Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 15:31   #81
ne svidja mi se ideja o otvaranju "dvojke" restorana jer uvijek to bude losija kopija s puno propusta..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:15   #82
Prvi posjet restoranu u ovoj godini, Takenoko u Kaptol centru.

Kao sto je i red, za otvaranje apetita ..topli sake...nas dvoje, svatko po dvije casice.
Za predjelo....jedna Wafu salata ...probala komad alge, koje zapravo volim, i nije me odusevilo.
Srecom, nisam to ni narucila, moj je izbor bio Yakitori...pecena piletina na stapicu a izmedju mladi luk, sve preliveno slatkastim umakom.
Njami dobro, mekana piletina, i jako fini umak.
Pojela i dva lista radica i cikorije koji su mozda bili i samo za dekoraciju.

Dalje je moj izbor bio Tokyo...12 makis.. vecinu sam velikodusno dala dragome, a ja pojela svoje nigris....komadi rize sa raznim ribe-glavonosci-jaje dodacima, komada 7.
Dragi je jeo Nara...kombinacija svega i svacega, ja pojela njegovu piletinu Torikaraage...jako dobro.

Za desert smo podijelili jednu cokoladnu torticu sa kremom od mascarponea i umakom od jagoda....bilo je savrseno, makar sam bila jaaako sita i nisam mogla gustati kao gladna.

Uz sve to je bila butelja sivog pinota.
Sve u svemu, jako dobro, ambijent krasan, malo mi se cini siki-miki kljentela,ali bio je puno.
Za drugi dan Nove, kad bi svi jos trebali postiti i lijeciti mamurluk...iznenadjujuce pun.
Posluga ok, jedino je ulaz-izlaz nespretno napravljen ako se istovremeno skupi vise ljudi.

Sve skupa je doslo ispod 700 kuna, ne puno ispod, ali se treba veseliti i malome.
Za preporuciti.
pliva plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:41   #83
sorry ako se ću ponoviti neka pitanja
može mi netko okvirno reći cijene (za sushi i piletinu) te mogu li 2 osobe proći do 300ak kn (glavno jelo+piće) te koliko unaprijed se treba rezervirati
gledaju li vas ispod oka ako niste baš najveštiji sa štapićima :P
hvala
LotusBlossom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:20   #84
Quote:
LotusBlossom kaže: Pogledaj post
sorry ako se ću ponoviti neka pitanja
može mi netko okvirno reći cijene (za sushi i piletinu) te mogu li 2 osobe proći do 300ak kn (glavno jelo+piće) te koliko unaprijed se treba rezervirati
gledaju li vas ispod oka ako niste baš najveštiji sa štapićima :P
hvala


nitko te ne gleda ispod oka

dakle imaš sushi od cca 80-160 kn, piletina je cca 100 kn, piće je normalna cijena, naravno vina su skuplja...sokovi normalne cijene, tako da možete proći do 300 kn

meni je tamo super i svaki put mi je bilo fino, moraš rezervirati
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:01   #85
Quote:
LotusBlossom kaže: Pogledaj post
sorry ako se ću ponoviti neka pitanja
može mi netko okvirno reći cijene (za sushi i piletinu) te mogu li 2 osobe proći do 300ak kn (glavno jelo+piće) te koliko unaprijed se treba rezervirati
gledaju li vas ispod oka ako niste baš najveštiji sa štapićima :P
hvala
Jedi prstima ili obicnim priborom. Ili reci fino: meni je ovo prvi susret sa stapicima, mozete li mi objasniti/pokazati kako se drze u ruci i koriste, volio bih pokusati, a ako ne ide, posluzit cu se obicnim priborom ili rukama.

Mislim da je mnogo bitnije da ti pokazu kako se kombiniraju soja, wasabi i djumbir, jer sam vidjela da neki ljudi oko mene jedu to onako na suho, sto je uzas (kao da jedes sam kruh). Nije cudo sto su se snebivali i govorili istovremeno da im je to najgori posjet.

Narucite malo i tempura povrca ili ribe - to je super, super.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:50   #86
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Jedi prstima ili obicnim priborom. Ili reci fino: meni je ovo prvi susret sa stapicima, mozete li mi objasniti/pokazati kako se drze u ruci i koriste, volio bih pokusati, a ako ne ide, posluzit cu se obicnim priborom ili rukama.

Mislim da je mnogo bitnije da ti pokazu kako se kombiniraju soja, wasabi i djumbir, jer sam vidjela da neki ljudi oko mene jedu to onako na suho, sto je uzas (kao da jedes sam kruh). Nije cudo sto su se snebivali i govorili istovremeno da im je to najgori posjet.

Narucite malo i tempura povrca ili ribe - to je super, super.
obični pribor kao i štapići su već na stolu, pa sam odlučiš s čim ćeš jesti, no big deal

soja mi je super, a đumbir ne jedem
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:04   #87
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post


nitko te ne gleda ispod oka

dakle imaš sushi od cca 80-160 kn, piletina je cca 100 kn, piće je normalna cijena, naravno vina su skuplja...sokovi normalne cijene, tako da možete proći do 300 kn

meni je tamo super i svaki put mi je bilo fino, moraš rezervirati
ok, hvala

Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Jedi prstima ili obicnim priborom. Ili reci fino: meni je ovo prvi susret sa stapicima, mozete li mi objasniti/pokazati kako se drze u ruci i koriste, volio bih pokusati, a ako ne ide, posluzit cu se obicnim priborom ili rukama.

Mislim da je mnogo bitnije da ti pokazu kako se kombiniraju soja, wasabi i djumbir, jer sam vidjela da neki ljudi oko mene jedu to onako na suho, sto je uzas (kao da jedes sam kruh). Nije cudo sto su se snebivali i govorili istovremeno da im je to najgori posjet.

Narucite malo i tempura povrca ili ribe - to je super, super.
štapićima jedem samo u svom domu, nisam toliko vješta da mogu bez blamaže i u restoranu isto probati
jasno mi je za soju i wasabi jer sam i ja to naučila gledajući japance kako jedu

uh tempura
LotusBlossom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:49   #88
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Mislim da je mnogo bitnije da ti pokazu kako se kombiniraju soja, wasabi i djumbir, jer sam vidjela da neki ljudi oko mene jedu to onako na suho, sto je uzas (kao da jedes sam kruh). Nije cudo sto su se snebivali i govorili istovremeno da im je to najgori posjet.
Nikad ne jedem djumbir jer mi nije fin, znam nekoliko ljudi koji nikad ne jedu wasabi, a nekoliko puta smo jeli sushi na suho. No, mozda je sushi s ribom ogavan bez zacina

Koriste li u Takenoku pravi wasabi ili europski hren s malcice ulja wasabija?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 14:47   #89
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nikad ne jedem djumbir jer mi nije fin, znam nekoliko ljudi koji nikad ne jedu wasabi, a nekoliko puta smo jeli sushi na suho. No, mozda je sushi s ribom ogavan bez zacina

Koriste li u Takenoku pravi wasabi ili europski hren s malcice ulja wasabija?
ja mislim da je pravi, jer je fakat jak

i nije mi nešto

samo soja mi valja i puno je bolji sushi kad se umoči u soju nego solo
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 14:50   #90
I ona Blue Dragon pasta je dosta jaka kad se tuba tek otvori, a s vremenom postane jako slaba. Kupila sam pravi wasabi u Gei (Garden Mall, Domjaniceva), no jos ga nisam probala jer moram prvo potrositi Blue Dragon.

Ima gdje svjezeg wasabija za kupiti?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:15   #91
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
ja mislim da je pravi, jer je fakat jak

i nije mi nešto

samo soja mi valja i puno je bolji sushi kad se umoči u soju nego solo
Najbolje je kad se stavi mrva wasabija u soju i dobro promijesa i onda se sushi umace u to.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:32   #92
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Najbolje je kad se stavi mrva wasabija u soju i dobro promijesa i onda se sushi umace u to.
e to nisam probala pomiješati, thx

nego jesi bila u sori, nisam tamo bila
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 16:54   #93
Ja nekako nemam zelju jesti tamo:
http://www.gastroblog.bloger.hr/post...a/1194350.aspx
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 17:41   #94
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
e to nisam probala pomiješati, thx

nego jesi bila u sori, nisam tamo bila
Nisam.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:13   #95
otvoren takenoko 2 --> http://www.jutarnji.hr/elegantni-nov...artina/725873/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:10   #96
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Tam već mjesecima stoji natpis na ulazu, ja bila uvjerena da je to odavno otvoreno (malo mi se čini fensi šmensi pa naravno da nisam ni provirila )
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:41   #97
Izgleda da i je odavno otvoreno.
Posjet opisan 26. veljače 2010. godine:
http://www.gastroblog.bloger.hr/post...2/2361503.aspx
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:50   #98
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Izgleda da i je odavno otvoreno.
Posjet opisan 26. veljače 2010. godine:
http://www.gastroblog.bloger.hr/post...2/2361503.aspx
Onda stvarno i je. Ja sam prema intonaciji teksta u jutarnjem i datumu objave zaključila da je to bilo malne juče

Tnx na informaciji, imenjače!
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 23:12   #99
Evo gledam malo meni i volio bih otici probati sto nude no imam jedan mozda problm. Naime moja draga je vegetarijanka i ne znam da li se tamo moze naruciti neko normalno jelo za nju. Dakle ne jede nista od ribe i mesa sto skracuje meni ali cini mi se da bi se moglo naci hrane za nju.

Vidim da je rstoran malo skuplji i ne bih htio doci tamo a da nisam siguran da cemo pojesti nesto sto odgovara njoj i meni. Eto, molim neki smislen odgovor, da li se tamo vegetarijanka moze najesti??
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:49   #100
Pa, ako gledaš menu, sigurno vidiš da svaki sushi ima vegetarijanski opciju. Preporučio bih i špinat sa sezamom, jako je fin. Ali više za probati nego za najesti se. No ako uz njega pojede osam uramakija s avokadom...
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.