Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2016., 15:21   #81
Ja zivim u UK...glavni razlog zasto su vecinom glasali za out je imigracija. Dobar dio radnicke klase i sloj stanovnistva koji je na benefitima vidi kao razlog za svoju tesku ekonomsku situaciju i ostale probleme (preoptereceno zdravstvo i skolstvo) imigraciju (narocito Poljaci i istocna Europa). To su ih ovi iz Brexit kampanje uvjerili...sto nije bilo tesko...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:22   #82
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Jel zna tko zašto euro ipak ne pada? EU je otišla potencijalno u PM ali eur se drži?! nije mi baš jasno...
Zašto misliš da je EU otišla u PM? Ovo je prvenstveni problem VB, neće to tako jako pogoditi EU. Najveća opasnost po EU je da se ovakvo odcjepljivanje nastavi ali ipak mislim da to nije realno.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:22   #83
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post


Kako volim ove priče. Klasični duhovno raseljeni mudrac će zaključiti;

Sutra u ovo vrijeme već su na gubitku 3 trilijuna! Pa jao jao šta će to bit, do početka srpnja englezi će izgubiti cijeli Američki dug. Jao Englezi šta ste napravili, a mogli ste ostat, kaže John Oliver! Joj!

Šta sad??
manje bi bio ciničan da ti mirovinski fond u kojem ti je penzija za starost izgubi 10-20% u jedno jutro.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:24   #84
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je EU otišla u PM? Ovo je prvenstveni problem VB, neće to tako jako pogoditi EU. Najveća opasnost po EU je da se ovakvo odcjepljivanje nastavi ali ipak mislim da to nije realno.
EU je ostao bez drugog po velicini gospodarstva, jedinog od velikih koji nema problema (za razliku od francuz, talijana) izgubio je i velikog političkog partnera i vojnu silu. Nešto mi ne štima u jednađbi. Velika Britanija je ostala bez EU, ali je i EU ostala bez Britanije.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:27   #85
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je EU otišla u PM? Ovo je prvenstveni problem VB, neće to tako jako pogoditi EU. Najveća opasnost po EU je da se ovakvo odcjepljivanje nastavi ali ipak mislim da to nije realno.
Itekako realno, zapamati... Grčka je slijedeca za OUT
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:27   #86
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
osim toga nije im London pun Pakistanaca,Indija,Bangladešana i karipskih crnaca zbog pravila EU,nego zbog njihovih pravila o olakšanom dolasku ljudi iz zemalja Commonwealth-a, koji sa EU nemaju nikakve veze.
stigli nam eksperti
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:28   #87
Quote:
Starfighter kaže: Pogledaj post
Bolje bi jim bilo da su imali referendum da pocnu vozit po pravilnoj strani ceste.
hahahha to bi bio dobar referendum!
ALI NE kužiš, mi ostali smo u krivu i ne vozimo na pravilnoj eng strani ceste

Quote:
Ljuksi kaže: Pogledaj post
Hm, bi li se sad isplatilo kupiti nesto funti dok je u padu?
Nema šanse da kupim funtu ikada ponovo, tko bi uostalom htio kupovati funtu sada?
Još uvijek ne mogu vjerovati što su oni izglasali! Koji ego! A tko zna, možda sada
napokon dignu ljene guzice i počnu raditi poslove koje prije nisu htjeli!
Da, krivi su im Poljaci! Mogu biti sretni što su dobili toliko Poljaka a ne folirat se na tv-u
i okrivljavat Poljake i ostale euro istočne narode za probleme!
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:39   #88
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Itekako realno, zapamati... Grčka je slijedeca za OUT
Ako Grčka izađe gubi poticaje. To za Grčku u ovom trenutku znači da nema otkuda isplaćivati ni mirovine ni plaće. Davno bi Grci već izašli da si to mogu priuštiti. Koliko god Grci mrzili Nijemce trebaju ih više nego itko.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:40   #89
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne svi Englezi, nego ruralci, starci, slabo obrazovani, chavovi, etc. koji očito tamo čine većinu.
Oprosti kolega, ali ove retorike se ne bi postidio niti Adolf Hitler

Znači po tvojem treba uskratiti pravo glasa i izbora svakome tko je neobrazovan, star, seljak i tako dalje?

Očito previše gledaš kvazi novinare RTL telvizije i ostalih režimskih novinarskih funfulja koje od jutros ponavljaju ovo što si ti napisao, a to mi je strašno za slušati danas u 21st.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:40   #90
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
manje bi bio ciničan da ti mirovinski fond u kojem ti je penzija za starost izgubi 10-20% u jedno jutro.
To niti većina turbo obrazovanih engleza ne kuži!
Oni vide svoju zastavu i pune si uši pričama o nekim davno minulim vremenima kada su bili brodska velesila i kada su dovlačili što god su
stigli na otok.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:43   #91
Što bi rekao Tatta - ''eto sad si dobio svoje'':
Sources at Morgan Stanley tell BBC it's already begun process of moving 2,000 London based investment banking staff to Dublin or Frankfurt.

Treba vidjeti šta će drugi veliki igrači napraviti i eventulano kazniti ovakav vote.

Neće ovo na dobro (kratkoročno neće nikome), a kome hoće (dugorično)...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:54   #92
dobro da su izašli, vrime je da vrate Britaniju Britancima, a ne da gradovi Engleske i širem Britanije izgledaju ka pakistan il bagdad, bija san gori i taj lažni liberalizam i nasilno naseljavanja migranata dovelo je do situacije da britanski sustav troši enormne svote love za uzdržavanje svih tih nametnika.drugo je doć ka migrant i asimilirat se, poštivat zemlju i narod domaćine ali ono šta se događa u Britaniji je pravi genocid Britanaca...ovime se napravija prvi korak, sad je na njima samima da izaberu bar donekle razumnu vladu koja će brinuti o Britaniji a ne da dopušta opet židovima da vladaju iza zastora...koliko god nekome može zvučat nenormalno i čudno, europska unija je jedna velika krinka i zabluda stvorena od židova, njihovih banaka i monetarnog sustava kojim upravljaju.U Britancima očito još postoji volje i vjere u Britaniju, i ka šta je Powel još davno reka, indija je indija, Britanija je Britanija, i Britanac može volit Indiju bez potribe da ju gleda po ulicama Birminghama...mnogo toga je rečeno i na mnogo toga je upozoreno još davno, samo ljudi ispranog mozga i sa nametnutim lažima kao istinom prihvaćaju tu istu laž kao istinu, znamo dobro od koga..

Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:57   #93
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
dobro da su izašli, vrime je da vrate Britaniju Britancima, a ne da gradovi Engleske i širem Britanije izgledaju ka pakistan il bagdad, bija san gori i taj lažni liberalizam i nasilno naseljavanja migranata dovelo je do situacije da britanski sustav troši enormne svote love za uzdržavanje svih tih nametnika.drugo je doć ka migrant i asimilirat se, poštivat zemlju i narod domaćine ali ono šta se događa u Britaniji je pravi genocid Britanaca...ovime se napravija prvi korak, sad je na njima samima da izaberu bar donekle razumnu vladu koja će brinuti o Britaniji a ne da dopušta opet židovima da vladaju iza zastora...koliko god nekome može zvučat nenormalno i čudno, europska unija je jedna velika krinka i zabluda stvorena od židova, njihovih banaka i monetarnog sustava kojim upravljaju.U Britancima očito još postoji volje i vjere u Britaniju, i ka šta je Powel još davno reka, indija je indija, Britanija je Britanija, i Britanac može volit Indiju bez potribe da ju gleda po ulicama Birminghama...mnogo toga je rečeno i na mnogo toga je upozoreno još davno, samo ljudi ispranog mozga i sa nametnutim lažima kao istinom prihvaćaju tu istu laž kao istinu, znamo dobro od koga..

koja neukost!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:02   #94
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
koja neukost!
Porazio si mu argument jako, svaka čast.

Ako staviš 3x onda navodno totalno poraziš sugovornika.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:04   #95
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
koja neukost!
Yep...usput, ne bune se oni protiv imigranata iz Commonwealth-a ili bogatih Arapa i Rusa, nego ekonomskih imigranata iz istocne Europe.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:06   #96
Quote:
Ljuksi kaže: Pogledaj post
Hm, bi li se sad isplatilo kupiti nesto funti dok je u padu?

Pa cekati da se GB stabilizira i da funta krene opet gore?
Ako bi se baš morao kladiti, kladio bi se na recesiju u UK.



Sad smo prepravili cijene u funtama, sve poskupilo 15%, pa sad neka računaju, bolje im plaćati u dolarima.

Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Jel zna tko zašto euro ipak ne pada? EU je otišla potencijalno u PM ali eur se drži?! nije mi baš jasno...
Pa pao je euro, samo funta je pala više, pa je funta u odnosu na euro u padu cca 10%, euro u odnosu na dolar cca 4-5%.

Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
EU je ostao bez drugog po velicini gospodarstva, jedinog od velikih koji nema problema (za razliku od francuz, talijana) izgubio je i velikog političkog partnera i vojnu silu. Nešto mi ne štima u jednađbi. Velika Britanija je ostala bez EU, ali je i EU ostala bez Britanije.
Pa čuj, s obzirom koliko povlastica u EU UK ima, gubitak je minoran.

Recimo, što misliš, što će sada sve one tvornice automobila u vlasništvu stranih kompanija izvan EU napraviti, ako UK izađe iz carinske unije?

Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Itekako realno, zapamati... Grčka je slijedeca za OUT
Interesantno, misliš da im je to pametno, s obzirom na to da im svako malo šibnu injekciju da ne propadnu do kraja?

Ja bi se prije kladio na Švedsku, Francusku i Nizozemsku, možda čak i Poljsku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:07   #97
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
Porazio si mu argument jako, svaka čast.

Ako staviš 3x onda navodno totalno poraziš sugovornika.
pisao sam prehodno.toliko si gluposti nadrobio u jednoj rečenici da je to za plakat.
ono primanje izbjeglica, nasilno naseljavanje pakistanaca i indijaca od strane EU i ostale mudrolije.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:11   #98
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Yep...usput, ne bune se oni protiv imigranata iz Commonwealth-a ili bogatih Arapa i Rusa, nego ekonomskih imigranata iz istocne Europe.
znam ja što se oni kao bune, ali znaju li oni?

pa na slobodni protok radnika su pristali kada su ušli u EZ,također su 2004 dozvoli ulazak Poljske,kao što su 2007 dozvolili ulazak Rumunjske.wtf

a Poljak se ne može naselit u UK,ako nema osiguran posao,tako da one priče o socijali padaju u vodu.

a i Britanac ima nadzor na svojim granicama i sam odlučuje koga pušta unutra.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:21   #99
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
znam ja što se oni kao bune, ali znaju li oni?

pa na slobodni protok radnika su pristali kada su ušli u EZ,također su 2004 dozvoli ulazak Poljske,kao što su 2007 dozvolili ulazak Rumunjske.wtf

a Poljak se ne može naselit u UK,ako nema osiguran posao,tako da one priče o socijali padaju u vodu.

a i Britanac ima nadzor na svojim granicama i sam odlučuje koga pušta unutra.
Nije to tebi bilo upuceno vec Sibencaninu. Bune se protiv Poljaka itd. recimo jer im ruse cijenu rada. Voljni su raditi za puno manje novaca po satu. Ne mogu odmah dobiti beneficije razne (job seeker's allowance, child benefits itd.), ali ako su tu neko vrijeme onda mogu (a puno ih je tu jos od 2004)...Isto tako ako rade a imaju djecu (i naravno zadovaljavaju kriterije) mogu dobiti child tax credits...
Buduci da je tako veliki priljev imigranata, skolstvo pati i zdravstvo itd...Ma nema u EU Britanac nadzor nad svojim granicama, mora pustiti europske drzavljanje...
Ovo sto pisem ne odrazava moje misljenje, ja sam pro EU, samo pokusavam prikazati kako razmislja prosjecan Brexiter. Dakle, ovi iz out kampanje su ih dobili na tu foru...svali krivnju na imigrante, koji su tu zahvaljujuci cinjenici da je Britanija u EU.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:21   #100
Debeli britanac koji sjedi doma na socijali je vrijedniji za zajednicu od poljaka koji posteno zaradi svaku funtu? Oke.

Ako poljacima postane isplativije raditi u irskoj/ostatku eu, pogodi tko ce ostat u engleskoj?

Britanac/Engleska primjetiti razliku, ekipa iz bivsih kolonija su britanci koji zive u engleskoj.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.