Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 09:36   #1
Televizija prije 30-tak godina

Ova tema nastaje povodom jedne žustre rasprave koja je na kraju završila svađom.

Radi se o tome da sam ja rekao da je televizijski program u Bivšoj Jugoslaviji prije 25 i više godina radio " DVO KRATNO "
Tj. u jutro od 8 do 12 sati stim da je jutarnji program sadržavao dječji program tj branko kockica od 9 do 10 + vijesti i neki dokumentarac. Prekid programa je bio od 12 do 16. U 19 i 15 je uvijek bio dječiji program tj. crtići u 19 i 30 dnevnik oko 10 film i prekig programa u polnoć tj. od 00.00 do u jutro do 8 sati.

Krajem osamdesetih HRT je uveo takozvani vikend polnočni program koji je išao samo subotom s tim je da je trajao od polnoči do ranih jutranji sati.

Dakle volio bi da svi daju svoj komentar na ovu temu.

I na kraju suprotna strana je je iznijela tvrdnju da je u to vrijeme bilo podjednako televizijskih programa i da je program trajao cijeli dan i cijelu noć.

Zadnje uređivanje angelinos : 19.04.2007. at 09:51. Reason: Dodatak
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:27   #2
...ovako...ono oko popodnevnog prekida nisam baš siguran - nešto mi je maglovito u glavi (ko bi se svega sjetio - redukcija, nema kave, nema deterđenta, pak možda nije bilo niti programa), ali za noći sam siguran da je bilo prekida. I mislim da je neka vrst cjelonoćnih emitiranja počela sa "Programom plus" (normalno, ja govorim o TVZ. Sad možda sam u krivu ili se ne zmislim više, ali kao što rekoh - toliko je redukcija bilo da se niti ne sjećam svega...

...ali...(da malo nadignem tlak nekima): ...bilo je to neko lepše i srećnije vreme...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:58   #3
Točno,radio je dvokratno od 8 do oko 13 sati.Zatim je bila test slika sa onim pištavim tonom a popodnevni program je počinjao oko 17h i trajao do oko 23h.Dnevnik je nekad počinjao u 20h.
Drugi program je počeo emitirati početkom 70-ih i trajao je dnevno par sati a počinjao je oko 7-8 navečer.
"Program plus" je TVZ počela emitirati sredinom 80-ih petkom i subotom navečer a preko ljeta svaku večer.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 22:32   #4
Hm.

Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Točno,radio je dvokratno od 8 do oko 13 sati.Zatim je bila test slika sa onim pištavim tonom a popodnevni program je počinjao oko 17h i trajao do oko 23h.Dnevnik je nekad počinjao u 20h.
Drugi program je počeo emitirati početkom 70-ih i trajao je dnevno par sati a počinjao je oko 7-8 navečer.
"Program plus" je TVZ počela emitirati sredinom 80-ih petkom i subotom navečer a preko ljeta svaku večer.

Što reči prijatelju za tipa koji tvrdi da je prije 25 godina gledao filmove po cijele dane i cijelu noć.
Ipak u vrijeme komunizma i velike bijede nijedna televizija nije bila toliko bogata da bi imali šta prikazivati 24 sata.
Što misliš zašto moja kontra tvrdi da nije tako.
Da ironija bude veća njegov otac kaže citiram " to nisi mogao gledati u svom selu, ali u našem selu smo tv. program gledali 24 h/ i to zamisli još u njegovo vrijeme prije 35 godina.
Smiješno i žalosno zar ne.

Zadnje uređivanje angelinos : 19.04.2007. at 23:10. Reason: .
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:14   #5
tip mulja (a stari mu totalno fantazira na selu nije bilo telke, jedino možda kakav gastarbajter kod koga je gledalo to cijelo selo), ja se sjećam da su filmovi išli u srijedu i subotu, serije - petak, nedjelja (popodne u nedjelju gradić peyton), i da program je išao dvokratno i čini mi se od 5 h.po podne. sjećam se prvog emitiranja drugog programa zbog nekog crtića o magarcu, u to vrijeme crtanog programa bilo je na kapaljku. do kad je program išao na veće ne znam, klinci su obično do devet bili u krpama....
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:15   #6
"Program plus" je prvo počeo na tadašnjoj TV Sarajevo, mislim. I prikazivali su Mućke.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:43   #7
Quote:
amhorvat@htnet-dsl kaže: Pogledaj post
tip mulja (a stari mu totalno fantazira na selu nije bilo telke, jedino možda kakav gastarbajter kod koga je gledalo to cijelo selo), ja se sjećam da su filmovi išli u srijedu i subotu, serije - petak, nedjelja (popodne u nedjelju gradić peyton), i da program je išao dvokratno i čini mi se od 5 h.po podne. sjećam se prvog emitiranja drugog programa zbog nekog crtića o magarcu, u to vrijeme crtanog programa bilo je na kapaljku. do kad je program išao na veće ne znam, klinci su obično do devet bili u krpama....
Bez uvrijede, ali bilo je telke prije 35 godina.

Moj otac je kupio Tv kada sam ja imao 5 godina.
Evo i opisa. Slušaj dobro.
Marka televizora ; VENERA
Izgled; polu okrugal ekran sa ravnim staklom, tako da je davao
izgled sadašnje plasme ili lcd-a.
Matrijal; Drvo ili iverica
Komande; programi sus e pronalazili na veliki kotač,
nakon toga je došao sensorski tv sa brojevima 1-8 i zamislite samo kada sleti mušica na jedan od senzora.

Također se sječam samo idile i radosti od samog pomena da imaš telku.
Zamislite kada igra utakmica, a u vašoj kući sjedi pola sela i prepričavaju priče o starinama, a mi djeca sjedimo i nesmijemo ni A prozboriti. To su bila vremena 19 i 15 crtić i u krevet.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:28   #8
Ta televizija je bilja miljun puta bogatija od ove sada - sadržajem, kvalitetom, ljudima, što oćeš... neš ti televizije - big brother generacija ... fuj
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:44   #9
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
"Program plus" je prvo počeo na tadašnjoj TV Sarajevo, mislim. I prikazivali su Mućke.

nije nego zagreb. 1985. kasnije su i drugi krenuli
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:46   #10
što se naslovnog pitanja tiče, da ujutro je bio obrazovni program, pa rupa, pa oko 2 repriza obrazovnog programa itd. ne znam do kad je tako bilo, ali negdje do sredine 70-tih sigurno.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:48   #11
Istina je, išlo je dvokratno a program je završavo u 22 i 15!!! Nedavno sam na tavanu našo stari tv program «Studio» iz 1976. i baš sam se začudio kak je to bilo.

Al dobro, onda valjda nisu puštali spotove i reklame za superkrečka, nego onaj test signal u pauzi. Mene je više frapiralo kaj je program trajo samo do 10navečer
motorcycleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:19   #12
Hajde nek netko napiše kako je to izgledalo... Kad je što bilo itd.

Donedavno je tako radio drugi program. Do 15 sati panorame turističkih središta...

P.S. ako netko ima, jel bi mogao staviti program sredinom 90-tih
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 20:20   #13
??

Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Ta televizija je bilja miljun puta bogatija od ove sada - sadržajem, kvalitetom, ljudima, što oćeš... neš ti televizije - big brother generacija ... fuj
Prijatelju nije riječ o kvaliteti programa, riječ je kao što vidiš o trajanju programa.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 20:30   #14
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
što se naslovnog pitanja tiče, da ujutro je bio obrazovni program, pa rupa, pa oko 2 repriza obrazovnog programa itd. ne znam do kad je tako bilo, ali negdje do sredine 70-tih sigurno.
Je upravu si prijatelju kada kažeš da nije bilo programa 70. godina. To znamo. Možemo slobodno govoriti o novijem vremenu tj o kraju 80. godina kada je bilo prvog HRT programa do podne, zatim stanka pa opet nastavak oko 17 sati. Tada se uključivao i drugi program.
Mislim da se ovom gore slobodno može na neki način pridružiti i kraj 90. godina.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:37   #15
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
P.S. ako netko ima, jel bi mogao staviti program sredinom 90-tih

i mene zanima
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 00:33   #16
Quote:
angelinos kaže: Pogledaj post
Da ironija bude veća njegov otac kaže citiram " to nisi mogao gledati u svom selu, ali u našem selu smo tv. program gledali 24 h/ i to zamisli još u njegovo vrijeme prije 35 godina.
Jedna od mogućnosti da su u svom selu program gledali 24h je ta da je selo u Međimurju ili blizu austrijske granice pa su gledali program ORF-a!!
Druga mogućnost je bila tijekom ljetnih noći kada su atmosferske prilike bile povoljne,tada su se mogli uhvatiti signali udaljenih TV stanica.Fora je da se daleki TV signal određene frekvencije odbija od ionosfere i pada na široko područje.Tada nije bilo satelitskog prijenosa TV programa i to je bio jedini način gledanja stranog programa.Sjećam se da sam jednom prilikom gledao NBA košarku sa španjolske TV!!
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 01:24   #17
Kog bol penis kakav je program bio prije par stoljeća?
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 01:55   #18
Sredinom osamdesetih nije bilo popodnevne rupe. Znam da se u 12 na tvb davao koncert u podne (sećam se kako sam bio ushićen čarobnom frulom). A posle je išla repriza obrazovnog i programa za decu i mlade iz prepodnevnog termina (utne se neka ebu/eur dečja drama ili Pipi duga čarapa i nešto tipa Knjiga je da se čita, Posle 2000-dite itd.).

A prava poslastica je bio ZOP (zimski obrazovni program) koji je išao za vreme zimskog raspusta. Tu su davali odlične filmove u okviru zimskog bioskopa. Slično je bilo i za leto.

Drugi program je davao reprize noćnog programa koji je imao razne nazive zavisno od tv centra (Noć i dan...).

E to je bila televizija.
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 10:39   #19
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Kog bol penis kakav je program bio prije par stoljeća?
mene i flin stzonea
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:03   #20
Banjaluka

Quote:
Au197/79 kaže: Pogledaj post
Sredinom osamdesetih nije bilo popodnevne rupe. Znam da se u 12 na tvb davao koncert u podne (sećam se kako sam bio ushićen čarobnom frulom). A posle je išla repriza obrazovnog i programa za decu i mlade iz prepodnevnog termina (utne se neka ebu/eur dečja drama ili Pipi duga čarapa i nešto tipa Knjiga je da se čita, Posle 2000-dite itd.).

A prava poslastica je bio ZOP (zimski obrazovni program) koji je išao za vreme zimskog raspusta. Tu su davali odlične filmove u okviru zimskog bioskopa. Slično je bilo i za leto.

Drugi program je davao reprize noćnog programa koji je imao razne nazive zavisno od tv centra (Noć i dan...).

E to je bila televizija.
O.K. u Beogradu neznam ali za Banjaluku znam da nije bilo beogradskog programa u rupama, a niti poslije polnoći.
angelinos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.