Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 19:25   #1161
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja.

Postoji li neki rok od prijave za prebacivanje u mod za samozapošljavanje (iz moda za traženje posla) pa do izrade i predaje poslovnog plana?

Koliko se čeka od predaje poslovnog plana pa do njihovog odgovora?

Savjetnica mi je rekla da oni prate tvoj biznis prvu godinu (ne smije se prvu godinu zatvoriti jer onda moraš vratiti dobivena sredstva). Zanima me što sve obuhvaća to praćenje kroz godinu dana. Da li prate samo da li je firma aktivna tj. da subjekt možda nije ugašen ili gledaju neke konkretne stvari?

Da li troškovi koje navedem u troškovniku poslovnog plana moraju odgovarati troškovima koji se stvarno dogode kad pokreneš firmu?

Što ako mi obavezni doprinosi za prvih 11 mjeseci ne budu kao u poslovnom planu (ako odlučim promijeniti iznos plaće)?

Edit: Sad sam malo čitala postove od prije i vidim da sve mora biti namjeski potrošeno i po cijeni koja je navedena ili višoj (dozvoljena je i 5-10% niža cijena).
Jedan dan
Otprilike mjesec dana
Subjekt aktivan, prijavljen na puno radno vrijeme, svi doprinosi, porezi, komorski podmireni
Da, moraju odgovarati, ne u lipu ali da
Doprinose u planu stvi minimalne (za obrt i firmu se razlikuju) za 8h radno vrijeme. Ako isplatiš veće, nema veze

Nadam se da sam pomogla, lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:51   #1162
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Jedan dan
Otprilike mjesec dana
Subjekt aktivan, prijavljen na puno radno vrijeme, svi doprinosi, porezi, komorski podmireni
Da, moraju odgovarati, ne u lipu ali da
Doprinose u planu stvi minimalne (za obrt i firmu se razlikuju) za 8h radno vrijeme. Ako isplatiš veće, nema veze

Nadam se da sam pomogla, lp
Super, puno hvala!
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:50   #1163
Jel netko predavao zahtjev za potporom u zadnjih par tjedana? Ima li tko kakvih informacija, hoće li to biti odobreno ili zbog nedostatka sredstava sve prebacuju za iduću godinu?
MrkiOblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:42   #1164
fino povećanje :klap::klap::klap:

https://www.24sata.hr/tech/mladi-ce-...a-posla-550081
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:12   #1165
Quote:
MrkiOblak kaže: Pogledaj post
Jel netko predavao zahtjev za potporom u zadnjih par tjedana? Ima li tko kakvih informacija, hoće li to biti odobreno ili zbog nedostatka sredstava sve prebacuju za iduću godinu?
Ja predala 27.10., danas dobila poštom pozitivnu ocjenu govorim za Split..
Samo da naglasim da sam čula od 2 osobe istu priču, da nema novaca i da neću dobiti ništa i da čekam iduću godinu.. što mi nije odgovaralo pa sam predala sad i dobila.. Ne slušajte nikog osim sebe i maksimalno se potrudite oko plana i svih pratećih papira.. znači sve vam se boduje, sva neformalna i formalna edukacija, diplome, uvjerenja.. i obavezno pisma namjere..
Zamolite nekog od budućih partnera da vam ga napiše, puno će vam značiti..
Sretno!

P.S. @Rgoricanec jesi stavio pisma namjere budućih partnera? Ako nisi, probaj sada..
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:16   #1166
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
Zna li tko od kad će to biti aktualno?
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:47   #1167
Fiffy, čestitam :klap:
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:51   #1168
:)

Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ja predala 27.10., danas dobila poštom pozitivnu ocjenu govorim za Split..
Samo da naglasim da sam čula od 2 osobe istu priču, da nema novaca i da neću dobiti ništa i da čekam iduću godinu.. što mi nije odgovaralo pa sam predala sad i dobila.. Ne slušajte nikog osim sebe i maksimalno se potrudite oko plana i svih pratećih papira.. znači sve vam se boduje, sva neformalna i formalna edukacija, diplome, uvjerenja.. i obavezno pisma namjere..
Zamolite nekog od budućih partnera da vam ga napiše, puno će vam značiti..
Sretno!

P.S. @Rgoricanec jesi stavio pisma namjere budućih partnera? Ako nisi, probaj sada..
Fiffy, za agenciju?
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:44   #1169
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
Fiffy, čestitam :klap:
Hvala

Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Fiffy, za agenciju?
Da Hvala
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:25   #1170
Sto bi se dogodilo da ne potpisem ugovor nakon sto mi je odobren poticaj?


Naime, ponudjen mi je odlican posao koji bi morao cekati neko vrijeme... ali na stranu to...
Naveo sam osnivanje doo-a u poticaju, no nakon nekih stvari koje su se dogodile u zadnjih par mjeseci, bolja opcija bi mi bila pausalni obrt...

Da li mogu traziti nekakvu izmjenu ili jednostavno ne potpisati ugovor, koji ce nakon isteka 30 dana od odobrenja biti storniran, kako mi je navedeno u mailu.

Te kako bi gledala komisija na to, da predam novi zahtjev sa izmjenama?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:18   #1171
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
Sto bi se dogodilo da ne potpisem ugovor nakon sto mi je odobren poticaj?


Naime, ponudjen mi je odlican posao koji bi morao cekati neko vrijeme... ali na stranu to...
Naveo sam osnivanje doo-a u poticaju, no nakon nekih stvari koje su se dogodile u zadnjih par mjeseci, bolja opcija bi mi bila pausalni obrt...

Da li mogu traziti nekakvu izmjenu ili jednostavno ne potpisati ugovor, koji ce nakon isteka 30 dana od odobrenja biti storniran, kako mi je navedeno u mailu.

Te kako bi gledala komisija na to, da predam novi zahtjev sa izmjenama?
Meni na dnu dopisa stoji ako u navedenom roku ne dostavim traženu dokumentaciju da će Zavod smatrati da sam odustala.. Pod tim mislim da se kompletno briše sve ovo i ako ćeš ponovno ići u to, ideš otpočetka..

Za ovo drugo, savjetujem da zovneš savjetnika za samozapošljavanje, naš u Splitu je stvarno izvrstan, ne postoji pitanje na koje ne zna odgovor..
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:45   #1172
Predaja zahtjeva na kraju/početku godine

Ima li možda netko informaciju o tome kad se počinju primati zahtjevi u 2018. godini?
Zanima me da li se može zahtjev predati odmah na početku mjeseca, pogotovo obzirom na najavu da će biti nekih promjena (podizanje potpora).
Može li se očekivati da se zahtjevi zaprimaju, ali da se neće rješavati dok se ne definiraju pravila za 2018.?

I još jedno pitanje: postoji li neki krajnji rok do kad se može predati zahtjev u ovoj godini, a da ima šanse da ga netko obradi? Čuo sam da se zahtjevi predani nakon 05.12. obično automatski negativno ocjenjuju jer ih moraju sve obraditi do kraja godine.

Zna li netko kako je to bilo dosadašnjih godina?
qweertz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:08   #1173
qweertz, ja isto pitala

ako nije hića, ja bih radije čekala početak iduće godine pa se raspitala na burzi, ako će već biti više para
meni je logično da će novi poticaji ići od 01.03. (možda sam u krivu) ali tko zna kad će se moći predati zahtjevi
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:14   #1174
Danas sam se bio raspitati u HZZu u Rijeci, nove zahtjeve više ne zaprimaju, ne znaju kojeg će datuma slijedeće godine opet početi, ne znaju ni hoće li biti ikakvih promjena uvjeta...
Penrith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:18   #1175
Svima sretno u novom poslu ali se pripazite na troškovnik, ja sam ga mijenjao 3 puta, katastrofa, da sam na kraju dobio da moram vratiti novac jer nisam utrošio sve novce, da apsurd bude veći po njima sam utrošio 22.000 umjesto 25.000 kuna, potporu sam dobio još prije 2 godine, problem je u tome što sam za knjigovodstvene usluge naveo 1000 kuna mjesečno jer nisam znao koliko otprilike koštaju, međutim kao novoosnovanom subjektu knjigovođa mi ponudi 3 mjeseca besplatno a inače je 875 kuna mjesečno, ja ode i pitam hzz a oni vele može da bi na kraju došlo da moram vratiti sve novce, znači morate varati državu da bi iskoristili i opravdali troškovnik, ja sam trebao reći knjigovođi da mi naplaćuje 1000 kuna prva 3 mjeseca a kasnije besplatno a nakon toga po 875 kuna, apsurd da ne može biti veći, još ako čekate neke posebne dozvole pa navedete skladištni prostor kao kod mene frend a dozvolu od ministarstva ne dobijete po par mjeseci hzz vas pojede u trenu, ja ću podnijeti tužbu jer ovo je lakrdija kakve nigdje nema, ovo samo u našoj državi može biti, za jednu kunu će od vas tražiti da vratite novce. gadovi su samo takvi,.
sesvetćan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:44   #1176
Odobren zahtjev - kratak rok!

Znači, meni ovo izgleda malo presmiješno i nerealno..
16.11. sam predala zahtjev, danas su mi ga odobrili.
Međutim...dali su mi rok do 22.12. da OTVORIM obrt, i prijavim se na mirovisnko, i sa svim papirima dođem 22.12., inače se smatra da sam odustala. Sjećam se predavanja, da je žena rekla da nas čekaju do 3 tjedna, sad je taj rok najednom promijenjen??
Vidim da obrtnom registru treba minimalno 7 dana, koliko ja i imam da otvorim obrt i prijavim se, pa me zanima koliko vam je trebalo da otvorite obrt?
Pitanje je za Zagreb
Druga stvar, budući da HZZ uvjetuje da se odmah prijaviš na mirovinsko, pretpostavljam da to znači da moram platiti i doprinose za 12. mjesec? za tih nekoliko dana?
__________________
Moving differently makes us healthy and powerful.
Let's not forget that everyday we wake up
beAt fReaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:05   #1177
Quote:
beAt fReaK kaže: Pogledaj post
Znači, meni ovo izgleda malo presmiješno i nerealno..
16.11. sam predala zahtjev, danas su mi ga odobrili.
Međutim...dali su mi rok do 22.12. da OTVORIM obrt, i prijavim se na mirovisnko, i sa svim papirima dođem 22.12., inače se smatra da sam odustala. Sjećam se predavanja, da je žena rekla da nas čekaju do 3 tjedna, sad je taj rok najednom promijenjen??
Vidim da obrtnom registru treba minimalno 7 dana, koliko ja i imam da otvorim obrt i prijavim se, pa me zanima koliko vam je trebalo da otvorite obrt?
Pitanje je za Zagreb
Druga stvar, budući da HZZ uvjetuje da se odmah prijaviš na mirovinsko, pretpostavljam da to znači da moram platiti i doprinose za 12. mjesec? za tih nekoliko dana?
Prvo, oni to rješavaju do kraja godine, imala sam taj slučaj lani i prije tri godine. Ništa se ne mijenja. Budite brzi Mirovinsko riješi isti dan - tiskanice, i odnesete na hzz i poreznu isti dan. Dan prije toga otvorite obrt, napravite pečat i odete u banku. Nema druge opcije. Naravno, platiti cete doprinose za proporcionalni dio prosinca. Recimo pola ako otvorite 16.12. Možete u obrtnom reći pri otvaranju da vam stave datum početka obavljanja djelatnosti 22.12.
Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:53   #1178
Sorry ukoliko je vec to bila tema...

Da li moze osoba koja je imala obrt (i koji je naravno zatvoren, a osoba nezaposlena) predati zahtjev za dodjelu poptpore za samozaposljavanje?

Da li se prije podnosenja zahtjeva/molbe mora biti na Zavodu min. 6 mjeseci?

Koliko traje cca. cijeli proces?
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:30   #1179
Hvala puno , Astrid
__________________
Moving differently makes us healthy and powerful.
Let's not forget that everyday we wake up
beAt fReaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:16   #1180
Zavod

Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Sorry ukoliko je vec to bila tema...

Da li moze osoba koja je imala obrt (i koji je naravno zatvoren, a osoba nezaposlena) predati zahtjev za dodjelu poptpore za samozaposljavanje?

Da li se prije podnosenja zahtjeva/molbe mora biti na Zavodu min. 6 mjeseci?



Koliko traje cca. cijeli proces?
Da. Moze.
Upravo mi je jedan takav klijent dobio potporu. Trebaju biti podmirena sva dugovanja.
Ne treba.
Dovoljno je jedan dan.
Traje cca mjesec dana da dobijete odgovor i jos toliko dok potpisete i dobijete novce. Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.