Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 22:40   #1
Neuracunljivi roditelji

Ne znam da li postoji slicna tema, a i ne mogu je naci pa otvaram ovu.
Radi se o sljedecem.
Imam neuracunljivu majku koja mi prijeti pozivanjem policije te prijavom za obiteljsko nasilje (reci ce policiji da sam je istukao) zbog toga jer sam joj oduzeo mobitel te iskopcao fiksni telefon jer su joj u zadnjih nekoliko mjeseci,a mogu mirne duse reci i koju godinu,racuni redovito preko 500kn.
Imala je nesto ustedjevinekoju je svu spiskala na 060 i 062 brojeve a mirovina joj iznosi 2000kn.
Iako mi je trebalo odavno prekipjeti to se tek sada desilo,kada me nazvao rodjak od kojeg je posudila 5000kn.
Moje pitanje je,posto zivim u istome kucanstvu sa njom i ona je vlasnica stana,sto mogu poduzeti?
Posebice se to odnosi na optuzbe za nasilje koje veze sa istinom nemaju niti ih ona icime (renama,ozljedama) moze potkrijepiti jer,kao sto sam vec naveo, nasilja nije bilo.
Sto da radim?
Ne zelim zbog neuracunljive osobe zavrsiti na policiji pa ni sat vremena a ne zelim zavrsiti ni na ulici posebice jer se radi o stanu koji meni mora pripasti.
__________________
If you are going through Hell,KEEP GOING!!!
Senescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:53   #2
Kojim si ti klincevim pravom zeni oteo mobitel? Ako to nije nasilje, ne znam sto je... Imas li kakav oblik skrbnistva nad njim?

Zasto mislis da stan mora tebi pripasti? Mozda bi ga majka mogla zamijeniti za smjestaj u nekom domu? Ili ga prodati? Pa njen je....

Ne zelis na ulicu? Kupi si stan ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:06   #3
Ako nisi imao sto pametnije za reci nisi trebao ni pisati.
A ako bas hoces znati kojim pravom,pravom sto placam racune te sto cu ja morati vratiti taj dug.
Da ti netko od ukucana spiska 30-40 tisuca kuna na tarot linije,dovede se do toga da nema sto za jesti u kuci pa onda ja moram uzimati od one crkavice koju mjesecno uspijem staviti na stranu znao bi sto pricam
Ali posto ti sigurno roditelji placaju sve racune dok ti vec 10 godinu pokusavas proci godinu na ekonomskom faksu a u to vrijeme ti se podbradak utrostrucio a tenisice sam ne mozes ni zavezati,iluzorno je ocekivati da razumijes sto pricam.
I ako nisi shvatio,trazio sam pravni savjet,ne prdez filozifiju kauc filizofa koji je jedino mogao diplomirati drkanje po PS-u.
__________________
If you are going through Hell,KEEP GOING!!!
Senescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:12   #4
Quote:
Senescence kaže: Pogledaj post
Ako nemas sto pametnije za reci nemoj ni pisat.
A ako bas hices znati kojim pravom tim pravom sto placam racune te sto cu ja morati vratiti taj dug.
Da ti nrko od ukucana spiska 30-40 tisuca kuna na tarot linije,dovede se do toga da nema sto za jesti u kuci pa onda ja moram uzimati od one crkavice koju mjesecno uspijem staviti na stranu znao bi sto pricam,ali posto ti sigurno roditelji placaju sve racune dok ti po 10 godinu pokusavas proci godinu na ekonomskom faksu a u to vrijeme ti se podbradak utrostrucio a tenisice sam ne mozes ni zavezati,iluzorno je ocekivati da razumijes sto pricam.i ako nisi shvatio,trazio sam pravni savjet,ne prdez filozifiju kauc filizofa koji je jedini mogao diplomirati drkanje po PS-u.
Lijepo, lijepo, vidim pravi primjerak se nasao ... Ako ti treba ozbiljan pravni savjet, uzmi si odvjetnika. Sigurno neces meni govoriti sto cu pisati ili necu, pa nisam ti ja mama....

Ovo sto ja ovdje vidim je klinjo koji se nije u stanju odljepiti od mamine suknje... Ne pase ti kod mame, pa bi ju malo odgajao? Mislim da nece ici, a ako se gospodja odluci obratiti policiji imati ces ozbiljnih problema... Jer, realno, otimanje njene imovine jeste nasilje...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:19   #5
Da sam znao je na pdf-u teens toliko dosadno u ovo doba bio bih postavio pitanje sutra.
__________________
If you are going through Hell,KEEP GOING!!!

Zadnje uređivanje Senescence : 31.05.2016. at 23:35.
Senescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 02:25   #6
Ne znam zasto je otvorilo duplu temu?
Molim moderatora da pobrise ovu, ionako u njoj nema pametnih odgovora a u drugoj je i situacija detaljnije pojasnjena.
__________________
If you are going through Hell,KEEP GOING!!!
Senescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 02:46   #7
Dobro ti čovjek veli
oduzimanje mami mobitela je nasilje!
ti si u njenom stanu u kojem ona ima pravo raditi što ju volja.
i također, ako je njen stan, uopće ne mora pripasti tebi
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 02:57   #8
Kad se vec vi brinete za stan vise od mene cisto jedna napomena.
U sustini stan me uopce ne tangira toliko.
Sve dok me i ako ne odjavi sa adrese mogu zivjeti u njemu a sto se nasljedstva tice dio ce mi ga pripasti kako god okrenes,pa taman ga vidovitom milanu ostavila.
Btw,kad vas to moje nasljedjivanje toliko interesira i sa oceve strane me pripada isto,u globalu cak i puno vise nego sa majcine strane,sto ce u cjelini biti dovoljno da si sam kupim stan.
Sad kad sam rijesio ove sto se brinu o kvadraturi koja ce mi pripasti jel moze netko sa nekim pravnim savjetom jer se ovo ne reflektira samo na mene.
__________________
If you are going through Hell,KEEP GOING!!!
Senescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 07:24   #9
Quote:
Senescence kaže: Pogledaj post
Sve dok me i ako ne odjavi sa adrese mogu zivjeti u njemu a sto se nasljedstva tice dio ce mi ga pripasti kako god okrenes,pa taman ga vidovitom milanu ostavila.
Ocito si ti ovdje jedini zabrinut oko nasljedja, ali o istome nemas pojma...

Odjava, neodjava tu nije bitna... Majka te bez problema moze izbaciti van, na lijep ili na manje lijep nacin... Nije duzna u svom stanu trpiti nasilnike. A ti se onda prijavljuj/odjavljuj kako te volja ...

Ako gospodja stan proda, ili ga nekome prepusti kroz ugovor o dozivotnom (ili cak dosmrtnom) izdrzavanju ni vidoviti Milan ti nece pomoci da ge se dokopas, pa ni najmanjeg dijela ... Tako dugo dok nije rijec o besplatnom pravnom na nikakav nuzni dio ne mozes se pozivati... Vjerujem da ti je ovo napisano slicno Klingonskom i da vjerojatno nisi shvatio nista, ali ipak....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 07:34   #10
ako tvoja mama sve novce potroši na tarot linije, zadužuje se okolo i nema novaca za svakodnevne troškove, možda da tražiš skrbništvo?
napali ste čovjeka zbog stana, a ne vidite da mama radi dugove okolo koje on mora otplaćivati

njeno ponašanje pokazuje ili neuračunljivost ili ovisnost o tarot linijama - u svakom slučaju nije u stanju samostalno funkcionirati. ne znam koja je procedura, da li preko centra za socijalnu skrb?

da ona ima dovoljno novaca za svakodnevne troškove, a višak troši na tarot onda se ne bi imao pravo miješati
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 07:38   #11
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
ako tvoja mama sve novce potroši na tarot linije, zadužuje se okolo i nema novaca za svakodnevne troškove, možda da tražiš skrbništvo?
napali ste čovjeka zbog stana, a ne vidite da mama radi dugove okolo koje on mora otplaćivati

njeno ponašanje pokazuje ili neuračunljivost ili ovisnost o tarot linijama - u svakom slučaju nije u stanju samostalno funkcionirati. ne znam koja je procedura, da li preko centra za socijalnu skrb?

da ona ima dovoljno novaca za svakodnevne troškove, a višak troši na tarot onda se ne bi imao pravo miješati
Zasto bi on otplacivao majcine dugove? Odseli se i gotovo....

Je, svakako ce joj zbog tarot linija sud oduzeti poslovnu sposobnost ... I jos joj za tutora staviti nedoraslog klinju... Ali, prijava za nasilje ostaje kao posve ozbiljna opcija...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:32   #12
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zasto bi on otplacivao majcine dugove? Odseli se i gotovo....

Je, svakako ce joj zbog tarot linija sud oduzeti poslovnu sposobnost ... I jos joj za tutora staviti nedoraslog klinju... Ali, prijava za nasilje ostaje kao posve ozbiljna opcija...
a što je s dugom kad mama umre, ja se ne razumijem u pravo ali dal ne nasljeđuje onda on dugove?

a postoji i nešto što se zove osjećaj odgovornosti, da moji starci naprave dug po familiji i prijateljima baš ne znam dal bi mogla okrenut glavu na drugu stranu i reći baš me briga
jer bi ti ljudi bili u problemima zbog nevraćenog duga

možda je dečko mlad, ali našao se u nezavidnoj situaciji i ne zna kako ju riještit. pita za pomoć a odmah ste ga popljuvali i dali genijalno rješenje da se odseli. to je isto kao kad ljudi napišu da imaju problema u braku i odmah im svi svjetuju da se razvedu.

problemi se ne rješavaju odlaskom, nego suočavanjem s njima.

autore teme, tvoja mama očito ima problem s ovisnošću o tim tarot linijama. da li je oduvijek bila sklona tome, ili se u posljednje vrijeme dogodila neka velika promjena u njenom životu koja je za nju bila teška? možda da krene na terapiju, ovisnosti su teške bez obzira da li se radi o cigaretama, alkoholu, kocki... i često je potrebna stručna pomoć
zato sam napisala da možda ode u centar za socijalnu skrb i porazgovara sa stručnjacima kako mami pomoći
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:56   #13
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
a što je s dugom kad mama umre, ja se ne razumijem u pravo ali dal ne nasljeđuje onda on dugove?
Vidim
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:42   #14
Odeš u centar za socijalnu skrb i raspitaš se. Ali po tome kako pišeš baš mi se i ne čini da imaš neke šanse. Čak i da se oduzme sposobnost sumnjam da će tebe postaviti za skrbnika.

Najbolje za tebe jest da nađeš vlastiti stan i odseliš.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:25   #15
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Odeš u centar za socijalnu skrb i raspitaš se.
Centar bi trebao biti posrednik u komunikaciji, s tim da se ništa neće postići ako ona ne vidi problem u stvaranju dugova. Obitelj nije isključivo pravni odnos kak ga neki tu prikazuju, ali ako ona odbija suradnju, tad će mroati iseliti i odreći se nasljedstva kao i dugova.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:45   #16
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
... I jos joj za tutora staviti nedoraslog klinju...
Dečko zvuči mnogo ozbiljnije od tebe, ti zvučiš istovremeno kao da sišeš još majčino mlijeko i istovremeno dijeliš pravne savjete na forumu.
Nisi dostojan ove rasprave dok si još na nečijoj grbači i ne plačaš sebi vlastite troškove.
Dakako slobodno možeš pisati, iz neiskustva.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:24   #17
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dečko zvuči mnogo ozbiljnije od tebe, ti zvučiš istovremeno kao da sišeš još majčino mlijeko i istovremeno dijeliš pravne savjete na forumu.
Nisi dostojan ove rasprave dok si još na nečijoj grbači i ne plačaš sebi vlastite troškove.
Dakako slobodno možeš pisati, iz neiskustva.
Nekako mi se nije cinilo da sam ja tema rasprave .... A o tome tko sto sise mozda bismo mogli razgovarati na nekom drugom topicu.....

Ipak, ako imas sto dodati, osim sto ti se ne svidja moje misljenje, welcome .....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:56   #18
Quote:
Ipak, ako imas sto dodati, osim sto ti se ne svidja moje misljenje, welcome
Da imam, a to je da autor ustraje u svom naumu kad več financira obitelj ili neka ih napusti da se vade iz onoga u šta su se uvalili sami.
Samo su dvije opcije.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 16:02   #19
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Da imam, a to je da autor ustraje u svom naumu kad več financira obitelj ili neka ih napusti da se vade iz onoga u šta su se uvalili sami.
Samo su dvije opcije.
O tome pricam od pocetka, samo treba citati .... Ukratko: Ako ti se ne svidja, putuj igumane.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 16:38   #20
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Dobro ti čovjek veli
oduzimanje mami mobitela je nasilje!
ti si u njenom stanu u kojem ona ima pravo raditi što ju volja.
i također, ako je njen stan, uopće ne mora pripasti tebi
Ima pravo na nužni dio ako se ne varam.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.