Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 23:31   #41
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
To je Vodatel/Metronet optika.
Tako je.
Brzinu koju sada imam je 7/7 a nova će biti 50/7. Linija ne puca, sve 5. Osim što sam jednom u petak ostala bez kompletne usluge i nisam imala ništa 5 dana. Tek u utorak je došao tehničar (jer vikendom ne rade) i otklonio kvar. I to zato kaj sam im zaprijetila da ako ne dođu da nose opremu iz mog stana i odlazim od njih. Nakon toga sam pisala prigovor i smanjili su mi račun za 50kn. Osim tog incidenta u 2 godine nisam imala pritužbi.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 21.11.2016., 23:09   #42
Mooožda bih uzeo preko VIP-a neki kompaktniji smartphon. Dovoljno mi je da ima 1920x1080 rezoluciju u kombinacij sa što boljom baterijom i 3G prijenosom. Te da je mob. jeftin.

Ekran mora biti svijetao i mora imati visoki kontrast.

Koliko uopće firmi nudi AMOLED display. Vidim da ima još par osim Samsunga, ali ne znam jesu li u VIP-ovoj ponudi.

Nažalost ograničen sam samo na VIP ili TELE2 pretplatu, jer imam neke dugove od prije 15-tak godina prema HT-u i radi se ustvari o kamati koju ja ne želim platiti jer je prevelika, a oni mi je ne žele oprostiti ili smanjiti.

Zbog zahtjeva da mob bude jeftin ne mora bit brand-name. Može biti i neki malo poznatiji ""Kinez"" tipa Huawei. Obavezno mora imati 2 gige RAM-a i 16 giga ROM-a. A ni sposobnost skladištenja podataka i apikacija na SD karticu ne bi bila na odmet.

Duuuugo se već protivim kupnji smartphona (imam nekakav tablet), ali je to izgleda neizbježno. Zbog moje visoke slabovidnosti teško mi je pratiti slova na 2,2 inčnom ekranu od moje Nokijice s tipkama. A izdržliva je i teško mi je se odreč.

Ako ne može imati jaku bateriju kontrast ekrana i svjetlina su mi fakat jako bitni. (ono... 5:0 ili manje inča). Čak mi nije bitna toliko ni visina rezolucije. AMOLED mi e važan ili nešto što sličnije AMOLED-u.

Zbog podrške govornih programa za slijepe i visoko slabovidne osobe važno mi je da mob Android ima barem 4.4.4 verziju, a ni petica svakako ne bi bila na odmet.

I još kad bih uz tu cijenu dobio mob sa senzuorom za osvjetljenost okoline, pa da sam prilagođava svjetlinu ekrana, ne znam bgdje bi mi bio kraj.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.11.2016., 08:44   #43
Odi otvori temu na usporedbama mobitela (mobilna tehnologija i telefonija)., ovdje ti je pitanje off (post će ti obrisan)
genius_one is offline  
Old 22.11.2016., 11:26   #44
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Odi otvori temu na usporedbama mobitela (mobilna tehnologija i telefonija)., ovdje ti je pitanje off (post će ti obrisan)
Mislim da se ni tamo ne može postaviti pitanje ovakvog tipa, koje sam ja postavio.

Da na usporedbama moraš imenovati dva ili tri konkretna mobitela na koje pikiraš, pa će ti tek onda biti odgovoreno.

A što se tiče ove teme, pa pitanje vjerojatno jest off topic, ali jednostavno ne znam gdje da ga postavim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.11.2016., 12:16   #45
tam ti nece biti off. ili stavi pod "android" ako hoces takav os.
ovo je za fiksnu mrezu (necu ti ja obrisat, bez brige, al bude admin).
genius_one is offline  
Old 22.11.2016., 12:23   #46
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
tam ti nece biti off. ili stavi pod "android" ako hoces takav os.
ovo je za fiksnu mrezu (necu ti ja obrisat, bez brige, al bude admin).
Budem stavio na usporedbe, pa ćemo vidjet.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 12.12.2016., 18:43   #47
Molim pomoc. Mama uzela drugu tv koja je danas trebala bit pustena. Spojim sve kao sto je i na prvoj sta je spaja tehnicar, upalim, vrti nesto tipa ucitavanje sustava i onda pise "nema signala". Ovaj koji je bija prvi put trazi 100kn da spoji. Glupo da mu daje 100kn jer nema se sta krivo spojit. Iz bjelog rutera u crni, crni u tv. Jel ima neka caka ili nesto da probam?
android-Split is offline  
Old 12.12.2016., 18:54   #48
Kabel, parica ili optika?
Mephisto is online now  
Old 12.12.2016., 19:12   #49
Posla sam ti u inbox
android-Split is offline  
Old 12.12.2016., 20:31   #50
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Mama uzela drugu tv koja je danas trebala bit pustena. Spojim sve kao sto je i na prvoj sta je spaja tehnicar, upalim, vrti nesto tipa ucitavanje sustava i onda pise "nema signala". Ovaj koji je bija prvi put trazi 100kn da spoji. Glupo da mu daje 100kn jer nema se sta krivo spojit. Iz bjelog rutera u crni, crni u tv. Jel ima neka caka ili nesto da probam?
Iz splitera jedan koaksijalni kabel ide u router, drugi u STB. Iz routera mrežni kabel ( port 1) ide u STB. Iz STB-a HDMI kabel ide u TV. Na TV-u naći izvor tog HDMI -a i to bi trebalo biti to.

EDIT:
I napajanje treba spojit na router i STB.
stipest is offline  
Old 13.03.2017., 12:34   #51
Netko iz splita sta ima vip internet i tv da mi se javi u inbox?
android-Split is offline  
Old 03.04.2017., 10:41   #52
Pozdrav!
Kak je sad valjda sezona tog vrbovanja, konstantno me zovu iz VIP.a, ponuda je sljedeća, nude mi telefon i internet za 150 kuna.

Stvar je u tome da moje ruralno područje uopće nije pokriveno signalom za internet, oprostite na mojoj informatičkoj nepismenosti ali, ja eto ne mogu imati internet doma �� pa mi nude router za internet po brzini 112 nečega, i telefon bez cijene uspostave poziva po 150 kuna mjesečno.
Kak sam prije imala dosta neugodnih iskustava s njima i oderali su me dosta premda to nije bilo dogovoreno plus moja nesnalažljivost u svemu tome stvorena mi je neka mješavina gadenja i straha, ali internet bi mi dobro došao.
Zanima me je li netko dobio sličnu ponudu i iskustva?
Željka90 is offline  
Old 03.04.2017., 11:31   #53
Quote:
Željka90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kak je sad valjda sezona tog vrbovanja, konstantno me zovu iz VIP.a, ponuda je sljedeća, nude mi telefon i internet za 150 kuna.

Stvar je u tome da moje ruralno područje uopće nije pokriveno signalom za internet, oprostite na mojoj informatičkoj nepismenosti ali, ja eto ne mogu imati internet doma �� pa mi nude router za internet po brzini 112 nečega, i telefon bez cijene uspostave poziva po 150 kuna mjesečno.
Kak sam prije imala dosta neugodnih iskustava s njima i oderali su me dosta premda to nije bilo dogovoreno plus moja nesnalažljivost u svemu tome stvorena mi je neka mješavina gadenja i straha, ali internet bi mi dobro došao.
Zanima me je li netko dobio sličnu ponudu i iskustva?
O kojem području se radi?
Muchita is offline  
Old 04.04.2017., 12:09   #54
Quote:
Muchita kaže: Pogledaj post
O kojem području se radi?
Selo blizu Karlovca. I kad utipkam recimo na stranicu B.neta pise da nije pokriveno signalom
Željka90 is offline  
Old 04.04.2017., 12:12   #55
Ovo je Homebox, nema veze s bnet-om.
Mephisto is online now  
Old 12.04.2017., 16:50   #56
Pozdrav,
Imam jednu zbunjujuću situaciju te bih trebao vašu pomoć vezano uz vdsl uslugu.
Prije tjedan dana nas je posjetio tehničar zbog pucanja veze te predložio da smanjimo brzinu sa 4 na 3 mbit radi veće stabilnosti veze na što smo pristali.
Danas sam prilikom mjerenja saznao da je brzina zapravo povećana na skoro 5 mbit što je gotovo identično ili malo više od maksimalne propusnosti moje parice.
Najveća ironija je što više nema pucanja veze te je sve stabilno, a prema tehničaru povećanje brzine iznad 4 mbit je gotovo nemoguće jer bi samo pogoršalo situaciju.
Također sam otvorio web sučelje modema i saznao zbunjujuću informaciju da sam nekim čudom prebačen na vdsl i da je udaljenost između centrale 1,2 km umjesto 3km (line attenuation).
Odmah sam zvao službu za korisnike te pitao da li mogu dobiti veće brzine te su mi odgovorili da to nije moguće jer ja uopće nemam vdsl te podaci parice koji su dostupni na web sučelju modema nisu relevantni i pogrešni već su statističke prirode.
Potrebno je napomenuti da je HT nedavno pokrio kvart fttc infrastrukturom te je moguće da je vip ugradio svoju opremu u njihov ormarić i skratio paricu, ali služba za korisnike navodno nema nikakvu informaciju o skraćivanju petlje.
Moje pitanje glasi: da li zaista imam mogućnost vdsl usluge kao što piše u modemu ili sam u krivu?

Btw, ovdje su prikazani parametri liniije: http://imgur.com/a/GEUg3
asablic is offline  
Old 12.04.2017., 23:39   #57
Quote:
asablic kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam jednu zbunjujuću situaciju te bih trebao vašu pomoć vezano uz vdsl uslugu.
Prije tjedan dana nas je posjetio tehničar zbog pucanja veze te predložio da smanjimo brzinu sa 4 na 3 mbit radi veće stabilnosti veze na što smo pristali.
Danas sam prilikom mjerenja saznao da je brzina zapravo povećana na skoro 5 mbit što je gotovo identično ili malo više od maksimalne propusnosti moje parice.
Najveća ironija je što više nema pucanja veze te je sve stabilno, a prema tehničaru povećanje brzine iznad 4 mbit je gotovo nemoguće jer bi samo pogoršalo situaciju.
Također sam otvorio web sučelje modema i saznao zbunjujuću informaciju da sam nekim čudom prebačen na vdsl i da je udaljenost između centrale 1,2 km umjesto 3km (line attenuation).
Odmah sam zvao službu za korisnike te pitao da li mogu dobiti veće brzine te su mi odgovorili da to nije moguće jer ja uopće nemam vdsl te podaci parice koji su dostupni na web sučelju modema nisu relevantni i pogrešni već su statističke prirode.
Potrebno je napomenuti da je HT nedavno pokrio kvart fttc infrastrukturom te je moguće da je vip ugradio svoju opremu u njihov ormarić i skratio paricu, ali služba za korisnike navodno nema nikakvu informaciju o skraćivanju petlje.
Moje pitanje glasi: da li zaista imam mogućnost vdsl usluge kao što piše u modemu ili sam u krivu?

Btw, ovdje su prikazani parametri liniije: http://imgur.com/a/GEUg3
Margine odlične, atenuacija za vdsl profil solidna, išlo bi 50mbit

EDIT: Moguće je da VIP ima deal s HTom te da spajaju vipove korisnike na fttc ormariće.
Europium is offline  
Old 12.04.2017., 23:53   #58
Rado bih onda u toj situaciji uzeo duo paket s većim brzinama, jedino je problem što služba za korisnike kaže kako ja zapravo nemam uvjete za vdsl i parametri linije koje sam naveo u gornjem postu ništa ne znače te ne želim bez razloga potpisivati novi ugovor da bi me nakon par sati nazvali i rekli da nemam uvjete za veću brzinu
asablic is offline  
Old 13.04.2017., 01:28   #59
Quote:
asablic kaže: Pogledaj post
Rado bih onda u toj situaciji uzeo duo paket s većim brzinama, jedino je problem što služba za korisnike kaže kako ja zapravo nemam uvjete za vdsl i parametri linije koje sam naveo u gornjem postu ništa ne znače te ne želim bez razloga potpisivati novi ugovor da bi me nakon par sati nazvali i rekli da nemam uvjete za veću brzinu
Prema ovome imaš mogućnosti za 50/10 bez problema, ali tko zna što kriju u pozadini. Možda nisu zakupili vdsl pločice, već puštaju samo adsl.
Europium is offline  
Old 13.04.2017., 13:18   #60
HT nekad odbije pustiti max brzinu. U tome je problem. Vip trazi max brzinu ali nekada HT ne pusti profil max brzine.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.