Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 15:30   #21
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A čuješ, nigdje državna služba nema velike plaće, ali ove naše su premale. Najveće službeničke plaće, tj. posebni položaji tipa savjetnik ministra ili čak savjetnik predsjednika Vlade jedna dosežu 8.000 kn, a sada to usporedi s nekim savjetnicima uprava firmi. A ovo su ljudi koji doslovno upravljaju cijelom državom.

Evo, nedavno mi poznanik rekao da je napustio MVP i otišao u privatnu firmu. VSS, staž, odgovaran posao (pregovaranje s EU), plaća jedva 6000. A treba ti 2000 samo za obleku mjesečno za takvo mjesto..

P.S. Nemoj pisati cijeli post s caps-lock, protivno je pravilima!
Vojki, reci mi da mogu birat.. Reiffeisen banka ili ministarstvo? Diplomirala sam nedavno, puno pratim forume, zakone, čitam i proučavam sve i svašta što se posla tiče, al bolje se konzultirati s nekim tko ima iskustva.
amarikina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:33   #22
Quote:
amarikina01 kaže: Pogledaj post
Vidiš, nekom kad kažeš da radiš npr.u bilo kojem ministarstvu, posebice u MVP-u, svi misle vauuuu, a kad im kažeš kolike su plaće, u čudu te gledaju jer su svi uvjereni da imaš bar 15-20 tisuća....smiješno
20.000 nema ni Sanader. Ima Mesić. Ta ministarstva tipa MVP su ti ekonomski još i najgora - posebno ako ne putuješ pa nema koje devizne dnevnice (zbog koje da bi ti ostala jedeš sendviće na željezničkoj ). Naime, ako se nešto probiješ, dobiješ npr. poziv na vrtnu zabavu u nekom većem veleposlanstvu. Pa je li imaš u ormaru komplet za takve prijame, u pastelnoj boji, s odgovarajućim cipelicama i šeširićem? Vjerojatno ne...

To je nažalost dobar posao samo za one kojima su tata i mama kupili stan i auto i rekli: evo, a ti gradi karijeru. Ja sam iz državne službe otišao doslovno onaj mjesec kada mi je došla prva rata za stan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:34   #23
Quote:
amarikina01 kaže: Pogledaj post
Vojki, reci mi da mogu birat.. Reiffeisen banka ili ministarstvo? Diplomirala sam nedavno, puno pratim forume, zakone, čitam i proučavam sve i svašta što se posla tiče, al bolje se konzultirati s nekim tko ima iskustva.
Ja bih odabra ministarstvo jedino ako idem na poslijediplomski (na koji sam išao) ili da sam žena koja ima malu djecu. Ipak lakše dobiješ dva slobodna dana, iziđeš na sat-dva i sl. U drugom slučaju - privreda. A da nemam rješeno stambeno pitanje - svakako banka, radi zaposleničkog kredita uz manje kamate.

Mada, ja osobno bih najradije na neki fakultet, ali me tamo neće.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:50   #24
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ja bih odabra ministarstvo jedino ako idem na poslijediplomski (na koji sam išao) ili da sam žena koja ima malu djecu. Ipak lakše dobiješ dva slobodna dana, iziđeš na sat-dva i sl. U drugom slučaju - privreda. A da nemam rješeno stambeno pitanje - svakako banka, radi zaposleničkog kredita uz manje kamate.

Mada, ja osobno bih najradije na neki fakultet, ali me tamo neće.
Vidi, ja sam jedna od onih koja će počinjat od žlice i vilice kak se to kaže, nemam stan, voljela bih ga imat jer ne želim da mi stanodavci dišu za vratom....,a s plaćama u ministarstvu ili općenito u državnom sektoru, to mogu zaboravit. Ako živa dočekam mirovinu, primanjima nemreš ni stanarinu platit tako da moraš imat nešto svoje pa makar bio rob svog malog stančića daljnjih 30 god!!! katastrofa, ne znaš kaj je gore!
amarikina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:52   #25
Quote:
amarikina01 kaže: Pogledaj post
Vidi, ja sam jedna od onih koja će počinjat od žlice i vilice kak se to kaže, nemam stan, voljela bih ga imat jer ne želim da mi stanodavci dišu za vratom....,a s plaćama u ministarstvu ili općenito u državnom sektoru, to mogu zaboravit. Ako živa dočekam mirovinu, primanjima nemreš ni stanarinu platit tako da moraš imat nešto svoje pa makar bio rob svog malog stančića daljnjih 30 god!!! katastrofa, ne znaš kaj je gore!
Onda ti je posao u banci premija. Za nekoliko godina ćeš doći do pristojne plaće i kredita za stan uz manju kamatu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:53   #26
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
20.000 nema ni Sanader. Ima Mesić. Ta ministarstva tipa MVP su ti ekonomski još i najgora - posebno ako ne putuješ pa nema koje devizne dnevnice (zbog koje da bi ti ostala jedeš sendviće na željezničkoj ). Naime, ako se nešto probiješ, dobiješ npr. poziv na vrtnu zabavu u nekom većem veleposlanstvu. Pa je li imaš u ormaru komplet za takve prijame, u pastelnoj boji, s odgovarajućim cipelicama i šeširićem? Vjerojatno ne...

To je nažalost dobar posao samo za one kojima su tata i mama kupili stan i auto i rekli: evo, a ti gradi karijeru. Ja sam iz državne službe otišao doslovno onaj mjesec kada mi je došla prva rata za stan.
sve mi je jjasno, čuj ja sam stvarno marljiva cura, brzo učim i volim radit, znam 2 jezika ....daj mi sredi neki posao!mlo se zezam, al doma šizim jer ne volim besposličarit.
amarikina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 06:19   #27
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ima ministarstava gdje je npr. pola inspektorskih mjesta prazno, ljudima s desetak godina staža i stručnim ispitom se ne ide po terenu i hvata mafijaše za 6.500 kuna.
Vojky,koja su to mjesta inspektorata i kolike su im plaće otprilike?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:32   #28
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Vojky,koja su to mjesta inspektorata i kolike su im plaće otprilike?
Građevinskih je službeno pola prazno (ministrica to spomene svakih par mjeseci), a ni drugdje gdje ti trebaju inženjeri (od pomoraca nadalje) često nije bolje.

Plaća je oko 6500 kuna.

Nedavno mi je poznanik iz državne službe pričao kako su im došli iz jednog državnog tijela s kojim surađuju i rekli kako su postigli veliki uspjeh - uspjeli naći pravnika koji hoće radit za državnu plaću. Eto, tako ti to izgleda.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 23:34   #29
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Evo, nedavno mi poznanik rekao da je napustio MVP i otišao u privatnu firmu. VSS, staž, odgovaran posao (pregovaranje s EU), plaća jedva 6000. A treba ti 2000 samo za obleku mjesečno za takvo mjesto..
ima i manje. jedva 6000 (evo npr, strucni suradnik ima 3.950, a atase - stepenica iznad, oko nekih 4.300, 4.400) s 40 prekovremenih koje ti po zakonu se mogu maksimalno isplatiti. neki znaju odraditi i mnogo vise od toga (drugi doduse ne ).
pppprrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:31   #30
Quote:
pppprrrr kaže: Pogledaj post
ima i manje. jedva 6000 (evo npr, strucni suradnik ima 3.950, a atase - stepenica iznad, oko nekih 4.300, 4.400) s 40 prekovremenih koje ti po zakonu se mogu maksimalno isplatiti. neki znaju odraditi i mnogo vise od toga (drugi doduse ne ).
stvarno katastrofa!
amarikina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 16:41   #31
Vojky dali mi možeš srediti posao u nekom ministarstvu ?
posao tajnika, administratora ili sl.
ozbiljno
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:02   #32
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Vojky dali mi možeš srediti posao u nekom ministarstvu ?
posao tajnika, administratora ili sl.
ozbiljno
Ako si dipl.iur. onda se javi Vaci jer su kod nje plakali kada je nedavno odlazila.

SSS-a imaju dovoljno, no tu su plaće katastrofalne. Poznanica mi se nedavno žalila - tajnica državnog tajnika uza sve što ide uz to (prekovremeni i sl.) - 2800 kn + prijevoz.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:16   #33
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako si dipl.iur. onda se javi Vaci jer su kod nje plakali kada je nedavno odlazila.

SSS-a imaju dovoljno, no tu su plaće katastrofalne. Poznanica mi se nedavno žalila - tajnica državnog tajnika uza sve što ide uz to (prekovremeni i sl.) - 2800 kn + prijevoz.
hvala

ali nažalost nisam dipl.iur......

dali možda znaš kakve su plaće u prosjeku na općini ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 11:54   #34
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
dali možda znaš kakve su plaće u prosjeku na općini ?

hvala
Od 2000 do 15.000 kn, kako gdje. To nije stvar državne regulacije...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:06   #35
Treba radit u Koprivničko-križevačkoj županiji, plaće su super, Večernji list:


KOPRIVNICA - Šef HSS-a i koprivničko-križevački župan Josip Friščić svome će nasljedniku ne samo prepustiti mjesto prvog čovjeka županije, već mu ostaviti i veću plaću nego što ju je sam dosad imao.

Od Nove godine
Županijsko poglavarstvo jučer je izglasalo povećanje osnovice svim službenicima, tako i županijskim čelnicima, za 7,3 posto. Nova plaća župana od Nove će godine iznositi 20.063 kune i 60 lipa neto.

Budući da se očekuje Friščićev odlazak na mjesto potpredsjednika u novoj Vladi, a spominje se i mogućnost da postane predsjednikom Sabora, u njegovu će fotelju netko drugi. Kao najizgledniji nasljednik već se dugo spominje Darko Koren, sadašnji dožupan.

Povišica ga je već dohvatila, pa će i na sadašnjemu mjestu uskoro primati 18.052 kune. Drugi dožupan, Vjekoslav Flamaceta, zbog više staža imat će i plaću višu za oko 1000 kuna.

Čistačici 4000 kuna
Od Nove godine profitirat će i svi županijski službenici. Bruto plaća tajnika Županije i pročelnika bit će oko 14.000 kuna, plus dodatak za staž.

Voditelji ispostava i županovi savjetnici dobivat će oko 12.000 kuna, zamjenik tajnika Županije i voditelji podoodsjeka oko 10.000 kuna, samostalni referenti oko 7000 kuna, a knjigovođe i blagajnici oko tisuću kuna manje.

Na dnu su ljestvice županijski vozači s novim plaćama od oko 5500 kuna te čistačice s 3700 kuna mjesečno. Njihov mjesečni bruto 5,5 je puta manji od nove županove neto plaće.


http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...77938/index.do

To je sve negdje duplo prema državnoj upravi!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 13:57   #36
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Od 2000 do 15.000 kn, kako gdje. To nije stvar državne regulacije...
aha. znači to ovisi o općini... jer imam šanse se zaposliti na jednoj
općini. i to dosta jakoj. pa zato pitam

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 06:38   #37
Cool

Quote:
amarikina01 kaže: Pogledaj post
Bok Vojki, daj mi molim te reci da li imaš kakvih saznanja o tome kakva je situacija s vježbenicima u ministarstvu zdravstva? Prijavila sam se na natječaj u odjel stručne i tehničke pomoći za EU....kakvi su uvjeti rada, plaće.....Unaprijed zahvaljujem.Inače, čitam tvoje postove i zaista su sjajni.

Evo ja radim u spomenutom Ministarstvu. No ne znam što da ti velim...
To je mjesto raspisano za tajništvo ili za sanitarnu inspekciju?
Vježbenicima je koliko vidim ok, iako su toliko brojni da ih možeš svijećom tražiti....
Radi ti se ovisno od uprave do uprave....
A plače.... eh, plače.....

Početnicima je oko 3900HRK, a ostalima se stavlja kuna po kuna a osim u specijalnim slučajevima nije moguće raditi prekovremeno.

činjenica je doista jedna vrlo bitna: ima vremena za sve, a tvoj rad ovisi o tvom neposredno nadredjenom. A kao i svugdje ima i ovdje svakakvih...
LL - Mastercard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 06:44   #38
[QUOTE=Vojky;11690697]Ovako, oko državne službe moraš znati nekoliko stvari:

a) Plaće su loše za VSS. Dobro, kao pripravnika će te iskoristiti bilo gdje, pa ovdje 3500 kn u biti i nije malo, stisneš se nekako, još nisi u nekom dobu kada dižeš kredit za stan i sl. Problem je što si za par godina na 4500, a u nekoj npr. banci bi bila na 7000 + kredit za stan u 2%kamate.


Slažem se



b) Što si bliže oltaru, više se radi. Najbolje je biti u izdvojenom uredu na Lastovu ili u Gunji - ista plaća, manje posla i manji troškovi. Najgore je blizu kabinetu ministra (jer ministar dođe s puta u 17 sati i moraš ga pripremiti za koordinaciju naredni dan) ili u Vladi koja radi do 19 sati svaki dan (što uredno vidiš po satima kada su slali faxeve s materijalima). No, opet - u tim centrlanim tijelima se daleko najviše nauči i zaista koji put možeš kreirate neke stvari, nije dosadno.


Takodjer zgodno primjećeno


c) Ministarstva su velika. Najviše ovisi o neposrednom šefu, a njih je svakakvih, ima i nesposobnih idiota, ima i kvalitetnih ljudi koji će se potruditi da nešto naučiš i boriti se da ti se plati koji prekovremeni, da uredno dobiješ sve dnevnice i sl.

Apsolutno se slažem - posebice ovaj dio za šefove. No, danas su prekovremeni nevjerojatno rijetka biljka i jedino ako odobre big bossizi...

d) Ovi dijelovi za EU integracije su danas dosta bitni, pa ih uglavnom vode ljudi koji su iznad prosjeka državne službe. Još ako uključuju rad s Briselom i nešto putovanja, super. Brisel je lijep grad, a ima se i štogod naučiti. Inače, pokazati će ti jednu od zgrada birokracije EU gdje su troškovi prepravki (izbacivanje azbesta iz konstrukcije) 10x veći nego što je planirano, pa ćeš shvatiti da nespososbnost i kurupcija nisu samo naš izum.


He-he... da


e) Raditi ćeš najvjerojatnije na Ksaveru, pa ti ne ginu svakodnevne gužve za do posla, jedna od najgorih lokacija za nešto radit. Ima dvije birtije, jedan mini-market, ljeti su birtije u hladu pa je taman za siestu, ipak si u državnoj službi.


Ne slažem se baš... Ah napokon... Sve si dobro pobrojao ali mislim da je čisto solidno mjesto za raditi s obzirom na prometnu povezanost
LL - Mastercard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 06:52   #39
Angry

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako si dipl.iur. onda se javi Vaci jer su kod nje plakali kada je nedavno odlazila.

SSS-a imaju dovoljno, no tu su plaće katastrofalne. Poznanica mi se nedavno žalila - tajnica državnog tajnika uza sve što ide uz to (prekovremeni i sl.) - 2800 kn + prijevoz.

He-he...Sve se to da srediti: našim tajnicama najviših glavešina je odobreno godišnje 5000HRK za usavršavanja na koja one nikad ne idu: money ode zna se gdje. Nadalje, sudjeluju u provedbi stručnih ispita koji su redovita isplata kao tajnice i tu se nakupi.... Tako da mislim da si u pravu: u ministarstvu je ok raditi kao sss jer sa svim ovim dodacima dodje se do plaće vss-a. Za razliku od sss, vss nema mogućnosti takve dodatne zarade i osim na godine radnog staža ima samo golu plaču. Zato su ministarstva užasno potkapacitirana, a svi koji mogu zbrisali su u sve moguće i nemoguće agencije za sve i svašta jer sve imaju svoje posebne pravilnike o plačama koje su u pravilu povoljnije. Sindikat državnih službenika kao da je namjerno sabotirao svoje biračko tijelo
LL - Mastercard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:36   #40
Quote:
LL - Mastercard kaže: Pogledaj post
Evo ja radim u spomenutom Ministarstvu. No ne znam što da ti velim...
To je mjesto raspisano za tajništvo ili za sanitarnu inspekciju?
Vježbenicima je koliko vidim ok, iako su toliko brojni da ih možeš svijećom tražiti....
Radi ti se ovisno od uprave do uprave....
A plače.... eh, plače.....

Početnicima je oko 3900HRK, a ostalima se stavlja kuna po kuna a osim u specijalnim slučajevima nije moguće raditi prekovremeno.

činjenica je doista jedna vrlo bitna: ima vremena za sve, a tvoj rad ovisi o tvom neposredno nadredjenom. A kao i svugdje ima i ovdje svakakvih...
bok, natječaj je raspisan za sanitarni odjel, stručna i tehnička pomoć za EU tko nešto. bio je raspisan prije 2 mjeseca! imaš još kakvih saznanja?Thanx
amarikina01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.