Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2010., 16:44   #1
Depresija - opća tema

Nastavak teme Depresija - druženje, razgovori, podrška.


Bok ljudi. Nadam se da ste danas bolje od mene. Ja sam koma
Jučer me na večer nešto primilo iz čista mira. Ne znam kako to opisati. Odjednom, ničime izazvana sam si u glavi počela stvarati neke čudne, nemoguće i ružne scenarije. Točnije, sama sam sebe uvjerila u neke stvari. To mi se zna dogoditi sa vremenom na vrijeme.
I onda obično razmišljam o tome kako bi sve to mogla brzim postupkom okončati ako kužite na šta mislim.
Ali ostalo mi je nešto malo zdravog razuma pa nisam ništa poduzela osim što si izmrcvarila pola ruke Nakon 4 praxitena sam zaspala. Spavala sam do malo prije i sada se osjećam UŽASNO! Ne znam kud ću sa sobom. Ne planiram ni danas ni sutra izlaziti iz kuće ni vidjeti nikoga. A u ponedjeljak moram na fax.
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...

Zadnje uređivanje Whereabout : 22.10.2010. at 16:56. Reason: dodatak linka na staru temu
justme0 is offline  
Old 09.10.2010., 19:01   #2
Quote:
srce na dlanu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim depresivcima!
Ja koja sam govorila da će biti bolje sada sam ja pala u komu!
Pomagajte što da radim? On je kockar i nema mu spasa. kako da mu pomognem?
Sada ja više nemam snage ni volje da više govorim i objašnjavam i govorim i molim i ne znam što sve ne?Ima li netko iskustvo sa tim problemom?
nemam snage više reči ni riječi!!!!!
tvoj muž?
jbga, to se isto liječi psihoterapijom. sad je pitanje koliko vas je duboko povukao...imate djece?
ray of light is offline  
Old 09.10.2010., 19:05   #3
Quote:
justme0 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Nadam se da ste danas bolje od mene. Ja sam koma
Jučer me na večer nešto primilo iz čista mira. Ne znam kako to opisati. Odjednom, ničime izazvana sam si u glavi počela stvarati neke čudne, nemoguće i ružne scenarije. Točnije, sama sam sebe uvjerila u neke stvari. To mi se zna dogoditi sa vremenom na vrijeme.
I onda obično razmišljam o tome kako bi sve to mogla brzim postupkom okončati ako kužite na šta mislim.
Ali ostalo mi je nešto malo zdravog razuma pa nisam ništa poduzela osim što si izmrcvarila pola ruke Nakon 4 praxitena sam zaspala. Spavala sam do malo prije i sada se osjećam UŽASNO! Ne znam kud ću sa sobom. Ne planiram ni danas ni sutra izlaziti iz kuće ni vidjeti nikoga. A u ponedjeljak moram na fax.
znaš i sama da niš ne dolazi bez veze, hoću reći, nekaj si očito potiskivala dugo i psiha više nemre gutati i eto ti reakcije.
kak to misliš "izmrcvarila" pola ruke...ako se režeš...ideš li na psihoterapije? trebala bi hitno nazvati svoju dr da te primi i da popričate, jer nekaj grdo nije o.k. ak si se rezala.
ray of light is offline  
Old 09.10.2010., 19:52   #4
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
znaš i sama da niš ne dolazi bez veze, hoću reći, nekaj si očito potiskivala dugo i psiha više nemre gutati i eto ti reakcije.
kak to misliš "izmrcvarila" pola ruke...ako se režeš...ideš li na psihoterapije? trebala bi hitno nazvati svoju dr da te primi i da popričate, jer nekaj grdo nije o.k. ak si se rezala.
Idem na psihoterapije. Nedavno sam krenula. Idući termin mi je tek u četvrtak.
Psihijatar je rekao da vjerojatno imam bipolarni poremećaj iako je potrebno izvršiti još neka ispitivanja.Imam jako malo maničnih epizoda (koje ja ni ne smatram maničnim...ustvari, ni sama ne znam) i jako puno depresivnih. Cijeli tjedan sam bila poprilično ok. Krenula sam na fax i imala neke obaveze pa nisam stigla previše razmišljati o ničemu. I što je najbolje, po prvi put u životu mi se čini da je gotovo sve u redu. Sve u smislu života (nemam nikakvih problema). Jedino što ne valja je moje psihičko zdravlje. Iako je ovaj tjedan čak i to bilo ok. I jučer me nešto pukne. Mislim, nije mi prvi put ali svaki put kao da je prvi. Počnem razmišljati o nekom višem smislu života i o tome kako ga ja ne vidim i onda mi se po glavi samo vrti misao o samoubojstvu. I sama znam da u takvim trenucima nije dobro donositi nikakve odluke već je najbolje odvratiti si misli no to mi ne ide, jedini način da si "pomognem" je da se samoozljeđujem i da plačem. I onda se drugi dan osjećam užasno kao i danas.
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...

Zadnje uređivanje justme0 : 09.10.2010. at 20:01.
justme0 is offline  
Old 10.10.2010., 01:13   #5
Quote:
justme0 kaže: Pogledaj post
Idem na psihoterapije. Nedavno sam krenula. Idući termin mi je tek u četvrtak.
Psihijatar je rekao da vjerojatno imam bipolarni poremećaj iako je potrebno izvršiti još neka ispitivanja.Imam jako malo maničnih epizoda (koje ja ni ne smatram maničnim...ustvari, ni sama ne znam) i jako puno depresivnih. Cijeli tjedan sam bila poprilično ok. Krenula sam na fax i imala neke obaveze pa nisam stigla previše razmišljati o ničemu. I što je najbolje, po prvi put u životu mi se čini da je gotovo sve u redu. Sve u smislu života (nemam nikakvih problema). Jedino što ne valja je moje psihičko zdravlje. Iako je ovaj tjedan čak i to bilo ok. I jučer me nešto pukne. Mislim, nije mi prvi put ali svaki put kao da je prvi. Počnem razmišljati o nekom višem smislu života i o tome kako ga ja ne vidim i onda mi se po glavi samo vrti misao o samoubojstvu. I sama znam da u takvim trenucima nije dobro donositi nikakve odluke već je najbolje odvratiti si misli no to mi ne ide, jedini način da si "pomognem" je da se samoozljeđujem i da plačem. I onda se drugi dan osjećam užasno kao i danas.
Ne možeš nazvati svojeg psihijatra prije četvrtka i reći koliko ti je loše? Možda te primi prije tog termina ako vidi da si u tako lošem stanju i promijeni ti nešto u terapiji.
zveki 97 is offline  
Old 10.10.2010., 18:49   #6
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
ne želim razmišljati o tome kak ja imam problema.
selektivno odbijam takva razmišljanja (to je tehnika)
uz stav "nemam ja nikakvih problema niti sam u depresiji" (this is sparta!!!!)



odgovor si sam napisao-totalno jezgrovito- (kvotani dio ispod),
a kad sam ja tog postao svjestan, krenulo je na bolje .. i svakim danom sve više uživam

+ tehnika: ...kako bi "ministar šuker postupio u ovoj mojoj situaciji?"
"kako bi prvi susjed reagirao"
"kako bi ja reagirao prije 2mj, a kako prije godinu dana,... kako prije 5 godina"
..."zašto sam se promijenio, kako sam se promijenio"
...."zašto je razlika u percepciji tolika"

racionalizacija do krajnjih granica



da, živim kao bubreg u loju
i postao sam svjestan toga.
ima dana kad sam bolje ima kad sam lošije... što je i normalno.



pa, kakva ramena za plakanje ako nije stigla placa ovaj mjesec a rate kredita došle na naplatu ?

kužiš moj point?

...i dalje mi je ful bitan odgovor na pitanje:
dakle, kod vas nema kašnjenja plaća/ problema svakakvih vrsta / etc... nego jednostavno ste depresivni "od zraka" ... tj takvo zacrnjeno stanje uma .. ne postoji konkretan razlog?
samo san se htjela nadovezat - ovo stanje "allways look on the good side of life...- i sad ide zvizduk!" je izvedivo ali ljudima ocito neprihvatljivo jer im se to ne prikazuje kao nesto "normalno". Al, ako sam svatila, zasto i dalje zivis s roditeljima, osim ako si nezaposlen(bas neobicno...-i sad ide zvizduk!)?! Mislim, imas mozak koji ne treba medikamente da bi funkcionirao, imas svoj procesor u glavi i, zivis doma. ok.
admin1 is offline  
Old 14.10.2010., 13:33   #7
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ne možeš nazvati svojeg psihijatra prije četvrtka i reći koliko ti je loše? Možda te primi prije tog termina ako vidi da si u tako lošem stanju i promijeni ti nešto u terapiji.
Bila sam u utorak iako mi je tada već bilo puno bolje. Točnije, tad sam već imala osjećaj kao da se nikada ni nisam tako loše osjećala.
Terapija mi je ostala ista. Kaže da sam tek krenula pa mi ni ne može odmah biti bolje a moj "napadaj" je reakcija na terapiju. Mislim, često imam slične napadaje ali ovaj je bio jedan od žešćih. Uz sve to, sada sam krenula i na faks pa je to još dodatan pritisak.
Ugl.trebam nastaviti sa terapijom i pokušati se kontrolirati
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...
justme0 is offline  
Old 15.10.2010., 15:49   #8
Malo sam citala i evo kao nova da vas pitam nesto.
Problem nisam ja vec moj decko, koji je poslije oceve smrti zapao u stanje bezvolje, depresije, cutanja, tjeranja voljenih od sebe.
Na koji nacin da mu pomognem da shvati da on nije kriv za neke stvari koje su se desile u proslosti, da on nece pociniti iste greske i kako da shvati da li me i dalje voli ili ne?
Tjera me od sebe, govori da mi unistava zivot, da on ne moze nikoga usreciti, da su sve njegove odluke bile pogresne, da je losa osoba... da je za godinu dana vec 3 puta zapao u takve situacije i da ne zeli da se to ponavlja, a vjeruje da hoce i da ja zasluzujem bolje.
Volim ga, vjerujem da i on voli mene, ali da je zbunjen zbog svega. Odbija stucnu pomoc, zatvorio se u sebe i svaki moj pokusaj da mu pridjem zavrsi glavom od zid, a do nedavno smo planirali vjencanje.
Pomozite mi, jer sam ocajna!
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 15.10.2010., 20:17   #9
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Malo sam citala i evo kao nova da vas pitam nesto.
Problem nisam ja vec moj decko, koji je poslije oceve smrti zapao u stanje bezvolje, depresije, cutanja, tjeranja voljenih od sebe.
Na koji nacin da mu pomognem da shvati da on nije kriv za neke stvari koje su se desile u proslosti, da on nece pociniti iste greske i kako da shvati da li me i dalje voli ili ne?
Tjera me od sebe, govori da mi unistava zivot, da on ne moze nikoga usreciti, da su sve njegove odluke bile pogresne, da je losa osoba... da je za godinu dana vec 3 puta zapao u takve situacije i da ne zeli da se to ponavlja, a vjeruje da hoce i da ja zasluzujem bolje.
Volim ga, vjerujem da i on voli mene, ali da je zbunjen zbog svega. Odbija stucnu pomoc, zatvorio se u sebe i svaki moj pokusaj da mu pridjem zavrsi glavom od zid, a do nedavno smo planirali vjencanje.
Pomozite mi, jer sam ocajna!
Nažalost, iz takvoga će se stanja teško izvući bez stručne pomoći. Najviše ćeš mu pomoći tako da ga nagovoriš da ipak potraži stručnu pomoć i da budeš uz njega kroz to vrijeme.
Martian7 is online now  
Old 16.10.2010., 14:01   #10
Imam jedno pitanje.
Imala sam problema sa spavanjem. Nikako nisam mogla spavati, stalno sam se budila, imala noćne more i ponekad hodala u snu.
Pijem lamal i praxiten već neko vrijeme. Sada mogu spavati. Točnije, zaspim jako rano. I dalje imam noćne more no ne budim se previše po noći.
No cijeli dan sam umorna. Sad mi se cijeli dan spava. Nemam energije. Učim za fax i koncentracija mi je nikakva. Spava mi se. Više ni ne izlazim jer mi je prekasno ići nekamo. U to vrijeme sam već u dubokom snu.
Da li je moguće da sam ja zbog tih lijekova umorna cijelo vrijeme?
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...
justme0 is offline  
Old 16.10.2010., 14:46   #11
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nažalost, iz takvoga će se stanja teško izvući bez stručne pomoći. Najviše ćeš mu pomoći tako da ga nagovoriš da ipak potraži stručnu pomoć i da budeš uz njega kroz to vrijeme.
Spomenula sam vec par puta, ali kod njega je problem sto on vise nikome ne vjeruje. Ja sam mu jedina osoba od povjerenja mada neke stvari ne govori ni meni, jer su prebolne za njega.
Gura me od sebe, ne zeli vidjeti, ali za sve ostale ima privid ok decka, zeza se, gleda tekme, ode na rekreaciju... jednostavno glumi da je ok pred ljudima koji mu nisu toliko bitni, a kad smo sami, onda se otvara i pokazuje kako mu je u stvari.
Ima li neki nacin bez strucne pomoci da mu se pomogne?
Da ja pokusam da izigravam psihologa, jer smatram da ako krene sa pricom cega se sve plasi i zasto, da je to jedan korak prema ozdravljenju, mada bi ja bila najsretnija da prihvati pomoc sa strane.

I zna li neko zasto su mu osjecanja tako zbrkana i zasto ne moze definisati u ovom trenutku sta osjeca prema meni? Da li je to zaista samo posljedica depresije ili on mene zaista vise ne voli, a pricali smo o braku, djeci... prije samo 2 mjeseca.
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 16.10.2010., 16:57   #12
Depresija me polagano izjeda već dulje vrijeme,no do sada to nisam bila u stanju priznati i čekala sam da prođe samo od sebe. Očito je da kako vrijeme odmiče upadam sve dublje i dublje,osjećam da polagano venem,nemam snage ni volje za životom. Znam da se depresija liječi psihoterapijom ili ljekovima,no moram reći kako sam vrlo skeptična glede psihoterapije i imam osjećaj kao da ona baš i nemože biti od velike pomoći, a ljekova me pomalo strah jer se bojim da ću biti omamljena i nesposobna obavljati svakodnevne poslove.Također ne znam kome da se prvo obratim za pomoć. Da li da se javim lječnici opće prakse i što bih joj trebala reći?
lilly333 is offline  
Old 16.10.2010., 21:04   #13
Quote:
lilly333 kaže: Pogledaj post
Depresija me polagano izjeda već dulje vrijeme,no do sada to nisam bila u stanju priznati i čekala sam da prođe samo od sebe. Očito je da kako vrijeme odmiče upadam sve dublje i dublje,osjećam da polagano venem,nemam snage ni volje za životom. Znam da se depresija liječi psihoterapijom ili ljekovima,no moram reći kako sam vrlo skeptična glede psihoterapije i imam osjećaj kao da ona baš i nemože biti od velike pomoći, a ljekova me pomalo strah jer se bojim da ću biti omamljena i nesposobna obavljati svakodnevne poslove.Također ne znam kome da se prvo obratim za pomoć. Da li da se javim lječnici opće prakse i što bih joj trebala reći?
I ja sam se jako bojala ljekova,ali oni
su mi spasili zivot.
Vec duze vrijeme nemam jace krize,ponekada
sam lose ali to nista strasno nije.
I nisam uopce nesposobna,cak sam ja mislim sposobnija
nego prije.
Jedino mi je libido malo slabiji ali ako to
partner zna on se malo vise trudi i to je to.
Senadica is offline  
Old 16.10.2010., 21:08   #14
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Spomenula sam vec par puta, ali kod njega je problem sto on vise nikome ne vjeruje. Ja sam mu jedina osoba od povjerenja mada neke stvari ne govori ni meni, jer su prebolne za njega.
Gura me od sebe, ne zeli vidjeti, ali za sve ostale ima privid ok decka, zeza se, gleda tekme, ode na rekreaciju... jednostavno glumi da je ok pred ljudima koji mu nisu toliko bitni, a kad smo sami, onda se otvara i pokazuje kako mu je u stvari.
Ima li neki nacin bez strucne pomoci da mu se pomogne?
Da ja pokusam da izigravam psihologa, jer smatram da ako krene sa pricom cega se sve plasi i zasto, da je to jedan korak prema ozdravljenju, mada bi ja bila najsretnija da prihvati pomoc sa strane.

I zna li neko zasto su mu osjecanja tako zbrkana i zasto ne moze definisati u ovom trenutku sta osjeca prema meni? Da li je to zaista samo posljedica depresije ili on mene zaista vise ne voli, a pricali smo o braku, djeci... prije samo 2 mjeseca.
U svojim teskim krizama sam ponekada
mislila da ne volim svoga muza,ali ja sam u to htjela vjerovati
jer mi se vrtilo po glavi da ga ne
zasluzujem,jer mi je samopuzdanje bilo na nuli.
Mislila sam da bi mu bolje bilo bez mene p sam sebe htjela uvjeriti da ga ne volim.
U sustini je najbitnije znati da se u krizama depresije ne trebaju donositi nikakve velike odluke,jer sve drugacije izgleda kada nisi u depri.
I zivot ponovo moze biti ruzicast,i naravno da volim svoga muza....
Senadica is offline  
Old 17.10.2010., 01:10   #15
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Spomenula sam vec par puta, ali kod njega je problem sto on vise nikome ne vjeruje. Ja sam mu jedina osoba od povjerenja mada neke stvari ne govori ni meni, jer su prebolne za njega.
Gura me od sebe, ne zeli vidjeti, ali za sve ostale ima privid ok decka, zeza se, gleda tekme, ode na rekreaciju... jednostavno glumi da je ok pred ljudima koji mu nisu toliko bitni, a kad smo sami, onda se otvara i pokazuje kako mu je u stvari.
Ima li neki nacin bez strucne pomoci da mu se pomogne?
Da ja pokusam da izigravam psihologa, jer smatram da ako krene sa pricom cega se sve plasi i zasto, da je to jedan korak prema ozdravljenju, mada bi ja bila najsretnija da prihvati pomoc sa strane.

I zna li neko zasto su mu osjecanja tako zbrkana i zasto ne moze definisati u ovom trenutku sta osjeca prema meni? Da li je to zaista samo posljedica depresije ili on mene zaista vise ne voli, a pricali smo o braku, djeci... prije samo 2 mjeseca.
Zbrkanost osjećaja i nesposobnost da izrazi što u ovom trenutku osjeća prema tebi je svakako jedan od simptoma depresije.

Možeš ti pokušati razgovarati s njim o tome što ga muči, ali ne znam hoće li ga to izvući iz depresije; ako se radi o kliničkoj depresiji, sigurno neće. Ne bi obuka za psihoterapeuta bila tako dugotrajna kad bi svatko od nas mogao i bez te obuke obavljati njihov posao. A čak i da imaš specijalizaciju iz psihijatrije, ne bi mu ti mogla biti psihoterapeut jer ste u vezi.
Martian7 is online now  
Old 17.10.2010., 10:58   #16
Halo ljudi, utješite me! Pijem Zoloft par dana i imam grozne nuspojave: mučnina, bol u prsima, vrtoglavica, nemir ... jedva funkcioniram. još k tome me muči tjeskoba pa zbog toga ne spavam i ne jedem, dosta sam pala na kilaži. Ponavljam si da će prestati, samo da budem strpljiva da najgore prođe...
__________________
"Mišljenje je ko šupak,svako ga ima."
attention whore is offline  
Old 17.10.2010., 14:55   #17
Quote:
attention whore kaže: Pogledaj post
Halo ljudi, utješite me! Pijem Zoloft par dana i imam grozne nuspojave: mučnina, bol u prsima, vrtoglavica, nemir ... jedva funkcioniram. još k tome me muči tjeskoba pa zbog toga ne spavam i ne jedem, dosta sam pala na kilaži. Ponavljam si da će prestati, samo da budem strpljiva da najgore prođe...
koliko dugo ga piješ? javi se odmah svom psihiću.
ray of light is offline  
Old 17.10.2010., 15:46   #18
žene, postavila temu, al niko ne trza...pa vas tu pitam, ima li neka koja pije ad+antibebe pilule i kakva su iskustva?
ray of light is offline  
Old 17.10.2010., 16:54   #19
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
koliko dugo ga piješ? javi se odmah svom psihiću.
pa sad nekih 4 dana, pila sam ga i prije 4 godine, 4 mjeseca i dobro sam reagirala na njega, sad sam ponovno imala "kuršlus" i ponovo ga dobila i umirem. pročitala sam da se tijelo treba priviknuti na lijek nekih mjesec dana, a ne mogu se sjetit kako mi je bilo prije, dal sam isto imala takve nuspojave.
__________________
"Mišljenje je ko šupak,svako ga ima."
attention whore is offline  
Old 17.10.2010., 20:33   #20
Quote:
attention whore kaže: Pogledaj post
pa sad nekih 4 dana, pila sam ga i prije 4 godine, 4 mjeseca i dobro sam reagirala na njega, sad sam ponovno imala "kuršlus" i ponovo ga dobila i umirem. pročitala sam da se tijelo treba priviknuti na lijek nekih mjesec dana, a ne mogu se sjetit kako mi je bilo prije, dal sam isto imala takve nuspojave.
gle, moja dr koja prati kongrese, u toku je s promjenama i novim saznanjima u svijetu, rekla je da psihijatri vani sada daju samo 2 tjedna ad-u, ako ne prestanu nuspojave nakon tog vremena, odmah mijenjaju lijek.u svakom slučaju, nazovi si dr. ne muči se
ray of light is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.