Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 17:35   #21
Ako defender ne laže:

"Prema sporazumu sa Ukrajinom iz 2010. Rusija može stacionirati do 25000 vojnika na Krimskom poluotoku, 388 plovila i 161 zrakoplov."


Kakvo je bilo stanje prije 2010 godine po pitanju ruske vojske na ukrajinskom teritoriju?
__________________
Kažu "Sad smo u NATO-u". - Bili smo i u JNA.
P.M. is offline  
Old 01.03.2014., 17:40   #22
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
NATO, očekujem da ih posjetite na njihovo mjesto
Očekujem da više ne pišeš navijačke i huškačke postove.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 01.03.2014., 17:43   #23
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Očekujem da više ne pišeš navijačke i huškačke postove.
već sam prepravio, sorry
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 01.03.2014., 17:49   #24
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Putin želi izglasati dozvolu za vojnu intervenciju?!? Ako to nije neka dezinformacija, to je totalno sulud potez.

Ma vjerojatno je to nekakav taktički potez u svrhu političkog pritiska na Ukrajinu i Zapad.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 17:54   #25
Vidjet ćemo. ali više me bome ništa neće iznenaditi. ne bi me začudilo da na kraju ruska politika zaista odluči poslati vojsku na krim i to ne samo u rusku bazu već da se razmjeste po cijelom Krimu. Kao da više ljudi ne razmišljaju glavom nego se tu ide kratkoročno, reakcija na reakciju, a dugoročne posljedice nikoga ne zanimaju.
Shpiro is offline  
Old 01.03.2014., 18:07   #26
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo. ali više me bome ništa neće iznenaditi. ne bi me začudilo da na kraju ruska politika zaista odluči poslati vojsku na krim i to ne samo u rusku bazu već da se razmjeste po cijelom Krimu. Kao da više ljudi ne razmišljaju glavom nego se tu ide kratkoročno, reakcija na reakciju, a dugoročne posljedice nikoga ne zanimaju.
A doduše, nije da ni druga strana nešto puno pazi na posljedice...

Rusija je tu nešto jednostavno morala učiniti, sad je li ovo ispravan način, vidjeti ćemo...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 18:10   #27
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo. ali više me bome ništa neće iznenaditi. ne bi me začudilo da na kraju ruska politika zaista odluči poslati vojsku na krim i to ne samo u rusku bazu već da se razmjeste po cijelom Krimu. Kao da više ljudi ne razmišljaju glavom nego se tu ide kratkoročno, reakcija na reakciju, a dugoročne posljedice nikoga ne zanimaju.
Gotovo je ...Ruski parlament JEDNOGLASNO odlucio slati vojsku ...

ovo je vec stvarno ludo ..
fidelisergapatr is offline  
Old 01.03.2014., 18:19   #28
govorim ja za obje strane, dakako. što je rusija trebala učiniti je držati se onoga što su prvotno rekli da se neće miješati vojno. umirivati strasti. ubrzati i pospješiti izbore jer to je po meni glavno. sve ovo dosad je zbrčkano i tko zna koliko legitimno na svim stranama. ali izbori mogu biti jedina pozitivna stvar. rusija, kao dio UNa, trebala je djelovati i zajedno osigurati ravnopravne izbore. i onda nakon toga neka ukrajina odluči što god želi. autonomije, neautonomije itd itd. Ali do tog trenutka osigurati jedinstvo zemlje i, ako baš naglo eskaliraju sukobi da se entiteti unutar ukrajine kolju - opet kao dio UNa (ne samostalno!) djelovati razmještanjem snaga koje bi pomogle smanjiti žrtve u zemlji, dakle međunarnodnim snagama. dakako, takvo nešto se teško formira u roku par tjedana, pa čak i mjeseci. ali jednostrana intervencija je još gore rješenje. bokte, isti su svi. prvo gruzija pa ukrajina, isto kao ameri s irakom i afganistanom. prestrašno.
Shpiro is offline  
Old 01.03.2014., 18:25   #29
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
ubrzati i pospješiti izbore jer to je po meni glavno. sve ovo dosad je zbrčkano i tko zna koliko legitimno na svim stranama. ali izbori mogu biti jedina pozitivna stvar. .
Kakvi su ti to izbori na kojima Janukovič ne može sudjelovati? U krajnjoj liniji, vidjelo se koliko je majdanašima do izbora, pošto su jel izborima došli na vlast...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 18:27   #30
Ostavite se politike i izbora na ovoj temi, imate pdf Svijet za takve rasprave.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 01.03.2014., 18:28   #31
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
bokte, isti su svi..
Naravno da su svi isti, to je nešto što se podrazumijeva, samo se neki bolje ili lošije znaju prodati i zamaskirati.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 18:30   #32
Krim je skup sa sevastapoljom poznat kao tvrd orah.

Postoje li i danas one velike sevastapoljske fortifikacije ?
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Old 01.03.2014., 18:41   #33
a što se događa s mornaricom?
http://beforeitsnews.com/global-unre...e-2457962.html
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 01.03.2014., 18:48   #34
Kruži priča da je na jednom ukrajinskom brodu izbila pobuna tj. odbili su naredbe iz zapovjedništva i digli zastavu ruske crnomorske flote - čista glasina za sada.

Inače ukrajinska mornarica je danas dobila novog zapovjednika, kontraadmiral Denis Berezovski.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 01.03.2014., 19:00   #35
jel ima slika sa same granice Rusije i Ukrjaine, kakvo je tamo stanje, na čijoj su strani graničari?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 01.03.2014., 19:16   #36
Donjeck ,Harkov i kažu sada i u Odesi da su prosvjedi proruski orijentiranih građana ...

Sent from my Blade III using Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Old 01.03.2014., 19:23   #37
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Donjeck ,Harkov i kažu sada i u Odesi da su prosvjedi proruski orijentiranih građana ...
Da: http://www.youtube.com/watch?v=VY00huSIePg

Duma je odobrila intervenciju na teritoriju cijele Ukrajine, čisto da ne zaboravite.
_MK_ is offline  
Old 01.03.2014., 19:54   #38
Nejasno je dali Amerika ima obvezu braniti Ukrajinu, jer 1994 kada se Ukrajina odrekla svog nuklearnog oružija potpisan je ugovor sa Amerikom, Britanijom i Rusijom.

Quote:
Budapest Memorandum on Security Assurances is an international treaty signed on 5 February 1994 in the Hungarian capital Budapest by Ukraine, the United States of America, Russia, and the United Kingdom concerning the nuclear disarmament of Ukraine and its security relationship with the signatory countries. According to the memorandum, Russia, the USA, and the UK confirmed, in recognition of Ukraine becoming party to the Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons and in effect abandoning its nuclear arsenal to Russia, that they would:
Respect Ukrainian independence and sovereignty within its existing borders.
Refrain from the threat or use of force against Ukraine.
Refrain from using economic pressure on Ukraine in order to influence its politics.
Seek United Nations Security Council action if nuclear weapons are used against Ukraine.
Refrain from the use of nuclear arms against Ukraine.
Consult with one another if questions arise regarding these commitments.
link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 01.03.2014., 19:58   #39
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Nejasno je dali Amerika ima obvezu braniti Ukrajinu, jer 1994 kada se Ukrajina odrekla svog nuklearnog oružija potpisan je ugovor sa Amerikom, Britanijom i Rusijom.
Nema. http://en.wikisource.org/wiki/Ukrain...ity_Assurances

4. The United States of America, the Russian Federation, and the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, reaffirm their commitment to seek immediate United Nations Security Council action to provide assistance to Ukraine, as a non-nuclear-weapon State Party to the Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons, if Ukraine should become a victim of an act of aggression or an object of a threat of aggression in which nuclear weapons are used.
_MK_ is offline  
Old 01.03.2014., 20:49   #40
Zbog događaja u Ukrajini dvije NATO članice Litva i Latvija su aktivirale Artikal 4 (šta god to znaćilo).
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.