Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2013., 15:54   #1
Problemi u vezi

Pozdrav svima! Jako dugo čitam forum i eto sad sam se odvažila i ja napisati svoju priču u nadi da će i mene vaši savjeti natjerati da progledam..

Pa da počnem, živim s dečkom godinu i pol dana i ne nije sve savršeno i nikad tako nije ni bilo, samo sam ja uvijek pronalazila opravdanja i za njega i za sebe, ali sada to više ne mogu, došla sam do zida..On nikad nije bio baš nježan i romantičan, nikada mi nije davao komplimente, uvijek je bio nekako oprezan i odsutan ( sa mnom ), uvijek su njegov posao i prijatelji ( čitaj pljuga i birtija ) bili ispred nas i naše veze, za sve što sam trebala obaviti uvijek me tata morao voziti ili netko od prijatelja, sve mu je bilo teško a razlog je bio taj da ja nisam invalid i mogu sve sama, ali naravno kad treba nešto za prijatelja diže se u 2 ujutro i ide..Da napomenem, takav je bio i prije nego što smo počeli živjeti zajedno, samo sam ja glupača mislila da će se to tokom zajedničkog života promijeniti..

Kad sam shvatila da njemu uopće nisu bitna moja mišljenja, želje, naše zajedničko vrijeme itd, počela sam dosta izlaziti ( imam 21 god, a on 30 ) i na to je napokon reagirao, počeo se brinuti, svaki dan odmah dolazio doma poslije posla, izvodio me na večere, pa u kino itd..sve je krenulo na bolje i mislila sam da će tako i ostati ali naravno to nije bilo dugog vijeka..

Tada sam bila prekinula s njim i vratila se roditeljima, nakon par dana zvao me da popričamo i rekao da je shvatio da se ponaša glupo i nezrelo i da želi da poradimo na vezi, i opet je sve bilo super, sve do ljeta..Trebali smo ići skupa na more ali nam se pas razbolio i nije mogao ići s nama a netko je morao ostati s njim, rekla sam dečku da smo tako i tako u stisci s parama ( vet košta ) i neka ostanemo svi lijepo doma, uštedit ćemo koju kunu i sve super, on se složio..nakon par dana me njegov prijatelj pita jel se spremam za more? ja ostala paf i rekla da nejdemo nikamo, a on meni kaže da su se on i moj dragi dogovorili da oni idu..zovem dečka a on meni kaže da je, da on ide a ja neka ostanem doma s psom, doći će on za dva tri dana doma i sve 5 ( došao je za tjedan dana)...ajde pregrmili smo i to, otkad se vratio je jako čudan, sexa nema, ako ga i ima to je doslovno katastrofa, da se meni iako jesam napaljena uopće ne da s njim...sve što ja kažem, smislim ( u tipu izlaska dok je još lijepo vrijeme ) je glupo, dosadno i ne da mu se, umoran je od posla ( oke, istina radi od 7 pa do kad treba znači nekad čak do 11, 12 navečer..) ali kako mi možeš reći da si umoran za makar prošetati sa mnom i psom a nisi umoran otići na pivu i ostati cijelo popodne?? On za razliku od mene, ništa ne planira sa mnom, već sa prijateljima..Ja mu služim za to da budem doma i čistim, barem imam takav dojam iako on to negira..

Kada god potegnem ovu temu s njim, nekad ispadne da radim od buhe slona po njegovom, ili obeća da će više vremena provoditi sa mnom pa od toga nikad ništa..I na kraju cijele priče, danas je zaboravio mob doma i vrag mi nije dao mira i išla sam čitati poruke i našla kako se dopisuje sa nekom ženskom..ne želim reći kakve su poruke da ljudi ne prepoznaju o kome se radi ali mogu samo reći da on nije tip koji će se dopisivati, nije se ni sa mnom, ženskih prijateljica nema niti ih je ikada imao..
Ne znam više što da radim, otkako se vratio s mora sam depresivna zbog tog njegovog ponašanja i nikakva, dajem sve od sebe da stvari profunkcioniraju mđu nama ali od nejga nema nikakve povratne informacije, a ako je i dobijem samo me još više izdeprimira..a nakon ovog što sam pročitala danas sam potpuno slomljena..Ne želim da prekinemo, volim ga i mislim da na neki svoj glupi način i on voli mene ali jednostavno ne zna kako bi se ponašao prema curi jer sam mu ja prva, a od roditelja to nije vidio jer mu je otac umro dok je bio mali i mama ga je odgajala sama..

Nadam se da će se barem nekom dati sve ovo čitati i dati neko svoje mišljenje, unaprijed zahvaljujem!
lalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:08   #2
Jako si strpljiva osoba.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:32   #3
Hehe, bila sam prije, istina..u zadnje vrijeme puknem i na sitnicu ( ne da budem živčana nego odmah u plač kolko su mi živci već potrošeni od svega..)
Nikad nisam bila plačljivica, uvijek tjerala pozitivu i optimizam i bila jako društvena ali me on dotukao što se toga tiče..sad mi svi ljudi idu na živce, iz stana izađem samo sa psom, kad god pokrenem razgovor sa njim o našem odnosu završim u suzama od njegovih glupih i nezainteresiranih odgovora, a to nikad nisam bila takva..i ne sviđa mi se to, ali nemam mu više snage objašnjavati zašto sam ovakva i onakva kad njemu to ne dopire do mozga, kao da sama sa sobom pričam..i na kraju uvijek nađem neko opravdanje za njegovo ponašanje i pomirim se s tim..Bože, sad kad vidim napisano, ovo sve zvuči tako jadno..
lalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:43   #4
Nagla promjena raspoloženja nakon mora + dopisivanje s drugom ženskom osobom. I nije ti se još upalila lampica?

I ako on početka nisi sretna s njim, zašto ostaješ u takvoj vezi?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:52   #5
Ma upalila se naravno par dana nakon što je došao s mora..ali sam mislila da mu je to samo još jedna faza i da ako se ja još malo potrudim će sve doći na svoje..a i sva ta dopisivanja njihova su ipak ajmo reći bezazlena, nema pusica itd..samo dogovori oko toga kada će se naći i gdje, i što su radili taj dan, tjedan ili tako neke gluparije..pa ga onda ne mogu zbog toga napasti jer znam da će reći da umišljam, da mu je to neka frendica itd..( iako ih nema niti ih je imao, samo svoje muško društvo...)

Zašto sam s njim? Volim ga, i kažem, iako nema nekih prevelikih nježnosti među nama, i kvalitetno provedenog vremena, uvijek nađem izgovor a i on me uvijek uvjeri da će biti bolji, da će se potruditi, shvaća on mene..a čak i kad su mu odgovori da pretjerujem i neka ga pustim malo na miru jer se on želi odmoriti se zapitam jesam li možda ja u krivu i tražim li od njega previše i tako se sama sa sobom i svojim osjećajima vrtim u krug..
lalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 17:12   #6
Znas sta-prevario te ili ce ubrzo,ne zeli biti blizu tebe jer te ne voli-ne zeli.Ti si sa njim jer si navikla,ne zelis biti sama i jos se nadas da ce se promjeniti.Cim prije shvatis da ti je bolje bez njega-nastavit ces zivjeti punim plucima.
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 17:20   #7
zašto točno ne želiš da prekinete? zato jer ti je krasno provoditi vrijeme s njim, razumijete se, super ti je, osjećaš se voljeno uz njega, možeš se u njega pouzdati, poštuje te, imate zajedničke ciljeve...?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 17:34   #8
Quote:
lalinda kaže: Pogledaj post
Ma upalila se naravno par dana nakon što je došao s mora..ali sam mislila da mu je to samo još jedna faza i da ako se ja još malo potrudim će sve doći na svoje..a i sva ta dopisivanja njihova su ipak ajmo reći bezazlena, nema pusica itd..samo dogovori oko toga kada će se naći i gdje, i što su radili taj dan, tjedan ili tako neke gluparije..pa ga onda ne mogu zbog toga napasti jer znam da će reći da umišljam, da mu je to neka frendica itd..( iako ih nema niti ih je imao, samo svoje muško društvo...)

Zašto sam s njim? Volim ga, i kažem, iako nema nekih prevelikih nježnosti među nama, i kvalitetno provedenog vremena, uvijek nađem izgovor a i on me uvijek uvjeri da će biti bolji, da će se potruditi, shvaća on mene..a čak i kad su mu odgovori da pretjerujem i neka ga pustim malo na miru jer se on želi odmoriti se zapitam jesam li možda ja u krivu i tražim li od njega previše i tako se sama sa sobom i svojim osjećajima vrtim u krug..
A gdje je njegov trud u svemu tome?

Dopisivanja su bezazlena? Stvarno TOLIKO možeš lagati sama sebi?

Zašto ga voliš? Koje su to kvalitete koje voliš kod njega?

Da li si sretna s njim?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 17:51   #9
Quote:
lalinda kaže: Pogledaj post
.Ne želim da prekinemo, volim ga i mislim da na neki svoj glupi način i on voli mene
Moram ti priopćiti tešku istinu: ponekad se ljudi vole, ili misle da se vole, a uopće si ne odgovaraju kao karakteri, niti imaju iste prioritet u ičemu. Zbog toga trebaju prekinut jer nisu i neće nikad ni biti sretni u vezi.

Veza vam je na izdisaju, i ti se ne osjećaš dobro u njoj. Pročitaj svoj post kao da čitaš tuđi i vidi jel ti takva veza ima smisla i gdje je tu ikakva ljubav.
Mislim da ti je "ali ja njega volim" samo izlika jer kao i svi osjećaš strah od prekida i svega što će bit poslije.


Druga stvar:

Ima 30 godina i ti si mu prva cura?
Kako i zašto?

Mislim, to je ok ako ti želiš biti ona na kojoj će se on vježbati kako biti tridesetogodišnji muškarac u ljubavnoj vezi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 18:45   #10
ej,prvi puta sama si otisla od njega roditeljima,

drugi puta ces morati otici od njega,

jer kod njega za tebe nece biti mjesta.

Meni se cini da u tvojoj vezi izgleda samo ti volis za oboje !
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:00   #11
Ne želim da prekinemo, volim ga i mislim da na neki svoj glupi način i on voli mene ali jednostavno ne zna kako bi se ponašao prema curi jer sam mu ja prva, a od roditelja to nije vidio jer mu je otac umro dok je bio mali i mama ga je odgajala sama..

Što tebe točno drži u toj vezi? Ljubav ili želja da se on promijeni
Da te voli, ne bi išao bez tebe na more, a ti kod kuće sa psom jbt.. pa mene bi to povrijedilo do dna duše.
I kao šlag na torti... nađeš poruke od neke ženske u njegovom mob.
Bježi od tog tipa... kao prvo prestar je za tebe.. 9 godina je prevelika razlika, lik te uopće ne doživljava, nego živi svoj život sa društvom u birtiji... ti mu služiš za kuhanje, pospremanje i povremeni sex.. koji i nije baš nešto kako ti kažeš....
Samo mi molim te nemoj reći da ga voliš... premlada si za njega, a on iskorištava situaciju i kad vidi da se ti ljutiš, promjeni se na bolje neko vrijeme i onda opet po starom... šta će ti to... zamisli da se oženite i dobijete dijete, bit će još gori... a ti ćeš se nama jadati na forumu....
Sa 21 godinom možeš još birati itekako... ima dobrih dečki s kojima ćeš ostvariti puno kvalitetniju vezu u kojoj ćeš biti cijenjena...
chipichips is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:42   #12
Quote:
lalinda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jako dugo čitam forum i eto sad sam se odvažila i ja napisati svoju priču u nadi da će i mene vaši savjeti natjerati da progledam...
Progledaj
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:01   #13
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Progledaj
I kad progledaš, svakako nastavi gledati i dalje....ne zatvarati okice i praviti se da nisi vidjela ono što vidiš

Uostalom toliko si još mlada...da je to prekrasno s jedne strane, a sa druge je strašno tužno da si već u nekoj ozbiljnoj vezi u kojoj patiš????

Mislim čemu....zbog radi čega...tek ti je 20...i jedna!
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:13   #14
Taj tvoj me podsjeća na jednog idiota sa kojm sam ja imala posla.Skoro. No srećom planovi su se izjalovili i na vrijeme sam se spasila.Dobro sam predvidjela da je tip totalni kreten.Tebi jedino zavidim to što imaš svoj stan.Da sam na tvom mjestu, ja bi tipa ljepo iselila, sabrala se i uselila si novog, boljeg.No, dok ne naučiš na vlastitoj koži, ovaj će te musti i prevarit barem još tisuću puta a ti ga dadiljaj! Good luck!
malinamalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:29   #15
Vjerujem da ga voliš i da ga ne želiš izgubit, ali nekako iz pročitanog naslućujem da ti u ovoj vezi gubiš sebe jer i sama si napisala da nisi bila takva prije.
Nemoj si to dopustit zbog nikog. Pokušaj pričat s njim iskreno i iznesi mu sve što osjećaš, na to nekako mora reagirat, ali nedaj da mu postaneš marioneta. Voliš ga, ali ne možeš voljet za oboje, jer i ti zaslužuješ da ti uzvrati osjećaje. Ako si se već bila vratila svojima, možeš to opet pa makar i ne prekinula s njim, vrati se i daj sama sebi vremena. Na kraju krajeva kad se odmakneš od njega, od cijele situacije možda on shvati da te stvarno može izgubit, a možda i ti shvatiš da ga nikad nisi ni iskreno imala i da ti na kraju krajeva ne treba netko takav.
__________________
Knjige su hladni ali pouzdani prijatelji..
depresivnopače is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:04   #16
Premlada si za ovakvu mucnu vezu!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:09   #17
Mlada si i naći ćeš boljeg. Ovaj voli samo sebe i radi što njemu prvenstveno paše, a tebi udovoljava tek kad zagusti.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:35   #18
Nemaš ti problema u vezi, ti si u vezi s problemom.
Na stranu dopisivanja s curom, u ovom opisu ne vidim ništa pozitivno u njegovom odnosu prema tebi.
Meni je mm tako nešto samo jednom napravio i poslje mu nije palo na pamet to ponoviti.
Ako želiš ostati u vezi s takvim idiotom, prestani se truditi oko njega i zahtjevaj da se on trudi oko tebe i vaše veze, daj mu do znanja da se mora prestati tako ponašati i da ti nisi tu da bi mu izigravala domaćicu a on landrao okolo s kitom na pozdrav.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:41   #19
On ima trideset godina, a ti si mu prva cura?

Što točno voliš kod njega?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:06   #20
Otiđi na podforum Usamljena srca, tema Šupendare.

Tamo ćeš shvatiti da nisi jedina i usamljena u svojoj zabludi i mladenačkoj vezi iz koje ćeš izaći slomljena srca.
Nadam se da će ti pomoći da progledaš, iako sumnjam. Najgore od svega je to što će na kraju ipak on ostaviti tebe.
Ali ok, i to ćeš preživjeti i iz svega izaći pametnija i u konačnici jača.

Sretno.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.