Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 13:45   #121
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Champion_1, svatko ima svoj život! Zašto diplomirana osoba sa završenim društvenim studijima sjedi na zavodu za zapošljavanje od nekoliko mjeseci do nekoliko godina? Psuje sustav i državu što ne može naći posao?

Zašto diplomirana osoba sa završenim tehničkim studijima pronađe posao u kratkom roku?

Champion_1, teze ti ne prolaze! Malo bolje prouči sustav studiranja u RH!

Ja nisam studirao u Hrvatskoj i drago mi je što nisam! Završio sam STEM i zaposlio sam se još prije diplomiranja bez problema! Nisam imao veze ni poznanstva!
Prvi dio ti jest točan i ima smisla ipak nije tako u svim slučajevima. No drugi ti je relativan. Jako puno ljudi i sa tehničkim i biotehničkim znanostima sjedi na birou ili radi poslove koji sa strukom nemaju veze. Nemilo sam se iznenadio kad sam otkrio da je djevojka zaposlena u pekari u kojoj kupujem kruh već godinama, diplomirani farmaceut. Ljudi su komunikativni i vole popričati ako pokažeš dobru volju i hoćeš sa njima prozboriti riječ-dvije. A znam i više ljudi kao i bivših kolega sa strojarstva i brodogradnje koji nemaju posla u struci, a nije da ne traže. Jebi ga, nije sve crno bijelo i ne treba sve gledati po sebi.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:49   #122
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Ja nisam studirao u Hrvatskoj i drago mi je što nisam!
To objašnjava neke stvari.
S obzirom na to da ne poznajete osnove hrvatskog pravopisa i gramatike, teško da biste na ikojem hrvatskom veleučilištu, kamoli sveučilištu, dogurali do diplome, o doktoratu da ne pričam.
Ono što mi nije jasno jest zašto ste uopće došli ovdje pljuvati po hrvatskom visokoškolskom sustavu i studentima ukoliko niti jeste studirali niti namjeravate studirati u Hrvatskoj?
Smetaju vas hrvatske diplome?
Meni vaša ne hrvatska diploma ne smeta, ali kod mene posao ne biste dobili nikada jer kako objasniti kolegama da kod mene radi doktor znanosti od kojeg se kulturnije i točnije izražava kumica s placa?
lutah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:13   #123
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Champion_1, svatko ima svoj život! Zašto diplomirana osoba sa završenim društvenim studijima sjedi na zavodu za zapošljavanje od nekoliko mjeseci do nekoliko godina? Psuje sustav i državu što ne može naći posao?

Zašto diplomirana osoba sa završenim tehničkim studijima pronađe posao u kratkom roku?

Champion_1, teze ti ne prolaze! Malo bolje prouči sustav studiranja u RH!

Ja nisam studirao u Hrvatskoj i drago mi je što nisam! Završio sam STEM i zaposlio sam se još prije diplomiranja bez problema! Nisam imao veze ni poznanstva!
A što je STEM?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:23   #124
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
Tehnički fakulteti!
Aha. Nisam znao za tu skraticu, a sam sam završio studij tehničkog smjera.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:37   #125
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
.....Nemilo sam se iznenadio kad sam otkrio da je djevojka zaposlena u pekari u kojoj kupujem kruh već godinama, diplomirani farmaceut.....
MOLIM? Pa frend nemre dobit farmaceuta za Jasku već mjesecima. Pa to je 20 km od Zagreba. Da nije farmaceutski tehničar? Ako je posao u manjem mjestu plačaju i stan. Vidim ja da se još i bira.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:39   #126
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A tko će ih spriječiti da, recimo, ponude isti proizvod po nižoj cijeni? Isti proizvod po istoj cijeni sa upakiranom kakvom dodatnom uslugom?
....
Ponudili su u Srbiji i Bosni pa se sad nemreju riješit te dodatne "kvalitete" u sustavu. https://www.youtube.com/watch?v=Aq9y7tRsTv4&hd=1 Ovlašteni distributeri za Cambridge, Oxford i Harvard...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:13   #127
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
MOLIM? Pa frend nemre dobit farmaceuta za Jasku već mjesecima. Pa to je 20 km od Zagreba. Da nije farmaceutski tehničar? Ako je posao u manjem mjestu plačaju i stan. Vidim ja da se još i bira.....
Ne nego diplomirani farmaceut s fakultetom i da ne može naći posao pa radi u pekari. Skoro svaki dan se vidimo. Time sam si zaokružio dojam da apsolutno nema veze što si završio, nema garancije da ćeš naći posao. Ne znam da li bira ili ne, toliko daleko nisam isao s pitanjima.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 16:25   #128
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Ne nego diplomirani farmaceut s fakultetom i da ne može naći posao pa radi u pekari. Skoro svaki dan se vidimo. Time sam si zaokružio dojam da apsolutno nema veze što si završio, nema garancije da ćeš naći posao. Ne znam da li bira ili ne, toliko daleko nisam isao s pitanjima.
Jel to ovo http://www.hljk.hr/Natje%C4%8Dajizaz...5/Default.aspx

Frend bajdvej još nije bio našao za Jasku barem ne prije dva tjedna. Imam dojam da mala sere kvake....neće iz Zagreba
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 16:55   #129
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jel to ovo http://www.hljk.hr/Natje%C4%8Dajizaz...5/Default.aspx

Frend bajdvej još nije bio našao za Jasku barem ne prije dva tjedna. Imam dojam da mala sere kvake....neće iz Zagreba
Ne radi se ovdje o Zagrebu već o Rijeci. Javljala se u sve ljekarne u okolici i nisu je uzeli jer ne traže, šanse su jedino u JGL ali to je sve još uvijek u zraku. Ako ima dečka ili obitelj i voli i želi ostati u svom gradu u tome po meni nema ništa loše, dapače.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:21   #130
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje o Zagrebu već o Rijeci. Javljala se u sve ljekarne u okolici i nisu je uzeli jer ne traže, šanse su jedino u JGL ali to je sve još uvijek u zraku. Ako ima dečka ili obitelj i voli i želi ostati u svom gradu u tome po meni nema ništa loše, dapače.
To je možda prolazilo u socijalizmu, ali u 21. stoljeću i kapitalističkoj Europi mobilnost radne snage je ključan pojam. Neće posao doći tebi, jebeš ga...

Ako nije spremna odseliti se iz "svog grada", onda nek radi u pekari i čeka bolje dane. Posla za njenu struku ima, dakle, za razliku od mnogih ljudi u Hrvatskoj, nema pravo prigovarati.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:42   #131
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
To je možda prolazilo u socijalizmu, ali u 21. stoljeću i kapitalističkoj Europi mobilnost radne snage je ključan pojam. Neće posao doći tebi, jebeš ga...

Ako nije spremna odseliti se iz "svog grada", onda nek radi u pekari i čeka bolje dane. Posla za njenu struku ima, dakle, za razliku od mnogih ljudi u Hrvatskoj, nema pravo prigovarati.
Ne mogu ništa reći niti donositi zaključke na temelju tuđih iskustava kao niti ti. Posla po njezinim riječima ima ali kao i medicina to su obiteljski poslovi koji se prenosi sa starijih članova obitelji na mlađe. Outsideri tu ne prolaze baš previše. Inače socijalizam FTW.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:30   #132
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ako nije spremna odseliti se iz "svog grada", onda nek radi u pekari i čeka bolje dane. Posla za njenu struku ima, dakle, za razliku od mnogih ljudi u Hrvatskoj, nema pravo prigovarati.
Zasto bi ona isla u pripizdinu kad oni iz pripizdine dolaze raditi u njen grad.
To nije nista drugo nego istjeravanje domorodaca od strane dosljaka, i to na finjaka.
Ja i cura planiramo vjencanje i djecu, i sigurno ne mislimo ici raditi na otoke ili na selo, ili mjesta bogu iza nogu kao sto je Knin
jer mislimo da nasa djeca trebaju odrastati u gradu,
u obzir dolaze Zagreb, Rijeka, ili Pula,
nemamo ni kucu na selu niti farmu,
zivot na selu i na otocima kosta vise nego u gradu.

Radije idemo van u neku svedsku selendru nego u hrvatsku,
u Svedskoj je i ''selo'' od 5000 stanovnika uredjeno kao mali grad,
ima kino, kazaliste, bazene, sportske centre, djecje vrtice, skole itd.
Knin ili Vis, no thanks.

(Naravno da ''sela u do 15km okolice'' od veceg grada dolaze u obzir,
mozemo npr. zivjeti kod moje bake u selu kod Pule,
ionako dva su kata kuce stalno prazna osim 2 mjeseca po ljeti).

Svih radnih mjesta ima tamo gdje su uvjeti zivota teski:
tipa Vis, Lastovo, Korcula, Knin, i sela u unutrasnjosti Like i Slavonije.
Ali vecina ljudi gubi avanturisticki duh s 22 godine zivota
kada obiteljski stil (veza, brak, potomstvo) pocinje prevladavati...

Zadnje uređivanje Sandiran : 25.08.2014. at 02:43.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:45   #133
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A tko će ih spriječiti da, recimo, ponude isti proizvod po nižoj cijeni? Isti proizvod po istoj cijeni sa upakiranom kakvom dodatnom uslugom?
Zašto bi itko imao ovlasti spriječiti tržišne aktere da ponude cijene kakve hoće i kakve im se isplate?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:26   #134
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Zašto bi itko imao ovlasti spriječiti tržišne aktere da ponude cijene kakve hoće i kakve im se isplate?
Pošto se zaziva privatizacija visokog školstva, treba reći da se u nas mogu osnivati samo privatna sveučilišta ne zasebni fakulteti.
No,svejedno, mislim da bi nam to moglo pomoći.
Primjerice pravo,tko bi osim odvjetnika koji će djeci prepustiti urede plaćao 10.000 Eura godinu pravnog faksa poslije kojega nema posla.
Privatizacijom bi se država rješila financiranja suficitarnoga kadra i samo bismo proizvodili tehničku inteligenciju,ono što Hrvatskoj danas najviše treba.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:53   #135
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Pošto se zaziva privatizacija visokog školstva, treba reći da se u nas mogu osnivati samo privatna sveučilišta ne zasebni fakulteti.
No,svejedno, mislim da bi nam to moglo pomoći.
Primjerice pravo,tko bi osim odvjetnika koji će djeci prepustiti urede plaćao 10.000 Eura godinu pravnog faksa poslije kojega nema posla.
Privatizacijom bi se država rješila financiranja suficitarnoga kadra i samo bismo proizvodili tehničku inteligenciju,ono što Hrvatskoj danas najviše treba.
Nije istina. Ima dosta privatnih škola, možda koje veleučilište ali niti jedno privatno sveučilište. Pardon, ima jedno..ono katoličko ali su djelatničke plaće na državnom proračunu....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:57   #136
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije istina. Ima dosta privatnih škola, možda koje veleučilište ali niti jedno privatno sveučilište. Pardon, ima jedno..ono katoličko ali su djelatničke plaće na državnom proračunu....
pa to i kažem.
Po zakonu se može osnovati samo Sveučilište ,ne fakultet zasebno.
Pogledat regulativu, to je tako.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:15   #137
Quote:
Varazdi kaže: Pogledaj post
A što se tiče ekonomije i filozofskog to me još više boli, jer na tim "fakultetima" nema pametnog "studenta". Do sada jedino što sam uspio vidjeti je zabava, opijanje, fešta na dnevnoj razini, itd. A da ne pričam kako se ti "studenti" na tim "fakultetima" provode u lokalnim krčmama, pa se naslikavaju za Facebook i onda skrivaju slike do određene mjere od određenih ljudi da ih ne vide kako su se napili u komu. Takvi obično znaju biti face, pokupit 300 lajkova, divne komentare. A netko poput Ivana Đikića i ostalih kvalitetnih znanstvenika koji otkrije nešto novo, za boljitak čovječanstva - boli ih ona stvar za Đikića i slične znanstvenike. Jadno i žalosno! Sve to sam osobno doživio i preživio sa velikim frustracijama. Sreća da zeusxl zna upotrijebiti pametne riječi pa me utješi jer smo istomišljenici po pitanju toga i znanosti.
Jedan od ozbiljnijih postova koji zaslužuje pozornost. Znači zbilja glupi studenti s Filozofskog dobiju i po tristo lajkova, a Đikić nije ni izbliza na toj razini? Priznajem da sam šokiran. A kako stoje Pavuna i Radman?
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:36   #138
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Privatizacijom bi se država rješila financiranja suficitarnoga kadra i samo bismo proizvodili tehničku inteligenciju,ono što Hrvatskoj danas najviše treba.
Sveučilišta nisu tvornice kadrova. Sveučilišta su generatori znanja u jednoj zajednici i njihova društvena uloga je primarno to. A i što se "tehničke inteligencije" tiče, ako pritom misliš na stručnjake iz tehničkih područja, opet je pitanje koje i za koga? Trebaju li nam još građevinari ili strojari? I tko kaže da su suficitarna sva zanimanja iz društvenih i humanističkih područja. Znači nije posve mudro generalizirati.

Upisne kvote trebaju imati nekakvu stratešku dimenziju kada govorimo o javnim sveučilištima, ali opredijeliti se samo za tehničke studije bi okljaštrilo sveučilišta i osakatilo mnoge struke jer bi izgubile znanstvenu bazu. Sad može neko imati stav da svaka struka koja neće izravno naći mjesta u gospodarstvu nije vrijedna javnog novca i to je legitiman stav, ne pretjerano razborit i vrlo uzak, ali bože moj...
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:22   #139
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Sveučilišta nisu tvornice kadrova. Sveučilišta su generatori znanja u jednoj zajednici i njihova društvena uloga je primarno to. A i što se "tehničke inteligencije" tiče, ako pritom misliš na stručnjake iz tehničkih područja, opet je pitanje koje i za koga? Trebaju li nam još građevinari ili strojari? I tko kaže da su suficitarna sva zanimanja iz društvenih i humanističkih područja. Znači nije posve mudro generalizirati.

Upisne kvote trebaju imati nekakvu stratešku dimenziju kada govorimo o javnim sveučilištima, ali opredijeliti se samo za tehničke studije bi okljaštrilo sveučilišta i osakatilo mnoge struke jer bi izgubile znanstvenu bazu. Sad može neko imati stav da svaka struka koja neće izravno naći mjesta u gospodarstvu nije vrijedna javnog novca i to je legitiman stav, ne pretjerano razborit i vrlo uzak, ali bože moj...
Sveučilišta trebaju stvarati kadrove koji će sutra raditi i pridonositi društvu,a ne biti na burzi.
Hrvatska nije Amerika pa da sebi može priuštiti luksuz da školuje nepotreban kadar.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:33   #140
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Zasto bi ona isla u pripizdinu kad oni iz pripizdine dolaze raditi u njen grad.
To nije nista drugo nego istjeravanje domorodaca od strane dosljaka, i to na finjaka.
Ja i cura planiramo vjencanje i djecu, i sigurno ne mislimo ici raditi na otoke ili na selo, ili mjesta bogu iza nogu kao sto je Knin
jer mislimo da nasa djeca trebaju odrastati u gradu,
u obzir dolaze Zagreb, Rijeka, ili Pula,
nemamo ni kucu na selu niti farmu,
zivot na selu i na otocima kosta vise nego u gradu.

Radije idemo van u neku svedsku selendru nego u hrvatsku,
u Svedskoj je i ''selo'' od 5000 stanovnika uredjeno kao mali grad,
ima kino, kazaliste, bazene, sportske centre, djecje vrtice, skole itd.
Knin ili Vis, no thanks.

(Naravno da ''sela u do 15km okolice'' od veceg grada dolaze u obzir,
mozemo npr. zivjeti kod moje bake u selu kod Pule,
ionako dva su kata kuce stalno prazna osim 2 mjeseca po ljeti).

Svih radnih mjesta ima tamo gdje su uvjeti zivota teski:
tipa Vis, Lastovo, Korcula, Knin, i sela u unutrasnjosti Like i Slavonije.
Ali vecina ljudi gubi avanturisticki duh s 22 godine zivota
kada obiteljski stil (veza, brak, potomstvo) pocinje prevladavati...
Jer u pripizdini ima otvoreno radno mjesto
Ili može čamiti, recimo, u ZG i žaliti se kako nema posla.
Znam za bar dva radna mjesta od prije dvije godine (jer su nudili meni, al eto imam posao) gdje se nudilo sigurno radno mjesto, solidna plaća, stan i auto. Hebi ga manja mjesta, ali uz ono što se nudi itekako se isplati, a uz navedeno, ovisno o struci, stekneš iskustvo i stvoriš si nekakvo ime
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.