Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 18:19   #101
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Radi se ve3ćinom o starim isluženim kadrovima koji ne daju mlađim znanstvenicima da napreduju. Kad otvorim bilo koje ime od tih tzv velikih profesora,vidim da nemaju nikakav veliki projekt,nisu objavili neki noviji znanstveni rad u cc indeksiranim časopisima tipa Lanceta ili Nature. Potrebna je temeljita reorganizacija nekih fakulteta,a neke bi trebalo i zatvoriti. Ne treba svako veće selo imati ekonomski ili filozofski fakultet,da o visokim učilištima,i veleučilištima ne pišem. Polčela su se otvarati i on line učilišta. Reklame su do diplome u nekoliko koraka. Mi smo još i dobri. 600. mjesto je odraz našeg stanja,a bit će još i gore.

U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski.

Pa Vas molim, recite Vi meni kako da ja sa završenim magisterijem u drugoj državi na uglednom fakultetu nebudem frustrirani kad vidim da se uhljebi bez znanja švercaju i na doktoratima i to bez znanja engleskog? Ja sam se doslovce "ubio" od rada i odricanja sve u životu da bi postigao uspjeh. Zasluženo i pošteno! Nitko mi NIKADA nije pomogao. Od fakulteta do posla sam došao mukotrpnim i poštenim radom!

Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!

Recite Vi meni, što kažete na ovo?

A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.

Zadnje uređivanje Varazdi : 21.08.2014. at 18:33.
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:19   #102
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski.

Pa Vas molim, recite Vi meni kako da ja sa završenim magisterijem u drugoj državi na uglednom fakultetu nebudem frustrirani kad vidim da se uhljebi bez znanja švercaju i na doktoratima i to bez znanja engleskog? Ja sam se doslovce "ubio" od rada i odricanja sve u životu da bi postigao uspjeh. Zasluženo i pošteno! Nitko mi NIKADA nije pomogao. Od fakulteta do posla sam došao mukotrpnim i poštenim radom!

Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!

Recite Vi meni, što kažete na ovo?

A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.
A švercaju se....na Jožef Štefanu koliko vidim.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:37   #103
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski.

Pa Vas molim, recite Vi meni kako da ja sa završenim magisterijem u drugoj državi na uglednom fakultetu nebudem frustrirani kad vidim da se uhljebi bez znanja švercaju i na doktoratima i to bez znanja engleskog? Ja sam se doslovce "ubio" od rada i odricanja sve u životu da bi postigao uspjeh. Zasluženo i pošteno! Nitko mi NIKADA nije pomogao. Od fakulteta do posla sam došao mukotrpnim i poštenim radom!

Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!

Recite Vi meni, što kažete na ovo?

A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.
Moj prijatelj je doktorirao povijest i sociologiju na Filozofskom fakultetu u Ljubljani i izgleda da nije puno bolje u Ljubljani i da se navodno profesori ponašaju kao osmanski paše i moraš "njegovom profesorskom veličanstvu" služiti kao posilni da bi imao kakve šanse postati asistent jer je on na svojoj katedri Bog i batina i ne puštaju mlade ni u ludilo pa ispada da je neka obitelj naslijedila katedru, da o tome kako se redovitu kradu ideje i tekstovi iz doktorata i magisterija niti ne pišem.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:08   #104
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ne, sigurno država, vidimo kako to super funkcionira. Nedaj bože privatne institucije kao sve one u top 20 na svijetu
Misliš da će to povećati kvalitetu? Kod nas?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:31   #105
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
o tome kako se redovitu kradu ideje i tekstovi iz doktorata i magisterija niti ne pišem.
S tim se u potpunosti slažem. I to sam doživio i načitao se. Nije mi jasno kako sustav može dozvoliti nekome da upiše doktorat ili ga stekne bez znanja engleskog jezika. Engleski jezik je po svim mjerilima nezaobilazan u takvom stupnju.

Ja sam krv pišao pišući magisterij kod svog mentora. Mantor mi je doktorirao u Beču i tu znanost prenio na mene. Zahtjevo je max. od mene do krajnje granice. Tako dugo mi nije potpisao teze dok nije to bilo znanstveno i zrelo. Doslovce sam se namučio al zasluženo.

I zato mi je žao kad vidim neke kako bez rada i odricanja dolaze olako do nekih stvari i poslje ne cijene to nego se kurče. I mnogi pušiju to jer su hebeno glupi. Ne vide iza kulisa stvar!

Ispričavam se na pogrbnim riječima, al to je najmanje što zaslužuju. Treba njima malo veće zrelosti i odgovornosti a ne uhljebljivanje na račun drugih.
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:56   #106
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Znanost je na sreću vrlo egzaktna i sasvim dobro se može objektivno procijeniti tko je kakav znanstvenik i kakva je koja znanstvena institucija. Ali ne letimičnim gledanjem prvog linka na koji nađeš.
Evo dao sam si truda i malo pogledao radove priozasle s instituta za mozak. Srecom, kao sto i sam kazes, znanost je vrlo egzaktna stvar. I ukoliko to doista znas, tada se u vecini toga moras sloziti s kumekom. HIIM je daleko ispodprosjecan institut koji svoj 'renome' gradi na nekim starim, povijesnim rezultatima i zaslugama. I ukoliko ga se usporeduje s drugim 'sveucilisnim' institutima kakav je recimo Institut za fiziku (Sveucilista), tada je on daleko, daleko iza njega u periodu posljednjih 15 godina, i definitivno ne zasluzuje financiranje koje je dobivao.

Izvini, ali renome instituta se ne gradi popisivanjem radova i znanstvenih dostignuca iz 70-ih, 80-ih i 90-ih, u vrijeme kada instituta uopce nije bilo, a ti su se znanstveni radovi obavili na nekim drugim institucijama. To jednostavno ne ide tako. Institut sa tim radovima nema aposlutno nista, kao sto ni Hrvatska ni Sveuciliste u Zagrebu nemaju nista sa Nobelovim nagradama Ruzicke i Preloga, ili pak dostignucima Tesle. Istina, u posljednjih 15 godina znanstvenici instituta su napravili i neke dobre i kvalitetne radove, no sve je to vrlo, vrlo slabo u odnosu na cijeli niz od nekih 20-30 laboratorija na Institutu. Ocekivao bih u tih 15 godina barem jedan vrhunski rad iz svakog laboratorija, dakle oko 20-ak vrhunskih radova, no toga jednostavno nema.

I zaista je kriminalno odredivati h-indeks instituta na temelju Kostovicevih radova koji nemaju apsolutno nikakve veze s institutom!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:58   #107
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski
A tko kaze da ce on doktorat i zavrsiti? Uostalom, to govori vise o institutu JS nego o nama. No, sumnjam da ce mu los doktorat na tom instutu tek tako proci s obzirom da znam dosta dobre studente koji tamo nisu uspjeli doktorirati fiziku. Upisati je najlakse, nema nekih kriterija, no zavrsiti doktorat je nesto sasvim drugo.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:02   #108
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Znanost je na sreću vrlo egzaktna i sasvim dobro se može objektivno procijeniti tko je kakav znanstvenik i kakva je koja znanstvena institucija. Ali ne letimičnim gledanjem prvog linka na koji nađeš.
To mi je i sam mentor rekao,a posebno mi naglasio ovaj dio: "Ali ne letimičnim gledanjem prvog linka na koji nađeš."
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:08   #109
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
A tko kaze da ce on doktorat i zavrsiti? Uostalom, to govori vise o institutu JS nego o nama. No, sumnjam da ce mu los doktorat na tom instutu tek tako proci s obzirom da znam dosta dobre studente koji tamo nisu uspjeli doktorirati fiziku. Upisati je najlakse, nema nekih kriterija, no zavrsiti doktorat je nesto sasvim drugo.
Potpis! Ovo me obradovalo i utješilo i dalo nadu za one koji se poštenim i marljivim radom trude, a shvaćaju svoj posao zrelo, ozbiljno i odgovorno. Hvala El Tomo! Uljepšali ste mi dan. Jer i ja pošteno i krvavo radim na doktoratu. Samo mi je frustrirajuće dok vidim švercere.
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:38   #110
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Misliš da će to povećati kvalitetu? Kod nas?
Konkurencija uvijek povećava kvalitetu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 15:57   #111
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Konkurencija uvijek povećava kvalitetu.
A tko će ih spriječiti da, recimo, ponude isti proizvod po nižoj cijeni? Isti proizvod po istoj cijeni sa upakiranom kakvom dodatnom uslugom?

Quote:
Varazdi kaže:
Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!
Jedan savjet.
Gledaj samo sebe, nikog drugog. Nemoj trošiti dragocijeno vrijeme razmišljajući zašto je ovaj ovakav ili onakav. To vrijeme je mnogo bolje iskorišteno za sebe

Vjeruj, kvaliteta uvijek ispliva
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 17:32   #112
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Jedan savjet.
Gledaj samo sebe, nikog drugog. Nemoj trošiti dragocijeno vrijeme razmišljajući zašto je ovaj ovakav ili onakav. To vrijeme je mnogo bolje iskorišteno za sebe

Vjeruj, kvaliteta uvijek ispliva
Hvala, Corduroy! Odmah mi je uljepšan dan!
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:38   #113
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Konkurencija uvijek povećava kvalitetu.
Pa sad imamo privatne škole kao protutežu državnim, pa nisam baš čuo hvalospjeve o kvaliteti takvih studija.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:27   #114
kako bi bilo među najboljima kad stvara toliki broj nepotrebnih i intelektualno slabih "stručnjaka" iz područja društvenih znanosti.
program tih društvenih znanosti nije temeljen na stvaranju kvalitetnog kadra, več politička indoktrinacija i ukidanje kritičke misli.
a za prirodne i tehničke znanosti ne žele uložiti dovoljno novaca da se obrazovanje digne na veću razinu. taj novac se lako namakne ukidanjem plaćanja tolikog broja nepotrebnih kvota za društvene znanosti.
al to im politički ne odgovara.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:01   #115
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Recite Vi meni, što kažete na ovo?
Polupismen, a pljuješ po drugima.

U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski.
Pa Vas molim, recite Vi meni kako da ja sa završenim magisterijem u drugoj državi na uglednom fakultetu nebudem frustrirani kad vidim da se uhljebi bez znanja švercaju i na doktoratima i to bez znanja engleskog? Ja sam se doslovce "ubio" od rada i odricanja sve u životu da bi postigao uspjeh. Zasluženo i pošteno! Nitko mi NIKADA nije pomogao. Od fakulteta do posla sam došao mukotrpnim i poštenim radom!
Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!
Recite Vi meni, što kažete na ovo?
A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.
lutah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:07   #116
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
kako bi bilo među najboljima kad stvara toliki broj nepotrebnih i intelektualno slabih "stručnjaka" iz područja društvenih znanosti.
program tih društvenih znanosti nije temeljen na stvaranju kvalitetnog kadra, več politička indoktrinacija i ukidanje kritičke misli.
a za prirodne i tehničke znanosti ne žele uložiti dovoljno novaca da se obrazovanje digne na veću razinu. taj novac se lako namakne ukidanjem plaćanja tolikog broja nepotrebnih kvota za društvene znanosti.
al to im politički ne odgovara.
Da, primjeri prakse koji to pokazuju su najviše Ekonomski i Filozofski fakulteti (unatoč stanju na tržištu rada) koji su najpopularniji i najpoželjniji za upis. Evo vam link koji to dokazuje: http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...nje-tri-godine

Sigurno se pitate zašto su oba fakulteta (Ekonomski i Filozofski) tako popularni za odabir upisa? Odgovor je vrlo jednosatvan: Budući brucoši odnosno studenti žele doći do diplome bez rada, odricanja i žrtve, a da se mogu pet godina na račun roditelja ugodno izživiti, feštati, opijati, i slično. Dakle, brzi put do diplome bez previše ozbiljnog rada, a ujedno i privatni život. Zato iz tih razloga pada broj prijavljenih, a tako i upisanih brucoša odnosno studenata STEM (tehničkih) fakulteta. STEM i biomedicinski fakulteti su zahtjevni te zahtjevaju rad, rad i samo rad, također i disciplinu pa se na njih jako mali broj odlučuje. Evo Vam link koji to dokazuje: http://www.srednja.hr/Studenti/Vijes...g-diplomiranja

Zaključak:

Sve više ih upisuje društvene studije jer večina želi olako do diplome, a da imaju društven život!

Sve manje ih upisuje (doslovce izbjegavaju) STEM (tehničke) studije jer ih mnogi smatraju preteškima i namaju društveni život!

Sve dok će Hrvatski "đaci" imati takav mentalitet i stav razmišljanja, tako će i nakon što svaki od njih diplomira nakon 5 i više godina imati tržište rada prema njima.

Smatram da je večina današnjih maturanata naivno i nepromišljeno pri odabiru životne profesije, čast izuzecima koji imaju čime misliti.

Zadnje uređivanje Varazdi : 23.08.2014. at 13:27.
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:09   #117
Quote:
lutah kaže: Pogledaj post
Polupismen, a pljuješ po drugima.

U potpunosti se slažem s Vama zeusxl, ja znam iz svog kraja lika koji je upisao doktorat u Ljubljani na Jožef Štefanu institutu. Završio je u Zagrebu PMF - fiziku. Pao tri puta godinu, loš prosjek ocjena, neznanje engleskog do krajnje granice. Danas se kurči kako je na doktoratu, a netko drugi mu prevađa članke na engleski jezik da ih može objaviti na nekoj lokalnoj beznačajnoj konferenciji i što brže doći do papira bez rada i odricanja, a posebno bez znanja engleskog što je po defoultu BITNO da se zna engleski.
Pa Vas molim, recite Vi meni kako da ja sa završenim magisterijem u drugoj državi na uglednom fakultetu nebudem frustrirani kad vidim da se uhljebi bez znanja švercaju i na doktoratima i to bez znanja engleskog? Ja sam se doslovce "ubio" od rada i odricanja sve u životu da bi postigao uspjeh. Zasluženo i pošteno! Nitko mi NIKADA nije pomogao. Od fakulteta do posla sam došao mukotrpnim i poštenim radom!
Frustrirani sam i razočarani dok vidim takve primjere i još k tome se kurče i hvale da su "doktori znanosti"!
Recite Vi meni, što kažete na ovo?
A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.

Nisam kriv što se prepoznaješ u tom tekstu! Za pismenost mi se nije dalo misliti i trošiti snage na takve!
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:23   #118
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Da, primjeri prakse koji to pokazuju su najviše Ekonomski i Filozofski fakulteti (unatoč stanju na tržištu rada) koji su najpopularniji i najpoželjniji za upis. Evo Vam link koji to dokazuje: http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...nje-tri-godine

Sigurno se pitate zašto su oba fakulteta (Ekonomski i Filozofski) tako popularni za odabir upisa? Odgovor je vrlo jednosatvan: Budući brucoši odnosno studenti žele doći do diplome bez rada, odricanja i žrtve, a pritom da se mogu pet godina na račun roditelja ugodno izživiti, izfeštati, opijati, i slično. Dakle, brzi put do diplome bez previše ozbiljnog rada, a ujedno i učinkovit privatni život. Zato iz tih razloga pada broj prijavljenih, a tako i upisanih brucoša odnosno studenata STEM (tehničkih) fakulteta jer zna se da su STEM i bimedicinski fakulteti zahtjevni te zahtjevaju rad, rad i samo rad, također i disciplinu pa se na njih jako mali broj odlučuje. Evo Vam link koji to dokazuje: http://www.srednja.hr/Studenti/Vijes...g-diplomiranja

Zaključak:

Sve više ih upisuje društvene studije jer večina želi olako do diplome, a da pritom imaju društven život!

Sve manje ih upisuje (doslovce izbjegavaju) STEM (tehničke) studije jer ih mnogi smatraju preteškima i namaju društveni život!

Sve dok će Hrvatski "đaci" imati takav mentalitet i stav razmišljanja, tako će i nakon što svaki od njih diplomira nakon 5 i više godina imati tržište rada prema njima.

Smatram da je večina današnjih maturanata naivno i nepromišljeno pri odabiru životne profesije, čast izuzecima koji imaju sa čime misliti.
I što je loše u tome što ljudi žele imati društveni život? Nisu svi za knjigu i nabrijani na učenje. Netko možda vidi da je smisao života i u nečemu drugome osim u robovanju do penzije. Po tome mi nismo izuzetak. U cijeloj EU pa i SAD-u je daleko veći broj onih koji idu na društvene znanosti nego na tehničke i takvog kadra svugdje fali. Razlog je u tome što tehničke znanosti zanimaju manji broj ljudi kao što je općenito manji broj ljudi koji su više analitički tipovi nego kreativni i ostalo. Drugim riječima manje je ljudi koji lakše savladavaju matematiku i oni koji vole matematiku od onih koji ju ne vole.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:39   #119
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
I što je loše u tome što ljudi žele imati društveni život? Nisu svi za knjigu i nabrijani na učenje. Netko možda vidi da je smisao života i u nečemu drugome osim u robovanju do penzije. Po tome mi nismo izuzetak. U cijeloj EU pa i SAD-u je daleko veći broj onih koji idu na društvene znanosti nego na tehničke i takvog kadra svugdje fali. Razlog je u tome što tehničke znanosti zanimaju manji broj ljudi kao što je općenito manji broj ljudi koji su više analitički tipovi nego kreativni i ostalo. Drugim riječima manje je ljudi koji lakše savladavaju matematiku i oni koji vole matematiku od onih koji ju ne vole.
Champion_1, svatko ima svoj život! Zašto diplomirana osoba sa završenim društvenim studijima sjedi na zavodu za zapošljavanje od nekoliko mjeseci do nekoliko godina? Psuje sustav i državu što ne može naći posao?

Zašto diplomirana osoba sa završenim tehničkim studijima pronađe posao u kratkom roku?

Champion_1, teze ti ne prolaze! Malo bolje prouči sustav studiranja u RH!

Ja nisam studirao u Hrvatskoj i drago mi je što nisam! Završio sam STEM i zaposlio sam se još prije diplomiranja bez problema! Nisam imao veze ni poznanstva!
Varazdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:40   #120
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Nisam kriv što se prepoznaješ u tom tekstu! Za pismenost mi se nije dalo misliti i trošiti snage na takve!
Maturant gimnazije sam.
Žalosno je da je moja pismenost svjetlosnim godinama ispred vaše "doktore".
Vi ste tragičan primjer srozavanja hrvatskih sveučilišta, veleučilišta i inih škola, jer ukoliko jedan "budući" doktor znanosti ne poznaje vremena/lica glagola "biti", o čemu više imamo raspravljati?
lutah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.