Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 20:29   #21
e vidis kad tako objasnis mozemo nac zajedncki jezik moje misli znaju lutat pa moje kombinacije znaju malo drugacije ispast. Ja isto imam povratak saturna u 10 mjesecu. Ja sam gledala njenu kartu pa sam kombinirala saturn i cime on vlada. Ne znam koliko razumijes astrologiju , mogu samo reci da svak je drugacije ima. Njena karta je interesantna jer saturn u 9 daje promjenu misljenja na visoko, a posto vlada saturn jarcem i vodenjakom u 12 i 1 kuci onda racunam da 1 kuca radis recimo ono sto drugi hoce, a ljubav(venera) prema necem se promjeni, i prva kuca smo mi sami sa planetama i bez pa ono sto smo imali osnovu , temelj mjenja se u njenom slucaju. Nadam se da sam objasnila sad bolje.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:32   #22
marcus tvoja je slicna, jedina razlika je u 1 kuci je jupiter, pa mislim da nebi imao teskoca sa jezicima, il filozofijom( posebno naicn tvog pisanja). Imas lijep Me, pa profinjeno pisanje
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:49   #23
razumijem, hvala
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 01:20   #24
Za one koji 'vjeruju' ili prakticiraju karmicku astrologiju...ima li ovaj povratak ikakve veze s s tim? Mozda se prisjetimo neceg iz davnina? Je li moguce?
Galaralia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:24   #25
Vrlo informativan post Fish na onom aktualno na nebu, hvala imam jedno pitanjce. Meni će saturnov povratak doci za tri godine ako sam dobro shvatio i to u onom periodu kratkom 2015. što si navela kad se ponovo vrati u skorpiona. Pa me zanima da li ce se to bitno razlikovati za mene od ovog sad kad uđe u skorpion 5.10.2012. Ustvari bolje pitanje jel, jel mogu sad dobiti "okus" onog sto me ceka kad dođe pravi povratak za mene, ili bas mora proci taj "puni krug" saturn da bi se nazvao saturnovim povratkom. Ja sam si to zamislio nekako sad je blizu, prosao je nekih 96-97% mog kruga, mouda sad upoznam otprilike te efekte koje ce imati na mene. (pretpostavit cu da kao i obicno nije tako kako sam ja zamislio).

Ps: ja se veselim tom saturnovom povratku, iz onoga sto sam procitao ovdje i na netu to je astroloski trenutak kad je osoba 100% odrasla i mijenja se i uozbilji i razmislja kvalitetnije/mudrije. Ima i ljudi koji se brinu zbog toga pa mi nije jasno zasto...
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:59   #26
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Vrlo informativan post Fish na onom aktualno na nebu, hvala imam jedno pitanjce. Meni će saturnov povratak doci za tri godine ako sam dobro shvatio i to u onom periodu kratkom 2015. što si navela kad se ponovo vrati u skorpiona. Pa me zanima da li ce se to bitno razlikovati za mene od ovog sad kad uđe u skorpion 5.10.2012. Ustvari bolje pitanje jel, jel mogu sad dobiti "okus" onog sto me ceka kad dođe pravi povratak za mene, ili bas mora proci taj "puni krug" saturn da bi se nazvao saturnovim povratkom. Ja sam si to zamislio nekako sad je blizu, prosao je nekih 96-97% mog kruga, mouda sad upoznam otprilike te efekte koje ce imati na mene. (pretpostavit cu da kao i obicno nije tako kako sam ja zamislio).

Ps: ja se veselim tom saturnovom povratku, iz onoga sto sam procitao ovdje i na netu to je astroloski trenutak kad je osoba 100% odrasla i mijenja se i uozbilji i razmislja kvalitetnije/mudrije. Ima i ljudi koji se brinu zbog toga pa mi nije jasno zasto...
Po onome što sam ja shvatila o Saturnovom povratku, on započinje kad Saturn uđe u znak u kojem se nalazi natalni Saturn, dakle pošto je tebi natalni Saturn u Škorpionu, kada Saturn 5.10.2012. uđe u Škorpiona, i za tebe počinje razdoblje Sturnovog povratka. To ti je kao neka sila koja ti se približava i počinješ je osjećati kad dođe dovoljno blizu, a jače je osjećaš što je bliže i njezin utjecaj raste. S obzirom da će, kako je Fish rekla, Saturn u par navrata biti retrogradan, duže će se vremena zadržati u Škorpionu a u tvom slučaju, na istu točku kao i u natalnoj karti će doći krajem listopada 2014. godine. Znači pred tobom je dvije godine saturnovskog sazrijevanja. Kad prođe točku u natalnoj karti, njegov se utjecaj osjeti još neko vrijeme, to je kao neki aftermath. Kada se od lipnja do rujna 2015. vrati u Škorpiona, to je vrijeme utvrđivanja savladanih lekcija, recimo zadnja provjera znanja prije nego potpuno napusti Škorpiona i krene dalje u znak Strijelca.

Ako sam nešto fulala, neka me Fish ispravi.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 11:22   #27
Htjela bih prokomentirati a i postaviti jedno pitanje vezano za ovu temu..

Moj Saturn se nalazi u znaku Vage, pretpostavila sam da je on u taj znak ušao koncem 2010. godine..i sad u realitetu kod mene je to donijelo slijedeće:

U poslijednje dvije godine diplomirala sam na svom fakultetu, isto tako odradila sam pripravnički staž, svoju dugogodišnju vezu sam ozakonila, sa suprugom sam kupila mjesto za život..dakle neke stvari su se posložile, strukturirale..za koje recimo u 2009. ne bih niti u snu pomislila da će se tako sretno realizirati..Saturn je moj dosadašnji trud i život postavio na zdrave temelje, barem ga ja tako doživljavam, i beskrajno sam zahvalna na tome..

"lošija" strana povratka su barem u mojem slučaju povremene krize, ona emotivna strana u čovjeku koje se odjednom bez nekog povoda prisjeća djetinstva, odnosa sa matičnom obitelji, sjeta na to razdoblje te na koncu strahovi kako ćeš se uklopiti u novi život da li si dorastao tom izazovu..traženje posla i slično.. život, okolnosti a i sam Saturn te tjeraju na to i čovjek je svjestan da povratka nema..

Evo, nadam se da sam barem malo doprinjela temi i razriješila nedoumice. Vjerujem da je Saturnov povratak ipak individualna stvar i da kod svakoga donese nešto drugačije u skladu s time kakav je život vodio..

Pročitala sam naravno post od Fish koji govori o izlasku Saturna iz znaka Vage 5. listopada, što bi značilo da izlazi iz mojeg natalnog znaka; već je bilo pitanje što će donijeti ta promjena svim znakovima pa ću pričekati na odgovor ali bih pitala što konkretno znači u slučaju kada Saturn ostaje sljedeće 2 godine u istoj kući( dakle i kad je U Vagi i Škorpionu ostaje u kući 9.)?

P.S Isprika na velikom postu i eventualnim pogreškama, trenutno sam dosta prehlađena pa sam jedva napisala..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 19:59   #28
saturnovi tranziti

Pozzzz !!!!
Što mogu očekivati povratkom saturna na svoje natalno mjesto ( škorpion ) ???
Hvala

Moja natalna
http://tinypic.com/r/2jd41go/6
sportina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:52   #29
ti si tek na pocetku nadaj se jos depresiji tugi, zalosti i svem tjeskobnom, ja imam jos 11 mjeseci
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 21:13   #30
Quote:
sportina kaže: Pogledaj post
Pozzzz !!!!
Što mogu očekivati povratkom saturna na svoje natalno mjesto ( škorpion ) ???
Hvala

Moja natalna
http://tinypic.com/r/2jd41go/6
Evo ti je post prebačen na prikladan topic.


Pa možeš na prethodnoj strani pročitati, opširno smo pisali o Saturnovom povratku i načinu kako se manifestira u natalnoj karti. Dakle, sve ovisi kao se osoba s temama odgovornosti nosila do tada u životu jer ono što Saturn prepoznaje i vrednuje to je uloženi trud. Kako je ovdje Saturn skladno aspektiran i nalazi se u polju svog sjedišta 10. polju radeći trigon na Mjesec u raku sada je osoba spremna da doista odgovori na pitanje koje nam često postavlju dok smo dijete - "Što ćeš biti kad odrasteš?". To je vrijeme kada se vlastiti život organizira učinkovitije jer osoba mora "izabrati" kako će dalje živjeti na način da preuzme određene obaveze i dužnosti koje nas karakteriziraju kao "odraslu osobu".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 02:19   #31
Mene zanima otkada se računa saturnov povratak, može li to biti pri samom ulasku u znak gdje je smješten natalni saturn,iako je natalni na kraju tog znaka?

I vidim da svi naglašavaju da ako se osoba bori i trudi za vrijeme saturnovog povratka da će joj biti lakše, ali što kad osoba osjeti potrebu da uspori u vrijeme saturnova povratka i odjednom se počne "manje boriti",a prije povratka se je strašno trudila,hoće li to satun uzeti za zlo nakon što završi tranzit,ili je to izazov da samo nastavi još jačim tempom, ne kužim to baš?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 02:41   #32
pa jelovnici nemas izbora neg si natjeran da se boris, jer ako neces ugusis se u depresiji i ko zna jos kakvim osjecajima dok to traje. Meni je poceo povratak saturna od 11 mjeseca 2011 i trajat ce do kraja 9 mjeseca 2013, gledajuci sve , moja promjena poceta bas od tog mjeseca prosle godine, mislila sam da se nesto desava, mada od januara ove godine sam bila 100% jer je nevjerovatno sto saturn uradi.
Saturn ne usporava, on uzima svoje vrijeme koje treba uzet, tila ti il ne moras proci kroz to.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 02:45   #33
Saturnov povratak je kada Saturn dođe na par stupnja prije natalne pozicije.

Borbu i trud tijekom Saturnovog povratka možete objesiti mačku o rep.

Već sam pisao o tome ali da ponovim...

Saturn nije samo odricanje, bol i tuga. On je nagrada dugogodišnjeg napora i materijalizacija zasluženog rada. Npr. meni je prije mjesec dana bio u konjukciji sa Marsom u 8. kući (Mars mi vlada 2.), fatalisti će iz toga izvući sve najgore. Jer što dobrog mogu donijeti dva malefika u 8. kući. I što se desilo? Dobio sam 2000 EUR-a od osiguranja (koje sam plaćao zadnjoh 10 godina) sa štednom klauzulom.

Oni koji ne prepoznaju Saturnove lekcije proći će gadno, oni koji ga slušaju biti će nagrađeni. Zdravi odnosi i situacije biti će još čvršći dok će ostalo biti srušeno.

Ono što prođe Saturnov test ostati će u životu zauvijek

Stari rimljani su imali Saturnalije :

Saturnalije
Najpoznatije rimske zimske svetkovine bile su Saturnalije (Saturnalia), vrijeme opuštanja, gozbe, razveseljavanja i odmor od formalnih pravila. Običaj je bio da se daruju maleni darovi (Saturnalia i Sigillaricia), najčešće lutke za djecu i svijeće za odrasle. Posao se odgađao, a slavili su i robovi. Pilo se, kockalo i pjevalo, a česta je bila i javna golotinja. Katul govori da su to bili "najbolji dani".


Meni to ne izgleda kao vrijeme odricanja, tuge i muke
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 10:38   #34
Meni je nevjerojatno kako me on tjera na nešto, koliko god se ja opirala! I tvrdoglava kakva jesam, baš kad zaključim "hvala bogu, uspjela sam", on mi postavi još goru prepreku!
Ipak, ima dana kad se pomirim s tim da ga ne mogu pobijediti.

A kao djetetu mi je bio baš drag planet, oni prstenovi i to. Imala sam igračku Saturna.
Sad mi više nije drag.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 11:36   #35
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
I vidim da svi naglašavaju da ako se osoba bori i trudi za vrijeme saturnovog povratka da će joj biti lakše, ali što kad osoba osjeti potrebu da uspori u vrijeme saturnova povratka i odjednom se počne "manje boriti",a prije povratka se je strašno trudila,hoće li to satun uzeti za zlo nakon što završi tranzit,ili je to izazov da samo nastavi još jačim tempom, ne kužim to baš?
Ti si tu nešto krivo pokopčala, kakva borba i trud za vrijeme Saturnova povratka? Trud za vrijeme Saturnova povratka je poput one kasno Marko na Kosovo stiže.

Saturn ne donosi ništa novoga on samo "zaokružuje cjelinu" u vrijeme svog povratka, ako se osoba neodgovorno ponašala ako nije razvila vještine, samopouzdanje ili potrebnu stručnost do kasnih dvadesetih u tridesetim će to sve doći na naplatu i pokazati osobi kao "greška" i propust "u njenom životu" koju ne može više ispraviti. O tome je tada riječ, kao triježnjenje poslije tridesetogodišnjeg pijanstva s ciljem da si osoba odredi svrhu i da smisao svom zemaljskom životu.

Do Saturnova povratka osoba može štošta sanjati da bi ona u životu htjela, postigla, mogla, no Saturnov povratak joj neizbježno pokazuje što je doista postigla u životu, što je doista promašila u životu i što može s tim dalje napraviti. Saturnovim povratkom život dobiva opipljivu formu, stvari - očvrsnu. Postoji ona poslovica - nikada nije prekasno da budemo ono što želimo biti. No Saturn povratak nas podsjeća da vrijeme prolazi, da biološki sat otkucava, izoštrava osjećaj protjecanja vremena u kojim podsjeća da vrijeme ističe ako želimo nešto trajno ostaviti iza sebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:59   #36
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Oni koji ne prepoznaju Saturnove lekcije proći će gadno, oni koji ga slušaju biti će nagrađeni. Zdravi odnosi i situacije biti će još čvršći dok će ostalo biti srušeno.

Ono što prođe Saturnov test ostati će u životu zauvijek

Stari rimljani su imali Saturnalije :

Saturnalije
Najpoznatije rimske zimske svetkovine bile su Saturnalije (Saturnalia), vrijeme opuštanja, gozbe, razveseljavanja i odmor od formalnih pravila. Običaj je bio da se daruju maleni darovi (Saturnalia i Sigillaricia), najčešće lutke za djecu i svijeće za odrasle. Posao se odgađao, a slavili su i robovi. Pilo se, kockalo i pjevalo, a česta je bila i javna golotinja. Katul govori da su to bili "najbolji dani".


Meni to ne izgleda kao vrijeme odricanja, tuge i muke
Ovo što su rimljani radili (čitala sam da je običaj postojao i prije) je svetkovina dakle vrijeme kada se nešto obilježava kako bi se istaknula bit. Bit Saturna je stezanje kaiša, prisila, pritisak, jasna hijerarhija i pravila igre pa je "taj dan kada se sve radi suprotno" najbolje mogao pokazati koliko Saturn može biti ironičan. Crni Saturnov humor rekla bih da je to.

Zamjenjivale su se uloge i socijalni statusi, nosila se "neformalna odjeća" pa tako nije bilo čudno tih dana vidjeti gospodara kako poslužuje svoje robove, gospodar i rob koji ručaju za istim stolom - koja ironija.

No ta privremena sloboda robova kako su to lijepo opisali na jednom sajtu koliko god je bila zabavna ipak je bila samo površinska i kratkotrajna, tek za vrijeme trajanja gozbe. Jer sve to obilje hrane za gozbe i uređenje svega za tu "zabavu" naravno obavljali su robovi čitavoge dane prije same gozbe. A ziher nisu ni gospodari poslije prali suđe.

Dakle, to je bilo vrijeme koje je služilo da bi se jasno pokazalo kako bi to izgledalo kada bi vrijedila izvrnuta društvena pravila. Bila je to "sloboda u granicama" poštivana s obje strane, upravo to je ono što Saturn naglašava - mora se znati gdje je kome mjesto. A u tome se lijepo simbolički oslikava i doba Saturnova povratka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:33   #37
Quote:
Saturnov povratak je kada Saturn dođe na par stupnja prije natalne pozicije.

Saturn nije samo odricanje, bol i tuga. On je nagrada dugogodišnjeg napora i materijalizacija zasluženog rada. Npr. meni je prije mjesec dana bio u konjukciji sa Marsom u 8. kući (Mars mi vlada 2.), fatalisti će iz toga izvući sve najgore. Jer što dobrog mogu donijeti dva malefika u 8. kući. I što se desilo? Dobio sam 2000 EUR-a od osiguranja (koje sam plaćao zadnjoh 10 godina) sa štednom klauzulom.

Oni koji ne prepoznaju Saturnove lekcije proći će gadno, oni koji ga slušaju biti će nagrađeni. Zdravi odnosi i situacije biti će još čvršći dok će ostalo biti srušeno.

Slažem se s tobom. Zanima me nešto drugo, na koji način je tebe Saturn nagradio u dobi od 28-30 godine? Probaj se sjetiti tog perioda svoga života i kako sada gledaš na to razdoblje..?

Mali savjet ljudima kojima tek slijedi Saturnov povratak je da toliko ne drame unaprijed nego da se prepuste promjeni i žive život normalno kao i do sada bez straha a kada to prođe neka ispričaju što se promijenilo..tko zna možda se dogodi nešto predivno što nisu niti očekivali a dramili su bezveze..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:57   #38
Ako preživimo Uran, Neptun i Pluton koji se cijelu vječnost ne miču sa svog mjesta, onda tranzit i povratak Saturna u 2 i pol godine nije neka panika.
Meni osobno je "gabula" sa Saturnom dobra motivacija za pomaknut se u konstruktivno.
Valjda zbog lijenosti.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 21:36   #39
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti si tu nešto krivo pokopčala, kakva borba i trud za vrijeme Saturnova povratka? Trud za vrijeme Saturnova povratka je poput one kasno Marko na Kosovo stiže.

Saturn ne donosi ništa novoga on samo "zaokružuje cjelinu" u vrijeme svog povratka, ako se osoba neodgovorno ponašala ako nije razvila vještine, samopouzdanje ili potrebnu stručnost do kasnih dvadesetih u tridesetim će to sve doći na naplatu i pokazati osobi kao "greška" i propust "u njenom životu" koju ne može više ispraviti. O tome je tada riječ, kao triježnjenje poslije tridesetogodišnjeg pijanstva s ciljem da si osoba odredi svrhu i da smisao svom zemaljskom životu.

Do Saturnova povratka osoba može štošta sanjati da bi ona u životu htjela, postigla, mogla, no Saturnov povratak joj neizbježno pokazuje što je doista postigla u životu, što je doista promašila u životu i što može s tim dalje napraviti. Saturnovim povratkom život dobiva opipljivu formu, stvari - očvrsnu. Postoji ona poslovica - nikada nije prekasno da budemo ono što želimo biti. No Saturn povratak nas podsjeća da vrijeme prolazi, da biološki sat otkucava, izoštrava osjećaj protjecanja vremena u kojim podsjeća da vrijeme ističe ako želimo nešto trajno ostaviti iza sebe.
Ja sam to uspoređivala sa sobom,činilo mi se da sam se prije puno više trudila dok mi se saturn nije tako opako približavao, ali dobro, imam još oko 2,5 godine dok mi saturn ne dotakne saturn, tako da imam vremena da završim faks i još štošta napravim
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 17:20   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti si tu nešto krivo pokopčala, kakva borba i trud za vrijeme Saturnova povratka? Trud za vrijeme Saturnova povratka je poput one kasno Marko na Kosovo stiže.

Saturn ne donosi ništa novoga on samo "zaokružuje cjelinu" u vrijeme svog povratka, ako se osoba neodgovorno ponašala ako nije razvila vještine, samopouzdanje ili potrebnu stručnost do kasnih dvadesetih u tridesetim će to sve doći na naplatu i pokazati osobi kao "greška" i propust "u njenom životu" koju ne može više ispraviti. O tome je tada riječ, kao triježnjenje poslije tridesetogodišnjeg pijanstva s ciljem da si osoba odredi svrhu i da smisao svom zemaljskom životu.

Do Saturnova povratka osoba može štošta sanjati da bi ona u životu htjela, postigla, mogla, no Saturnov povratak joj neizbježno pokazuje što je doista postigla u životu, što je doista promašila u životu i što može s tim dalje napraviti. Saturnovim povratkom život dobiva opipljivu formu, stvari - očvrsnu. Postoji ona poslovica - nikada nije prekasno da budemo ono što želimo biti. No Saturn povratak nas podsjeća da vrijeme prolazi, da biološki sat otkucava, izoštrava osjećaj protjecanja vremena u kojim podsjeća da vrijeme ističe ako želimo nešto trajno ostaviti iza sebe.
A što ako je osoba počela kasnije ulagati u svoju budućnost, oko 26-te godine života i tada upisala fakultet? Ona ga do 30 godine neće stići završiti pa me zanima kako će se to na nju odraziti? Studiranje će joj postati znatno teže?
I, kada završi fakultet, kako će i kada ta osoba ubirati plodove svoga rada ako je Saturnov povratak prošao?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.