Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 11:39   #61
..plastika..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 17:01   #62
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Eto to je u principu to,tako jednostavno a opet tako nedostižno.
Samo ovo za papirnate vrećice je prilična zabluda.
Plastične vrećice se ne raspadaju u ništa toxično samo se dugo razgrađuju i samo glupavo stoje posvuda i ima ih previše.
Znam da i za papirnate vrećice treba drvo i energija, no, daleko brže se apsorbiraju u prirodi nego plastika. No, i papirnate vrećice mogu biti iz recikliranog materijala...

Uglavnom, želim reći da treba živjeti na principima kako smo opisali u ta dva posta, ali je i činjenica da je to za mnoge sf.


Ne zato što smo tako važni i nezamjenjivi na ovom planetu, već zato da ne uništavamo sve oko sebe svojom bezobzirnošću i pohlepom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 08:40   #63
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Znam da i za papirnate vrećice treba drvo i energija, no, daleko brže se apsorbiraju u prirodi nego plastika. No, i papirnate vrećice mogu biti iz recikliranog materijala...
Ako ti dođe pod ruku MAJSTOR siječanj-veljača 2013. pročitaj članak "Papir, pamuk ili plastika?". Možda postoji i na webu, ali nemam volje guglati.

Isprike za OT.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 00:45   #64
What about those people in Hawaii,built a home right next to a active volcano and they wonder why they have lava in the living room

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 16:12   #65
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post

Osip dobijem kad čujem provale kako su ljudi uzrokovali zatopljenje ili kako smo napravili oružja da uništimo sav život. Kad mi netko tak nekaj provali, odmah mi je jasno da čitam nekoga tko blebeće popularne gluposti samo zato jer su sad moderne. Zlo mi dođe.
Ljudi jesu odgovorni za globalno zatopljenje a to što ti to ne možeš prihvatiti pa dobiješ proljev kad čuješ istinu je tvoj problem.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:04   #66
Vidre i tuljani u Jadranu!
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 13:31   #67
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Vidre i tuljani u Jadranu!
Sredozemna medvjedica je tuljan.
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 20:00   #68
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Sredozemna medvjedica je tuljan.
Onda se valjda napište sredozemna medvjedica.
Ne priča se hipotetski, nego o Jadranskom moru.

A vidre?
Ili su njih eksplozije već sve masovno pobile?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 23:56   #69
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Onda se valjda napište sredozemna medvjedica.
Ne priča se hipotetski, nego o Jadranskom moru.

A vidre?
Ili su njih eksplozije već sve masovno pobile?
U naslov ne piše vidre i tuljani nego morski sisavci a tu spadaju i kitovi dupini i tuljani (sredozemna medvjedica).
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 06:46   #70
koje grinpis preseravanje i prenemaganje nad sudbinom majčice zemlje. kao profesionalne narikače na sprovodu u dalmatinskoj zagori. zašto ti narilkači ne napuste tekovine civilizacije, tehnike, modernog života, udobne fotelje u gradu i odu u džungle papue ili amazone "povezati" se sa mjačicom prirodom?

ja radim zadnjih godina na sjvernom moru. ovdje ima milijardu platformi, tankera, seizmičkih, dive support,... brodova. koliko sam ovdje vidio tuljana, kitova i dupina malo gdje sam na svijetu vidio.

evo jednog koji je do broda došao. živ i zdrav.
http://s6.postimg.org/cejmkjioh/vlcs...h04m48s114.jpg
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine

Zadnje uređivanje Marijan : 27.10.2013. at 06:55.
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 13:28   #71
samo da nadodam da već 3 tjedna na 5-6 milja od mene seizmički brod provodi istraživanja...
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 08:26   #72
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Ljudi jesu odgovorni za globalno zatopljenje a to što ti to ne možeš prihvatiti pa dobiješ proljev kad čuješ istinu je tvoj problem.
Ljudi su odgovorni za globalno zatopljenje jednako koliko sam ja odgovoran za ove gluposti koje pišeš.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:58   #73
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ljudi su odgovorni za globalno zatopljenje jednako koliko sam ja odgovoran za ove gluposti koje pišeš.
Kako to da to sa takvom sigurnoscu tvrdis?
Mislim, ja iskreno ne znam puno o problematici tako da ne zelim zauzimati stranu.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 20:25   #74
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
U naslov ne piše vidre i tuljani nego morski sisavci a tu spadaju i kitovi dupini i tuljani (sredozemna medvjedica).
Nije tema samo naslov...
Valjda bi točnost podataka trebala biti zajamčena,
ako se već propagira neki cilj.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.