Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2016., 22:51   #321
Bas sad razmisljam dal bih uspjela naci vremena za sminkanje uz svoje jednogodisnje blizance. Bih, iako sam sama s njima vecinu danu. Zadnjih par godina se ne sminkam bas tako da mi ni sada nije bitno. Ali uvijek stavim rumenilo, s tim sam si ljepsa. Po ljeti me susjeda znala pitati kak se stignem srediti uz njih... Ali samo bih nesto ljepse obukla, ne mislim pritom na stikle i sl., nego onako fora robu, za to mi treba isto vremena kao i za trenirku . Ali eto ja recimo idem 3 puta tjedno na vjezbanje, tako da mislim da se sve stigne ako ti je to bitno. Meni je bitnije da mogu usku majicu obuci
Na depilaciju idem kod kozmeticarke, kosu imam kovrcavu pa je i s tim lakse...a sve ovo sto obavljam, za to vrijeme ih mm cuva.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 23:14   #322
Ja imam "sreću"😢 da muža ne viđam 20 -tak dana u mjesecu. Tako da nemam volje ni želje se šminkati. Nisam bas sad gabor, nekako mogu proci i izaci kupiti kruh i mlijeko. Beba je 4 mjeseca.
.A ovih 10 dana pokušavam držati korak i prilagoditi se situaciji. Iskreno, opuštena sam i fino mi je onako slobodno a onda kada je tu mužić glumim, češljanje, peglanje, šminka, čista trenerka i sl.. možda mislim da će me zamijeniti ljepšom
Stare babe su govorile, žena kad se uda i rodi, zapusti se. Je, jer ja kuvam, čistim, peglam, plaćam račune, mama sam 7/24, obavljam shoping za sve u kuci od robe do hrane, ja sam prijateljica , kuma i ja sam još mama koju zovu s posla radi važnog sastanka. Gdje da ja nađem vremena da držim dva krastavca na očima pola sata???
Evo i mene živo zanima, nije stvar nasminkat se 10 mi, već mame koje imaju kosu iz frizera, šminku, nokte sređene , robu zadnji krik mode TKO im radi sve ove ostale stvari. Npr. umočit "nalakirane" nokte u lavor s vodom i oprat podove od- do??
Eto! Recite mi... da i ja znam sačuvati muža! !
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 23:23   #323
Moja frendica ima gelirane kandže na rukama. S tim noktima je uredno prematala bebu, zakopčavala joj dugmiće i radila apsolutno sve po kući. Ja sam jednom imala gel na noktima I kad sam trebala promijeniti posteljinu, nisam mogla. Kad sam trebala zakopčati dugmad djetetu i sebi, nisam mogla. Pa sam odustala...
Ali ja ne mogu ni trčati u visokim petama ni nositi dijete dok imam pete, moja frendica sve to radi bolje u petama, nego u tenisicama.
Ona je hiperaktivac. Ta žena pojede dva vola dnevno, ali se toliko troši, svaka njezina riječ je popraćena brzim pokretima ruku, ona nikad ne šeta, ona skoro pa leti, i naravno da je uvijek vitka, utegnuta, prekrasno uređena i da, kad mali uvečer legne, ona ne zna kud će sa sobom pa ide ribati podove i što ja znam što sve ne... Ali to je takva žena, kao da je na speedu. Ona sigurno sad ne leži kao ja surfajući glupostima po netu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 00:12   #324
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Moja frendica ima gelirane kandže na rukama. S tim noktima je uredno prematala bebu, zakopčavala joj dugmiće i radila apsolutno sve po kući. Ja sam jednom imala gel na noktima I kad sam trebala promijeniti posteljinu, nisam mogla. Kad sam trebala zakopčati dugmad djetetu i sebi, nisam mogla. Pa sam odustala...
Ali ja ne mogu ni trčati u visokim petama ni nositi dijete dok imam pete, moja frendica sve to radi bolje u petama, nego u tenisicama.
Ona je hiperaktivac. Ta žena pojede dva vola dnevno, ali se toliko troši, svaka njezina riječ je popraćena brzim pokretima ruku, ona nikad ne šeta, ona skoro pa leti, i naravno da je uvijek vitka, utegnuta, prekrasno uređena i da, kad mali uvečer legne, ona ne zna kud će sa sobom pa ide ribati podove i što ja znam što sve ne... Ali to je takva žena, kao da je na speedu. Ona sigurno sad ne leži kao ja surfajući glupostima po netu.
Da mi nemamo istu prijateljicu?
Takva je i ova moja. Stavila je nokturine nedugo nakon što je rodila. Ja sam u čudu gledala kako spretno presvlači bebu.
I ovo boldano isto mislim. Radi s gostima, i sad kad nije sezona, nema skoro ništa posla,pa mi nekidan govori "ne znam šta ću sa sobom cilo popodne na poslu"...Ma šta ne znaš ono, malo će pogledat po fejsbuku, eventualno neke krpice na fensi stranicama i to je to.
Ja bi, recimo, jedva dočekala da nemam posla i tipkala cili dan po forumu


Kavopijo, ti lipo dođi do mene, pa ćemo se šminkat

Ja stvarno stignem, i virujem da bi stigla i više da se nisam ulijenila. Jer kod mene vridi ona: šta manje obveza imam, još manje i napravim. Doduše, svekrva još uvik kuva ručak, ali i da moram kuvat, opet bi stigla.

Dixx, svaka čast Eto ja se divim ženama koje su ustrajne u vježbanju.
Daj pls reci kako si organizirala vježbanje? Šta vježbaš i odakle nabaviš energiju uz blizance?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 04:36   #325
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

I ne boj se ti za nepozeljno "modeliranje": eto ti tvoje mame - uvijek sredjena, ti za to ne maris. moja mama nikad nasminkana, ja uvijek.
s obzirom da se ne sminkam zbog drugih niti da bi bila sveopce prihvacena u svijetu I uspostavila kozmicku ravnotezu, nadam se da ni svojoj kceri necu biti bas toooliko los uzor kao sto ti pretpostavljas.

pa i ja sam sredjena
(meni se cini da je dio zablude koji se pokrenuo na ovom topicu, sto imamo razlicite kriterije sto znaci biti sredjen, i sto se provlaci teza da sredjen znaci iskljucivo nasminkan, i to je taj dio koji mediji namecu, a drustvene mreze jos dodatno potkrijepe)

i zapravo, najveci dio sredjenosti, odn vaznosti da uredno izgledam i jesam pokupila od mame.
razlika je u tome, sto ja biram frizuru koju ne moram pocesljati/fenirati/peglati ujutro (ili ici spavati sa viklerima) i smatram da je dobro uloziti dva sata kod frizera za posteno sisanje pa se ne moras zajebavati na dnevnoj bazi, sto kroz razlicita pomagala, sto kroz taft i kojesta, prije i poslije pranja (da, meni je super imati kratku kosu)

biram odjecu koju ne moram peglati, nositi na kemijsko ciscenje, a da opet ne izgeldam koda me voda odnjela

cupanje obrva i raspanje noktiju mi jos uvijek radi mama, njoj to pricinjava sitno zadovoljstvo, a meni uslugu, jer meni se to niti neda, niti sam ikada naucila raditi (iako imam kratke nokte, nekoc sam ih i grizla, sto je poprilicno prakticno glede podrezivanja. gelirala ih ne bih nikada, jer ne znam sto bih sa sanjima, volim mjesiti dizana kolace. nekad ih lakiram, najcesce na poslu, jer to i klincima bude fora)

crtanje lica smatram nepotrebnim gubljenjem vremena, za sebe, i lose se osjecam sa bilo cime na faci.
moja mama je u taj komad ulagala jako puno, i sada kada ulazi u sezdesetu jasno mi je da sve te kutijice nekih francuskih naziva (za koje sam sigurna da ih nisu pravilno izgovarale kada su narucivale iz djutica od striceva, muzeva, ljubavnika i bogtepitaj koga, a kostale su ko godisnja stanarina) su imale svoju funkciju, i da ocito ima nekog rezona zasto je vazno kupiti kvalitetnu sminku. ali usprkos tome, ja sam se cesto pitala cemu tolko truda, vremena i para, kada zapravo izgledas ko i bez sminke (ona je njegovala taj nomejkapluk, za posao/ ducan/ roditeljski. za posebne zgode, se kuzilo vise).
al to je njoj bio i dio rituala, druzenja sa frendicama, kolegicama, samoprezentacije sebe, jer joj je to bio dio posla.


i sada ovo sto pitaju cure kada se stigne.
ja sam svjedocila da se stigne. i zivjela sa time (osim detalja da je odvratan osjecaj kada ti na obrazu ostane ruz ili kad poljubis puder)

-dignes se ranije.
-pocnes se spremati ranije (usput, nema foruma, nema fejsa, nema tisucuijednog sms-a i kojekakvih virtualnih distraktora)
-radis to pred djecom i sa djecom
-radis sa frednicama/tj dodju te doma depilirat, ona je znala otic frizirat druge
-koristis socijalne mreze, pa onda ti ostavis svoju djecu kod susjede/frendice (nije imala baka servis). ono sto je danas postalo otuzno, da se ljudi ne usude pitati frendicu, ili nedobog ostaviti djete susjedi, da odu na frizuru, masazu, pedikuru (kolko sam po forumu ubrala, nekim zenama je to tesko traziti i od muza). kod nas je to bilo normalno.doduse, u to doba je bilo i normalno da zene dolaze na pranje kose ili samo cesljanje frizeru, danas se i doma farbaju same, peglanje/feniranje je definitivno luksuz (koji si istina bog ne mogu priustiti radi malih placa). i puno toga se predstavlja kao normalno da zena radi sama.
doduse, bilo je normalno da ja svaka dva tjedna popodne ili subotom kad anije bilo tate u zg, provodim vrijeme u parkicu prek puta maminog psola i igram se sa klincima cije su mame dosle na frizuru (i bila sam vrticko dijete sigurno).
danas toga nema, izmedjuostalog jer i klinci ne mogu biti sami u parkicu.

ja se ne sjecam da je moja mama ikada otisla u bric na kavu, pogotovo ne sa nama. ali su dolazile zene (sa djecom) kod nas, i ona je sa nama isla kod njih. one su pile kavu, razmjenjivale recepte za kolace i sminku, usput se uljepsavale. ja danas poznam mali broj zena koje to rade, uglavnom se nalazimo po bircevima, neke do detalja nasminkane, neke tek povrsno, neke nikako. ili ovak visimo na forumu. ili si gledmao fotke na fejsu
cak je i neki imperativ (koji se salje sa drustvenih mreza) da svaka zena to moze sama, i da bi bilo dobro da to radi sama. i da se jos podruzi sa drugima kad je vec uljepsana.

meni je na porodiljnom bio komad druzenja otici kod frizera.
otisla sam na depilaciju (iako to godinama radim sama) da odspavam (dadada, moze se, bol je ionak manja od mastitisa)
isla sam i na masaze, vjezbanje, i psihoterapiju.
i jako puno sam citala.
(dijete je u to doba bilo sa ocem joj, na neke vjezbe za mame sa bebama sam nju nosila, al to je trajalo kratko)

u jednom trenu sam si izgledala grozno, jer sam imala 80+
i znala sam da mi nikakva sminka niti nova odjeca nece pomoci da bolje izgledam,, nego da moram maknuti tih 20 viska. i jbg, pokrenula sam se. i akda sam se pokrenula, imala sam odjednom vise vremena, nego prije. a dijete vise nije bilo samo na sisi, vise je bila budna, i trzaila je vise bavljenja sobom. tak da, moze se.stvar je volje, motivacije.
i da, organiziranosti. ja imam faze kada sam totalno u kaosu, i faze kada mi je sve po rasporedu
(i ko sto djidje rece, sto imam vise vremena, manje napravim)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:14   #326
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Evo i mene živo zanima, nije stvar nasminkat se 10 mi, već mame koje imaju kosu iz frizera, šminku, nokte sređene , robu zadnji krik mode TKO im radi sve ove ostale stvari. Npr. umočit "nalakirane" nokte u lavor s vodom i oprat podove od- do??
na sisanje i pramenove idem jednom u mjesec i pol do dva. za to vrijeme klince cuva mm.
doma se samo feniram, ne moram peglati kosu jer je ravna tako da uvijek djeluje ispeglano. pranje + feniranje = pol sata posla
o sminki sam sve vec rekla, pa da se ne ponavljam.
robu "zadnji krik mode" kupujem gotovo iskljucivo online. klik i gotovo. dodje mi na vrata. 3 sekunde posla.
nokte ne lakiram, ne geliram, ne pustam. odrezem ih jednom tjedno i poraspam. 3 minute posla.
pedikeru nikad nisam isla, depiliram se sama. 5 minuta posla.

na masazu sam isla dok nisam imala djecu i to je jedino sto mi fali, ali ne stizem. krenut cu ponovo kad malo odrastu.

vjezbanja se uzasavam.
jako puno hodam, stalno sam u pokretu i sat pilatesa/teretane/joge... mi ne treba.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:17   #327
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Jer kod mene vridi ona: šta manje obveza imam, još manje i napravim.
ista stvar i kod mene.
kad imam dvije stvari u danu za napraviti, razvuci cu ih maksimalno i jos necu stici pa ce jedna ostati za sutra.
a kad imam sto obaveza, sve rjesavam kao po spagi.

dok nisam imala djecu, nisam pojma imala koliko brza i efikasna mogu biti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:46   #328
E tako i ja, sad mi mama pomaze preko dana jer je na godisnjem i nista pametno ne radim. Kad sam solo, sve nekako uguram.

Điđe, sto se tice vjezbanja, po ljetu sam isla popodne kad bi ih spremila za setnju s mm, a sad nakon sto su pojeli uzinu i on se s njima igra na podu, presvlaci i sto god treba. Ali ja imam teretanu preko puta i puno grupnih programa pa mogu doci u bilo koje vrijeme.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:12   #329
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kavopijo, ti lipo dođi do mene, pa ćemo se šminkat
dogovoreno. svakako bi mogle jednom odradit kavu, uz uvjet da nećeš na forumu pisat kako uživo izgledam još gore nego si stekla dojam.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Dixx, svaka čast Eto ja se divim ženama koje su ustrajne u vježbanju.
Daj pls reci kako si organizirala vježbanje? Šta vježbaš i odakle nabaviš energiju uz blizance?
ja se često sitim dixx i mislim se kako sve stiže, posebno zato jer su nam dica "trojke", rođeni na isti dan.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
robu "zadnji krik mode" kupujem gotovo iskljucivo online. klik i gotovo. dodje mi na vrata. 3 sekunde posla.
meni je ovo u jednu ruku olakšalo, a u drugu otežalo. trenutno su mi u hodniku tri paketa, jedan sa manga, a dva sa mango outleta. u sobi je još jedan, sa asosa. svi čekaju da ih spakiram i pošaljem nazad jer mi većina robe ne odgovara. sve skupa ima skoro 10 kila. samo sam sebi natovarila dodatni posal i trošak.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:26   #330
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
meni je ovo u jednu ruku olakšalo, a u drugu otežalo. trenutno su mi u hodniku tri paketa, jedan sa manga, a dva sa mango outleta. u sobi je još jedan, sa asosa. svi čekaju da ih spakiram i pošaljem nazad jer mi većina robe ne odgovara. sve skupa ima skoro 10 kila. samo sam sebi natovarila dodatni posal i trošak.


ne znam, evo, vec 5-6 godina 99% robe narucujem jer mi se ne da gubiti vrijeme po ducanima i guzvama i NIKAD nista nisam vratila.
jednom sam narucila haljinu koja mi je bila prekratka i jednom mrvicu preuske cipele.
bolje prodaj ili pokloni.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 22:28   #331
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nema foruma, nema fejsa, nema tisucuijednog sms-a i kojekakvih virtualnih distraktora
Vrlo bitna stavka po mom mišljenju.
Dovoljno se samo sjetit života prije 15ak godina.
Doduše, ja sam mobitel nabavila u 4.srednje, a informatički se opismenila na faksu. Dnevno bi mi oduzelo par minuta vremena za odgovorit na koji sms, obavit poziv i to je sve.

Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Điđe, sto se tice vjezbanja, po ljetu sam isla popodne kad bi ih spremila za setnju s mm, a sad nakon sto su pojeli uzinu i on se s njima igra na podu, presvlaci i sto god treba. Ali ja imam teretanu preko puta i puno grupnih programa pa mogu doci u bilo koje vrijeme.
Ma super :klap:
Ti si mi motivacija da krenem vježbat. Morat ću si ponavljat ovaj post da mi počne stvarat grižnju savjesti kako mama blizanaca stigne, a ja ne

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
dogovoreno. svakako bi mogle jednom odradit kavu, uz uvjet da nećeš na forumu pisat kako uživo izgledam još gore nego si stekla dojam.
Ma ke, diskrecija zajamčena


Nikad nisam naručila odjeću online, ne virujem ničemu dok ne probam. I najobičniju jeftinu majicu moram probat prije kupnje. Probala bi i gaćice da daju
Šoping obavljam usput. Kad mi se nešto svidi, kupim. Planskih šopinga (jer je zima/ljeto/ovo-ono, pa "moram" )sam se odvikla prije nekoliko godina, i otad kupujem rjeđe, ali pametnije.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:28   #332
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post


ne znam, evo, vec 5-6 godina 99% robe narucujem jer mi se ne da gubiti vrijeme po ducanima i guzvama i NIKAD nista nisam vratila.
jednom sam narucila haljinu koja mi je bila prekratka i jednom mrvicu preuske cipele.
bolje prodaj ili pokloni.
ja isto zadnjih 5-6 godina kupujem on-line, i to ne samo robu nego sve šta mogu. ali, zadnje dvi sezone mi roba koju naručim sve manje odgovara. jednostavno nešto ne štima. ja sam postala više izbirljiva, ne mogu se pouzdat u brojeve koje sam prije kupovala, kvaliteta izrade je sve lošija, i tako ispadne da u zadnje vrime vraćam 90% onoga šta naručim. kad bi mi se prije zaletija neki komad koji mi ne odgovara, to bi proslijedila dalje, ili poklonila, ili prodala, ali sad se radi o puno stvari, pa mi se više isplati vratit nazad, iako je poštarina stvarno skupa.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Morat ću si ponavljat ovaj post da mi počne stvarat grižnju savjesti kako mama blizanaca stigne, a ja ne
čekaj, zar nije poanta ovog topica da se rješimo osjećaja krivnje ako nešto ne stignemo ili ne želimo?


Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Nikad nisam naručila odjeću online, ne virujem ničemu dok ne probam. I najobičniju jeftinu majicu moram probat prije kupnje. Probala bi i gaćice da daju
Šoping obavljam usput. Kad mi se nešto svidi, kupim. Planskih šopinga (jer je zima/ljeto/ovo-ono, pa "moram" )sam se odvikla prije nekoliko godina, i otad kupujem rjeđe, ali pametnije.
ja ne volim obilazit dućane, gubit vrime u šoping centrima i isprobavat robu. to mi je stvarno tlaka. dvaput godišnje se natram otić u split, uglavnom u cc1, da bi kupila par stvari, a volim kupit i obuć nešto novo, i zato mi je super kad nešto dobro mogu nać na internetu, ali evo ... u zadnje vrime mi je i to gnjavaža.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:06   #333
I ja mrzim shopping za sebe, sad sam se zainteresirala za online. Uvijek se bojim da ću naručiti krivu veličinu.

Svaki dan dosad sam se mogla našminkati i malo srediti, danas je malecka zalijepljena za mene pa sam skužila zašto se spominjalo "stavi šminku u malu torbicu pa se šminkaj dok spava na tebi". Od sad na dalje će biti tako.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:36   #334
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
I ja mrzim shopping za sebe, sad sam se zainteresirala za online. Uvijek se bojim da ću naručiti krivu veličinu.

Svaki dan dosad sam se mogla našminkati i malo srediti, danas je malecka zalijepljena za mene pa sam skužila zašto se spominjalo "stavi šminku u malu torbicu pa se šminkaj dok spava na tebi". Od sad na dalje će biti tako.
tak treba
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:25   #335
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
čekaj, zar nije poanta ovog topica da se rješimo osjećaja krivnje ako nešto ne stignemo ili ne želimo?
To ja za sebe


Quote:
ja ne volim obilazit dućane, gubit vrime u šoping centrima i isprobavat robu. to mi je stvarno tlaka. dvaput godišnje se natram otić u split, uglavnom u cc1, da bi kupila par stvari, a volim kupit i obuć nešto novo, i zato mi je super kad nešto dobro mogu nać na internetu, ali evo ... u zadnje vrime mi je i to gnjavaža.
Ja volim
Uđem u one u kojima obično kupujem. Dosta toga kupin usput. Uputin se zbog skroz druge stvari u CC, pa na kraju svratin u neki dućan i nešto sebi kupin
Nedavno smo tako svratili kratko do Jokera zbog male, ja uletila u jedan dućan i naišla na 3 odlične stvari na sniženju Odabrala, probala i platila, sve za nekih 10 min. Muž bio u šoku kako sam brzo izašla
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:13   #336
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Odabrala, probala i platila, sve za nekih 10 min. Muž bio u šoku kako sam brzo izašla
kad kupujem, kupujem isključivo tako. više vrimena mi triba za kupit mliko i jogurt nego za kaput.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.