Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 01:46   #1261
Cilj muslimana nije unistiti Izrael. Izrael je stekao svoju drzavu i to je medjunarodno priznata drzava, ali Izrael nema prava drzati pod okupacijom Palestinu prije sestodnevnog rata 1967 godine. Palestina mora da se osnuje kao neovisna drzava i to Palestinci zasluzuju. Izrael vrsi torturu nad Palestincima i oni ubijaju Palestince tako da je mrznja velika ali i zelja je velika kod Palestinaca da se po svaku cijenu dodje do palestinske drzave. Istocni Jerusalem je glavni grad Palestine i to niko ne moze promijeniti. Saudijska Arabija zeli skrenuti paznju svijeta da je Trumpov potez nepromisljen i da Trump mora povuci potpis sa odluke o glavnom gradu Izraela. Saudijska Arabija je lider islamskih zemalja i to je nedvojbeno tako jer muslimani zele da Saudijska Arabija upotrebi svoj ugled u Americi i da ubjedi Ameriku da grijesi povodom Palestine. Palestinci su vrijedni ljudi i oni ce znati kako urediti drzavu Palestinu. Palestina bi bila jedna bogata drzava koja bi zivjela od turizma i obnovile bi se sve Dzamije i Crkve i Papa bi mogao doci u posjetu Palestini i da se krsti u Crkvi. Palestina ima maslinovo ulje koje je kvalitetno i koje utjece na brend kojeg Palestina ima. Palestina ima plodnu zemlju i ima maslinjake u kojima se proizvodi maslinovo ulje koje se cijeni u svijetu. Zato Palestina mora da se osamostali i da se Izrael povuce u okvirima medjunarodno priznatih grannica i da prekine tesku okupaciju koja je nanijela mnogo nepravde palestinskom narodu.
Lutfi is offline  
Old 17.12.2017., 02:05   #1262
Quote:
Lutfi kaže: Pogledaj post
Cilj muslimana nije unistiti Izrael. Izrael je stekao svoju drzavu i to je medjunarodno priznata drzava, ali Izrael nema prava drzati pod okupacijom Palestinu prije sestodnevnog rata 1967 godine. Palestina mora da se osnuje kao neovisna drzava i to Palestinci zasluzuju. ....
Gle, shaganappi je imao dobru primjedbu, usvojio si, poštujem. Ali ako mogu, umjesto njegovog naziva koji je malo nespretan, sugerirat Palestina 4.6.1967. (Kad već ne mogu zaspat. )
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 17.12.2017., 02:23   #1263
Muslimani nazivaju Jerusalem, Kuds. Kuds je sveti grad za muslimane i taj grad treba pripasti muslimanima. Palestina ce se osnovati kao drzava muslimana i krscana i nece vise biti izraelskih vojnika koji ce terorisati Palestince. Mnogo Palestinaca iz cijelog svijeta bi se sjatio u Palestinu i ta dijaspora bi ulagala novac u novu drzavu koja bi postojala na Bliskom Istoku. Izraelsko ponasanje se ne moze tolerirati jer takvo ponasanje zagorcava zivot Palestincima. Palestinci zele samo jedno a to je da osnuju drzavu koja im pripada. Istocni Jerusalem je glavni grad Palestine i Izrael nema razloga da opstruira proces nastanka palestinske drzave. Ja bih volio zivjeti u slobodnoj Palestini i volio bih zivjeti u istocnom Jerusalemu gdje bih mogao svakodnevno odlaziti u Dzamiju Al Aksa i tamo klanjati se Allahu. Muslimani su ljuti na Ameriku koja se ponasa pristrasno prema Palestincima i oni na sve nacine brane Izrael i ne osudjuju njihovo ponasanje. Izrael se mora povuci sa okupiranih teritorija i da prepusti vlast Palestincima koji bi znali kako se treba voditi drzava. Volio tokom ljeta odlaziti u Gazu i provoditi vrijeme na plazama sredozemnog mora. Ipak na Zapadnoj Obali postoji mrtvo more koje ima visoki procenat soli tako da se ne moze potonuti. To je ono sto krasi Palestinu koja je lijepa i dobra za Palestince. Palestinci od sada moraju aktivno da se bore protiv izraelskog terorizma jer Palestincima pruzaju podrsku Turska i Iran.
Lutfi is offline  
Old 17.12.2017., 03:24   #1264
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Jel si ti procitao ceo clanak...

Snimak pilota iz kokpita, naredbe... ne moras cak ni to, samo logicki da se zapitas - koje su sanse da Izraelci "slucajno" napadnu americki brod, satro zamenivsi ga za egipatski... ko u to moze da veruje?!

Skoro je bio dokumentarac o svemu tome... govore ljudi koji su u tome ucestvovali... stvar je jasna ko dan...

Reakcije Amera, koji bi u slucaju da ih je bilo ko tako napenalio reagovali stravicnom odmazdom... ali ne i u vezi Izraelaca... u tom detalju se vidi sva priroda njihovih prepletenih odnosa...
Ja jesam ali ti nisi. Tragična nesreća, friendly fire.
Uostalom, oni su to riješli međusobno odavno pa ne znam zašto ti smeta.
Izrael ne vodi nikakvu podmuklu politiku koju kojekakvi zaljubljenici teorija zavjera vole "otkrivati".
Za takve stvari obrati se palestinskoj propagandi i kolegi luftiju.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 17.12.2017. at 03:25. Reason: z
shaganappi is offline  
Old 17.12.2017., 03:31   #1265
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ja jesam ali ti nisi. Tragična nesreća, friendly fire.
Uostalom, oni su to riješli međusobno odavno pa ne znam zašto ti smeta.
Izrael ne vodi nikakvu podmuklu politiku koju kojekakvi zaljubljenici teorija zavjera vole "otkrivati".
Za takve stvari obrati se palestinskoj propagandi i kolegi luftiju.
Ne treba nikakva propaganda. Dovoljno je vidjeti preko TVa sto cine Izraelci i da se zakljuci koliko se oni okrutno ponasaju. Palestinci nece dozvoliti da im Izrael prisvoji teritoriju koja je predvidjena za palestinsku drzavu. Prije ili kasnije, palestinska drzava ce se osnovati i Izrael ce se povuci sa palestinske teritorije.
Lutfi is offline  
Old 17.12.2017., 05:46   #1266
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ja jesam ali ti nisi. Tragična nesreća, friendly fire.
Uostalom, oni su to riješli međusobno odavno pa ne znam zašto ti smeta.
Izrael ne vodi nikakvu podmuklu politiku koju kojekakvi zaljubljenici teorija zavjera vole "otkrivati".
Za takve stvari obrati se palestinskoj propagandi i kolegi luftiju.
O kakvim ti teorijama zavjere lupetas?
Na vrh glave mi djecice koja zive u bajci. Sta ti mislis da je IKOME ZAO I DA IMA SKRUPULA kad je moc i interes u pitanju? Ovakvih primjera ima na stotine gdje god krenes. Jebote koda vas je sve soros pravio...
Nafta, nafta i nafta i jos ponesto jos od 1900tih godina, pa ima knjiga o tome i nije ih putin piso. Citaj.
Apsolutno nikakve veze nema sa religijom....nafta i samo nafta. Gdje ima nafre-tu treba i demokracije-cisto kao suza.
Morten is offline  
Old 17.12.2017., 09:10   #1267
Da , da opet nakon citanja upisa ovdje se vidi da tamo nema mira jos par iljada godina.

Mogu samo mali komentar na ove upise o tko je lud ili ogranicen ako vjeruje u te price i bajke itd. itd.

Oni barem vjeruju u nesto, i bore se za ono u sto vjeruju.

Ali ovi koji ne vjeruju u te price a trebala bi biti velika vecina ustvari daju energiju ovim prvima.

Jel moze ovako , mi Greko-Rimljani imamo svoje bogove i pricu jel, , nemamo nikakvog interesa tamo u "svetoj" zemlji Izraelu-Palestini jel, (kako preferirate), pa onda treba staviti kljuc u bravu i baciti kljuc.

EVO JEL MOZE DA NITKO NE NAPISE NISTA NA OVOM FORUMU O TOM DJELU SVIJETA GODINU DANA , UOPCE NAM NIJE BITAN, ps. osjecati ce te se bolje ?????
MalagaSpain is offline  
Old 17.12.2017., 09:27   #1268
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Da , da opet nakon citanja upisa ovdje se vidi da tamo nema mira jos par iljada godina.

Mogu samo mali komentar na ove upise o tko je lud ili ogranicen ako vjeruje u te price i bajke itd. itd.

Oni barem vjeruju u nesto, i bore se za ono u sto vjeruju.

Ali ovi koji ne vjeruju u te price a trebala bi biti velika vecina ustvari daju energiju ovim prvima.

Jel moze ovako , mi Greko-Rimljani imamo svoje bogove i pricu jel, , nemamo nikakvog interesa tamo u "svetoj" zemlji Izraelu-Palestini jel, (kako preferirate), pa onda treba staviti kljuc u bravu i baciti kljuc.

EVO JEL MOZE DA NITKO NE NAPISE NISTA NA OVOM FORUMU O TOM DJELU SVIJETA GODINU DANA , UOPCE NAM NIJE BITAN, ps. osjecati ce te se bolje ?????
Tamo zive meni jako dragi ljudi i zato mi je vazan.
Dakle ne moze sto se mene tice.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 17.12.2017., 10:34   #1269
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne mislim da su poremeceni u zdravstvenom smislu, da su ludi... mislim da su samo glupi, ograniceni...

Izuzimam neko selo u tripizdini u Oklahomi... van dodira sa civilizacijom... govorim o ljudima koji ipak imaju neki savremeni zivot, dodir sa tehnologijom, mogucnost da cujes nesto novo...

U osnovi ljudi je da su radoznali, hoce nesto novo da vide, cuju, nauce... tesko ih je drzati pod staklenim zvonom, bune se, hoce van... malo je onih toliko ubijenih u pojam da ih nista ne zanima...

E sad dolazimo do kriticne situacije - cujes, vidis, procitas... saslusas drugacije ljude, njihova iskustva, upoznas se sa cime ljudi veruju sirom globusa, od shamana, vraceva, duhova... visebostvo, monoteisticke religije, budizam, hinduizam... vidis citavu paletu uverenja... saslusas i ateiste...

Sve to negde cujes, i pored svega odlucis - e ova knjiga je svetinja, a sve ove ostale su shit... samo ovaj moj Bog valja, a ostali su diletanti, samo je moja verzija vere ispravna, ostali su kjafiri i zalutale ovcice...

Radi se o manjku intelektualnog kapaciteta... i to ne moze da se opravda bilo kakvim kljukanjem od malena... prosecni i nadareni umovi nikad tako slepo nece poverovati u bilo sta...
Nazvati milijarde ljudi “glupim, ograničenim, s manjkom intelektualnog kapaciteta...“ I pazi, među njima ima i znanstvenika, nobelovaca... i ne samo onih od prije 100 i više godina nego i laureata novijeg datuma. Kako sad nazvati takvo razmišljanje i ponašanje
tzipiripi is offline  
Old 17.12.2017., 10:38   #1270
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ja jesam ali ti nisi. Tragična nesreća, friendly fire.
Uostalom, oni su to riješli međusobno odavno pa ne znam zašto ti smeta.
Izrael ne vodi nikakvu podmuklu politiku koju kojekakvi zaljubljenici teorija zavjera vole "otkrivati".
Za takve stvari obrati se palestinskoj propagandi i kolegi luftiju.
This.

Bila sam jučer počela odgovarat na taj poziv da opravdavači Izraela objasne ovo. Znači, prvo procijenit linkani izvor (Haaretz, ok) pa uzet vremena pročitat članak (jako mamurna od božićnog domjenka ), provjerit je li ga forumaš uopće pročitao (ok, za Dzonzija vjerujem da je), ako je - analizirat je li krivo prezentirao/shvatio ili izvukao iz konteksta taj događaj (Haaretz ili forumaš, svejedno). Znači gledat koje izvore je Haaretz koristio, to proučit..Za incident star 50 godina koji me ne zanima ali kojim forumaš pokušava dokazat što točno a da ima veze s bilo čim danas? I zašto bi ga bilo tko trebao moći objasniti a da ne zvuči glupo, kako je Dzonzi rekao. Zašto, Dzonzi moramo imat neglupo objašnjenje za ovu dosadnu pizdariju da bi "opravdali" Izrael?
I Dzonzi je još super, zamisli kad ti ruka-slave (koji je malo pregorio na forumu, ništa mu ne zamjeram) linka sličice s twittera, bez doslovno ičega samo tvrdnja plus priložena slika.

Evo, I got nothing. Don't care.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 17.12.2017., 13:15   #1271
osvrnut ću se samo na sličice s twittera. konkretno, jedna od tih linkanih sličica je bila imeu (the institute for middle east understanding. eh, lijepog li imena).

e, sad, pogledaj ovu manipulaciju. the imeu postavi fotku s naslovom:
'We are one': Palestinian Christians and Muslims unite against Trump's Jerusalem call

no kako twitter generacija ne čita (osim twittera), a kamo li pita 5ws, linkaju fotku dalje ne znajući da su na fotki zapravo židovi, sukkot. a ne tamo neki ujedinjeni protiv trumpovog priznanja.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 17.12.2017., 13:34   #1272
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
Nazvati milijarde ljudi “glupim, ograničenim, s manjkom intelektualnog kapaciteta...“ I pazi, među njima ima i znanstvenika, nobelovaca... i ne samo onih od prije 100 i više godina nego i laureata novijeg datuma. Kako sad nazvati takvo razmišljanje i ponašanje
Jasno sam napomenuo na koga mislim... ne na obicne vernike kojih je na milijarde, koji praktikuju veru iz tradicije... govorim o verskim fanaticima koji to sve preozbiljno shvataju i citaju bukvalno, a ima ih na svim stranama...

Prvi nisam ateista, ali kad vidim verske zilote, koji onda jos ubace veru u politiku u 21. stolecu... od toga nista dobro ne moze izaci...

Posto je tema o Izraelu, treba osuditi i njihov fundamentalizam, koji je nekima simpatican ili znak moci... a meni je odvratan, isto kao islamski ili hriscanski, radi se o preslikanom stanju uma ljudi koji su zabrazdili...
DzonziBG is offline  
Old 17.12.2017., 15:06   #1273
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
osvrnut ću se samo na sličice s twittera. konkretno, jedna od tih linkanih sličica je bila imeu (the institute for middle east understanding. eh, lijepog li imena).

e, sad, pogledaj ovu manipulaciju. the imeu postavi fotku s naslovom:
'We are one': Palestinian Christians and Muslims unite against Trump's Jerusalem call

no kako twitter generacija ne čita (osim twittera), a kamo li pita 5ws, linkaju fotku dalje ne znajući da su na fotki zapravo židovi, sukkot. a ne tamo neki ujedinjeni protiv trumpovog priznanja.
A i danas se svak može proglasit "Institutom", odma si kredibilan. (Sjećam se još davno kad bih pročitala da neki "Institut" stoji iza nekog istraživanja, koliku je tu težinu imalo u mojim očima. ).
Za manipulaciju fotkom, već viđeno, tako radi palestinska propaganda. Ok, boriš se za nešto i ne biraš sredstva. Netko nasjedne, ajde i to kužim (par puta se gorko opekla i sama, uglavnom lažne fotke vanzemaljaca. Jbg, dogodi se a zadnji put mi je popustila pažnja jer je link imao u nazivu "Science" a objavili su da živimo u holografskoj projekciji pravog svemira, svi mediji su prenosili a mene bacilo u kratku egzistencijalnu krizu ).
Science, Institute...lako je pod tim podvalit štošta, ljudi još imaju povjerenje. Ali kad se i nakon što netko priloži dokaz da se radi o manipulaciji i dalje nastavlja širit laž, kad se dalje prenosi...jeza me uhvati. Kad si otporan na istinu, na činjenice, nema tu pomoći.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 17.12.2017., 15:13   #1274
off

Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
A i danas se svak može proglasit "Institutom", odma si kredibilan. (Sjećam se još davno kad bih pročitala da neki "Institut" stoji iza nekog istraživanja, koliku je tu težinu imalo u mojim očima. ).
pa kaj, karamarko ima "institut za sigurnost i prosperitet hrvatske"


koji je btw udruga, on predsjednik, samo eto, 'institut' ljepše i močnije zvuči
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 17.12.2017., 15:15   #1275
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
off



pa kaj, karamarko ima "institut za sigurnost i prosperitet hrvatske"


koji je btw udruga, on predsjednik, samo eto, 'institut' ljepše i močnije zvuči
LOL, taman tila dodat pitanje: "koji su uopće kriteriji da se osnuje Institut?" ali čini se da si odgovorila. Dakle, u Hr obična udruga i samo u naziv to staviš. Pretpostavljam da nismo neka iznimka.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 17.12.2017., 17:10   #1276
Palestina ne moze vise cekati. Ona zeli slobodu i da se Izrael povuce na svoj dio teritorije. Palestina iz 1967 godine nije izraelska teritorija i oni moraju znati da je ne mogu prisvojiti. Rusija ce pomoci Palestini da se odbrani od Izraela i da ubjede Izrael o povlacenju sa okupiranih teritorija. Muslimani i krscani iz palestinskog naroda zele graditi samostalno svoju buducnost i da grade Crkve i Dzamije. Palestina zeli da bude neovisna drzava koja ce biti medjunarodno priznata. Saudijska Arabija kao lider islamskog svijeta zeli da skrene paznju Americi da ne moze aminovati svaki postupak Izraela i da je vrijeme da Amerika izvrsi pritisak na Izrael. Palestinci zele slobodu a muslimani zele da mirno klanjaju u Al Aksa Dzamiji i da ih niko ne uznemirava. Palestinci zele svoju vlast i ne zele da budu zavisni od Izraela. Iran i Turska suradjuju po planu podrske Palestincima i Turska je ljuta sto se Amerika ovako ponasa. Amerika treba biti nepristrasna prema problemu na Bliskom Istoku a ona zapravo radi sve suprotno.
Lutfi is offline  
Old 17.12.2017., 18:59   #1277
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Evangelisti su prica za sebe. Kada slusas njihove pastore imas dojam da se inkvizicija ne samo vratila, nego je jaca nego ikada. Negdje sam procitao kako daleko veci broj evangelista vjeruje u izabranost zidovskog naroda, nego sto to vjeruju Zidovi sami ( rijec je o USA ).
To je istina...

Quote:
Samo, ne mozes Izraelcima zamjeriti sto koriste njihovu vjersku trknutost.
Mogu... ne "običnim" Izraelcima, već onima koji upravljaju zemljom. Ovo bih rekao za svaku zemlju, pa i vlastitu, čiji političari koriste "povoljne okolnosti" bez plana B.

Prilažem link na one koje će netko nazvati "korisnim budalama", čak i "izdajicama"... no svakako, ne koriste "trknutost" evangelista...

7 Lessons from 36 Interviews with Israeli & Palestinian Peace Activists

Quote:
Jednim uhom slusam na tv nekog republikanca kako sav u zaru objasnjava da je Jeruzalem glavni grad Izraela jer je tako bog zapisao u Bibliji i nema dalje ( evangelist naravno ). Bili bi ludi da to ne iskoriste.
Cekaj samo Pencea, taj ce povesti krizarski rat u cilju izgradnje Hrama. :klap:
Možeš kako hoćeš, ali ne i dokle hoćeš... članak je iz 2014.

The End of Evangelical Support for Israel?

Quote:
This situation is changing dramatically. With every passing month, more evidence is emerging that these anti-Israel Christians are succeeding in reaching beyond the evangelical left and are influencing the mainstream. In particular, they are penetrating the evangelical world at its soft underbelly: the millennial generation. These young believers (roughly ages 18 to 30) are rebelling against what they perceive as the excessive biblical literalism and political conservatism of their parents. As they strive with a renewed vigor to imitate Jesus' stand with the oppressed and downtrodden, they want to decide for themselves which party is being oppressed in the Arab-Israeli conflict.

Whoever first defines the conflict for these young people will win lifelong allies.
cestar is offline  
Old 17.12.2017., 19:18   #1278
Quote:
cestar kaže:
Mogu... ne "običnim" Izraelcima, već onima koji upravljaju zemljom. Ovo bih rekao za svaku zemlju, pa i vlastitu, čiji političari koriste "povoljne okolnosti" bez plana B.

Kako nisam Židov, prilažem link na one koje će netko nazvati "korisnim budalama", čak i "izdajicama"... no svakako, ne koriste "trknutost" evangelista...

7 Lessons from 36 Interviews with Israeli & Palestinian Peace Activists
Ne zamjeram, to je politika. Zato aktivisti nisu dobri politicari, ali su sjajan korektiv politici. Sa tim u vezi simpatiziram ove ljude i mozda im uspije zaokrenuti politiku na obje strane, iako sumnjam da bi se to uskoro moglo dogoditi.
Quote:
Možeš kako hoćeš, ali ne i dokle hoćeš... članak je iz 2014.

The End of Evangelical Support for Israel?
ovo podrzavam ne vezano za Izrael. Stare generacije evangelista su stvarno nesto grozomorno.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 17.12.2017., 19:23   #1279
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne zamjeram, to je politika. Zato aktivisti nisu dobri politicari, ali su sjajan korektiv politici. Sa tim u vezi simpatiziram ove ljude i mozda im uspije zaokrenuti politiku na obje strane, iako sumnjam da bi se to uskoro moglo dogoditi.


ovo podrzavam ne vezano za Izrael. Stare generacije evangelista su stvarno nesto grozomorno.
Nas bivsi predsednik je bio evagelista metodisticke crkve, a malo ko od nas je imao poima sta to uopste znaci... A kao covjek, nije ostavio neki los utisak u narodu...
vmro is offline  
Old 17.12.2017., 21:07   #1280
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
osvrnut ću se samo na sličice s twittera. konkretno, jedna od tih linkanih sličica je bila imeu (the institute for middle east understanding. eh, lijepog li imena).

e, sad, pogledaj ovu manipulaciju. the imeu postavi fotku s naslovom:
'We are one': Palestinian Christians and Muslims unite against Trump's Jerusalem call

no kako twitter generacija ne čita (osim twittera), a kamo li pita 5ws, linkaju fotku dalje ne znajući da su na fotki zapravo židovi, sukkot. a ne tamo neki ujedinjeni protiv trumpovog priznanja.
Šta mi bez @antilles u borbi protiv cyber-propagande na ovome forumu?
Lijepo što si nas prosvjetlila.

Neki dan si postavila link koji je klasična cionistička propaganda o nekakvoj dženazi, a radi se o Palestincu od strane IDF -a, kojeg nose na nosilima. U komentarima ispod to objašnjavaju neki od YT komentatora.
Meni je onaj lin bio dovoljan da se uvjerim, kao prvo:

- da ne poznaješ ni osnove sahranjivanja kod musliman.
- da sahrana, pogotovo u Palestini, te Bliskom Istoku, nije nešto oko čega se sakupe četvorica ljudi.
- da se koristiš jeftinim rasističkim i šovinističkim trikova sa najogavniji cionistički stranica, gdje se mržnja, ne samo prema Arapima, već muslimanima, općenito, podrazumjeva već od samog rođenja.
- i da si, uz svo dužno poštovanje, ograničena kao trotoar, što bi mi u Bosni rekli.

No, za dobrobit teme, pustimo se jeftine propagande sa obje strane, nego šta kažeš na ovo:

Quote:
Adeeb Joudeh, the custodian of the keys to the Church of the Holy Sepulchre, will not welcome Mr Pence if he chooses to make an official trip to the Old City.
http://www.independent.co.uk/news/wo...-a8109206.html

Ne razumijem? Toliko je dobro kršćanima na prostorima Izraela, pogotovo po svjedočenju ovdje "relevantni" forumaša, da me ovakva jedna vijest totalno zbunjuje?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.