Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 16:05   #3001
@ecobar

bemumiša. tila sam bit taktična jer mi se čini po potpisu da kolega reklamira bitcoin. a ti odmah o terorističkim organizacijama.
di je tu forumska diplomacija ?

za one koji govore španjolski, izvorni text:el mundo.

ps. sad će tema od ex-yuge skrenut na bitcoin.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 27.11.2017., 16:31   #3002
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
@ecobar

bemumiša. tila sam bit taktična jer mi se čini po potpisu da kolega reklamira bitcoin. a ti odmah o terorističkim organizacijama.
di je tu forumska diplomacija ?

za one koji govore španjolski, izvorni text:el mundo.

ps. sad će tema od ex-yuge skrenut na bitcoin.
Nema tu nikakve diplomacije. Treba svima reći što im ide, ako im se iskreno veli može se i pogriješiti naravno, nema tu zle namjere.

Jedna od najveći grešaka ovog doba je ta neka "politička korektnost" iza koje su se počeli sakrivati apsolutno svi, od političara do mafijaša. Pa onda više nikome ni ne možeš reći da je kreten jer misli to kako misli i piše to što piše jer ispadaš, eto, nekorektan.

A što se biče bitcoina, uvijek, ali baš uvijek je najveći i najbolji znak da se nečega treba kloniti bio taj kada se to nešto počinje masovno gurati, kada ti konobari i čistačice daju investivijske savjete i kada se u masovnonim medijima obećeavjau prinosi od milijarde posto u samo par godina.

Al ljudi nikako da nauče.
ecobarbarus is offline  
Old 27.11.2017., 18:47   #3003
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post

Jedna od najveći grešaka ovog doba je ta neka "politička korektnost" iza koje su se počeli sakrivati apsolutno svi, od političara do mafijaša. Pa onda više nikome ni ne možeš reći da je kreten jer misli to kako misli i piše to što piše jer ispadaš, eto, nekorektan.

A što se biče bitcoina, uvijek, ali baš uvijek je najveći i najbolji znak da se nečega treba kloniti bio taj kada se to nešto počinje masovno gurati, kada ti konobari i čistačice daju investivijske savjete i kada se u masovnonim medijima obećeavjau prinosi od milijarde posto u samo par godina.
Evo promjenio sam potpis. Nije mi bila namjera bilo što reklamirati a najmanje BTC jer dobro napreduje. Po kapitalizaciji tržišta prešao je Bank of America i momentalno je na 30. mjestu na ranglisti svjetskih valuta.

Kako ti se sviđa moj novi potpis?

PS na ovoj temi ga više neću spominjati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 27.11.2017., 22:25   #3004
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Evo promjenio sam potpis. Nije mi bila namjera bilo što reklamirati a najmanje BTC jer dobro napreduje. Po kapitalizaciji tržišta prešao je Bank of America i momentalno je na 30. mjestu na ranglisti svjetskih valuta.

Kako ti se sviđa moj novi potpis?

PS na ovoj temi ga više neću spominjati.
Ja nisam tvoj potpis ni vidio ni uočio, niti me išta zasmetalo oko toga Samo sam komentirao zašto je problematično koristiti kriptovalute u financiranju političkih projekata, ima to svojih razloga.
ecobarbarus is offline  
Old 28.11.2017., 13:45   #3005
nakon što je izjavio sve i svašta o eu, izmedju ostalog da se katalunija treba izjasnit o tome da li želi ostat u eu, sad je na redu damage control.

Puigdemont y PDeCAT rebajan ahora la idea de votar la permanencia en la UE
jerbo nije on mislio to što je rekao, nego je mislio ono što nije rekao.
(reminder: po njegovom vlastitom programu, katalunija je trebala bit nova eu država /republika).

koliko vidim, nema više niti jedne značajne europske medijske kuće koja bi ga intervjuirala. jer više nikoga ne zanima propali 2.razredni političar.

ostaju mu još rumunjske novine.
supruga rumunjka je poznata kao izvorna katalunka , naročito kad za tv program koji vodi na kat tv dobija mil eura od katalunskih poreznih obveznika.
u rumuniji možda nešto iskamči. ali jedino pod uvjetom da plati rumunjski medijski prostor od katalunskih poreznih novaca.

pišemo se nanovo 21 d.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar

Zadnje uređivanje antilles : 28.11.2017. at 14:01.
antilles is offline  
Old 15.12.2017., 01:14   #3006
i takoooo, španjolci su povukli eu uhidbeni nalog prije nego li bi se osramotili, pa su onda lobirali ne bi li se promijenio eu uhidbeni nalog, što im je glatko odbijeno.
oslobodili su većinu iz zatvora, ali ne i predsjednika najjače stranke u kataloniji.

rezultati anketa pokazuju više-manje da će sve ostati isto, ili da će biti neizvjesno do kraja.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Old 15.12.2017., 15:00   #3007
reci popu pop, bobu bob.
barcelona, intervju: m. valls, ex francuski premijer.

izmedju ostalog, kaže da bi francuska postupila jednako kao španjolska, tj. član 155.

da je eu trebala reagirat prije referenduma, tj. jasno dat do znanja prije referenduma da u slučaju odvajanja nema niti članstva u eu, niti eura.
secesionisti su očigledno shvatili šutnju kao odobravanje. pa su nakon referenduma ostali silno zatečeni kad se ispostavilo da nemaju podršku ni od koga.

na pitanje o kaledoniji kaže da nema nikakve usporedbe. jer: 1. radi se o otoku koji je 20000 km udaljen od francuske, 2. referendum koji se održava iduće godine je dogovoren izmedju pariza i kaledonije, tj. stavljen na papir i 3. rezultat se unaprijed zna: ostat će dio francuske (ta mu je najjača ).

ps. rodjen je u barceloni, intervju je na kat.
trenutno živi u barceloni, valjda po naredbi macrona, i u javnim nastupima zagovara kat. stranke koje su za ostajanje u španjolskoj, ciudadanos npr.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 16.12.2017., 09:12   #3008
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
i takoooo, španjolci su povukli eu uhidbeni nalog prije nego li bi se osramotili, pa su onda lobirali ne bi li se promijenio eu uhidbeni nalog, što im je glatko odbijeno.
oslobodili su većinu iz zatvora, ali ne i predsjednika najjače stranke u kataloniji.

rezultati anketa pokazuju više-manje da će sve ostati isto, ili da će biti neizvjesno do kraja.
povlačenje euro naloga samo izgleda kao dobra vijest. ali zapravo nije.

euro nalog je, izmedju ostalog, sadržavao rebelión.
e, sad.
zemlja koja treba nekoga extraditirat odlučuje o tome na onovu vlastitih zakona, tj. da li je inkriminirano djelo protuzakonito kod njih (a ne u zemlji koja traži extradiciju).
belgijski zakon ne poznaje "rebelión", a što znači da bi u slučaju extradicije belgija imala pravnu osnovu spriječit španjolsko pravosudje da im sudi za rebelión / sedición.
(En este caso, el proceso extradicional belga podría haber culminado con una entrega para que los cinco fueran juzgados sólo por malversación, pero no por rebelión o sedición).

ukratko.
sad, nakon povlačenja naloga, španjolsko pravosudje ima slobodne ruke po pitanju svih točki optužbe.

ps. za rezultate anketa se slažem.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 16.12.2017., 10:36   #3009
Lako je lupat kad si "bivši"

Znači bilo bi bolje da je EU rekla, e nema kod nas demokracije. Tako je isto bilo bolje, kada je EU rekla Britancima, e nemojte se zajebavat
Ipak su tamo nešto pametniji od tog proValisa pa su skužili da mogu samo dolijevati ulje na vatru...ili se jednostavno nisu htjeli s tim baktat jer se generalno s ničim ne žele baktat.
Pa sve je jasno kada jedna Biljana Borzan provodi projekte po EU, kakvi su ti likovi tamo ako ona spada među bolje

Nemate vi pojma europćani.
Klibicl is offline  
Old 16.12.2017., 12:11   #3010
ex premijer.
ali.
zastupnik u parlamentu. ujedno, član macronove stranke.
tako da ono što je rečeno tokom intervjua je manje, više stav fr. predsjednika.

uvijek je dobro informirat se prije pisanja, barem min.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 16.12.2017., 12:48   #3011
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ex premijer.
ali.
zastupnik u parlamentu. ujedno, član macronove stranke.
tako da ono što je rečeno tokom intervjua je manje, više stav fr. predsjednika.

uvijek je dobro informirat se prije pisanja, barem min.
Ne, nije.

To je kao da kažeš da je ono što kaže npr. Tomislav Karamarko, ili Milijan Brkić, ili Ivo Sanader, stav Andreja Plenkovića. Apsolutno pogrešan zaključak.
Sory što je HDZ bezveze primjer ali kakav sugovornik, takav i primjer.

Zašto bi baš taj Vallis, koji je po svemu dobio nogu u guzicu od Makarona, bio sad njegovo "duboko grlo"

Slažem se, trebalo bi pisati s namjerom informiranja a ne dezinformiranja.
Klibicl is offline  
Old 16.12.2017., 13:03   #3012
dobio nogu od macrona ?
upravo suprotno.

nije vallis, valls.

rekoh već, informiraj se. do tada .
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 16.12.2017., 14:02   #3013
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
dobio nogu od macrona ?
upravo suprotno.

nije vallis, valls.

rekoh već, informiraj se. do tada .


Čekaj malo, ma čekaj samo malo. Ti koja ne propuštaš priliku rugati se Pudgemontovoj ženi Rumunjki, da kako ona može glumiti nekakvu Katalonku, sada odjednom ne vidiš ništa čudno u tome da Valls koji je Španjolac, sad glumi nekakvog Francuza, dapače, on ti je kao takav baš super? Jadni Makaron ne stiže sve važne stvari obavljati, pa prepušta to nekom Vallsu?

Koji ima njegovo potpuno povjerenje, bez obzira što je tip dezertirao iz socijalističke stranke kako bi se ukrcao u pobjedniči "On marche" vlak, a kao takav je nagrađen - zastupničkim mjestom u parlamentu i apsolutno nikakvim dužnostima.

Da opet prebacim na nas, to bi bilo kao da npr. Božo Petrov prijeđe u Živi zid i postane Sinčićev čovjek od povjerenja, koji govori ono što ovaj misli pa toga nema ni u švedskim serijama. Ali ima u francuskom parlamentu, kaže "informirana"

I kažeš voli ga Macron ajd baš fino, fin neki momak. Nije njegova tema ali mora se to reći.
Klibicl is offline  
Old 17.12.2017., 00:17   #3014
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
belgijski zakon ne poznaje "rebelión", a što znači da bi u slučaju extradicije belgija imala pravnu osnovu spriječit španjolsko pravosudje da im sudi za rebelión / sedición.
zaboli belgijskog sudca za španjolsko pravosuđe i on ne bi ništa sprječavao, sve što bi napravio je da bi odbio španjolski zahtjev za izručenjem. i ovi su, kad su to shvatili, povukli zahtjev. i pučdemon je slobodan čovjek za sve u svijetu, osim za fašiste koji se sad tješe.

i kao što sam rekla, kad su shvatili poraz, pokušali su lobirati za to da se uvedu neke nove stavke u eu zakone koji se odnose na izručenja, ali to im je odbijeno izjavom "nema potrebe da se išta mijenja".

preporučujem ti da smanjiš čitanje medija pod režimskim utjecajem i sama logično razmišljaš.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Old 17.12.2017., 11:53   #3015
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
zaboli belgijskog sudca za španjolsko pravosuđe i on ne bi ništa sprječavao, sve što bi napravio je da bi odbio španjolski zahtjev za izručenjem. i ovi su, kad su to shvatili, povukli zahtjev. i pučdemon je slobodan čovjek za sve u svijetu, osim za fašiste koji se sad tješe.

i kao što sam rekla, kad su shvatili poraz, pokušali su lobirati za to da se uvedu neke nove stavke u eu zakone koji se odnose na izručenja, ali to im je odbijeno izjavom "nema potrebe da se išta mijenja".

preporučujem ti da smanjiš čitanje medija pod režimskim utjecajem i sama logično razmišljaš.
sve desnije od druga berije je fašizam.
horus is offline  
Old 17.12.2017., 12:38   #3016
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
zaboli belgijskog sudca za španjolsko pravosuđe i on ne bi ništa sprječavao, sve što bi napravio je da bi odbio španjolski zahtjev za izručenjem. i ovi su, kad su to shvatili, povukli zahtjev. i pučdemon je slobodan čovjek za sve u svijetu, osim za fašiste koji se sad tješe.

i kao što sam rekla, kad su shvatili poraz, pokušali su lobirati za to da se uvedu neke nove stavke u eu zakone koji se odnose na izručenja, ali to im je odbijeno izjavom "nema potrebe da se išta mijenja".

preporučujem ti da smanjiš čitanje medija pod režimskim utjecajem i sama logično razmišljaš.
ako je el mundo režimska novina (madrid), onda evo kat. la vanguardia (barcelona):

Esto significa que podría darse la circunstancia que Puigdemont fuera entregado por un delito de prevaricación, que sólo conlleva una pena de inhabilitación, pero no por el de rebelión o sedición, lo que impediría a la Justicia española enjuiciarle por esos delitos.

osobno, mislim da je madrid dobro napravio:
s jedne strane, izbjegnuto je natezanje s belgijom oko eventualnog sudjenja za rebelión u španjolskoj.
s druge strane, obzirom da je španjolski nacionalni uhidbeni nalog i dalje na snazi, madrid mu i dalje drži mač nad glavom. a koji, najvjerojatnije, po pitanju optužbe za rebelion neće iskoristit. jer je svima u interesu da se taj amaterski puigdemont teatar završi čim prije i što bezbolnije.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 18.12.2017., 19:40   #3017
Ma kad su vec kod toga , treba Madrid europi poslati i zalbu sto se Portugal odvojio. Kako su samo smjeli .
MalagaSpain is offline  
Old 18.12.2017., 20:38   #3018
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Ma kad su vec kod toga , treba Madrid europi poslati i zalbu sto se Portugal odvojio. Kako su samo smjeli .
A Meksiko? Ja ne znam što se čeka s tim, zašto španjolska policija već ne zavodi red na ulicama Guadalajare
Klibicl is offline  
Old 19.12.2017., 00:15   #3019
Nemojte tako, to su sve sami legalisti i demokrati, uvijek spremni
za dijalog
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Old 19.12.2017., 09:59   #3020
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ako je el mundo režimska novina (madrid), onda evo kat. la vanguardia (barcelona):

Esto significa que podría darse la circunstancia que Puigdemont fuera entregado por un delito de prevaricación, que sólo conlleva una pena de inhabilitación, pero no por el de rebelión o sedición, lo que impediría a la Justicia española enjuiciarle por esos delitos.

osobno, mislim da je madrid dobro napravio:
s jedne strane, izbjegnuto je natezanje s belgijom oko eventualnog sudjenja za rebelión u španjolskoj.
s druge strane, obzirom da je španjolski nacionalni uhidbeni nalog i dalje na snazi, madrid mu i dalje drži mač nad glavom. a koji, najvjerojatnije, po pitanju optužbe za rebelion neće iskoristit. jer je svima u interesu da se taj amaterski puigdemont teatar završi čim prije i što bezbolnije.
Ovo potpuno krivo pišeš, sad ne znam jel tako bilo u tekstu kojega citiraš ili si krivo shvatio.

Belgijsko pravosuđe nema apsolutno nikakve ingerencije upuštati se u to što se kome, zašto i kako ima suditi u Španjolskoj.

Jedino poanta je u tome da li ga se može izručiti sukladno belgijskom zakonu, a ne neko natezanje oko samog suđenje.

Ne može belgijsko pravosuđe ulaziti u pravosudni prostor španjolske
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.