

Odite i informirajte se, pa onda odlučite. Osim toga ne morate biti skrbnik zauvijek. Ako naiđete na kakve probleme uvijek se možete obratiti CZSS za pomoć, barem ja jesam.
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:44   #34
mene zanima nešto...suprug mi ima brata invalida, ne može se sam brinut ima 32 godine.svekrva mu je skrbnik, prima osobnu invalidninu.mene zanima suprug i ja živimo zajedno u toj kući sa svekrvom i suprugovim bratom.oboje radimo i nećemo se moć brinut za njega kad svekrva više ne bude mogla i kad ostari.da li suprugov brat ima pravo na cijelu kuću ili kako se odluči oporukom? da li bi država raspolagala njegovom imovinom jer mi se ne bi mogli brinut za njega jer oboje radimo i ne može sam ostat pola dana u kući?često se razboli i ima napadaje i suprug ne može dobit godišnji..jel može skrbnik biti suprug ako je smješten u nekoj ustanovi?
teutaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 13:56   #35
Može vaš suprug biti svom bratu skrbnik. Ali o tome odlučuje CZSS. Pretpostavljam da kada vaša svekrva više ne bude mogla biti skrbnik, da će CZSS tražiti da to bude netko od obitelji (vaš suprug ili vi). Ako ne budete htjeli ili mogli onda CZSS dodjeljuje svog skrbnika. Nekog od socijalnih radnika tamo. Ja nemam dobrih iskustava sa skrbnicom dodjeljenom od CZSS. Nisam ni znala da moja rođaka ima ima skrbika. To sam saznala nakon više od godine dana kada su počele stizati opomene i ovrhe na neplaćene račune. Skrbnica sam joj iako je smještena u ustanovu, to nema veze. Ako on ne može biti sam kod kuće, mislim da bi ga CZSS sjestio u neku ustanovu. Što se tiče nasljedstva, mislim da se dijeli na dvoje ako oporukom nije drugačije riješeno.
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:10   #36
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
sredstva se smiju koristiti samo za potrebe štićenika, a ne skrbnika.
Ukratko; puno obveza, nikakva prava.
To je bit svega. Ljudi često misle da će skrbništvom postati nasljednici imovine, da mogu koristiti novčana sredstva da podmiruju i vlastite troškove... svega tu ima. No bit je pogođena u srž ovako kako je Scarlet rekla.
Naravno, ako skrbnik uveća imovinu štićenika svojim zalaganjem što utvrđuje Centar, može dobiti primjerenu novčanu naknadu ako se time ne ugrožava egzistencija štićenika. Isto tako, može se odrediti i da dobiva mjesečnu naknadu u iznosu od 500kn, ako štićenik ima dostatna sredstva kojima podmiruje osobne potrebe i ostale troškove, a još uvijek mu ostaje i skrbnik vodi o njemu osobitu brigu, vrlo ga često posjećuje, blablablabla, sve ovisi naravno o skrbniku i procjeni Centra
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:03   #37
Quote:
Naravno, ako skrbnik uveća imovinu štićenika svojim zalaganjem što utvrđuje Centar, može dobiti primjerenu novčanu naknadu ako se time ne ugrožava egzistencija štićenika. Isto tako, može se odrediti i da dobiva mjesečnu naknadu u iznosu od 500kn, ako štićenik ima dostatna sredstva kojima podmiruje osobne potrebe i ostale troškove, a još uvijek mu ostaje i skrbnik vodi o njemu osobitu brigu, vrlo ga često posjećuje, blablablabla, sve ovisi naravno o skrbniku i procjeni Centra
Ovo nisam znala. Pretpostavljam da se to odnosi samo na familiju, a ne na djelatnike czss kao skrbnike po službenoj dužnosti?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 21:43   #38
oba roditelja umrla, djeca zive sa bakom, tetka sa PTSP-om zeli skrbnistvo ? moguce ?

Pozdrav,

Zamolio bih pomocu u razmisljanju i ako netko moze sa pravne i socijalne strane pomoci sa savjetima.

Situacija je :
- djeca ( 8 i 10 godina )
- oba roditelja su umrla ( mama prije cca. 1 godinu, tata prije 5mjeseci )
- cijela obitelj je zivjela u obiteljskoj kuci i sa njima je zivjela oceva majka
- nakon smrti roditelja djeca i dalje ( trenutno ) zive sa bakom ( baka je 70+)
- od rodjenja djeca su bila preko tjedna sa bakom jer su i mama i tata radili van mjesta zivljenja, tj. baka ih je odgajala
- zive u malom mjestu gdje svi sve znaju
- mamina obitelj nije imala redovite kontakte sa djecom nakon smrit majke ( par puta u posjeti po 1h)
- nakon oceve smrti jedna posjeta djeci
- CZSS nema kompetencije u vidu strucnih timova koji se sastoje od psihologa, socijalnog radnika, psihijatra,... tj nemaju ustrojenu sluzbu za skrbnistvo nego imaju jendu socijalnu radnicu koja radi sve.
- mjesto radnje je u BiH.

Zaplet :

CZSS postupa po prijavi majcine obitelji da se navodno ne dozvoljava da vide djecu ( sto apsolutno nije tocno, jer nisu nikako niti dolazili ), poziva baku jedan dan ( prije cca. 15 dana ) i odmah na toj sesiji "daje" djecu tetkama ( znaci odvode ih iz centra ) bez ikakvog zapisnika o dogadjaju.

Po intervenciji ( dan nakon ) bakine obitelji, djeca su vracena baki pod izgovorom da su djeca otisla eto da malo budu i sa tetkama.

Jedna od tetki je u fazi podnosenja zahtjeva za skrbnistvo kao i baka.
Tetka ima cca. 50 godina, udovica domovinskog rata, dvoje odrasle djece, zivi na selu blizu jednog drugog grada koji je od mjesta gdje djeca zive udaljeno cca. 70 km


Zaplet :
- CZSS osporava baki pravo da podnese zahtjev za skrbnistvo zbog godina, no baka ce podnijeti zahtjev
- postoje saznanja da je tetka koja zeli podnijeti zahtjev za skrbnistvo, osim sto je udovica domovinskog rata ( znaci prima mirovinu ), ima i osobni invaliditet koji se odnosi na dijagnozu PTSP, trajno ( procenat invalidnosti je 80%)
- ta tetka je jamac drugoj tetki ( koja je takodje PTSPevac sa 90% procjenom, po papirima ) za stan, a za isti stan je bila jamac i djecija majka
- Djecija majka je vracala kredit svojoj sestri, a i prije 1. mjesec je dosla opomena na mrtvu majku da kao jamac mora izmiriti obveze po kreditu jer tetka nije ucinila isto.
- Djelatnici CZSS su u dobrim(prijateljskim) odnosima sa barem jednom tetkom.

Molio bih za razmisljanje i vidjenje da li doticna(e) tetka(e) mogu dobiti skrbnistvo i kako se protiv toga zaliti jer je bakina rodbina uvjerena da se ovdje ne radi u prvom planu o najboljem interesu za djecu nego o materijalnim interesima.
Bakina strana je trazila da se postavi skrbnik za posebne poslove ( jer djeca trenutno ne primaju niakava primanja mjesecima, jer je otac koji je imao punomoc na racune umro ) i to je trazeno pred svjeodcima ( tetkama ) no jos nije realizirano a ni tetke nisu bas odusevljene sa takvom idejom, no nacelno su rekle OK.

Molim da uvazite i razumijem da zakonodavstvo u HR i BiH nije isto ali obiteljski zakon je jako slican.

Unaprijed hvala na odgovoru.
savjest1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:39   #39
Quote:
CZSS postupa po prijavi majcine obitelji da se navodno ne dozvoljava da vide djecu ( sto apsolutno nije tocno, jer nisu nikako niti dolazili ),
Kako znas da baka nije branila da dolaze, pa zato tete nisu dolazile? Normalno da nece dolaziti, ako ih baka nece pustiti u kucu. Drugo, baka od 70+ godina i dvije tete s PTSP su gotovo jednako zdrave, samo što se PTSP može drzati pod kontrolom, i osoba moze biti roditelj i može trcati za djecom i psihicki i fizicki izdrzati pubertet. Valjda te tete namjeravaju djecu zajedno odgajati, sto je u prednosti pred bakom koja za par godina moze umrijeti, i upitno je je li fizicki i psihicki zdrava, te moze li se nositi s tinjedjerima.

Kakva materijalna korist? Ako je na ocevu racunu manje od deset tisuca, sumnjam da bi se itko zelio natezati za skrbnistvo dvoje djece koje će uskoro u pubertet. Novca mora doista biti na pretek, jer novci brzo odu u vjetar, a baka nece dugo biti na ovom svijetu. Zar ce te tete posvojiti djecu zbog novca, a onda kada ga nestane... sto? Nastaviti se brinuti o djeci? Odvesti djecu baki koja moze umrijeti svakog casa? Odvesti djecu u dom?

Sto se tice kredita, to je jedini problem. Ako ne moze zadrzati stan (a jedna opomena u godini dana, nije se za brinuti, mozda je teta samo kasnila s uplatom), djeca bi trebala ici baki, ali ja mislim da se te dvije tete mogu brinuti o djeci bolje od bake.

Sto se tice skrbnika za posebne poslove, to se trebalo urediti pred neutralnim svjedocima, ne tetama. Ne znam bi li taj skrbink trebao biti skrbnik djece, ali ako tete uspiju posvojiti djecu, taj novac bi trebalo biti dostupan djeci kada odrastu.

Jedino sto ne stima, je kakva materijalna korist? Ne trazim te da kazes koliko je na ocevu racunu, ali ne znam tko bi se natezao za skrbnistvo djece koja ce vrlo brzo u pubertet, a jedini drugi rodjak ce im uskoro u grob, za par tisuca.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:52   #40
Question Skrb za oca i pitanje njegove imovine

Ovako,otac vec duze vrijeme ne zivi samnom,ja sam ozenjen otac djeteta podstanar s malom placom.Otac mi je zivio s mojom babom na otoku i kad je ona umrla nastaju problemi,ostao je bez prihoda(babina penzija) i fali mu jos godina za penziju.zatrazio je pomoc od socijalne sluzbe i dobio je s time da sam se ja morao pismeno odrec skrbnista,inace bi se ja trebao skrbit za njega.(ne znam kako s ovom placom 3500kn)Prije 3 mjeseca se stanje pogorsalo zbog teske depresije je zavrsio u psihijatriji na Rabu,nakon 3 mjeseca ga pustaju van,neko kratko vrijeme je bio doma i prije nekoliko dana ga opet salju na rab.Cuo sam da ga socijalna sluzba zeli stavit u dom i uzet mu cijelokupnu imovinu za uzvrat,cca 500000E(teoretski bi mogao sve prodat stavit novac na banku i zivit od kamata u domu)Da li oni to mogu uciniti je moje pitanje i imam li ja ikakva prava posto sam se odrekao skrbnistva??
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.