Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2006., 07:47   #1
Dokumentarci

Bio je to BBC-ov dobar dokumentarac.....ali uz uvjet da znate engleski.

Pošto plaćam u kunama pretplatu a ne u USD ili u funtama, bilo je za očekivati da ću dobit proizvod prilagođen sredstvu plaćanja televizijske preplate.

Ono što je govorio BBC-ev narator (bio je prijevod govora sa mongolskog koji je pratio sliku tekstovima koji opisuju situaciju) uopće se nije prevađalo na hrvatski tako da je bilo
više minuta govornog teksta na engleskom bez prijevoda...što je šteta jer je promakla bit i misao koja je bitna za razumjevanje tog doba.
Inače je očito da je cijeli dokumentarac preuzet iz nekog igranog filma a ono što su naši preveli odnosi se na općenitu radnju a ostale detalje su zanemarili i tako osakatili odličan dokumentarac.
Šteta jer su zakinuli svoje gledaoce za jedan dio tog dobrog uradka.

Sramno.....i neprofesionalno.....il je odgovorni mislio da to uopće nije bitno
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 08:04   #2
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bio je to BBC-ov dobar dokumentarac.....ali uz uvjet da znate engleski.

Pošto plaćam u kunama pretplatu a ne u USD ili u funtama, bilo je za očekivati da ću dobit proizvod prilagođen sredstvu plaćanja televizijske preplate.

Ono što je govorio BBC-ev narator (bio je prijevod govora sa mongolskog koji je pratio sliku tekstovima koji opisuju situaciju) uopće se nije prevađalo na hrvatski tako da je bilo
više minuta govornog teksta na engleskom bez prijevoda...što je šteta jer je promakla bit i misao koja je bitna za razumjevanje tog doba.
Inače je očito da je cijeli dokumentarac preuzet iz nekog igranog filma a ono što su naši preveli odnosi se na općenitu radnju a ostale detalje su zanemarili i tako osakatili odličan dokumentarac.
Šteta jer su zakinuli svoje gledaoce za jedan dio tog dobrog uradka.

Sramno.....i neprofesionalno.....il je odgovorni mislio da to uopće nije bitno
Čuj, s obzirom na HTV, jedinu televiziju na svijetu na kojoj se najbolji programi puštaju uglavnom između 23 i 5 ujutro, i na ostale njihove bisere, ne bi se iznenadila da sljedeći mjesec pretplatu naplate u funtama... Ništa me više ne bi iznenadilo... Dokumentarac je inače stvarno bio super...
__________________
Tko zna? Ah, nitko, nitko ništa ne zna, krhko je znanje!
koka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 10:03   #3
...katastrofa...ja ga isto gledao i fala bogu na razumijevanju eng. Inače za potpuno uživanje u dokumentarcu - također bilo i poželjno znanje mongolskog...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 10:15   #4
a zaboravili istitlati znate ono, božić, nova godina, ekipa se žurila s posla da okiti bor, ispeče kolače....

ljepo naša rvacka televizijat
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 11:59   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
...Inače je očito da je cijeli dokumentarac preuzet iz nekog igranog filma ...
Nije iz filma. Scene bitaka su rađene sa softverom koji je korište i za Gospodare prstenova.

Izvrstan dokumentarac. Šteta što naši upropaste svega što se dočepaju.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 12:14   #6
dokumentarac mi se svidja, al fakat su mogli prevesti te djelove, neki od tih ne prevedenih djelova su zapravo kljucni u cjeloj toj prici... nisam mogla vjerovat da nisu preveli film kak spada....
gledala sam s tatom (on zna njemacki, engleski skoro nis) i onda je bilo "a kaj je sad rekel?"
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 12:22   #7
Quote:
krix kaže:
Nije iz filma. Scene bitaka su rađene sa softverom koji je korište i za Gospodare prstenova.

Izvrstan dokumentarac. Šteta što naši upropaste svega što se dočepaju.
Ma super je bilo, pogotovo scene bitaka....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 12:23   #8
meni je dokumentarac bio OK, moji starci od 50 godina su sve razumili (osim onog dijaloga na mongolskom) tak' da nekuzim u cem je problem...
zao mi je ekipe koja ne kuzi engleski
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 08:20   #9
Quote:
52X32X52 kaže:
meni je dokumentarac bio OK, moji starci od 50 godina su sve razumili (osim onog dijaloga na mongolskom) tak' da nekuzim u cem je problem...
zao mi je ekipe koja ne kuzi engleski
Problem je u tome kaj je to hrvatska televizija. Eto samo to. Hrvatska je zemlja u kojoj su mladi u manjini, a ljudi koji danas imaju nekih 40 godina pa na više su svi mahom učili njemački ili ruski. Kak bi bilo da su uzeli neki film od Njemaca i zaboravili prevest neke djelove? Bi li i tad gudio istu priču? Dala bih se okladit da bi u tom slučaju više ljudi razumjelo dokumentarac!
Dragi naš HRT :2up:
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 11:51   #10
Quote:
didach kaže:
Dragi naš HRT :2up:
Najnovija vijest...dolazi "Džingis kan" preveden u cijelosti ....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:05   #11
Quote:
didach kaže:
Kak bi bilo da su uzeli neki film od Njemaca i zaboravili prevest neke djelove?
meni svejedno, tih par recenica bi vec razumio...
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:21   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Najnovija vijest...dolazi "Džingis kan" preveden u cijelosti ....
sramota, opet nas šopaju reprizama



__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:26   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Najnovija vijest...dolazi "Džingis kan" preveden u cijelosti ....
Kad je?? Prošli put sam propustila početak pa da ga pogledam..
__________________
zelenbrijeg kaže:
SASVIM PODNOŠLJIVA I LIJEPA lakoća postojanja otkriva se na dnu svake propasti - samo ako joj to dopustimo.
didach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:35   #14
Nemam pojma.....treba pričekati najavu.

Gledaš li dokumentarce na HT 1 svaki dan u 10.10.....(meni doma snimaju)
danas je Neron sutra.... o Inkviziciji???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 21:38   #15
dokumentarac je dobar (za razliku od bolesnog glavnog lika), al' to sto spiker govori na engleskom je, osim sto je nebitno, jadno (pateticno vise)...ono, "i tog se dana zakleo da nikad vise nece bla bla" kao da gledam neki holivudski last samurai
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 02:53   #16
Cool

Quote:
mirrorball kaže:
...katastrofa...ja ga isto gledao i fala bogu na razumijevanju eng. Inače za potpuno uživanje u dokumentarcu - također bilo i poželjno znanje mongolskog...

Meni je stvarno čudno da u današnje vrijeme ima takvih koji ne znaju mongolski (i, kaj je još gore, to se ne srame i priznati).
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:58   #17
Dokumentarci

dragi moderatoru ja tražila ali nisam vidjela još takav topić


za one koji ih gledaju obavezno ili ponekad...

koji su vam dobri i zašto?

svaka čast Đeli


nekako u zadnje vrijeme radije njih pogledam nego film - ne znam zašto - da li starim?

a možda zbog svih tih s...ra..jn..a po svijetu

nekako je ljepše vidjeti na tv -u realnost (osim one crne kronike i reality showowa - to je iskrivljena stvarnost .))
__________________
encouraging humankind to progres
maddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:22   #18
ja u zadnje vrijeme gledam dokumentarce o 2.svijetskom ratu.....prije sam volio gledati filmove o tome a sad volim i dokumentarce....
didoman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:55   #19
I ja ih sve više i više pratim... mislim da nema veze sa starošću, već sa pameću
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:05   #20
Da... Moram primjetiti da ima puno stranioh dokumentaraca.Zanimljivi su ali zar mi nismo sposobni snimiti nit jedan domaći?sSad će biti pa imamo brodolomi Jadrana ali to je samo jedan.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.