Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 14:57   #41
I razumijevanje medusobno
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:16   #42
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
pa to se nekako i ja nadam

...a jesi li ikada pokušala,za vrijeme njegove tirade,mirno sjesti,zagledati se u njega,ne odgovoriti ni na što(ne reagirati na nikakv ubod),a na kraju reči:
ako ima još što iznesi !
Možda će prvi put pobjesniti,možda i drugi,ali treći put bi se mogao i zapitati zašto se tako ponašaš..
a onda mu mirno ponovi i razloži sve neobjektivne i vrijeđajuće navode uz zahtjev,da mirno sasluša bez upadanja kao što si ti učinila..
Mislim da će tu isplivati pravi razlog vaših sukoba,pa ćeš se iznenaditi,da krucijalni problem uopće nije financijska situacija,već samo okidač,kao što si već i sama registrirala...

Prettyuglu,istinsku ljubav i razumijevanje ne mogu nikakva materijalna bijeda ili teškoće dovesti u takve žestoke okršaje!
Rekla si da radi štednje više ne izlazite,dakle zatvorili ste se u 4 zida frustracije.
A što vas košta šetnja gradom,posjet nekoj besplatnoj manifestaciji.pa i gledanje u izloge,skupih i sada nedostižnih artikala,uz konstataciju ovo čemo jednog dana imati,ako budemo htjeli...
Vratite se kući,podijelite ono što imate,nasmijte se sami sebi,jer jedete grah ili ostatak ručka,umjesto bečke šnicle,porazmislite kako bi se neki račun mogao odložiti ili platiti kasnije itd itd
a onda skutrite s jedno uz drugo ispod toplih pokrivača i volite se!Jer ljubav je besplatna i nije važno tko zarađuje više ili manje,tko je dovukao kakav teret prošlosti u brak,ako nađete način da taj teret i ostane u prošlosti..
a onda kao posljednje zamislite se svatko od vas odvojeno i sam sa sobom,možete li živjeti jedno bez drugog!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:39   #43
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
mene optuzuje da ocekujem od njega da zaradjuje i da mi je to vazno
[ Duboki uzdah ]

Ovo što ste naveli je primarna uloga svakog imalo zrelog i odgovornog muškarca u braku. Da radi, zarađuje, i izdržava porodicu. Ne treba on "optuživati" Vas što to želite, nego Vi njega jer ne želi.

Možda je najbolje da za početak bilo koja strana ne optužuje onu drugu, i da ga malo stimulišete na pojačani ili bolje plaćeni rad.

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
grijesim li kad zelim da mi brak bude mirna oaza, meka ljubavi i srece u ovom groznom svijetu?
Ne.

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
kako prezivjeti te svadje, kako biti tolerantniji?
Pa svađe su dio svakog braka bez obzira koliko on dobro ili loše funkcioniše, a Vas muče finansije. Uglavnom:

1. Neka potraži posao vani ;

2. Neka poveća izvor prihoda dodatnim poslovima koje može raditi kod kuće ;

3. Nemojte slušati određen broj žena sa foruma koje na svaku temu odgovaraju sa "razvedi se" i mašu "emocijama" kao nacionalnom zastavom. Ne igra im omiljena TV serija pa se malo užive ovdje ;

4. Ako imate kuću sa praznim prizemljem mogu Vam pomoći da povećate izvore prihoda pod uslovom da mi navedete čime se on bavi i kakve skilove ima.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:39   #44
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Ljubav i jest dovoljna jer iz istinske ljubavi prema osobi proizlazi i poštovanje prema istoj. Jedino ako ono što ti doživljavaš nepoštivanjem on to tako ne doživljava, a to ćete teško promijeniti (čovjek bi se trebao preodgojiti).


Žao mi je ako ću te svojim komentarom razočarati, ali mislim da što god ti napravila neće biti dovoljno jer to isto trebate raditi OBOJE. Ti možeš dubiti na glavi, ali ako on ne radi isto teško da možete gledati stvari s slične persprektive.

Meni se čini da zbog toga što niste znali kako od početka diskutirati o problemima se nakupilo dosta "smeća" kojeg bi sad trebalo iznijeti van, razvrstati, baciti i sve počistiti. E sad, pitanje je koliko se toga nakupilo i jel dotično "smeće" zagadilo i neke druge stvari koje se možda više ne daju vratiti natrag. Radi li se o tome, najbolje ćeš znati po tome svađate li se vi vječito oko istih stvari te jesu li se među vas uvukla međusobna zamjeranja na stvarima koja su promjenjiva jedino uz temeljitu promjenu osobnosti.

Ukoliko vam međusobno smetaju stvari koje su dio vašeg karaktera i identiteta, ako se u ovih 6 godina niste uspjeli prilagoditi jedno drugom već sve više zamjerate jedno drugom ono što vam smeta i sve ono što proizlazi iz toga, onda teško da se tu nešto spektakularno može poduzeti.

Na kraju jedino što mislim da bi ste definitivno trebali je odmah krenuti u neko savjetovalište kako bi ste polako probali odmotati klupko koje se do sad namotalo.

Također, prilično je krucijalna još jedna stvar: oboje morate preuzeti odgovornost za nastalo stanje i lošu komunikaciju. Ukoliko će on misliti da glavnina promjena i prilagodbi treba proizaći s tvoje strane jer on je takav kakav je, tako funkcionira i to je to, onda se, bojim se, možeš pozdraviti sa nadom da ćete uspjeti naći zajednički jezik.

hm. on cinjenicu da se svadjamo i da mi ruzno prica ne gleda kao tako tragicnu. kad me povrijedi i ja se rastuzim ili naljutim(jednom sam napustila stan preko noci) on zove i uvjerava me 'da nije tako mislio', 'da sam krivo shvatila' 'da nije htio', 'da za njega to nije uvreda i ne kuzim zasto se vrijedjam'
on je iz kuce gdje se komuniciralo povisenim tonovima, vristalo, deralo, bilo je alkohola, nasilja, vrijedjanja, optuzbi, pljuvanja. ja znam da je on izgradio takav obrazac,ali ja mu ne mogu objasniti da nesto sto je u njegovoj obitelji bilo normalno (i nakon cega oni dalje komuniciraju normalno) meni stvara rane.
po meni bila bi stvar postovanja da zauzda taj jezik i suzdrzi se od razgovora sa mnom na takav nacin.

on to tesko shvaca i s time se borimo od samog pocetka. moja povucenost ne olaksava stvari jer me uvijek uhvati za to i onda se ja ne mogu izvuci, na nikoji nacin osim da i sama pocnem vikati na njega. tu mozda grijesim jer bi mozda trebala biti mudrija i malo vise taktizirati na zenski nacin, ali slaba sam u tome. uvijek sam se povlacila u sebe, imam psihu ranjene macke, i najbolje zacijeljujem u jami, potpunom mraku, skupim snage, regeneriram se i mogu dalje. rjesavanje muke kroz sukobe mi je vrlo tesko, a njemu to jako jako treba.

rekla bih da su sve to stvari dubokog karaktera. i isto mislim da se moramo oboje mijenjati
ne znam. mozda ovaj brak i nema smisla. ali opet.. ne zelim to pustiti samo tako.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:47   #45
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
[ Duboki uzdah ]

Ovo što ste naveli je primarna uloga svakog imalo zrelog i odgovornog muškarca u braku. Da radi, zarađuje, i izdržava porodicu. Ne treba on "optuživati" Vas što to želite, nego Vi njega jer ne želi.

Možda je najbolje da za početak bilo koja strana ne optužuje onu drugu, i da ga malo stimulišete na pojačani ili bolje plaćeni rad.



Ne.



Pa svađe su dio svakog braka bez obzira koliko on dobro ili loše funkcioniše, a Vas muče finansije. Uglavnom:

1. Neka potraži posao vani ;

2. Neka poveća izvor prihoda dodatnim poslovima koje može raditi kod kuće ;

3. Nemojte slušati određen broj žena sa foruma koje na svaku temu odgovaraju sa "razvedi se" i mašu "emocijama" kao nacionalnom zastavom. Ne igra im omiljena TV serija pa se malo užive ovdje ;

4. Ako imate kuću sa praznim prizemljem mogu Vam pomoći da povećate izvore prihoda pod uslovom da mi navedete čime se on bavi i kakve skilove ima.
s novcima imamo problem. trenutno smo u situaciji da on krivi mene zbog neimastine. kad ja potegnem pitanje posla, on se osjeti vrlo napadnutim. tvrdi da ne moze zaraditi vise. ne zeli mene uzdrzavati i ne zeli biti on taj koji zaradjuje. valjda bi po njemu to trebala biti ja,ne znam
ja ne bi imala nista protiv te uloge jer volim raditi, samo sto mi trenutno ne ide previse dobro i zbilja nisam tome kriva. kamo srece da za pola godine bude bolje.
vani ne zeli raditi jer 'ne zeli biti odvojen od mene'(njegove rijeci). ja sam to predlagala vise puta, da ode, jer je njegova struka trazena vani, a on je vsaki put poludio na mene i govorio 'da se ja njega zelim rijesiti' sto je apsolutni nonsens uzrokovan samo njegovim nesigurnostima.
sad smo ustalili plan odlaska u kojem bi i ja otisla s njim (preselila bi svoj freelance tamo). u jednoj stranoj zemlji imamo dosta prijatelja i moguce sanse za pocetak. nadam se da cemo u tome ostati zajedno i da se necemo raspasti putem do ostvarenja tog cilja.

od kuce ne radi, jer ga trenutni posao jako iscrpi pa popodne prespava. mene je to prvo smetalo ali sam to prihvatila i radije tu energiju umjesto u prigovaranje njemu ulozila u svoj dodatni posao sto se pokazalo korisnim jer kad sam dobila otkaze imala sam dovoljno novog znanja da krenem u nesto novo.
nemamo kucu, podstanari smo u malom stanu.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:48   #46
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
[ Duboki uzdah ]

Ovo što ste naveli je primarna uloga svakog imalo zrelog i odgovornog muškarca u braku. Da radi, zarađuje, i izdržava porodicu. Ne treba on "optuživati" Vas što to želite, nego Vi njega jer ne želi.

Možda je najbolje da za početak bilo koja strana ne optužuje onu drugu, i da ga malo stimulišete na pojačani ili bolje plaćeni rad.



Ne.



Pa svađe su dio svakog braka bez obzira koliko on dobro ili loše funkcioniše, a Vas muče finansije. Uglavnom:

1. Neka potraži posao vani ;

2. Neka poveća izvor prihoda dodatnim poslovima koje može raditi kod kuće ;

3. Nemojte slušati određen broj žena sa foruma koje na svaku temu odgovaraju sa "razvedi se" i mašu "emocijama" kao nacionalnom zastavom. Ne igra im omiljena TV serija pa se malo užive ovdje ;

4. Ako imate kuću sa praznim prizemljem mogu Vam pomoći da povećate izvore prihoda pod uslovom da mi navedete čime se on bavi i kakve skilove ima.
A tako ti je lijepo krenulo
Ajmo muskarce i zene smatrati ravnopravnim partnerima s istim pravima i obvezama.

Nedostatak novaca nije njegov problem vec njihov zajednicki i zajedno bi trebali sjesti i naci rjesenje. Ako nemaju dostane prihode, trebali bi se dogovoriti tko ce traziti dodatan posao, tko preuzeti kucanske poslove na sebe i sl.

Muskarac vise nije jedini hranitelj obitelji, niti je zena jedina odgovorna za domacinstvo. Barem to tako ne bi trebalo biti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:51   #47
Quote:
tomislav1984 kaže: Pogledaj post
ponekad se vidimo samo 10-15 min (zbog smjenskog posla) i u tom kratkom periodu se posvađamo.
Uzmi par slobodnih dana, vikend, ili još bolje čitav godišnji odmor i provedite ga skupa u posjeti rodbini, obilasku raznih mjesta, ili šta god vam padne napamet.

Quote:
tomislav1984 kaže: Pogledaj post
Da ne napominjem posebno, što se tiče seksualnih odnosa tu je spalo na kakvih 3,4 puta mjesečno što meni nikako nije prihvatljivo za naše godine (ja 29 ona 28).
Pa i nije, ako ti već nije do seksa jer si preumoran, izmasiraj joj vratne mišiće.

Quote:
tomislav1984 kaže: Pogledaj post
je li bio netko u sličnoj situaciji? da čujem da li je brak preživio ili ne.....
Jesam ja zato što sam previše radio. Mislio sam da je to cool, no ispostavilo se da nije. Doduše mi se nismo svađali zbog toga, a i ona nije zatvorena osoba koja ne zna šta želi pa me je stjerala u klinac i zatražila ono što joj pripada. Poslije toga sam malo razmislio i shvatio da je u pravu. Ako radite u smjenama (koliko sam razumio) pokušajte pronaći neko riješenje da radite samo prvu smjenu ili nešto slično.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:57   #48
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

...a jesi li ikada pokušala,za vrijeme njegove tirade,mirno sjesti,zagledati se u njega,ne odgovoriti ni na što(ne reagirati na nikakv ubod),a na kraju reči:
ako ima još što iznesi !
Možda će prvi put pobjesniti,možda i drugi,ali treći put bi se mogao i zapitati zašto se tako ponašaš..
a onda mu mirno ponovi i razloži sve neobjektivne i vrijeđajuće navode uz zahtjev,da mirno sasluša bez upadanja kao što si ti učinila..
Mislim da će tu isplivati pravi razlog vaših sukoba,pa ćeš se iznenaditi,da krucijalni problem uopće nije financijska situacija,već samo okidač,kao što si već i sama registrirala...

Prettyuglu,istinsku ljubav i razumijevanje ne mogu nikakva materijalna bijeda ili teškoće dovesti u takve žestoke okršaje!
Rekla si da radi štednje više ne izlazite,dakle zatvorili ste se u 4 zida frustracije.
A što vas košta šetnja gradom,posjet nekoj besplatnoj manifestaciji.pa i gledanje u izloge,skupih i sada nedostižnih artikala,uz konstataciju ovo čemo jednog dana imati,ako budemo htjeli...
Vratite se kući,podijelite ono što imate,nasmijte se sami sebi,jer jedete grah ili ostatak ručka,umjesto bečke šnicle,porazmislite kako bi se neki račun mogao odložiti ili platiti kasnije itd itd
a onda skutrite s jedno uz drugo ispod toplih pokrivača i volite se!Jer ljubav je besplatna i nije važno tko zarađuje više ili manje,tko je dovukao kakav teret prošlosti u brak,ako nađete način da taj teret i ostane u prošlosti..
a onda kao posljednje zamislite se svatko od vas odvojeno i sam sa sobom,možete li živjeti jedno bez drugog!
ovo nije los savjet.
sa gledanjem i mirnim pitanjem.

istina je da malo secemo,malo izlazimo, zatvoreni smo u kuci i mudrujemo. djelomicno je to rezultat navika. on voli biti doma i citati, ja povremeno odem u planinarenje jer to volim, nekad i trcim i pasu mi te aktivnosti koje me malo pokrecu, dizu mi puls. znaci uglavnom, svatko sam radi svoje, a kad smo doma ostaje dosta prostora da se pocnemo verbalno kaciti.
tu sam i ja malo kriva, jer cesto odbijam setnje s njim koje on voli, znaci, nije neki tip da ce ici trcati, ali voli setnje gradom koje se meni nikad ne daju, jer nakon posla i jogginga obicno nisam jos i za to.
prije kad je bilo nesto bolje voljeli smo otici u kino (iako se oko filma isto svadjamo jer ja volim horor a on poovijesni), obozavamo kolace oboje i odlazak u slasticarnu, obozavamo zivotinje i isli smo u zoo, njima se uvijek smijemo i sve su nam simpaticne. znaci postojale su te neke stvari, a sada nam se izlazak svodi na kupovinu speceraja i to samo potragom za najjeftinijim artiklima.
volimo i kazaliste ali to nam je sada skupo. mozda jedino ne bi bilo skupo da odemo na kavu s knjigom, pa u miru citamo, meni je to okej, nis posebno al ok, njemu bi to bilo sjajno, znam to.

znaci, mislim da si na dobrom tragu, previse smo se zatvorili u svoj jad i ne mogu reci da ja tome nisam kriva. mislim da nam fali malo 'joy de vivre', buduci da od pocetka u vezi imamo borbe (njegova familija, moja familija, nitko normalan od njih, problemi s poslom, nikad dosta novaca, a u biti, sad kad pogledam, pa u odnosu na danas mi smo prije dve godine bili rokfeleri, a mislili smo da imamo malo)
imam osjecaj da stalno gutamo neke muke i da nam ne ostaje energije da zivimo i volimo se naocigled.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:57   #49
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
A tako ti je lijepo krenulo
Ajmo muskarce i zene smatrati ravnopravnim partnerima s istim pravima i obvezama.
Ista prava da, ali ne i obaveze. Muškarac ih po meni ima više, ženino je da uživa, pomaže mu koliko može i vozdra. Napisao sam ti odgovor na to pitanje na temi gdje smo počeli razgovarati o tome, ali ga nisam poslao jer bih bio totalno OT. Kopirat ću ga ovdje.

****************************************

Konstantacija da "iza svakog uspješnog muškarca stoji žena" nema ulogu iskazivanja muške superiornosti u odnosu na ljepši spol nego govori o dijelu sinergije nastaloj zahvaljući ženi koja kao logistička podrška ohrabruje, u svakom momentu podržava, i usmjerava ka boljem svoga odabranika... A ja ti iz svog "skromnog" iskustva mogu reći da mi je nekada ta podrška važnija od sve i jedne poslovne prepreke na koju ću naići, jer ako je jaka i dobra onda se sve prepreke poruše kao domine same od sebe. Znaš zbog čega? Zato što nas je tu dvoje mada ona tu nije fizički prisutna. Nikada nisam bio sam.

Možda je konstanstacija koju si navela, a u kojoj je "žena ispred muškarca" dosta dobar odgovor na teme u kojima se žene žale na muškarce neradnike sa pivskim stomacima koji troše njihove novce na Travian i slične strategijske igre, i onako iz dosade nađu po koju ljubavnicu jer im ženica mora raditi sve poslove umjesto njih pa jadna nema vremena ni snage za zajedničke trenutke? Takve žene po meni od starog uspavanog ratnika prave invalida, no to je njihov život pa samim time i njihovo pravo.

Uz dužno uvažavanje i poštovanje pojma jednakopravnosti spolova u braku po bilo kom pitanju, želio bih reći da sam po ovom pitanju staromodni primitivni klasik tip čovjeka sa zastarjelim upravljačkim software-om jer pripadam generaciji sedamdesetih, a to ti je ona generacija koja si je umislila da pripada redu "crnih vitezova" koji svojim čeličnim ispoliranim oklopima brane ranjivo i njima jako bitno krhko žensko srce. To krhko srce sam ostavio samo sebi, a sa mojim neka bude šta mora biti... Za njeno već znam da će kucati i kada moje prestane zato što je moje kucalo, prestalo kucati, i opet će i takvo mrtvo i ništavno opet kucati samo zbog nje.

Krhka srca se po meni uvijek sklanjaju u pozadinu, a naprijed se isturaju sinergični ispolirani čelični oklopi "crnih vitezova" jer ih je teže maknuti, i ja jednostavno rečeno ne znam i nikada nisam znao razmišljati drugačije.

****************************************

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nedostatak novaca nije njegov problem vec njihov zajednicki i zajedno bi trebali sjesti i naci rjesenje.
Da.

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ako nemaju dostane prihode, trebali bi se dogovoriti tko ce traziti dodatan posao, tko preuzeti kucanske poslove na sebe i sl.
Dobro, opet se slažem.

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Muskarac vise nije jedini hranitelj obitelji, niti je zena jedina odgovorna za domacinstvo. Barem to tako ne bi trebalo biti.
Ma ne vučem na patrijarhat, superiornost jednog spola u odnosu na drugi niti imam namjeru, ali realno gledajući moja žena ne može raditi 20 sati na dan niti može raditi sve poslove koje mogu ja (dodaj slobodno kopanje kanala, autoservis, zidanje, ,malterisanje... šta god ti padne napamet) dok ja mogu, pa barem i na rezervnim baterijama. Kao što sam rekao nije u pitanju "dominacija" nego bolja iskoristivost postojećih kapaciteta, mene i nje.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:01   #50
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
A tako ti je lijepo krenulo
Ajmo muskarce i zene smatrati ravnopravnim partnerima s istim pravima i obvezama.

Nedostatak novaca nije njegov problem vec njihov zajednicki i zajedno bi trebali sjesti i naci rjesenje. Ako nemaju dostane prihode, trebali bi se dogovoriti tko ce traziti dodatan posao, tko preuzeti kucanske poslove na sebe i sl.

Muskarac vise nije jedini hranitelj obitelji, niti je zena jedina odgovorna za domacinstvo. Barem to tako ne bi trebalo biti.
ja se nekako slazem s tobom.
kako ja radim od kuce, a on ustaje jako rano, ja sam preuzela kuhanje svaki dan, ciscenje koliko znam i umijem (nisam neka cistacica bas), ves, brigu o tome sto treba nabaviti za jelo i tako. nije mi to neki problem, izguram te obaveze. bilo mi je prije kad sam odlazila na posao, ali sad je ok. da je on kod kuce a ne ja, ocekivala bi da on kuha i cisti no nije tako.

inace, kod oboje ima mjesta za jos neki posao, samo sto sam ja spremnija na to i prije cu ga i naci vjerojatno nego on jer sam takva osoba. za njega sam vec napisala da je preiscrpljen jer radi fizicki posao od zore i po 10 sati dnevno pa ga ne zelim muciti i tlaciti.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:05   #51
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Ista prava da, ali ne i obaveze. Muškarac ih po meni ima više, ženino je da uživa, pomaže mu koliko može i vozdra. Napisao sam ti odgovor na to pitanje na temi gdje smo počeli razgovarati o tome, ali ga nisam poslao jer bih bio totalno OT. Kopirat ću ga ovdje.

****************************************

Konstantacija da "iza svakog uspješnog muškarca stoji žena" nema ulogu iskazivanja muške superiornosti u odnosu na ljepši spol nego govori o dijelu sinergije nastaloj zahvaljući ženi koja kao logistička podrška ohrabruje, u svakom momentu podržava, i usmjerava ka boljem svoga odabranika... A ja ti iz svog "skromnog" iskustva mogu reći da mi je nekada ta podrška važnija od sve i jedne poslovne prepreke na koju ću naići, jer ako je jaka i dobra onda se sve prepreke poruše kao domine same od sebe. Znaš zbog čega? Zato što nas je tu dvoje mada ona tu nije fizički prisutna. Nikada nisam bio sam.

Možda je konstanstacija koju si navela, a u kojoj je "žena ispred muškarca" dosta dobar odgovor na teme u kojima se žene žale na muškarce neradnike sa pivskim stomacima koji troše njihove novce na Travian i slične strategijske igre, i onako iz dosade nađu po koju ljubavnicu jer im ženica mora raditi sve poslove umjesto njih pa jadna nema vremena ni snage za zajedničke trenutke? Takve žene po meni od starog uspavanog ratnika prave invalida, no to je njihov život pa samim time i njihovo pravo.

Uz dužno uvažavanje i poštovanje pojma jednakopravnosti spolova u braku po bilo kom pitanju, želio bih reći da sam po ovom pitanju staromodni primitivni klasik tip čovjeka sa zastarjelim upravljačkim software-om jer pripadam generaciji sedamdesetih, a to ti je ona generacija koja si je umislila da pripada redu "crnih vitezova" koji svojim čeličnim ispoliranim oklopima brane ranjivo i njima jako bitno krhko žensko srce. To krhko srce sam ostavio samo sebi, a sa mojim neka bude šta mora biti... Za njeno već znam da će kucati i kada moje prestane zato što je moje kucalo, prestalo kucati, i opet će i takvo mrtvo i ništavno opet kucati samo zbog nje.

Krhka srca se po meni uvijek sklanjaju u pozadinu, a naprijed se isturaju sinergični ispolirani čelični oklopi "crnih vitezova" jer ih je teže maknuti, i ja jednostavno rečeno ne znam i nikada nisam znao razmišljati drugačije.

****************************************



Da.



Dobro, opet se slažem.



Ma ne vučem na patrijarhat, superiornost jednog spola u odnosu na drugi niti imam namjeru, ali realno gledajući moja žena ne može raditi 20 sati na dan niti može raditi sve poslove koje mogu ja (dodaj slobodno kopanje kanala, autoservis, zidanje, ,malterisanje... šta god ti padne napamet) dok ja mogu, pa barem i na rezervnim baterijama. Kao što sam rekao nije u pitanju "dominacija" nego bolja iskoristivost postojećih kapaciteta, mene i nje.
sad se osjecam jos gore. znaci li ovo da ja nisam dovoljno poticajna zena,ili?
moj suprug stalno govori da voli pametne poduzetne jake zene,lavice, i da je to u meni vidio. na neki nacin svidja mu se da ja 'dominriam' iako to nece priznati. samo sto su meni sad dominantne osobine malo oslabile zbog situacije koja me snasla, i tu smo se poceli svadjati.
i opet spominjem psihijatra, jer nisu ovo moje rijeci vec njegove. on misli da se muz na mene previse zeli oslanjati i da zeli da ja preuzimam vecinu odgovornosti.
meni to cak i ne bi bio problem, da nisam zrtva krize trenutno.
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:24   #52
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
i opet spominjem psihijatra, jer nisu ovo moje rijeci vec njegove. on misli da se muz na mene previse zeli oslanjati i da zeli da ja preuzimam vecinu odgovornosti.
Ne, ja sam po osnovu tvojih prvih citata u kojima kažeš...

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
fusari, malo ima, malo nema, tako da taj element ne mogu zanemariti. uza sve sto nas muci na pocetku svakog mjeseca plane svadja na temu 'kako cemo platiti racune'

< cut >

mene optuzuje da ocekujem od njega da zaradjuje i da mi je to vazno
... zaključio da mu trebaš pomoći u njegovoj boljoj aktivaciji ili pornalaženju boljeg posla, no ti si ipak u pravu kada kažeš...

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
i opet spominjem psihijatra, jer nisu ovo moje rijeci vec njegove.
... jer meni stvarno treba dobar psihijatar koji će u meni ubiti želju da pomažem ljudima jer želim da se osjećaju sretni. Ljude je najbolje pustiti da odu u klinac u koji su krenuli, i to je izgleda sva mudrost ovoga svijeta. Dakle, hvala velika na prijedlogu. Poslušat ću te.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:30   #53
kad bi ga pokusala potaknuti naisla bih na otpor i to veliki. pomirila sam se da ocito ne znam potaknuti ga i odustala
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:35   #54
i da. ja nisam zena krhka srca. uvijek sam bila jaka i hrabra. od skole preko posla i ucenja novih stvari. krhka sam samo u zatvorenosti i ponekad nesposobnosti da ustrajem dovoljno dugo u necem (manjak discipline)

uvijek sam se sukobljavala s muskarcima otvoreno i direktno. to vjerojatno vucem od odnosa s ocem. uglavnom nisam krhka zenica koja treba zastitu. ili mozda jesam pa ni ne znam?
prettyugly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:45   #55
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
[ Duboki uzdah ]

Ovo što ste naveli je primarna uloga svakog imalo zrelog i odgovornog muškarca u braku. Da radi, zarađuje, i izdržava porodicu. Ne treba on "optuživati" Vas što to želite, nego Vi njega jer ne želi.
Zrinka Pezer, jesi li to ti?
Malo ti je stav onako, iz 19. st. I to je ok, imas pravo na takvo misljenje, pogotovo ako si nadjes muskraca koji ce prihvatiti teret da sam uzdrzava cijelu obitelj (dok mu zena prigovara da premalo zarađuje), ali u 20. st. su se uloge malo promijenile. Na brak se vise ne gleda kao na zajednicu u kojoj se zena brine za kucu i djecu, a muskarac mora zarađivati novac, nego oba partnera rade, zarađuju i izdržavaju porodicu. Povremeno se dogodi da je netko od njih bez posla, ali u dobroj vezi/braku se takvo razdoblje prebrodi uz podrsku partnera, a ne uz zanovijetanje i optuzivanje.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:47   #56
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
sad se osjecam jos gore. znaci li ovo da ja nisam dovoljno poticajna zena,ili?
moj suprug stalno govori da voli pametne poduzetne jake zene,lavice, i da je to u meni vidio. na neki nacin svidja mu se da ja 'dominriam' iako to nece priznati. samo sto su meni sad dominantne osobine malo oslabile zbog situacije koja me snasla, i tu smo se poceli svadjati.
i opet spominjem psihijatra, jer nisu ovo moje rijeci vec njegove. on misli da se muz na mene previse zeli oslanjati i da zeli da ja preuzimam vecinu odgovornosti.
meni to cak i ne bi bio problem, da nisam zrtva krize trenutno.
A pobogu, sta bi se lose osjecala. Postoji toliko tipova zena i muskaraca da se uopce ne isplati stavljati ih pod zajednicki nazivnik.

On je opisao nekakav odnos koji njemu pase. Meni, recimo, ni u ludilu ne bi pasalo da budem u partnerovoj sjeni. Niti sam krhka zenica kojoj treba podrska, niti sam pretjerano diktatorski tip.

Meni je potrebna ravnoteza. Ne u smislu iste zarade, vec u smislu ujednacenih snaga.

Trebala bi razmisliti kakav si ti tip i sto tebi odgovara. Nekima pase stalno gurati nekoga da se pokrene, a nekima je to nocna mora.

Razmisli jeste li kompatibilno po tom pitanju

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:55   #57
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Zrinka Pezer, jesi li to ti?
Malo ti je stav onako, iz 19. st. I to je ok, imas pravo na takvo misljenje, pogotovo ako si nadjes muskraca koji ce prihvatiti teret da sam uzdrzava cijelu obitelj (dok mu zena prigovara da premalo zarađuje), ali u 20. st. su se uloge malo promijenile. Na brak se vise ne gleda kao na zajednicu u kojoj se zena brine za kucu i djecu, a muskarac mora zarađivati novac, nego oba partnera rade, zarađuju i izdržavaju porodicu. Povremeno se dogodi da je netko od njih bez posla, ali u dobroj vezi/braku se takvo razdoblje prebrodi uz podrsku partnera, a ne uz zanovijetanje i optuzivanje.
Vi ženske ste se emancipirale dakle. Od vlastite prirođene vam naravi tj obrasca ponašanja. Nego šta je sa tom evolucijom i tako to? Kvragu ja se svojih evolucijskih vrednota npr ne mogu riješiti. Onda dobijem po zatiljku od žene. Ah da imam one naočale po novom. Ne vidi se kamo i u šta gledam.
Alex S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:01   #58
Zao mi je sto si u nasilnoj vezi, Alex S.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:05   #59
Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
kad bi ga pokusala potaknuti naisla bih na otpor i to veliki. pomirila sam se da ocito ne znam potaknuti ga i odustala
Ovdje si navela:

Quote:
prettyugly kaže: Pogledaj post
i po 10 sati dnevno za malu placu (nkv posao, iako je zavrsio fakultet).
Dobro... Pokušaj to uraditi kada je odmoran, ako radi svaki dan onda ga zamoli da uzme dva slobodna, jedan dan neka odmara a onaj drugi razgovarajte pa će dijalog lakše ići jer umornim ljudima treba samo krevet i ništa više. Praktično ni ne vidimo više od toga. Kada smo odmorni onda je situacija već drugačija.

Btw... Tvoj čovjek uopšte ne mora raditi fizičke poslove po 10 sati. Jedan od mojih boljih frendova je inžinjer mašinstva, posao je izgubio sasvim nenadano, ostao je u braku sa ženom i dvoje djece i... malo mi je neugodno da ovo napišem ali mislim da neće biti problema jer smo ovdje samo nickovi... tražio je od mene neke novce jer "želi pokrenuti posao". Ja sam mu ih dao, čovjek je na počektu iznajmio prostor i počeo sa servisom automobila, poslije se malo osamostalio i danas ima dva radnika u tom još uvijek iznajmljenom prostoru i mini prodavaonicu auto-dijelova i auto-kozmetike. Koliko vidim ne žali se, i nema se namjeru vratiti u državnu firmu niti raditi bilo koji posao svoje struke jer mu ovaj ide odlično.

Sve je dakle stvar u ritmu, poboljšanju dijaloga i spriječavanju svađa, traženja povoljnih trenutaka za razgovor, i nekakvim razumnim riješenjima uz koje možete napredovati.

Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Zrinka Pezer, jesi li to ti?
LoL. Jesam ja sam Zrinka Pezer, šta ima lady Guga? Kako si? Odavno se nismo vidjeli pa mi je baš drago. Friendly hug for you... Kiss kiss i tako te ženske fore.

Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
pogotovo ako si nadjes muskraca koji ce prihvatiti teret da sam uzdrzava cijelu obitelj (dok mu zena prigovara da premalo zarađuje)
Hvala na ponudi, već sam oženjen.

Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Na brak se vise ne gleda kao na zajednicu u kojoj se zena brine za kucu i djecu, a muskarac mora zarađivati novac
Nisam ni napisao da se tako gleda na brak, niti da ja tako gledam tako na brak. Napisao sam da "muškarac po meni ima veće obaveze u braku u odnosu na ženu".


Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Meni, recimo, ni u ludilu ne bi pasalo da budem u partnerovoj sjeni.
Daj da ovdje nađemo nekakvo kompromisno riješenje. Dakle ja "guram ženu u drugi plan" ako kažem da bih radije kopao kanale umjesto nje, a u drugom slučaju kada bih rekao da je sasvim u redu da to radi ona dok se ja gladim po jajcima kod kuće onda bih bio lijeni trut. Šta bi u ovom slučaju mogao biti kompromis ako nemamo drugog posla osim kopanja kanala?

Zadnje uređivanje gpeditmsc : 18.11.2013. at 17:22.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:07   #60
Zasto ne biste zajedno kopali kanale?
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.