Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 10:43   #1
Laži i njegova frendica

imam 33 g, u braku smo 1 g, prije toga 3 g hodali. Volim muža, ali imam dva problema. Prvo, muče me neki događaji iz prošlosti i ne znam kako da to nadiđem jer stalno razmišljam o tome i izluđujem samu sebe. Drugo, zbog tih događaja nemam više povjerenja u muža i strah me graditi život s njim, imati djecu. Naime, dok smo hodali je on imao prijateljicu na koju sam ja ljubomorna zato jer mi je rekao da je bio užasno jako u nju zaljubljen. Često smo se oko nje svađali jer mi je smetao njihov svakodnevni kontakt. Nažalost, ta cura je u to vrijeme se teško razbolila, a dečko mi je govorio da se toliko čuje s njom zbog bolesti. To je trajalo cca 2 god. Kad je ozdravila prekinuo je s njom kontakt, a nekoliko mjeseci iza toga me zaprosio. Međutim, naknadno sam saznala (ne od njega) da je on nju godinama zapravo financirao. Platio joj je skupo liječenje, ali i prije toga dok nas dvoje nismo bili zajedno i dok je bila zdrava ju je financirao. Saznala sam da je on čitavo vrijeme njihovog prijateljstva (od srednje škole) želio biti s njom, ali ona to nije htjela. Saznala sam i da je u vrijeme kad je on s njom prekinuo kontakt je ona ostala trudna i pomirila se sa svojim mužem. Osim toga, iako mi je rekao da s njom više ne komunicira, saznala sam nedavno da je ipak bilo komunikacije, barem tri puta kolko znam (poslala mu je sliku svog sina, on njoj slike naše svadbe). Uglavnom, sve gore navedeno je on skrivao od mene i lagao mi. Kaže zato jer me nije htjeo uzrujavati. Ne znam kako da mu više vjerujem. Muče me i pitanja kao npr da li su zapravo prekinuli komtakt zbog trudnoće i njene pomirbe s mužem, što ako se ona opet vrati u njegov život, da li se zapravo još čuju, da li ju voli... I osjećam se kao njena zamjena, a to je užasno
arya41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:49   #2
Koji papak, jebla ga frendica
A jesi ti njemu to ovak lijepo izložila?
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:30   #3
malo nam pojasni priču ja bas nisam sve shvatila..

1.U kojem periodu je on to nju finacirao nju?
Nekuzim bas zasto ju je finacirao..nije to samo tako danas nekoga finacirati tko ti je samo prijatelj..malo mi to nema logika ali ajde dobro..

2.Zasto se osjećas kao zamjena?? U tom smislu da je ona bila 1izbor,a ti 2izbor?? Imam dojam da nisi sigurna u njegovu ljubav prema tebi čisto iz toga ker je nekoga prije tebe jako volio..da li si ti nekoga prije njega voljela..sigurno jesi..nemožete graditi svoj odnos na bazi nečega prošloga,pa i prošlih ljubavi!

3.Njegovo skrivanje kontakta zaista nije bilo fer..pogotovo sa osobom koja mu je očito bila važna i bila dugo godina dio njegovog zivota..
zasto skrivanje ako nema tajni?? u tome itekako razumijem tvoju povrijedjenost i razmišljanje da li su još u kontaktu..naravno da razmišljaš kad je poljuljao tim činom tvoje povjerenje!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:02   #4
[QUOTE=Tyaa;47576674]Koji papak, jebla ga frendica
A jesi ti njemu to ovak lijepo izložila?[/QUOTE Da, razgovarali smo o svemu. On kaže da je za njega to prošlost, da me ne bi ženio da me ne voli... Ono što me najviše muči su laži zadnje 3-4 god, a zbog nje.
arya41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:05   #5
Quote:
arya41 kaže: Pogledaj post
Da, razgovarali smo o svemu. On kaže da je za njega to prošlost, da me ne bi ženio da me ne voli... Ono što me najviše muči su laži zadnje 3-4 god, a zbog nje.
Znači, on tvrdi da je to rasčistio sam sa sobom, prije braka sa tobom?
I to rasčišćavanje uključuje da se tajno čuje/vidi s njom i tebi o tome laže?

To prije 3-4 godine vjerojatno i ne bi trebala bit tvoja briga. Veliš da ste u vezi 3 god. a od toga u braku 1. Znači, to je bilo prije tebe. Jbga, bio je glup pa ju financirao ko zaljubljen telac Je, teško je prihvatiti da si sa tim telcem u braku i da je pitanje jel se opametio
Tyaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:15   #6
Quote:
arya41 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, sve gore navedeno je on skrivao od mene i lagao mi. Kaže zato jer me nije htjeo uzrujavati. Ne znam kako da mu više vjerujem. Muče me i pitanja kao npr da li su zapravo prekinuli komtakt zbog trudnoće i njene pomirbe s mužem, što ako se ona opet vrati u njegov život, da li se zapravo još čuju, da li ju voli... I osjećam se kao njena zamjena, a to je užasno
Ne treba te to mučiti, koncentriraj se na vas, ne ono što je bilo.
Vjerojatno joj je bio dobar i muzla je dok je išlo, a sad je gotovo. Možda je bio malo i zaluđen, ali zvuči da je sad na pravom mjestu (šalje joj Vaše slike, ne zaboravi).

Sve u svemu, ti si ipak u plusu, mislim da je on to htio sve zatvoriti i na lijep način.
Zadivi se toj njegovoj kvaliteti i pametno naprijed bez kvocanja.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:15   #7
Ako sam dobro shvatila oni nisu bili u ljubavnom odnosu i on je taj koji je zaljubljen, a ona ga smatra samo dobrim frendom?

O kakvom finansiraju se radi, mislim da bi to trebala da ga pitaš? Uredu je pomoći prijatelju u nevolji s te strane za bolničke troškove ali izdržavati nekoga cijeli život?


Razlog zbog kojeg ti taji je do tebe. Vjerovatno zna da bi ti pravila frku oko toga ali ti si opet negdje iskopala..zašto to sebi radiš?
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:43   #8
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
malo nam pojasni priču ja bas nisam sve shvatila..

1.U kojem periodu je on to nju finacirao nju?
Nekuzim bas zasto ju je finacirao..nije to samo tako danas nekoga finacirati tko ti je samo prijatelj..malo mi to nema logika ali ajde dobro..

2.Zasto se osjećas kao zamjena?? U tom smislu da je ona bila 1izbor,a ti 2izbor?? Imam dojam da nisi sigurna u njegovu ljubav prema tebi čisto iz toga ker je nekoga prije tebe jako volio..da li si ti nekoga prije njega voljela..sigurno jesi..nemožete graditi svoj odnos na bazi nečega prošloga,pa i prošlih ljubavi!

3.Njegovo skrivanje kontakta zaista nije bilo fer..pogotovo sa osobom koja mu je očito bila važna i bila dugo godina dio njegovog zivota..
zasto skrivanje ako nema tajni?? u tome itekako razumijem tvoju povrijedjenost i razmišljanje da li su još u kontaktu..naravno da razmišljaš kad je poljuljao tim činom tvoje povjerenje!
1. Nekoliko godina prije nego smo mi prohodali (ona je studirala, a on radio pa joj je davao lovu). I čitvo vrijeme dok smo hodali ( ona se u to vrijeme rastsla od muža pa joj je plaćao račune, a i razbolila se pa joj je plaćao bolničke troškove)

2. Zato jer je ona ta koja nije htjela ljubavni odnos s njim, a on je odlučio s njom prekinuti kontakt kad se ona pomirila s mužem i ostala trudna, a mene zaprosio par mjedrci iza toga. Ma zbunjena sam totalno, ne znam sto da mu vise vjerujem
arya41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:55   #9
Quote:
arya41 kaže: Pogledaj post
1. Nekoliko godina prije nego smo mi prohodali (ona je studirala, a on radio pa joj je davao lovu). I čitvo vrijeme dok smo hodali ( ona se u to vrijeme rastsla od muža pa joj je plaćao račune, a i razbolila se pa joj je plaćao bolničke troškove)

2. Zato jer je ona ta koja nije htjela ljubavni odnos s njim, a on je odlučio s njom prekinuti kontakt kad se ona pomirila s mužem i ostala trudna, a mene zaprosio par mjedrci iza toga. Ma zbunjena sam totalno, ne znam sto da mu vise vjerujem
Finansira li ju još uvijek?
Ako ne kakve to veze ima s tobom?
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:55   #10
Quote:
arya41 kaže: Pogledaj post
I osjećam se kao njena zamjena, a to je užasno
ovo je jedino bitno.
od njega nikad nećeš saznati jesi li ili nisi, tu je najbolje vjerovat svojem osjećaju. ako i nije tako, a ti se tako osjećaš, imate veliki problem. prevelik za guranje ispod tepiha (iako mi je svako guranje ispod tepiha besmisleno...)
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:00   #11
Zbog recimo sličnih stvari i te neke bivše koja se u našoj sadašnjosti protezala kroz naš život ja sam prekinula, pa sada ti razluči . . . meni ne bih bilo svejedno, kopkalo bih me itekako, zato te i razumijem. Samo isto tako nameće se pitanje dali si ti to sve znala za vrijeme hodanja
(kompletnu istinu), prije braka ili si kasnije saznala "od drugih" ili "od njega" kad ste već bili u braku?!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:03   #12
Ja na to gledam ovako. Što god tko mislio ovdje, teško ti bilo tko može reći kakav je on čovjek. To ti znaš. Ti znaš je li on darežljiv i human i je li njegovo financiranje nje jednostavno izraz njegove humanosti i kvalitete.
Drugo, ja se uopce ne bi osvrtao na prošlost. Činjenica je da ste u braku i da je s tobom, ne s nekim drugim. Ja bi sjeo i s njim bez ikakvih optužbi razgovarao o vama. Neka te razuvjeri, neka ti kaže nešto što će tebe uvjerit da si ti žena njegovog života... pusti prošlost, radite na svom odnosu i svojoj vezi odnosno braku. Čak i da si ti u nekom trenutku njemu bila zamjena, ne znači da si sad... ljubav i veza između dvoje ljudi je živa materija, a ne konstanta. Razgovarajte puno, trudite se i doći ćete do rješenja. Samo što manje svađe, a što više razgovora...
Visiter007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:08   #13
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
ovo je jedino bitno.
od njega nikad nećeš saznati jesi li ili nisi, tu je najbolje vjerovat svojem osjećaju. ako i nije tako, a ti se tako osjećaš, imate veliki problem. prevelik za guranje ispod tepiha (iako mi je svako guranje ispod tepiha besmisleno...)
Potpuno je razumijem...i meni bi se cinilo da me ozenio, jer je htio od muke napraviti nesto radikalno. Ona trudna vraca se muzu, a on se zeni nakon par mjeseci da joj pokaze.
Ne bih te zenio da te ne volim...kao argument u meni bi probudio zelju da mu fizicki naudim
Nemoj (jos) praviti djecu s njim...
Pitaj ga sve sto se bojis pitati i budi spremna i da odes, ako ostavi mjesta sumnji.
Ne pitaj nista, ako ces svejedno ostati s njim.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:13   #14
Quote:
Visiter007 kaže: Pogledaj post
Ja na to gledam ovako. Što god tko mislio ovdje, teško ti bilo tko može reći kakav je on čovjek. To ti znaš. Ti znaš je li on darežljiv i human i je li njegovo financiranje nje jednostavno izraz njegove humanosti i kvalitete.
Drugo, ja se uopce ne bi osvrtao na prošlost. Činjenica je da ste u braku i da je s tobom, ne s nekim drugim. Ja bi sjeo i s njim bez ikakvih optužbi razgovarao o vama. Neka te razuvjeri, neka ti kaže nešto što će tebe uvjerit da si ti žena njegovog života... pusti prošlost, radite na svom odnosu i svojoj vezi odnosno braku. Čak i da si ti u nekom trenutku njemu bila zamjena, ne znači da si sad... ljubav i veza između dvoje ljudi je živa materija, a ne konstanta. Razgovarajte puno, trudite se i doći ćete do rješenja. Samo što manje svađe, a što više razgovora...
On bi se zaista trebao potruditi ukloniti sumnju...a ne tako preglupo reci "ne bih te zenio da te ne volim"...postoji milion glupih razloga sto se ljudi zene. Na jedan od tih i ona sumnja.
A brak u kojem strepis kad ce fatalna reci da joj je bas zao sto se pomirila sa svojim muzem i voljela bih da njih dvoje mogu zajedno...nije brak, nego mucenje. On je toj drugoj vec godinama bio pas potrcko i skrbnik, bez da je ona ista uradila. Sta je spreman uciniti, ako ona najednom bude fina prema njemu?
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:15   #15
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Finansira li ju još uvijek?
Ako ne kakve to veze ima s tobom?
On kaže da ne, da je to završilo kad je s njom prekinuo komunikaciju. Pa nije stvar u tome kakav su odnos imali prije naše veze, nego to da mi je godinama tijrkom naše veze lagao o njoj. Kako možeš nekoliko godina konstantno lagati nekome? Pogotovo osobi koju kažeš da voliš. Osim toga, ako si godinama nekoga finsncirao, zar to ne znači da ti je jako stalo do te ososobe? I što da ta ista osoba opet dodje za recimo godinu, dvije? Pitanj je da li bi ju otksntao ili joj opet davao novce, bio rame za plakanje ili nešto treće. Zbog toga me strah ostati s njim u braku, kupiti stan, imati djecu...
arya41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:19   #16
Quote:
arya41 kaže: Pogledaj post
Osim toga, ako si godinama nekoga finsncirao, zar to ne znači da ti je jako stalo do te ososobe?
Stati ti može do te osobe na način da želiš da je živa, zdrava i sretna. Ne mora bit sretna s tobom.
Ne kužim kome je ovo financiranje porblem
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:26   #17
Pa skrivo je zato jer ga je ova konstantno pilila i jebala da sta s njom prica,i pazi jake stvari poslo 2 slike sa svadbe,pa ako mu je prijateljica normalno da ce takve slike poslat,ili bi bila zadovoljnija da je sliku spolovila poslo,vi zene zbilja nekad dramite i kad netrebate i kad trebate.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:27   #18
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Stati ti može do te osobe na način da želiš da je živa, zdrava i sretna. Ne mora bit sretna s tobom.
Ne kužim kome je ovo financiranje porblem
Recimo meni bi bio.
Budimo realni...
Cija je placa tolika, da ne da pomaze nekoga pri lijecenju, nego zeni nakon razvoda placa rezije? Prije bolesti, jer ona eto studira?
On zaista u svojoj obitelji nema nikoga kome bi mogao uletjeti s rezijama?
Ili nema kakvo siroto dijete da uplatis za njega?
Ona (ta fatalna) nema nikoga, bas nikoga? Oca, majku, sestru, brata?
On joj placa rezije?
Ja takvog samaricanina ne poznajem.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:31   #19
Fakat, dobro veli gogo.

Ovak, za početak mislim da bračni drugovi udajom/ženidbom ne postaju vlasništvo jedno drugom. To što je on nekoga financirao u prošlosti tebe se ne tiče, osim što to možeš vidjeti kao dokaz da je dobra i plemenita osoba s obzirom na situaciju u kojoj se frendica nalazila.

Drugo, mislim da na forumu teško možeš dobiti odgovore na pitanja koja te muče, jer jedini tko ti ih može dati je tvoj muž.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 13:31   #20
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
On bi se zaista trebao potruditi ukloniti sumnju...a ne tako preglupo reci "ne bih te zenio da te ne volim"...postoji milion glupih razloga sto se ljudi zene. Na jedan od tih i ona sumnja.
A brak u kojem strepis kad ce fatalna reci da joj je bas zao sto se pomirila sa svojim muzem i voljela bih da njih dvoje mogu zajedno...nije brak, nego mucenje. On je toj drugoj vec godinama bio pas potrcko i skrbnik, bez da je ona ista uradila. Sta je spreman uciniti, ako ona najednom bude fina prema njemu?
E pa ovo zadnje pitanje je upravo ono što me i muči. Osim činjenice da me godinama lagao.
arya41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.