Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 19:25   #1
Antipoduzetnicka Hrvatska

Evo jednog cudnovatog slucaja u kome politicar proziva poreznu upravu da se lose ponasa.

http://www.telegram.hr/politika-krim...esivni-aparat/

Definitivno se slazem konstatacijom da je sramotno da porezna uprava pise ljudima kazne radi malog slova, te da je situacija totalno anti-poduzetnicka, gdje uhljebi rigorozno provode zakone i propise koje su si sami napisali, a sve s ciljem da izmuzu sto vise novca od gradjana i poduzentika.

Pitam se zasto predsjednica nije pozvala na recimo smjenu nadleznog ministra, odnosno sankcije prema odgovornim osobama koje su napisale ovakvu kaznu, sto je ekvivalent pokazivanja srednjeg prsta poduzetnicima?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:03   #2
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Evo jednog cudnovatog slucaja u kome politicar proziva poreznu upravu da se lose ponasa.

http://www.telegram.hr/politika-krim...esivni-aparat/

Definitivno se slazem konstatacijom da je sramotno da porezna uprava pise ljudima kazne radi malog slova, te da je situacija totalno anti-poduzetnicka, gdje uhljebi rigorozno provode zakone i propise koje su si sami napisali, a sve s ciljem da izmuzu sto vise novca od gradjana i poduzentika.

Pitam se zasto predsjednica nije pozvala na recimo smjenu nadleznog ministra, odnosno sankcije prema odgovornim osobama koje su napisale ovakvu kaznu, sto je ekvivalent pokazivanja srednjeg prsta poduzetnicima?
Ma hajde
A tko donosi zakone? Tako rade desetljećima bez imalo grižnje savjesti, jedino što svake godine dodaju još glupih pravila da se poduzetnici ne bi prilagodili.
No bliže se izbori pa se malo prave grbavi, jer jadni ne znaju da zločesta porezna uprava reketari koga stigne
Priče za malu djecu.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:49   #3
To je tipični hrvatski problem. Poreznog reda mora biti s jedne strane, ali ovo što se radi s druge strane je teška svinjarija.
A sve je to posljedica činjenice da smo pravno neuređena zemlja. Jednostavno je tako. Kod nas debili sjede u saboru i pišu zakone, koje onda uhljebi nesposobni provode. I zato nam tako ide. Drugog logičnog objašnjenja nema.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:17   #4
Ustvari postoji cijela ideologija iza toga. Tko nije unutar sustava, oderi ga propisima.
Eto ugostiteljske priče, a namjerno ču uzeti kako se opralo prekaljene HDZ, tek toliko da se zna da postoji i veča abstrakcija od članske iskaznice.

Ugostitelj zapošljava u birtiji na crno, za svaku osudu, no birc ono 15 ljudi, i gužvaš se. Kaže mi već ga oderli 3 puta zbog rada na crno, a ni sto metara, od njega birc koji subotom prima i 50 ljudi, Sa tri konobora 24/7/365 nikad kazne nije platio. Provjerio na Poslovna Hrvatska, kako jebeno tri zaposlena a svaku subotu 5 konobara? Dali veči, poznatiji birc mogu handlati 3 konobara 7/24/365? (Uz vlasnika naravno, on je i konobar na papiru)

Ili jedan drugi HDZ, zadrti, oderali ga 20000kn, jer nema sustav ventilacija a dozvoljava pušenje, pa spiskao 100000kn na ventilaciju.
Kaže mi a ovaj tu do mene, dozvoljava pušenje, nema niti ventilator u birtiji, u životu kazne platio nije.
Otiđem ja tamo kao agent provokator, zapalim cigaretu, pijem pivo, pušim, i onako nakon 10 minuta upitam konobaricu, jel ovdje dozvoljeno pušenje, nemate ventilacije. Konobarica odgovori, dozvoljeno puštenje, na to upitam a gdje je ventilacija.
Odgovori nema je

Treči primjer HDZ-ovca, a ovaj je iz srebrne mladeži, stari mu čak i ugostio Tuđmana, on naravno ne šljivu politiku 5%, oderali ga 20000kn zbog 80kn u blagajni. Kaže nemaju pametnijeg posla nego doči u zabit (seosko gospodarstvo) i maltretirati ih

Eto i HDZ-ovci plaču
geros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:23   #5
Državni aparat košta, a novci ne padaju s neba. Zato su tu porezi.

S obzirom da naša država nije sposobna proizvesti pravu vrijednost kako bi zaradila za plaće i privilegije svojim zaposlenicima, u potpunosti se okrenula mužnji para preko poreza.

Nije neka ingeniozna ideja, ali održava poredak.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:19   #6
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post

Nije neka ingeniozna ideja, ali održava poredak.
Da u pravi si, no zašto ne smijemo i reči i da dio poredaka su ljevičari?
Ante Tomić digao 20 milijuna od HR, kaže on je intelektualac, on je potrebit za opstanak Hrvatskog naroda.
Čekaj a ovaj polupismeni desničar da mi to kaže on je nacionalist?

Jel ja jedem Ante Tomićevo zelje? Jel moj laptop izumio Ante Tomičev intelektualizam?
Jel pivo koje pijem ubrano sa Ante Tomičevih polja? Jel duhan koji zapalio iz Ante Tomičevskog intelektualizama?
Jer ovaj upaljač proizvodi na mojem stolu Ante Tomičevski intelektualizam?

Pa recite mi onda zašto ste vi ljevičari intelektualniji od jednog Rojsa?
Po čemu? Jer Vas partija naučila osnovama logike, pa ju mislite prodavati nad Hrvatskim narodom? To je vaša brija?
geros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:34   #7
Quote:
geros kaže: Pogledaj post
Da u pravi si, no zašto ne smijemo i reči i da dio poredaka su ljevičari?
Ante Tomić digao 20 milijuna od HR, kaže on je intelektualac, on je potrebit za opstanak Hrvatskog naroda.
Čekaj a ovaj polupismeni desničar da mi to kaže on je nacionalist?

Jel ja jedem Ante Tomićevo zelje? Jel moj laptop izumio Ante Tomičev intelektualizam?
Jel pivo koje pijem ubrano sa Ante Tomičevih polja? Jel duhan koji zapalio iz Ante Tomičevskog intelektualizama?
Jer ovaj upaljač proizvodi na mojem stolu Ante Tomičevski intelektualizam?

Pa recite mi onda zašto ste vi ljevičari intelektualniji od jednog Rojsa?
Po čemu? Jer Vas partija naučila osnovama logike, pa ju mislite prodavati nad Hrvatskim narodom? To je vaša brija?
Zašto ne bi smjeli reći. Ja nisam niti ljevičar niti desničar. Ne znam niti tko je Ante Tomić kojeg spominješ. Za Rojsa sam doduše čuo, ali bolje da nisam. Ljudsko pamćenje možda ima neograničeni kapacitet, ali ipak držim da ga je bolje ispunjavati pozitivnim i korisnim stvarima.

Ne zanimaju me ni partija, komunisti ili ustaše i nacionalisti. Iskreno, boli me kurac za te stvari. Ja sam milenijalac, te bi stvari trebale zanimati mog nonota možda, a ne mene, pogotovo ne u 2017. godini.

Ali želim da država u kojoj još uvijek živim funkcionira, jer disfunkcionalna država opterećuje svoje građane umjesto da im bude podrška. A nešto je trulo i antipoduzetničko u državi Hrvatskoj i na to reagiram.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:27   #8
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi smjeli reći. Ja nisam niti ljevičar niti desničar. Ne znam niti tko je Ante Tomić kojeg spominješ. Za Rojsa sam doduše čuo, ali bolje da nisam. Ljudsko pamćenje možda ima neograničeni kapacitet, ali ipak držim da ga je bolje ispunjavati pozitivnim i korisnim stvarima.

Ne zanimaju me ni partija, komunisti ili ustaše i nacionalisti. Iskreno, boli me kurac za te stvari. Ja sam milenijalac, te bi stvari trebale zanimati mog nonota možda, a ne mene, pogotovo ne u 2017. godini.

Ali želim da država u kojoj još uvijek živim funkcionira, jer disfunkcionalna država opterećuje svoje građane umjesto da im bude podrška. A nešto je trulo i antipoduzetničko u državi Hrvatskoj i na to reagiram.
Tako je to to ako si milenijavac, Dinamo ja volim tebe jako.,......
https://www.youtube.com/watch?v=-Y7tSs-VHG4

Dinamo, i znaj da bog zna za sveto ime Dinamo i u nebo snjim i u pakao Zagorci, ja te volim Dinamo..., i u znaj da bog zna za sveto ime to i u pakao, Zagorci, Dinamo..

Zadnje uređivanje geros : 15.12.2017. at 01:37.
geros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:16   #9
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi smjeli reći. Ja nisam niti ljevičar niti desničar. Ne znam niti tko je Ante Tomić kojeg spominješ. Za Rojsa sam doduše čuo, ali bolje da nisam. Ljudsko pamćenje možda ima neograničeni kapacitet, ali ipak držim da ga je bolje ispunjavati pozitivnim i korisnim stvarima.

Ne zanimaju me ni partija, komunisti ili ustaše i nacionalisti. Iskreno, boli me kurac za te stvari. Ja sam milenijalac, te bi stvari trebale zanimati mog nonota možda, a ne mene, pogotovo ne u 2017. godini.

Ali želim da država u kojoj još uvijek živim funkcionira, jer disfunkcionalna država opterećuje svoje građane umjesto da im bude podrška. A nešto je trulo i antipoduzetničko u državi Hrvatskoj i na to reagiram.
Ante Tomič je novinar, intelektualac i što ja znam več koje titule si ljevičari dodjeljuju.
I ustvari sam ga čitao, pogotovo zato jer je davao kritički insight na Dalmaciju.
Valjda ga i zato zalili govnom No isto je i na Sjeveru, ako pričaš kako stvari idu onda si druker
Mi milenijevci smo drukeri

No što me u priči zasmetalo, napao nekog zagrebačkog intelektualca, da je čovjek sa svaki režim, Ovaj mu odbrusio ako sam ja čovjek za svaki režim zašto si ti od samostalne RH digao 20+ milijuna i prodaješ mi ljevičarski intelektualizam.

Ne ono stvarno, onda se upitao, zašto nama ljevičari prodaju intelektualizam dok dižu pare nad nama, pa nismo više jebena Jugoslavija da partija postavi Plenkoviče, Milanoviče i Josipoviče i da nam pričaju kako su oni pametniji
geros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:51   #10
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
To je tipični hrvatski problem. Poreznog reda mora biti s jedne strane, ali ovo što se radi s druge strane je teška svinjarija.
A sve je to posljedica činjenice da smo pravno neuređena zemlja. Jednostavno je tako. Kod nas debili sjede u saboru i pišu zakone, koje onda uhljebi nesposobni provode. I zato nam tako ide. Drugog logičnog objašnjenja nema.
Utajivaci poreza su npr. gradonacelnik glavnog grada i nikom nista,
U firme podobnih poreska kontrola ne ulazi dvadeset godina. Vidi Agrokor u koji se nisu usudili prismrditi.
A sitnu raju unistavaju pogotovo ako nisu podobni.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:19   #11
Quote:
geros kaže: Pogledaj post
Ante Tomič je novinar, intelektualac i što ja znam več koje titule si ljevičari dodjeljuju.
interrektualac, ako me razumijete.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:25   #12
Quote:
geros kaže: Pogledaj post
Ante Tomič je novinar, intelektualac i što ja znam več koje titule si ljevičari dodjeljuju.
I ustvari sam ga čitao, pogotovo zato jer je davao kritički insight na Dalmaciju.
Valjda ga i zato zalili govnom No isto je i na Sjeveru, ako pričaš kako stvari idu onda si druker
Mi milenijevci smo drukeri

No što me u priči zasmetalo, napao nekog zagrebačkog intelektualca, da je čovjek sa svaki režim, Ovaj mu odbrusio ako sam ja čovjek za svaki režim zašto si ti od samostalne RH digao 20+ milijuna i prodaješ mi ljevičarski intelektualizam.

Ne ono stvarno, onda se upitao, zašto nama ljevičari prodaju intelektualizam dok dižu pare nad nama, pa nismo više jebena Jugoslavija da partija postavi Plenkoviče, Milanoviče i Josipoviče i da nam pričaju kako su oni pametniji
I opet ista kenjaža kao s teme o Tuđmanu.

O kakvih ti to Tomićevih 20 milijuna haluciniraš?

Potrudi se dati dobar odgovor jer čini mi se da nećeš dugo potrajati na ovom forumu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:27   #13
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
interrektualac, ako me razumijete.
Ne, ne razumijem.

Možeš li pojasniti?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:18   #14
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Evo jednog cudnovatog slucaja u kome politicar proziva poreznu upravu da se lose ponasa.

http://www.telegram.hr/politika-krim...esivni-aparat/

Definitivno se slazem konstatacijom da je sramotno da porezna uprava pise ljudima kazne radi malog slova, te da je situacija totalno anti-poduzetnicka, gdje uhljebi rigorozno provode zakone i propise koje su si sami napisali, a sve s ciljem da izmuzu sto vise novca od gradjana i poduzentika.

Pitam se zasto predsjednica nije pozvala na recimo smjenu nadleznog ministra, odnosno sankcije prema odgovornim osobama koje su napisale ovakvu kaznu, sto je ekvivalent pokazivanja srednjeg prsta poduzetnicima?
Ta ista porezna uprava, koja druge uništava, zbog jednog slova na papiru, podobnima oprašta milijune. Ništa novo što naše narodne Rvatine ne znaju.

A glede predsjednice, ako od nje očekujete brda i doline, onda ste s oproštenjem glupi ko ono....neću reći što, ali sve više gubim kulturne manire pored društvenog kretenizma, koji me svakim danom sve više okružuje. Meni je nevjerojatno kak ste svi pali na njene glupe jeftine fore. "Izgradit ću vam vrtiće, pučke kuhinje, Hrvatska će biti bogata zemlja, bit ćemo Švicarska..." a vi popušili. I to svojski.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:55   #15
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Utajivaci poreza su npr. gradonacelnik glavnog grada i nikom nista,
U firme podobnih poreska kontrola ne ulazi dvadeset godina. Vidi Agrokor u koji se nisu usudili prismrditi.
A sitnu raju unistavaju pogotovo ako nisu podobni.
Nikakvo čudo. Državom vlada mafija. Korupcije ima gdje god se okreneš. Sicilijanci su goli drek za ove naše. Pravni sustav: mafija, porezna uprava: mafija, lokalna samouprava: mafija, birokracija: mafija, sport: mafija, glazbena estrada:mafija, državna politika:mafija, poduzetnici: mafija, kultura: mafija, obrazovanje: mafija, birači na izborima: mafija...Cijela zemlja je korumpirana. Čemu se čuditi onda antipoduzetničkoj klimi? Hrvatska je praktički krepala još 1945. godine, kada su mafijaši utemeljili svoju vladavinu na ovim prostorima, a sada je ova država u potpunosti postala njihovo vlasništvo. Oni su zakon iznad nas, autoriteti društva, koji nameću svoja pravila. To je praktički čavao u lijes ove države.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:09   #16
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nikakvo čudo. Državom vlada mafija. Korupcije ima gdje god se okreneš. Sicilijanci su goli drek za ove naše. Pravni sustav: mafija, porezna uprava: mafija, lokalna samouprava: mafija, birokracija: mafija, sport: mafija, glazbena estrada:mafija, državna politika:mafija, poduzetnici: mafija, kultura: mafija, obrazovanje: mafija, birači na izborima: mafija...Cijela zemlja je korumpirana. Čemu se čuditi onda antipoduzetničkoj klimi? Hrvatska je praktički krepala još 1945. godine, kada su mafijaši utemeljili svoju vladavinu na ovim prostorima, a sada je ova država u potpunosti postala njihovo vlasništvo. Oni su zakon iznad nas, autoriteti društva, koji nameću svoja pravila. To je praktički čavao u lijes ove države.
pa sada bar što se tiče bivše države karđe na razini onoga što su radili, Kutle, Gucić , Pašalić, Sanader, Vidošević, nebi ni mogli tako što raditi, Fikret Abdić je zbog toga završio u zatvoru, a njegovog zamjenika je milicija ubila jer nije htio stati kada su ga htjeli zaustaviti, u mom mjestu je bio direktor jednog poduzeća koji je dobio 12g zatvora zbog mnogo manjeg lopovluka, a 1945 uzbog većeg lopovluka te je vijala OZNA ili UDBA, a onda si najebo čak i da si pobjegao u inozemstvo, a onaj u Londonu sada nam se smije i zajebava narod
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:38   #17
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
pa sada bar što se tiče bivše države karđe na razini onoga što su radili, Kutle, Gucić , Pašalić, Sanader, Vidošević, nebi ni mogli tako što raditi, Fikret Abdić je zbog toga završio u zatvoru, a njegovog zamjenika je milicija ubila jer nije htio stati kada su ga htjeli zaustaviti, u mom mjestu je bio direktor jednog poduzeća koji je dobio 12g zatvora zbog mnogo manjeg lopovluka, a 1945 uzbog većeg lopovluka te je vijala OZNA ili UDBA, a onda si najebo čak i da si pobjegao u inozemstvo, a onaj u Londonu sada nam se smije i zajebava narod
Joj molim te, daj ne budi naivan. Kralo se čak više nego danas. Nakrali su se svi koji su bili u Partiji. Današnja situacija u državnim firmama, upravama i ustanovama, samo su preslika bivšeg režima, u kojemu je sve bilo državno. Od kuda bi inače došla tolika korupcija u Hrvatskoj? Tvrdnje da je sve počelo od Tuđmana možeš objesiti mačku o rep, jer on je isto radio s partijcima i udbašima.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:40   #18
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
I opet ista kenjaža kao s teme o Tuđmanu.

O kakvih ti to Tomićevih 20 milijuna haluciniraš?

Potrudi se dati dobar odgovor jer čini mi se da nećeš dugo potrajati na ovom forumu.
http://hu-benedikt.hr/?p=84378

I taman kad sam koliko toliko izgradio sliku da ljevičari su ipak ono nešto za bolju Hrvatsku, počnem pratiti desničarske argumente i opet ti nastane politički status quo.
I jedni i drugi su isti.
Najnižu uvredu u sadašnjem saziva Sabora koju sam zapamtio došla od ljevičara.

A ekonomisti sa Zagrebačkog, koji nije baš toliko na cijeni ali ipak poznaju stanje u Hrvatskoj kažu sa ekonomskog stajališta, to su dvije različite strane istog novčića.
Odbacite, ideologiju, ako možete, raditi se o istoj politici.

A ono zašto se poduzetnici i klasični liberali okreću HDZ jer kod njih barem znaš koliko je sati. Današnja politika hrvatske ljevice, van ideologije, je nepoznanica.
Svodi se na Tuđman jer kriv za sve, Domovinski rat je bio građanski i želimo Jugoslavensko bratstvo i jedinstvo.
Sve teme za prošlo stoljeće, što hrvatska ljevica nudi poduzetničkoj hrvatskoj danas?
Kod HDZ-a barem znaš sa kim posla imaš. Hrvat, katolik, domoljub, forsiranje HDZ-ovih regija i turizma.
Eto zato ljudi glasaju za HDZ, barem milijun Hrvata ima nešto u turizmu zato ga i toliko iracionalno forsiraju.
SDP odgovara? Čime?
geros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:05   #19
Quote:
geros kaže: Pogledaj post
I što stoji na toj poveznici? Da je Tomiću plaćen honorar za scenarije filmova - s tim da uopće mije navedeno koliko je love dobio.

Ali tebi to ne smeta da u najboljoj gebelskovskoj maniri sereš o nekakvih dvadeset milijuna koje je Tomiću poklonila država.

Nevjerojatno - tako mali, a već toliko iskvaren.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 03:43   #20
1) Ispada da socijalizam nije dobar. U doba tranzicije se postupno prešlo s industrije na poduzetništvo.

2) Ispada da poduzetništvo nije dobro. Porezi su toliki da mali poduzetnik jednostavno ne može opstati. Nitko nije lud da se u ovoj situaciji upušta u poduzetničke vode. Opstaju oni koji već imaju kapital, ili koji imaju obiteljsko poduzeće. Prelazi se s poduzetništva na ugostiteljstvo i turizam, sezonske poslove, taxi službe, iznajmljivanje stanova.

3) Ispada da sezonski poslovi nisu dobri. S njima se ne može preživjeti čitavu godinu, pogotovo ako imaš obitelj. Prelazi se na odrađivanje pripravničkog staža u svojoj struci.

4) Ispada da pripravnički staž nije dobar. Nakon godinu dana odrađenog staža (kojeg financira država, a ne firma u kojoj si odradio staž) kažu da nisi ono što traže i tako dovedu sljedećeg na godinu dana.

5) Moraš jednostavno odjebati putem inozemstva i ostaviti Tuđmanovu mafijašku tvorevinu.


Čudni su putevi Gospodnji
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.