Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 11:22   #81
Mama

Dragi roditelji, očajna sam.
Bit ću punoljetna za nekoliko mjeseci, a zbog nekih problema sam
nedavno morala posjetiti ginekologa. S mamom nikad nisam imala
neki dobar odnos ali nikad nije bilo ovako. Čitala mi je nalaze i naravno
otkrila da sam stupila u spolne odnose. Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
Nazvala me kurvom, govori mi da me gleda drugim očima i da sam za nju
druga osoba, zabranila mi je bilo kakve izlaske (s tim da ne izlazim često uopće), te to uključuje bilo kakvo razredno putovanje.
Nikad se nisam osjećala ovako loše, stvarno ne znam što da radim, najrađe
bi' se ubila odmah.
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 13:18   #82
Daj majci vremena da provari informacije, proci ce
Normalno je da se lose osjecas zbog njene burne rakcije i uvreda koje nisu u redu, daj joj vremena da i sama shvati da nije adekvatno reagirala
A kad budete pricali mirnijim tonom reci joj da joj se nisi povjerila nikad dosad jer si se bojala njene ovakve reakcije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:17   #83
Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
__________________
Our Actual Exams and Testking ccna book gre exam provide you 100% pass guarantee. You can get access to and exams. Our testking ielts exam is also very useful tool. scuhs.edu for its easiness.
hnoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:32   #84
Quote:
hnoor kaže: Pogledaj post
Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
a što je najgore,po tvom mišljenju?
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:40   #85
Quote:
SQShipper kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji, očajna sam.
Bit ću punoljetna za nekoliko mjeseci, a zbog nekih problema sam
nedavno morala posjetiti ginekologa. S mamom nikad nisam imala
neki dobar odnos ali nikad nije bilo ovako. Čitala mi je nalaze i naravno
otkrila da sam stupila u spolne odnose. Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
Nazvala me kurvom, govori mi da me gleda drugim očima i da sam za nju
druga osoba, zabranila mi je bilo kakve izlaske (s tim da ne izlazim često uopće), te to uključuje bilo kakvo razredno putovanje.
Nikad se nisam osjećala ovako loše, stvarno ne znam što da radim, najrađe
bi' se ubila odmah.
Je li se u međuvremenu majka smirila?
Ovakva pretjerana reakcija,osobito vrijeđanje vlastitog djeteta meni je teško shvatljivo.Pa davno je iza nas to doba,kad je djevojka morala biti virgo intacta do ulaska u brak,pa su se iznosile okrvavljene plahte na vidjelo nakon prve bračne noći.
Ove zabrane su besmislene,a po punoljetstvu ne će ih više ni moći izricati,osobito ako se radi o razrednim putovanjima.Može doduše uskratiti financiranje istih,no i za to postoji način,koji ovdje nije tema.
Očito majčina reakcija,ima temelj u nečemu što je njeno osobno negativno iskustvo,jer teško mi je zamisliti da te stvarno mrzi ili pak da je toliko nazadnog svjetonazora.Možda joj se nije svidjelo da si po njenom sudu prerano stupila u spolni odnos..

Kad bi naslov teme bio o reakcijama roditelja,kad doznaju da su im djeca stupila u spolne odnose,bila bi vjerojatnije zanimljivija forumašima.Ako bi htjeli biti iskreni kako roditelji tako i djeca.

No nekako mi se i ova forumska šutnja čini znakovitom.
Moram odmah napomenuti da ja osobno nemam ženskog djeteta,te je moguće,da roditelji ženske djece razmišljaju drugačije,strepe na drugi način.
Mogu samo napisati moje posredno iskustvo,jer moj je sin mada mu je sve bilo objašnjeno glede spolnosti,osobito odgovornosti i zaštite,osvanuo jednog dana sa svojom tadašnjom djevojkom,oboje zabrinuti da je trudna.A taman su oboje upisali faks.
Bila sam iznenađena,prvo njenim strahom od roditelja,priznala je da oni ne znaju da je stupila u spolne odnose,onda strahom odlaska ginekologu..pa smo se dogovorili da ode privatno,bez obzira što je test bio negativan,da se utvrditi radi čega joj inače uredna menstruacija kasni 2 mj,a i da se provjeri moguća trudnoća.
Srećom bila je to lažna uzbuna,stres(taman vrijeme polaganja ispita)a nije bilo ni nikakvog lošeg ginekološkog nalaza.Savjetovala sam joj da razgovara s roditeljima,barem s majkom,no nisam dobila povratnu informaciju..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:25   #86
Rekacija majke je zaista nemajčinska. Međutim, oo što mogu razumjeti s ljudske strane je njezino razočaranje u odogoj vlastitog djeteta. Koliko sam shvatila ovdje nije riječ o djevojci, već o djevojčici, djetetu koje još ide u školu i naravno da je mama užasnuta. No ljutnju treba preusmjeriti na sebe, a vlastitom djetetu biti potpora jer ako je netko ovdje zeznuo, zeznula je ona, nikako ne dijete.
No jbg, ja sam konzerva koja je nevinost izgubila s 22 godine i stražno mi je čuti da se djeca seksaju pa možda i nisam relevantna za ovu temu. Već sad se pripremam za srčani udar kad saznam da se moje dijete seksa u tinejdžerskim godinama.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:12   #87
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Rekacija majke je zaista nemajčinska. Međutim, oo što mogu razumjeti s ljudske strane je njezino razočaranje u odogoj vlastitog djeteta. Koliko sam shvatila ovdje nije riječ o djevojci, već o djevojčici, djetetu koje još ide u školu i naravno da je mama užasnuta. No ljutnju treba preusmjeriti na sebe, a vlastitom djetetu biti potpora jer ako je netko ovdje zeznuo, zeznula je ona, nikako ne dijete.
No jbg, ja sam konzerva koja je nevinost izgubila s 22 godine i stražno mi je čuti da se djeca seksaju pa možda i nisam relevantna za ovu temu. Već sad se pripremam za srčani udar kad saznam da se moje dijete seksa u tinejdžerskim godinama.
Nemoj me krivo shvatiti, ja osobno bih radije da me strefi infarkt,no što bih svoje dijete imenovala kurvom,te još izjavila da je to dijete za mene sada druga osoba..
kao što sam rekla nemam kćer,ali ni svom sinu nikada,ali baš nikada nisam rekla budalo,tupane,glupane,majmune i ine pridjeve koje sam često čula kod drugih roditelja.Uvijek mi se činilo da bih to u osnovi upučivala samoj sebi.
O da, znao je sin mene naljutiti,biti tvrdoglav i sl. ali nikada ga nisam omalovažila,čak kad je jednom napravio pravu glupost od koje mi se godinama iza,još uvijek stisne želudac,nije bilo uvreda i omalovažanja s moje strane.I uvjerena sam da je to dublje sjelo no bilo kakva vika,krika i uvrede.

Mada po riječima autorice koja u 18-oj g kaže da je bila u dugoj vezi,za pretpostaviti je da je počela u tin-godinama,no čemu inkvizicijsko ispitivanje(osobito detalje...),kad je stvar već nepovratno gotova.Meni bi najprije zabrinulo stanje mog djeteta,a autorica kaže da joj našla nalaze,iz kojih je bilo evidentno da je imala određenih zdravstvenih problema.
Najgore je što autorica nikada neće moći zaboraviti majčinu reakciju i upućene uvrede.I s kojim daljnjim povjerenjem da se ikada u slučaju nevolja obrati mami?
Bez obzira što(ako) je majka u međuvremenu promijenila ponašanje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:19   #88
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatiti, ja osobno bih radije da me strefi infarkt,no što bih svoje dijete imenovala kurvom,te još izjavila da je to dijete za mene sada druga osoba..
kao što sam rekla nemam kćer,ali ni svom sinu nikada,ali baš nikada nisam rekla budalo,tupane,glupane,majmune i ine pridjeve koje sam često čula kod drugih roditelja.Uvijek mi se činilo da bih to u osnovi upučivala samoj sebi.
O da, znao je sin mene naljutiti,biti tvrdoglav i sl. ali nikada ga nisam omalovažila,čak kad je jednom napravio pravu glupost od koje mi se godinama iza,još uvijek stisne želudac,nije bilo uvreda i omalovažanja s moje strane.I uvjerena sam da je to dublje sjelo no bilo kakva vika,krika i uvrede.

Mada po riječima autorice koja u 18-oj g kaže da je bila u dugoj vezi,za pretpostaviti je da je počela u tin-godinama,no čemu inkvizicijsko ispitivanje(osobito detalje...),kad je stvar već nepovratno gotova.Meni bi najprije zabrinulo stanje mog djeteta,a autorica kaže da joj našla nalaze,iz kojih je bilo evidentno da je imala određenih zdravstvenih problema.
Najgore je što autorica nikada neće moći zaboraviti majčinu reakciju i upućene uvrede.I s kojim daljnjim povjerenjem da se ikada u slučaju nevolja obrati mami?
Bez obzira što(ako) je majka u međuvremenu promijenila ponašanje.
Ne znam što si me kvotala i boldala jer isto mislimo. Djetetu treba biti potpora, a ako je netko kriv što je dijete preuranjeno ušlo u spolne odnose, onda su to roditelji. Nipošo dijete osuđivati i vrijeđati ga. E sad, što bih ja otišla u kupatilo da se isplačem i možda umrla od infarkta, to je moja stvar. Dijete ništa nije skrivilo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 14:18   #89
Slučajno sam naletjela na ovu temu, al moram napisat da se ne slažem u potpunosti s time da je roditelj odgovoran ako dijete rano stupi u seksualne odnose. Odgoj i razgovor o tome čine većinu ogovornosti, ali danas nije ni djeci lako. Dosta njih popusti pod pritiskom vršnjaka ili dečka(u slučaju djevojaka), a i hormoni čine svoje. Znam krasnih ljudi koji su djecu odgajali da mogu o svemu s njima popričat, i davali dobre savjete o tim stvarima, pa su na kraju i oni ostali iznenađeni kada bi saznali da su im djeca stupila u odnose(ili prerano ili da se s njima nisu ni posavjetovali ili im rekli za to).
Ne znam kad je točno autorica teme stupila u odnose, ali po meni 17-18 god i nije nešto prerano(ja sam tek s 20 da ne bi ispalo da sudim po sebi i tako propovijedam ). Ako gledamo, puno veći problem imamo s curicama i dečkićima koji puno ranije stupaju u odnose. Dijelom (ne)odgoj, dijelom pritisak okoline.
Ajde razumljivo mi je da je majka iznenađena i možda šokirana(svaka to prođe kad shvati da je njena curica odrasla) ali mislim da joj je reakcija pretjerana. Svoje nezadovoljstvo je mogla izraziti i na drugi način a ne nazivajući svoju kćer pogrdnim imenima. Ne znam jel ima neke ginekološke probleme možda vezane uz odnose pa joj je zato majka pregledavala nalaze ili je čisto u skopu pregleda napisano na nalaz da više nije djevica i to je to. U svakom slučaju je njena majka trebala s njom obaviti razgovor(jer za očekivat je da će stupiti u odnose prije ili kasnije) i uputiti je u neke stvari. Tipa zaštita, siguran seks, spremnost na odnos i sl. A po njenoj reakciji bi rekla da nije to napravila.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 22:31   #90
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Međutim, oo što mogu razumjeti s ljudske strane je njezino razočaranje u odogoj vlastitog djeteta.
Zasto bi trebala biti razocarana?
Quote:
Koliko sam shvatila ovdje nije riječ o djevojci, već o djevojčici, djetetu koje još ide u školu i naravno da je mama užasnuta.
Zasto mislis da je mama naravno uzasnuta?
Quote:
No ljutnju treba preusmjeriti na sebe, a vlastitom djetetu biti potpora jer ako je netko ovdje zeznuo, zeznula je ona, nikako ne dijete.
Zasto bi zena trebala biti ljuta na sebe?
Quote:
No jbg, ja sam konzerva koja je nevinost izgubila s 22 godine i stražno mi je čuti da se djeca seksaju pa možda i nisam relevantna za ovu temu. Već sad se pripremam za srčani udar kad saznam da se moje dijete seksa u tinejdžerskim godinama.
U kojim (njenim) godinama bi to prihvatila bez priprema za srcani udar?

Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ne znam što si me kvotala i boldala jer isto mislimo. Djetetu treba biti potpora, a ako je netko kriv što je dijete preuranjeno ušlo u spolne odnose, onda su to roditelji.
Mislis da je ovo dijete preuranjeno stupilo u odnose i da su mama/roditelji za to krivi?
Kada bi bilo ok, a da ne kazes da je preuranjeno?
Jesu li bitne samo godine ili ozbiljnost i trajnost veze, educiranost o kontracepciji i sl.?

Quote:
Nipošo dijete osuđivati i vrijeđati ga. E sad, što bih ja otišla u kupatilo da se isplačem i možda umrla od infarkta, to je moja stvar. Dijete ništa nije skrivilo.
Plakala bi i mozda umrla da saznas da se tvoje dijete od 18g sexa?
I mislis da ...ako se tako nesto dogodilo, da je to tvoja krivica?

@Shipper...daj mami malo vremena, a dok ne prihvati to da odrastas, brini o svom zdravlju, idi ginekologu i koristi kontracepciju.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 23:27   #91
Nije mi bas jasan ovaj naslov...zar govorimo o saznanju o prvom odnosu? Iz prvog posta nisam stekla taj dojam, cura ima 18g, sa je vec duze u vezi i pitanje je kad je bio taj neki prvi odnos.
Cini mi se da se radi saznanju o tome da dijete ima odnose...o tom prvom roditeljskom susretu s tim...nevezano s tim kad se taj prvi odnos stvarno dogodio. (to niti ne znamo)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:55   #92
Bespredmetno je uopće razglabati o majčinoj reakciji. to je negativna, loša, moguće afektivna reakcija (trebalo bi doznati da li je odnos između majke i kćeri i inače ovako agresivan, ako da preporučujem autoricu knjigu Otrovni roditelji, mogu je čak i u pdf poslati ako treba).
uglavno, autorice, ti nisi djevojčica, već djevojka. nisi ništa ni loše, ni nemoralno napravila i nikome se ne moraš opravdavati ("on mi je prvi...u dugoj smo vezi..."). to je nebitno. vjerujem da se užassno osjećaš, to je ipak majka, a malo tko može napraviti toliku štetu na psihičkoj razini kao roditelji.

tvoj odnos i seksualni život se tiču samo tebe i tvog partnera. sadistički i pomalo bolesno je zahtijevanje majke da prepričaš detalje istog. da li bi se ona ugodno osjećala prepričavajući isto svojim roditeljima? ne, ukoliko nije u pitanu neki nastrani odnos.
hoću ti reći da imaš pravo zadržati to za sebe i znaj da ništa nisi krivo napravila. imaš 18 godina i dovoljno si zrela za intimne odnose. jedino što je nezdravo u cijeloj ovoj priči je odnos tebe i majke. a to nema veze jesi li ti spavala s dečkom ili ne.

ne znam kako se inače komunciraš s majkom, no ja sam se u tvojim godima uveliko raspravljala i argumentirala sa svojima. istina, u tim raspravama bi oni znali ostati bez argumenata pa bi mi doletjela pljuska, no smatram da se imaš pravo izboriti za sebe. nemoj da ti nametne osjećaj krivnje za nešto za što nisi kriva. da, može ti uskratiti svaštanešto dok si pod njenim krovom, no mnogo je bitnije kako ćeš se ti u ovoj situaciji postaviti sama sa sobom. to što te dovodi do stanja u kojem razmišljaš ozlijediti sebe je uvijek alarmantno, posebno u tim godinama. moj ti je savjet da se pokušaš povjeriti nekome od starijih ili u obitelji, ili u okolini u koga imaš povjerenja (tetka, rođakinja, prijateljičina mama...netko normala).

drž' se curko! nisi ništa loše napravila
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:41   #93
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Međutim, oo što mogu razumjeti s ljudske strane je njezino razočaranje u odogoj vlastitog djeteta. Koliko sam shvatila ovdje nije riječ o djevojci, već o djevojčici, djetetu koje još ide u školu i naravno da je mama užasnuta.
Ja smatram da je srednja škola pravo vrijeme za prve spolne odnose.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:01   #94
Quote:
hnoor kaže: Pogledaj post
Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
Ne razumijem, imaš li isti problem kao autorica teme ili... ? Kako god bilo, ako mama pojma nema o tvom spolnom životu, zašto si s njom išla ginekologu i dopustila mu da o tome izvješćuje mamu?
Drugo, ako si spolno aktivna, trebaš ići ginekologu i kad nemaš probleme: redovni pregledi, papa test, zašita. Odakle sad mama s tobom? Valjda si i prije već bila kod ginekologa po neku zaštitu ako ništa drugo.
No što je, tu je. Mama zna. Sad prestani biti djevojčica i budi žena i preuzmi odgovornost za sve svoje postupke pa i u razgovoru s majkom. Ako si sigurna da je u redu biti spolno aktivna, tada taj stav, kad je majka već saznala, zastupaj. Odluči se što si: curica ili žena.
Mama će s vremenom prihvatiti da si odrasla, ako jesi.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:33   #95
Quote:
hnoor kaže: Pogledaj post
Da napomenem, imala sam samo jednog dečka i dugu vezu.
Od kad smo stigle kući nakon toga, sve je otišlo nizbrdo. Zahtijeva sve podatke o tome, ali to nije najgore.
Ti si SQShipper?

Ako si još suicidalna ili ako opet budeš suicidalna, nazovi Centar za krizna stanja.

Ti si normalna, normalno je što se seksaš, ne postoji niti jedan razlog da se pravdaš, nebitno je jesi li imala jednog dečka ili si se jebala sa sedmoricom, jesi li u dugoj vezi ili imaš ONS-ove, zbilja je, zbilja nebitno. Seksualnost je normalna i zdrava pojava, seks je normalna radnja, seks u tvojoj dobi nije indikator psihičkih problema niti poremećaja niti je nešto zbog čega bi ti mater trebala biti ljuta na tebe ili na sebe.

Majka ti je poremećena osoba, njena reakcija nije normalna, njeno ponašanje nije normalno.

Žao mi je što ti se to događa, drži se.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:10   #96
Moji još ne znaju


Al uistinu, koliko ljudi uistinu priča s roditeljima da su se ševili(osim onih koji traže mišljenje i dozvolu/potvrdu prije toga). Ok, kod mene je specifična situacija, malo sam ja možda zatvoreniji po pitanju komunikacije s roditeljima generalno, ali s jedne strane mislim da je bitno da svoje dijete danas sutra uputim u sve ono što ja znam o tome(a što ne znam da samo prouči), ali s druge strane, stvarno ne osjećam da bi mi trebala bitna biti informacija da mi se dijete




Ispravak, sjetio sam se, ipak su me pitali(mislim tata) jednom prilikom jesam li pretjerivao s time(imadoh upalu sjemenovoda).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 17:28   #97
Prva sam htjela napisati autorici teme da joj mama ima ozbiljnih psihičkih poteškoća o kojima bi trebala prodiskutirati sa stručnom osobom, ali vidim da se čokokuki javila prije mene.

Tvojoj mami nije dobro u glavi. Žao mi je, ali tako je.

Ne znam uopće što bih rekla.

Ajde da je onako...pokazala možda neku nelagodu...da ne želi baš pričati o tome..već bih shvatila nekako...pa da izbjegava temu ili nešto.
Ali nazvati te kurvom...
Bože mili..

Nemam komentara.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:17   #98
Quote:
bowets kaže: Pogledaj post
kao roditelj, kakva bi vam bila reakcija da saznate da je vase dijete od oko 16-17 godina stupilo u redoviti seksualni odnos sa svojim partnerom? ili u kojim godinama bi po vama to bilo prihvatljivo?
Nakon 18-e je ok.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 21:17   #99
Zasto bas nakon 18? Zar je i roditeljima ta punoljetna brojka neka famozna stepenica nakon koje je ok? Zasto nije ok sa 17?
Sto ako svi frendovi iz razreda to rade, a tvoja je namladja, pa nema jos 18? Ok je tek kad dodje njena mjesec za biti punoljetan?
Jasno mi je da su neke sitne brojke roditeljima u vezi toga teske za prihvatiti, ali imo je li to bas 18, ili 17...pa i 16, mislim da nije jako bitno. Prije toga je i po meni pre rano, ali sve ovisi o mnogocemu.
Reakcija, pa...ako nije bilo dovoljno ono prije (jer nitko bas ne odradi to dovoljno rano, a posve ucinkovito, cisto zato jer su mladi i gluhi) onda bi konkretna reakcija bila - posjet ginekologu i savjetovanje o kontracepciji.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 22:10   #100
Baš se svi iz razreda jebu sa 17. Kod nas je bilo pola razreda djevice nakon kraja srednje ( gimnazija ), pola izgubila nevinost prije. I ti kažeš da svi frendovi iz razreda to rade. Jok, ne rade svi.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.