Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 10:07   #81
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Imas i knjigu na hrv sa kompletnim popisima hrvatskih prezimena koje su Talijani/fasisti talijanizirali. Nije mali popis, dapace. Naslov knjige mogu reci kad se vratim na posao, sad sam na g.o.
Zaboravih jer sam ju čitao davno. No, ako se prošećeš do Oprtlja ili nađeš adresu ovog čovjeka(poslana na P.M.). Mislim da će ti rado dati tu knjigu. Čovjek je vješt travar. Dok sam čekao svoj pripravak u čekaonici, ulovio sam se ponuđenih knjiga. Jedna od njih mi je bila i ta sa imenima prezimenima. Našao sam i svoje izmijenjeno na talijanski.

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula...noplje--506415

Kako sam bio juniorski plivač, uništio sam sinuse, pobrao sam neku infekciju u bazenu koje se nisam mogao riješiti nikako i ovaj čovjek me doslovno spasio. Možda je malo čudan ali u trave se kuži.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 10:32   #82
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Jel bi istrijanima bilo bed da ih se talijanizira?
Iskreno da ti kažem, mislim da bi ih masa to objeručke prihvatila. Štoveć, sami daju djeci talijanska imena. Ne znam par obitelji koji su djeci dali neka slavenska imena. Aldo, Dolfo, Dolito, Davide, Diego, Vito, Enzo, Paola, Laura, Gianna, Graziano, Chiara, Maria, Mia, Matteo, Samanta you name it. Onda imaš i angosaksonska imena. Pa dobiješ Endi(Andy?), Lauren, Patrick, Alison neću dalje jer sam upravo nabrojao i imena ljudi koje poznajem. Još će me skužiti tko sam.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:58   #83
Po ovome onda hrvatski sentiment u Istri nije jak, ali evo ovaj župnik iz Oprtlja šta si stavio link se je borio za hrvatski teritoriji i ponosan je na hrvatstvo!
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:19   #84
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Po ovome onda hrvatski sentiment u Istri nije jak, ali evo ovaj župnik iz Oprtlja šta si stavio link se je borio za hrvatski teritoriji i ponosan je na hrvatstvo!
Ima svega, no usudio bih se reći da su i ovaj svećenik kao i njegovi istomišljenici u sve težoj poziciji ako ne i u manjini. Istra jest dosta raznovrsna, no volio bih da mogu reći nešto optimističnije ali ne mogu. I po prvi put vidim vodeću stranku da izlazi i sa nekakvim programima koji su do sada bili u domeni prijetnje.

Sve ti se vrti uglavnom samo oko novca, gdje je bolje tu dulje. Tako ti razmišlja prosječan čovjek.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.