Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 22:15   #261
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Da je najveći pajac na svijetu, nema što najobičniji veleposlanik jedne države, ma koliko moćne, govoriti predsjedniku druge što da radi i kamo smije ići, a kamo ne.
Pa i nije govorio sto smije a sto ne smije. Rekao je da mu se to ne svidja.
Veleposlanik je bio pristojan, sta jest, jest. A ovaj mu je odgovorio ko seljo. "primit cu te kad ti istekne mandat da te mogu potjerat natrag"

Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Svaka čast Zemanu!
Za ovo treba imati mnogo hrabrosti jer sad može očekivati da će mu taj isti veleposlanik organizirati NGO-e pod prozorom sa EU-zastavama da ga podsjeti da krši "europske vrijednosti".
Ne. Sam treba biti pijan ko guzica.
Inace, lik nije bio u partiji za vrijeme komunizma.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:46   #262
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pa i nije govorio sto smije a sto ne smije. Rekao je da mu se to ne svidja.
Veleposlanik je bio pristojan, sta jest, jest. A ovaj mu je odgovorio ko seljo. "primit cu te kad ti istekne mandat da te mogu potjerat natrag"
Ja mislim da mu je odgovorio točno onako kako je Veleposlanik zaslužio da mu se odgovori. Poslao ga je u tri materine i rekao mu da začepi gubicu. Veleposlanikov posao nije miješati se u unutarnju politiku države domaćina, već u toj državi predstavljati svoju zemlju poštujući institucije zemlje domaćina.


Jeli čovjek seljak ili nije seljak - tebe se savršeno ne tiče, Česi su ga birali i izabrali i to je kraj te priče.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:51   #263
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pa i nije govorio sto smije a sto ne smije. Rekao je da mu se to ne svidja.
Veleposlanik je bio pristojan, sta jest, jest. A ovaj mu je odgovorio ko seljo. "primit cu te kad ti istekne mandat da te mogu potjerat natrag":rolleyes
Kad si neka lijeva država, to "ne sviđa mi se" znači upravo to. Kad si supersila "ne sviđa mi se" obično znači "don't do it, or else..."
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:02   #264
Ambasador nije reko "nemoj ici", ili "nije u americkom interesu" ni nista slicno, vec In an emailed statement from the U.S. embassy, Shapiro said "it would be unfortunate for President Zeman to be there as perhaps? the only EU head of state."
Dakle, u intervijuju u kojem mu je bilo postavljeno pitanje sto misli o tome je rekao ono sto misli o tome.
Zamisli smrada!
Sa druge strane kad je ruski veleposlanik prije godinu dana pizdio na Pusicku i Milanovica (neda mi se trazit clanak u Jutarnjem/Vecernjem, ali ako se ne sjecate, rado cu da potvrdim to sto pricam) u Hr kad su pocele EU sankcije, to je uredu?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:03   #265
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ambasador nije reko "nemoj ici", ili "nije u americkom interesu" ni nista slicno, vec In an emailed statement from the U.S. embassy, Shapiro said "it would be unfortunate for President Zeman to be there as perhaps? the only EU head of state."
Dakle, u intervijuju u kojem mu je bilo postavljeno pitanje sto misli o tome je rekao ono sto misli o tome.
Zamisli smrada!
Sa druge strane kad je ruski veleposlanik prije godinu dana pizdio na Pusicku i Milanovica (neda mi se trazit clanak, ali ako se ne sjecate, rado cu da potvrdim to sto pricam) u Hr kad su pocele EU sankcije, to je uredu?
Naravno da nije u redu, ako smo odlučili ići kud svi Turci, koliko god glupa odluka, svejedno je naša odluka, i nema tko sa strane pizditi.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:22   #266
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Sa druge strane kad je ruski veleposlanik prije godinu dana pizdio na Pusicku i Milanovica (neda mi se trazit clanak u Jutarnjem/Vecernjem, ali ako se ne sjecate, rado cu da potvrdim to sto pricam) u Hr kad su pocele EU sankcije, to je uredu?
Tad je ista ova ekipa koja slavi Zemana kritizirala našu političku elitu što se bezveze zamjera Rusima kad lijepo možemo trgovat s njima i zarađivat milijarde. Naši veliki suverenisti
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 04:11   #267
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Sa druge strane kad je ruski veleposlanik prije godinu dana pizdio na Pusicku i Milanovica (neda mi se trazit clanak u Jutarnjem/Vecernjem, ali ako se ne sjecate, rado cu da potvrdim to sto pricam) u Hr kad su pocele EU sankcije, to je uredu?
Evo intervjua

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-ekon...a-sve/1212190/

Mislim da ruski Veleposlanik nije pizdio na nikoga (naslov članka je izmišljotina Jutarnjeg koja nije rečena u samom intervjuu), a i da jest pizdio imao bi pravo pizditi jer je njegov intervju bio reakcija na uvođenje sankcija protiv Rusije.

Dakle Hrvatska je uvela sankcije Rusiji - u tom kontektsu od ruskog Veleposlanika se i očekuje da nekoga pošalje u 3 materine, jer sankcije zapravo i jesu jedan oblik "puzajućeg" ratnog djelovanja. Dakle u odnosu na ono što je mogao reći Veleposlanik Makarjan u ovom je intervjuu bio naglašeno suzdržan.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 08:36   #268
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Svaka čast Zemanu!

Za ovo treba imati mnogo hrabrosti jer sad može očekivati da će mu taj isti veleposlanik organizirati NGO-e pod prozorom sa EU-zastavama da ga podsjeti da krši "europske vrijednosti".


Istu stvar su radili i bivšem predsjedniku Vaclavu Klausu kad bi se usudio kritizirati Europsku Uniju.
Zemana će 'odraditi' njegovo vlastito biračko tijelo, možda čak i na prijevremenim izborima.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 08:42   #269
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja mislim da mu je odgovorio točno onako kako je Veleposlanik zaslužio da mu se odgovori. Poslao ga je u tri materine i rekao mu da začepi gubicu. Veleposlanikov posao nije miješati se u unutarnju politiku države domaćina, već u toj državi predstavljati svoju zemlju poštujući institucije zemlje domaćina.


Jeli čovjek seljak ili nije seljak - tebe se savršeno ne tiče, Česi su ga birali i izabrali i to je kraj te priče.
Svakako da predsjednik ima pravo donijeti samostalnu odluku kuda i kome otići i kako odgovoriti, ali načn na koji je odgovorio - puno više govori o samom predsjedniku. Odgovor nije bio na odgovarajućoj diplomatskoj razini. Sve to je mogao reći drugačije, a i naknadno potvrditi svojim postupcima. Ili je mogao doslovno ništa ne reći (jer se nije radilo o službenoj noti upućenoj vlastima) a samo naknadno - postupcima - 'podučiti' veleposlanika. A to je ono što boli u diplomaciji.
Da li će Zeman zaista biti jedini predsjednik iz EU koji će biti prisutan na samoj paradi? Prijatelj Orban ništa? Tsipras?
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:57   #270
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mislim da ruski Veleposlanik nije pizdio na nikoga (naslov članka je izmišljotina Jutarnjeg koja nije rečena u samom intervjuu), a i da jest pizdio imao bi pravo pizditi jer je njegov intervju bio reakcija na uvođenje sankcija protiv Rusije.
I zamisli sad da je Pusicka na to reagirala sa "Nisi vise dobrodosao ovdje, mrs natrag u Moskvu, nemas ti nama sta govoriti sta cemo raditi!"?
Samo je u tome poanta, kako je nesto receno.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:45   #271
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Svakako da predsjednik ima pravo donijeti samostalnu odluku kuda i kome otići i kako odgovoriti, ali načn na koji je odgovorio - puno više govori o samom predsjedniku. Odgovor nije bio na odgovarajućoj diplomatskoj razini. Sve to je mogao reći drugačije, a i naknadno potvrditi svojim postupcima. Ili je mogao doslovno ništa ne reći (jer se nije radilo o službenoj noti upućenoj vlastima) a samo naknadno - postupcima - 'podučiti' veleposlanika. A to je ono što boli u diplomaciji.
Da li će Zeman zaista biti jedini predsjednik iz EU koji će biti prisutan na samoj paradi? Prijatelj Orban ništa? Tsipras?
Tsipras putuje sutra u Moskvu, također se očekuje i 9.svibnja
http://www.vecernji.hr/svijet/grcka-..._source=24sata
__________________
ave, ave sveti Krševane
Krševan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:14   #272
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
I zamisli sad da je Pusicka na to reagirala sa "Nisi vise dobrodosao ovdje, mrs natrag u Moskvu, nemas ti nama sta govoriti sta cemo raditi!"?
Samo je u tome poanta, kako je nesto receno.
Nažalost, Hrvatska je za puno manji prekršaj relativno nedavno čak i protjerala jednog stranog veleposlanika:

Quote:
Ministarstvo vanjskih poslova Hrvatske naredilo je diplomatskom predstavniku libijskog veleposlanstva u Hrvatskoj Abdulkarimu Naasu da u roku 15 dana napusti zemlju zbog "djelovanja koje se smatraju neprimjerenima i suprotnima uobičajenoj diplomatskoj praksi"

Gaddafijev diplomat nepoželjan je u Hrvatskoj zbog izjave koje je dao Večernjem listu, a u kojem se ističu Naasovi progaddafijevski stavovi.

Abdulkarim Naas 25. ožujka u Večernjem listu izrazio je nezadovoljstvo zbog podrške koju je hrvatska Vlada dala savezničkim napadima na Libiju te priznao kako ga je poslije izbijanja nemira u Libiji osobno posjetio bivši predsjednik Stjepan Mesić. Poželio je sreću libijskom vođi i njegovu narodu te se ponudio za posrednika u pregovorima između libijskih vlasti i oporbe, prenosi Večernji list.
http://www.advance.hr/vijesti/zagreb...-predstavnika/
Nego da se vratimo na temu, si vidio ovo?

PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:19   #273
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pa i nije govorio sto smije a sto ne smije. Rekao je da mu se to ne svidja.
Veleposlanik je bio pristojan, sta jest, jest. A ovaj mu je odgovorio ko seljo. "primit cu te kad ti istekne mandat da te mogu potjerat natrag"

Odgovorio mu je kao uvrijeđena pijana budala, uličarski, tako jedino i zna. Veleposlanik ni na koji način nije prekršio diplomatska pravila ponašanja, dok je Zeman napravio veliki gaf i još jednom nanio sramotu svojoj državi.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:57   #274
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nažalost, Hrvatska je za puno manji prekršaj relativno nedavno čak i protjerala jednog stranog veleposlanika:
Nazalost, vjerojatno je Gadafi u to doba vec bio na listi za odstrel pa nije bilo diplomatske stete.

Quote:
Nego da se vratimo na temu, si vidio ovo?

Daj mi molim te link, ovo moram sefu poslat!
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:45   #275
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te link, ovo moram sefu poslat!
Uživaj

http://postimg.org/image/sm9y2vqqx/
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 00:22   #276
Izvor:

http://sputniknews.com/cartoons/2015...020526471.html

Ovo sam postala zbog relativne nečitljivosti imena na psiću (Schapiro) u gore navedenoj karikaturi.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:06   #277
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Shvaćam vašu oduševljenost, ali je ne dijelim. I Mesić je bio takav, samo malo manje oštar.
Demokracija, jelte, i nije baš na toj paradi. Sovjetski Savez tih je godina bio jedan od dva najveća pakla na zemlji i nikom nije mjesto slaviti vojsku koja je podgrijavala Gulag. A onda je Gulag radio za vojsku.
Eto suverenistima:

Quote:
Stjepan Mesić: Ja bih išao na vojnu paradu u Moskvu
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:58   #278
http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...vi/812627.aspx

Zeman ipak promijenio odluku. Vidio valjda da se može pozdraviti s foteljom nastavi li se bosti s rogatim.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 19:18   #279
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...vi/812627.aspx

Zeman ipak promijenio odluku. Vidio valjda da se može pozdraviti s foteljom nastavi li se bosti s rogatim.
Sada je odlučio dobro, ali ovo nećkanje hoću-neću ići utjecati će na njegov rating. Čini se kako se baš i ne snalazi dobro u (vanjsko)političkim vodama. Jednostavno rečeno nije kao Stipe 'koji bi sigurno otišao, da je još na funkciji'. (Ali srećom nije, pa može lupetati sve i svašta, bez većih posljedica na svoju 'funkciju'.)

Sada kao kandidati za odlazak ostaju samo još prijatelj Orban i Tsipras. (I Stipe, samo ako ga pozovu i pošalju avion za njega, jer ipak puno je dva dana u vlaku).
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 12:58   #280
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Sada kao kandidati za odlazak ostaju samo još prijatelj Orban i Tsipras. (I Stipe, samo ako ga pozovu i pošalju avion za njega, jer ipak puno je dva dana u vlaku).
Mađarska nikad nije učestvovala na ceremoniji pobjede. Mi smo izgubili rat, kod nas 8. svibnja nikad nije bio praznik, ni sad, ni za vrijeme socijalizma (vjerojatno kuriozitet u Europi). Dakle, Orban ne ide.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.