Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2015., 22:07   #81
Da samo kažem da mi je drago zbog Australije.
Što se tiče natjecanja u pjesmi volio bih da ima nešto kao mis svijeta, gdje sudjeluju sve države na svijetu.
Nadam se da je ovo tek početak, da će od eurosonga nastati – earthsong ili tako nekako.
Pa neka se podjeli u natjecanju u polufinalima - jedan tjedan Sjeverna i Latinska Amerika, u drugom tjednu Azija i Afrika, a u trećem kao šlag na kraju Europa i Australija i na kraju finale.
Mislim da bi tada takvo natjecanje bio mnogo zanimljivije, nego da svatko organizira posebno.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 15.02.2015., 02:37   #82
Italija - užas, užas i jednostavno užas.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 15.02.2015., 14:16   #83
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Italija - užas, užas i jednostavno užas.
http://www.dailymotion.com/video/x2h...music?start=57

Preozbiljna pjesma za ESC, al pitanje je jel oni idu i sa kojom pjesmom!

Dobra je islandska pjesma, meni jedna od boljih!
María Ólafsdóttir - Unbroken
https://www.youtube.com/watch?v=8pYueOpzswg
__________________
Don't be a drag, just be a queen
Jumper_05 is offline  
Old 15.02.2015., 15:41   #84
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Italija - užas, užas i jednostavno užas.
Ah Italija uvijek dobar izbor,od samih početaka Eurosonga...kvalitetne pjesme koje ne bivaju prepoznate,ali ovo je fantastično,moj naklon :klap::klap::klap: bravi ragazzi!!!

Inače da ne ispadnem Italija fun klub ovo je meni jedna od izvanrednih pjesama u zadnjim eurovizijama http://youtu.be/qqE69feyEOU
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Old 16.02.2015., 09:48   #85
https://www.youtube.com/watch?v=OrwtoCMkIMw
Nisam poslušao ostale pjesme, ali Srbi imaju velike šanse opet pobijediti.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 16.02.2015., 10:00   #86
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=OrwtoCMkIMw
Nisam poslušao ostale pjesme, ali Srbi imaju velike šanse opet pobijediti.
poslušaj ostale

ovo ni blizu pobjede
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 16.02.2015., 10:23   #87
Pjesma je bezveze.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 16.02.2015., 10:39   #88
Šteta što Hrvatska ni 2015. ne ide na ESC,a vjerovatno neće ni na JESC.
__________________
ljubiteljica životinja
Životinje su živa bića,kao im ljudi.
Angarila is offline  
Old 16.02.2015., 14:50   #89
ma ok, ali ne oduševaljava me (srbija). glas joj je stvarno mocan al stil mi je toliko tipično eurovizijski da mi je dosadno

edit: malo sam preletio sad po youtubeu, jedino makedoniju mogu malo izdvojit ostalo mi je sve na isti kalup
Jobi is offline  
Old 16.02.2015., 18:10   #90
Znam da je glupo već sada govoriti tko vodi na kladionicama ( koje su poznate po tome da uvijek pogode ). Ali klađenje na Eurosong 2015 je već počelo. Top 10:

1. Estonia ( ako na njihovom izboru pobijede Elina Born & Stig Rästa )
2. Finland
3. Italy
4. Australia
5. Sweden
6. Greece
7. Azerbaijan
8. Armenia
9. Norway
10. Serbia

http://www.oddschecker.com/tv/eurovision/winner
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.02.2015., 21:06   #91
Prošle godine su fulali.
Armenija je bila favorit, a pobijedila je Austrija.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 16.02.2015., 22:50   #92
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Prošle godine su fulali.
Armenija je bila favorit, a pobijedila je Austrija.
skoro svake godine fulaju
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 16.02.2015., 23:04   #93
Ova sto predstavlja Srbiju ima predobar glas, ali pjesma Ne mogu vjerovati da je ovo Leontina pisala.
Luka3 is offline  
Old 17.02.2015., 16:31   #94
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Prošle godine su fulali.
Armenija je bila favorit, a pobijedila je Austrija.
Nisu fulali. Nakon nastupa Conchite u polufinalu je Austrija naglo skočila na prvo mjesto u kladionicama, prije pobjede. Često prvo mjesto na kladionicama nije isto, mijenja se, ali na kraju uvijek pogode. To kažem - kladionice su u tome zakon.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 18.02.2015., 01:01   #95
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Nisu fulali. Nakon nastupa Conchite u polufinalu je Austrija naglo skočila na prvo mjesto u kladionicama, prije pobjede. Često prvo mjesto na kladionicama nije isto, mijenja se, ali na kraju uvijek pogode. To kažem - kladionice su u tome zakon.
ne pogode uvijek

od 2004 nisu pogodili hrpu njih, da ne govorim prije toga

ak hoćeš podatke prije 2004 npr. Danska koja je pobjedila 2000 je na klada bila tek 16.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 18.02.2015., 04:00   #96
Srbija ide najrealnije moguće u top 10 finala , bez pola razmišljanja. A tamo sa još par zemalja boriće se za top 5, samim tim je i potencijalni konkurent za prvo mesto. Čeka se da još par zemalja izabere, (uz već odabranu pesmu iz ITA (ako im ide ta pesma na esc uopšte ) , i to onih koji već tradicionalno biraju bolje pesme ( a nema ih tako mnogo) , i to će biti to!

Ko zaista može pobediti ? To ne može niko reći , čak ni na probama. Kad počne glasanje i kad prva trećina zemalja odgalasa , onda će se potpuno jasno naslutiti kako će završiti glasanje ( mada i to ne mora značiti) .Sve ostalo je sad naklapanje. Većina evropskog internetskog auditorijuma vrlo pozitivno reaguje na Bojanu i pesmu . 80% je podržava 20% hejtuje. To je dobar skor.

Činjenica je da je pesma sračaunato pravljena za esc, i to tako da se dopadne i većini žirija i većini publike. Bojana ima sjajan vokal , biće to vrlo originalna i snažna interpretacija. Ubeđen sam u jedan moderan , sveden i vrlo atraktivan scenski pokret koji prati Bojanu . Ceo tim je izuzetno raspološen da da maksimum u svim segmentima predevrovizijskih aktivnosti...od prezentacije do lobiranja. Najverovatnije pesma će biti izvedena na engleskom, eventualno pola pola... dakle neće biti pevanja samo na srpskom ...original pesme i jeste zapravo na engleskom.

Što se tiče italijanske pesme, ona je izvanredna. Ne razumem pojedince koji je hejtuju , jer ako su mogli lordi da pobede, e onda sad može apsolutno svako sa bilo kojom pesmom, koja će se po nečemu izdvojiti ( ne mora čak ni samom pesmom...može suknjom i bradom naprimer, ha haaaaaa) . Međutim ovo je jedna Evropi prilično stilski poznata vrsta italijanske pesme sa prepoznatljivim rečnikom i frazama...

Ako uzmemo u obzir kako je prošao onaj Francuz (sa daleko boljom pesmom) ova pop-klasika od ITA sigurno može mnogo više i bolje (mnoge klinkice će glsati za ti momka na bini), no i gore da prođe Pesma realno nema pobednički karakter u sebi. To je vidljivo iz aviona. To ne znači da ne može da pobedi, ali ipak teže malo. Zašto? Pa žiri više ne gleda samo kakva je pesma, čak pre i neke druge stvari ...a masa ljudi od Atalantika do Urala, na ovo ne može da se uzbudi previše . Pesma je čak pomalo na momente morbidna i suviše stilski čista i sterilna ali dosadnjikava na sebi svojstven način , za široki evrovizijski auditorijum. I to je bez obzira na kvalitet može vrlo lako spustiti.

U svakom slučaju Italiju vidim kao i prethodnih godina u TOP 10 ! ( Top 5)! Biće tu često velikog raskoraka između žirija i publike, a po novom sistemu to ne valja za konačnu ocenu. A onda blokovsko glasanje Istočnog i Severnog bloka i ovo što se takmiči od ex yu, zaboraviće lako Italju . Jednostavno ovu italijansku pesmu nema ko da doživi tako jako u Evropi , kao što to mogu sami Italijani i njihova manjina u SWI naprimer i Albanija ...

Ostale pesme do sada izabrane nisu vredne komentara niti jedna... ili esc splačine ili ogrizine ili jako smor i dosadno ... u svakom slučaju nije tako loša za evrovizijski koncept : BLS i GRU. Holandija tako tako,(dosadno pre svega) i FRA (samo zbog jezika) , CYP (može da prođe sasvim dobro kao i onaj Mađar što je sve vreme recitovao , i to još na mađarskom) ....ali sve je to miljama ispod nekog nivoa..

Zadnje uređivanje Otkrovenje : 18.02.2015. at 05:28.
Otkrovenje is offline  
Old 18.02.2015., 15:15   #97
Ne sviđa mi se pjesma Srbije, mislim da ova pjesma neće dogurati ni približno visoko kao Joksimović. Ovo su samo uzaludni pokušaji da naprave nešto dobro što je postalo jako dosadno i slično svemu ostalome. Što se tiče Makedonske pjesme, nije mi se sviđala u početku a vidim da i ostalima nije baš najdraža no sada mi je nekako ušla u uho i sviđa mi se.
kvekukvaku is offline  
Old 18.02.2015., 18:10   #98
Odlično što se nekima ne dopada ( ne može svakom biti ok) , to mi ovako dođe još draže posebno kada dođe maj msec ...isti hejteri od Marije Šerivović pa na ovamo. I svi jako jako pametni ali nakon srpskih uspeha i sa promenjenim stavom ...ili nestanu u mišijoj rupi

Samo me ipak raduje šta kažu ljudi po Evropi ...a reakciju su već dovoljno sjajne. Hejteri iz Srbije i regiona su apsolutno nebitni.Ne bi bilo zanimljivo da ih nema.

Samo treba znati biti hejter... pa predvideti esc skor.. i da li imaš razloga i pokrića za hejt . Najlakše je biti krajnje subjektivan... ovo mi se dopada, a ovo ne...pa ko te pita..
Otkrovenje is offline  
Received Warning
Old 18.02.2015., 20:06   #99
Srbiji bi bolje bilo da pjevaju na engleskom, mislim da bi bolje prošli, ali eto oni neće jer su zadnji koji su pobijedili, a da su pjevali na svom jeziku.

Btw, Molitva je bila sedmi favorit na kladionicama.
Luka3 is offline  
Old 18.02.2015., 22:00   #100
Quote:
Luka3 kaže: Pogledaj post
Srbiji bi bolje bilo da pjevaju na engleskom, mislim da bi bolje prošli, ali eto oni neće jer su zadnji koji su pobijedili, a da su pjevali na svom jeziku.

Btw, Molitva je bila sedmi favorit na kladionicama.
Luka pokušaj da se informišeš malo , nemoj samo pričati napamet. Pesma će i biti izvedena najverovatnije na engleskom, eventualno pola na srpskom pola na engleskom. To su potvrdili indirektno i Graja i Bojana.
Samo nije u tom glavna poenta , što smo mi pobedom i potvrdili 2007 godine.
Ono šta radi publiku i žiri je dobra melodija i dobra vokalna interpretacija uz atraktivan i neuobičajen scenski nastup. Dakle jezik je tu apsolutno nebitan. Ko uradi pesmu da je i za žiri i za publiku to sve podjednako OK, taj ima veliku šansu. A većina pesama na escu upravo to nemaju.
Otkrovenje is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.