Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 14:59   #1
slanje paketa iz Kine za HR

Trebao bih traziti da mi se posanje paket 40x40x40 od cca 5kg iz Šangaja. DHL je oko 400€ i dodje za 3 dana.
Meni je to neisplativo. Koliko bi se cekalo "običnom" poštom i koja bi bila okvirna cijena. Ok je da čekam 15 dana.
Trazio sam bez uspjeha na netu nekakav "china postal service" ali se nisam baš snašao
Pozz
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:18   #2
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Trebao bih traziti da mi se posanje paket 40x40x40 od cca 5kg iz Šangaja. DHL je oko 400€ i dodje za 3 dana.
Meni je to neisplativo. Koliko bi se cekalo "običnom" poštom i koja bi bila okvirna cijena. Ok je da čekam 15 dana.
Trazio sam bez uspjeha na netu nekakav "china postal service" ali se nisam baš snašao
Pozz
Koliko ja znam nema jeftinih varijanti. Roba dolazi avionom i to košta.
Jeftina opcija je da ti neka firma ubaci robu u svoj kontejner, ali to ti onda traje skoro dva mjeseca.
bvcxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:53   #3
Ako je moguće neka DHL plati kineska tvrtka (a tebi uvećaju cijenu za taj iznos).
Prije dosta godina smo plaćali u firmi višestruko veće cijene ovdje u HR unajmljujući DHL dok to nismo otkrili (ne znam da li je razlika još uvijek tolika).

Inače imaš i malih forwardera čija cijena je znatno niža a isto relativno brzo isporuče.
Prije sam godinama koristio uslugu Succsess Union Express ([email protected]) iz Hong Konga, samo bi im poslao gdje moraju pokupiti paket i isporuka aerodrom Zg. Vrlo dobra i pouzdana firma. Došlo bi u desetak dana a neusporedivo jeftinije nego da DHL platiš u Hrvatskoj. Jedino što u HR sam moraš organizirati špeditera (dok DHL to odradi za tebe).
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 22:05   #4
Quote:
za kalendar kaže: Pogledaj post
Trebao bih traziti da mi se posanje paket 40x40x40 od cca 5kg iz Šangaja. DHL je oko 400€ i dodje za 3 dana.
Meni je to neisplativo. Koliko bi se cekalo "običnom" poštom i koja bi bila okvirna cijena. Ok je da čekam 15 dana.
Trazio sam bez uspjeha na netu nekakav "china postal service" ali se nisam baš snašao
Pozz
singapore post
Speedpost Standard
Up to 5 kg 8 - 14 dana čitaj 21 dan $157.00
ali nek ti to kinez sredi.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.