Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 13:02   #1
Partner nije raščistio s prošlošću

Vrijeme bi trebalo donijeti kao neku mudrost, kod mene ispada da je gužva u prometu.....imam osjećaj da moj partner ne može raščistiti s prošlosti. Prije dvije godine se razveo na vrlo ružan naći i ostao živjeti u prostoru koji je dijelio sa bivšom, ponekad živi i kod mene ali imam osjećaj da nije raščistio sam sa sobom, jer ako netko čuva časopise koje je bivša kupovala sa datumom od prije 5 godina, ako su po ćoškovima osušeni buke za godišnjice, njeni lakovi za nokte u ladicama....ne znam što da mislim....na pitanje zašto ne ostavi prošlost iza sebe, objšnjenje je bilo da je to zbog djece koja dođu 3-4 puta godišnje na vikend, pa da ne osjete da to nije dom...govorim o djeci od 25 godina koja već samostalno žive u drugom gradu 5 godina.........koliko je taj čovjek emocionalno zreo ili nezreo......:504:
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:18   #2
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
Vrijeme bi trebalo donijeti kao neku mudrost, kod mene ispada da je gužva u prometu.....imam osjećaj da moj partner ne može raščistiti s prošlosti. Prije dvije godine se razveo na vrlo ružan naći i ostao živjeti u prostoru koji je dijelio sa bivšom, ponekad živi i kod mene ali imam osjećaj da nije raščistio sam sa sobom, jer ako netko čuva časopise koje je bivša kupovala sa datumom od prije 5 godina, ako su po ćoškovima osušeni buke za godišnjice, njeni lakovi za nokte u ladicama....ne znam što da mislim....na pitanje zašto ne ostavi prošlost iza sebe, objšnjenje je bilo da je to zbog djece koja dođu 3-4 puta godišnje na vikend, pa da ne osjete da to nije dom...govorim o djeci od 25 godina koja već samostalno žive u drugom gradu 5 godina.........koliko je taj čovjek emocionalno zreo ili nezreo......
Nema to veze s emocionalnom ne/zrelošću nego njegovim osjećajima prema ex ženi, očito nije prebolio razvod.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:34   #3
bojim se baš i nema previše smisla čekati da se dogodi nešto što se po meni već davno trebalo razriješiti........
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 15:24   #4
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
bojim se baš i nema previše smisla čekati da se dogodi nešto što se po meni već davno trebalo razriješiti........
Premalo je tu podataka, relevantnih- onih vezanih uz razvod, ni nema ih, tako da je teško išta reći a to je zapravo najbitnije.
Btw moja frendica se udala za lika koji je već bio oženjen i još dok su skupa živjeli vidjela je njezine slike posvuda (lik je fotograf) a fora je kaj su si jako slične fizički. Ta prva je njega ostavila (nisu imali djece) a za njega onak nemarnog da to sve makne, vrijeme je stalo- ne zbog osjećaja nego lijenosti. Kad mi je frendica rekla da kam god se okrene da vidi nju, pitala sam je kak to može podnijeti. Rekla je da nije ljubomorna OK, nebitno je sad to, al ovo je neumjesno. Uglavnom, nakon nekoliko godina su uređivali stan pa ga je direktno pitala kaj misli s tim stvarima napravit, pa ih je složio u kutiju i stavio u podrum. Inače, oni imaju ok brak, dvoje djece itd, al zatekla je stan ko u onim psihotrilerima gdje je sve posvećeno bivšoj. Ova tvoja priča bila bi mi slična da "opravdanja" nisu takva kakva jesu - zbog djece. To je laž. Ako djeca nisu ostala živjeti u tom "domu" s njim, nego otišla s njom, zanima me jel i ona naslagala djeci tatine slike po novom stanu da se osjećaju kao u svom domu.
Možda bi najbolje rješenje bilo da se makne iz "tog prostora koji je dijelio s njom" ma kaj to značilo. Ako bi u neki drugi prostor ponio te stvari onda je već slučaj za promatranje. Opet velim, nemrem nikaj reći pametnije kad ne znam kaj to znači da su se rastali na "ružan način" jer pod tom sintagmom može se kriti i neki njegov osjećaj grižnje savjesti zbog čega se sad ovako ponaša.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 18:36   #5
ah razvod....gotovo filmski scenario, čovjek se vraća kući s posla jer je zaboravio mobitel i zatekne ex u krevetu sa frajerom, njegovom, njihovom, sve jasno, skeunde su ga dijelile da ga ne ubije.......a djeca čak ni nisu sa njom, žive sami i samostalno u drugom gradu, ona si je izgradila život, sa valjda trečim.......samo je ostao muzej, koji kao da čeka da se vrati......stvarno ne razumijem, njene roditelje se i dalje posječuje, naziva, ona se ne želi javiti niti zbog bitnih stvari nikome od bivše strane obitelji.......ne razumijem, stvarno ne..... osječam da ja ludim, da ja nisam normalna, da ja nemam razumijevanja
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:14   #6
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
ah razvod....gotovo filmski scenario, čovjek se vraća kući s posla jer je zaboravio mobitel i zatekne ex u krevetu sa frajerom, njegovom, njihovom, sve jasno, skeunde su ga dijelile da ga ne ubije.......a djeca čak ni nisu sa njom, žive sami i samostalno u drugom gradu, ona si je izgradila život, sa valjda trečim.......samo je ostao muzej, koji kao da čeka da se vrati......stvarno ne razumijem, njene roditelje se i dalje posječuje, naziva, ona se ne želi javiti niti zbog bitnih stvari nikome od bivše strane obitelji.......ne razumijem, stvarno ne..... osječam da ja ludim, da ja nisam normalna, da ja nemam razumijevanja
on svakako nastavlja gdje u stali...
on zivi njihov zivot bez nje ali zivi
sa svim njenim slikama,lakom i ostalim sitnicama..
logika kaze da djeci ti bezvezni lakovi nikakvo sjećanje neće buditi i da bas ce lak na maju podsjećat..pa ima ljepsih stvari a i uspomena od toga..

mislim da si dobro uočila da nesto ne stima..
imala sam jednog prijatelja koji je takodjer bi zarobljen u proslom braku..
iako je on htio darazvijemo neku vezu,nikada nisam htjela išta početi iako je kao osoba bio divan i vrlo drag čovjek..

jednostavno sam odmah videla da bih bila u sjeni,borila se sa usporedbama
i zivjela s duhovima proslosti..

mislim da i ti zivis slično kraj njega..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:43   #7
da nažalost, prilagodila sam se koliko mi je moj karakter i osobnost dopustila, i ja imam brak iza sebe, ali sam pokušala vlastitim primjerom pokazati da je to prošlost i da počinjem novi život......kako.....jednostavno.... i parkete sam izvadila i zid ogulila baš zato da ne ostanu tragovi nekog prošlog života, baš zato da se osjeća kod mene bez tragova prošlosti, ali očito poruka nije shvaćena a otvorena primjedba samo izaziva sukob.......volim ga stvarno ali s bojim da je cijena prevelika......teško je živjeti u sjeni, ma teško je i bez sjene ali ovo više nisu stvari koje se događaju ponekad, več svakodnevno, možda je tako bilo od početka ali zasljepljena zaljubljenošću nisam vidjela....sada je samo sve teže i teže
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:32   #8
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
i parkete sam izvadila i zid ogulila baš zato da ne ostanu tragovi nekog prošlog života
Dok ne iščupaš električne kabele i vodovodne cijevi, nije to to...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:51   #9
a ispada tako......nikad dovoljno....borba sa vjetrenjačama....i opet ja čudakinja
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:56   #10
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
da nažalost, prilagodila sam se koliko mi je moj karakter i osobnost dopustila, i ja imam brak iza sebe, ali sam pokušala vlastitim primjerom pokazati da je to prošlost i da počinjem novi život......kako.....jednostavno.... i parkete sam izvadila i zid ogulila baš zato da ne ostanu tragovi nekog prošlog života, baš zato da se osjeća kod mene bez tragova prošlosti, ali očito poruka nije shvaćena a otvorena primjedba samo izaziva sukob.......volim ga stvarno ali s bojim da je cijena prevelika......teško je živjeti u sjeni, ma teško je i bez sjene ali ovo više nisu stvari koje se događaju ponekad, več svakodnevno, možda je tako bilo od početka ali zasljepljena zaljubljenošću nisam vidjela....sada je samo sve teže i teže
ah, joj, znaci nisam jedina koja vjeruje da moze pobjediti duhove proslosti. Moj sadasbnji, uskoro bivsi, muz cuvao je sve moguce uspomene na bivsu zarucnicu koja ga je ostavila, pola toga sam ga doslovno natjerala da baci. Otvorim njegov komp i nadem, recimo, fajl s njenim nagim fotkama. A mogla bih i knjigu o njoj napisati, toliko je puta spomenuo. Ja sam pucala od nemoci i ljubomore, sad patim, jer sam nekog takvog zavoljela, rastajemo se, eno post na podforumu rastave. Mislim, sama sam kriva, zaista su to slucajevi za promatranje. Kad sam se prvi put rastala nisam sacuvala nista od njega i osjecala sam se bas ok. Najvjerovatnije je kod njih posrijedi nepreboljena proslost i nepostenje prema nekom novom u njihovom zivot. Vezu tebe, lazu, a u biti, bar ja vjerujem, pate i vole te svoje duhove proslosti. Mene je ovaj ozenio, zaista sam ga voljela, a volim i sada kao mazohista, pa nakon 4 mjeseca braka rekao: ne volim te vise, zelim razvod. I ja se raspala u milion komada. Sada se pribirem, jos smo pod istim krovom dok se ne snadem. Ali moj savjet je: na prvu naznaku cuvanja silnih uspomena na bivse, bjezi sto dalje...
sken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:57   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dok ne iščupaš električne kabele i vodovodne cijevi, nije to to...


Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
a ispada tako......nikad dovoljno....borba sa vjetrenjačama....i opet ja čudakinja
Nisi čudakinja.
Mislim da vam treba jedan ozbiljan razgovor, znaš to i sama.
Nek se izjasni što želi i ako si to ti, onda prošlost mora ostaviti iza sebe i krenuti dalje.
Znam da zvuči jednostavno, a nije, no...
shtrumfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:12   #12
iskreno, drago mi je što nisam jedina a ipak mi je žao što još netko to proživljava......razgovorom nisam ništa postigla osim sukoba mišljenja, jer eto ja to ne razumijem, i najbolja verzija " zašto bi ja to uopće morala razumjeti", malo mi dosadilo ostavljati nešto iza sebe i kretati ispočetka
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 08:46   #13
Same stvari ne govore ništa. Na svijetu postoje ljudi kojima stvari uistinu ne znače puno, a i dovoljno su lijeni i pasivni da su u stanju godinama ne baciti stari časopis i osušeni lak za nokte.
Sad, koliko bi mi bila utješna pomisao da živim s takvim jednim pasivcem i ljenčinom, nisam sigurna...

Postupci (u ovakvom slučaju čak i riječi) su bitni.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:21   #14
svi smo mi različiti, samo ja još uvijek ne mogu ocijeniti da li je u pitanju pasivnost ili nemogućnost ostaviti prošlost iza sebe, pasivnost bi se vjerovatno kao karakterna osobina odražavala i na drugim stvarima što ne mogu reći, zaboraviti prošlost u potpunosti je nemoguće i to razumijem, postoje zajednička djeca, i briga i skrb o njima je za svaku pohvalu, ali konzervirati nešto i stvarati iluziju da se ništa nije promijenilo mislim da ni je zdravo za nikoga pa čak ni njih...
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:25   #15
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
da nažalost, prilagodila sam se koliko mi je moj karakter i osobnost dopustila, i ja imam brak iza sebe, ali sam pokušala vlastitim primjerom pokazati da je to prošlost i da počinjem novi život......kako.....jednostavno.... i parkete sam izvadila i zid ogulila baš zato da ne ostanu tragovi nekog prošlog života, baš zato da se osjeća kod mene bez tragova prošlosti, ali očito poruka nije shvaćena a otvorena primjedba samo izaziva sukob.......volim ga stvarno ali s bojim da je cijena prevelika......teško je živjeti u sjeni, ma teško je i bez sjene ali ovo više nisu stvari koje se događaju ponekad, več svakodnevno, možda je tako bilo od početka ali zasljepljena zaljubljenošću nisam vidjela....sada je samo sve teže i teže
mozda je samo malkice inertan.

i.... parkete? zbilja?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:37   #16
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
svi smo mi različiti, samo ja još uvijek ne mogu ocijeniti da li je u pitanju pasivnost ili nemogućnost ostaviti prošlost iza sebe, pasivnost bi se vjerovatno kao karakterna osobina odražavala i na drugim stvarima što ne mogu reći, zaboraviti prošlost u potpunosti je nemoguće i to razumijem, postoje zajednička djeca, i briga i skrb o njima je za svaku pohvalu, ali konzervirati nešto i stvarati iluziju da se ništa nije promijenilo mislim da ni je zdravo za nikoga pa čak ni njih...
Dobro, a kako se on inače ponaša, što govori?

I sad jedno otkrivanje tople vode- jeste li razgovarali o tome? Jesi li ga pitala zašto ima te stvari po kući?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:50   #17
šta govori?......da mu nije stalo više, da samo želi da djeca osjete dom kada dođu......vrlo šturo objašnjenje.....djeca ionako kada dođu 3-4 puta godišnje na vikend imaju tako ispunjen program da im taj "DOM" služi samo za presvući se i prespavati, govorim o djeci od 25 godina koji već 5 godina žive samostalno u drugom gradu
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:51   #18
Quote:
betty buf kaže: Pogledaj post
zatekne ex u krevetu sa frajerom, njegovom, njihovom.....samo je ostao muzej, koji kao da čeka da se vrati......
Ok, kao kaj sam i pretpostavljala ona je ostavila njega. Jedino ne kužim jel ostavio i taj krevet u kojem ju je zatekao s drugim?
A kaj se tiče ostalog- koliko ste vi uopće skupa? Imate li kakve zajedničke planove? Jeste li pričali o budućnosti itd. ? To pitam jer - on živi u svom stanu a ti u svom i svako ga ima pravo urediti (ili ne urediti) onako kako želi.
Da živite zajedno u zajedničkom prostoru, stvari bi bile drukčije. Mada, nebacanje stvari ne mora ništa značiti. Neki ljudi se nose s razvodom na taj način da ništa ne diraju dok se skroz ne priviknu i to je dugoročno možda i bolje, nego kad iznenada nalete na nečiju sliku ili neku drugu uspomenu pa se rasplaču i padnu u depru. Ovako, sve njezino je naokolo i on se polako (možda previše polako) oprašta od nje. Ne voli čovjek drastične promjene

Zadnje uređivanje -honey- : 03.12.2013. at 09:59.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 10:01   #19
Naravno da je krevet na istom mjestu, neshvatljivo mi je da je imao želudac uopće leći više u njega....zajedno smo skoro dvije godine, od toga zadnju godinu i pol polovicu vremena je kod mene, ja sam ga upoznala nekoliko mjesece nakon tog nemilog događaja a planovi.....to je ono što i mene grize, nema plana, ako ga i ima ja ga ne znam.......ja sam osoba koja mora imati cilj u životu da bi normalno funkcionirala, sada ni ja nemam plan niti cilj, jer ne znam da li sam sama na tom puti ili sa nekim, kada sam potegla pitanje braka, rekao je pričat ćemo za godinu dana, računajući od sad.......
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 10:08   #20
inertan možeš biti 6 mjeseci a ne dvije godine...
betty buf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.