Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 11:14   #101
curke evo me, napokon..nesto mi je stekalo,i nisam uopce mogla na net...zao mi je sto sam vas zabrinulaaaaaa....
uglavnom mi smo ok, na kontroli kod njenog neurokirurga je proslo tak da je rekao sazvat novi konzilij, odma sutradan, tako da smo i sutradan isli opet, i jos par pretraga napravili, ultrazvuk abdomena i rendgen toraksa, i to je bilo ok, i na tom drugom konziliju su odlucili isto, da ne treba operirat...tocnije,i opet ponovljeno, pumpica radi dobro, ali mogla bi bolje, odnosno mogla bi se dodat jos jedna ili zamijeniti sa vecom, ali oni ne bi bolje nista dirali, posto je to ipak operacija glave..sto je rekao, to je dvojeskli mac..dakle onako jednostavnije i ono sto meni nije bilo jasno, ako pumpica radi dobro ali ne dovoljno dobro zasto ne operirati?....pumpica radi ok, mogla bi bolje ali nije potrebno jer malecka svejedno lijepo napreduje....tako da sam ja zapravo zadovoljna, jer su ju stvarno cijelu ispregledavali, i sad sam malo mirnija....pocetkom 11.mj.idemo opet na kontrolu kod njega, pa cemo vidjet....al bitno da smo mi ok
kak ste mi vi svi, odreda??
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:58   #102
Ajde, super, bilo mi je čudno da si nestala, dobro da je samo komp. u pitanju! Bitno da je u redu i da vas prate, možda je bolje ne dirati dokad ne bu stvarno nužno. Mi smo ok, curka je počela puzati pred mjesec dana na sve četiri i sad ju moramo paziti i ganjati da popravi neke nepravilnosti. U igraonici je bilo ok, djeca i igračke su joj zanimljivi, ali se tete dosta bojala. No, svaki put se polako prilagođavala i njoj. Više ne budemo baš hodali jer još ima vremena za socijalizaciju, a sad sam se bar uvjerila da se ipak može prilagoditi i u takvim okolnostima. Radije se budemo posvetili motorici u idućih godinu dana, da tu probamo maksimalno izvući iz nje.
Kak vama ide? Jel ima kakvih pomaka u motorici ili govoru? Vježbajte i dalje skupa s nama, mislimo na vas !
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:00   #103
Quote:
Majalena512 kaže: Pogledaj post
Ajde, super, bilo mi je čudno da si nestala, dobro da je samo komp. u pitanju! Bitno da je u redu i da vas prate, možda je bolje ne dirati dokad ne bu stvarno nužno. Mi smo ok, curka je počela puzati pred mjesec dana na sve četiri i sad ju moramo paziti i ganjati da popravi neke nepravilnosti. U igraonici je bilo ok, djeca i igračke su joj zanimljivi, ali se tete dosta bojala. No, svaki put se polako prilagođavala i njoj. Više ne budemo baš hodali jer još ima vremena za socijalizaciju, a sad sam se bar uvjerila da se ipak može prilagoditi i u takvim okolnostima. Radije se budemo posvetili motorici u idućih godinu dana, da tu probamo maksimalno izvući iz nje.
Kak vama ide? Jel ima kakvih pomaka u motorici ili govoru? Vježbajte i dalje skupa s nama, mislimo na vas !
Ne bi bas rekla da ima pomaka...jos ne puze, jos ne sjedi, i nije jos pocela ni s govorom..sve su to samo neki njeni zvukovi, koji se doduse mijenjaju al nikako da to dodje do neceg konkretnog...
Bili smo danas opet na kontroli kod neurokirurga, i kaze da je sve ok..u utorak idemo u cekin na kontrolu i odma ostajemo na vjezbicama...i moram ju narucit jos kod neuropedijatrice sad i na ocni....pa smo neko vrijeme mirni...
Malo smo usporili s vjezbama, posto je bila i u bolnici dugo, sad je bila bolesna pa opet nismo mogli, tako da sad opet moram krenit opako s vjezbama..da nadoknadimo propusteno..
Htjela sam pitat kak vi rjesavate probleme sa zubicima??jel idete kod zubara? jer moja curka ima cak cetiri bas pokvarena zubica a kod zubara ju jednostavno ne mogu odvest jer vristi i samo kad vidi doktora, bas ima traume od njih..i bojim se da bi mogla dobit i napad na jednom takvom pregledu kakav radi zubar...mislim ionako ce joj ispast ti zubici al ruzno mi je to za vidjet, pa bas i nisam pametna...
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 08:40   #104
Drage moje eto mene napokon!!!!
Dolazim vam sa dobrim vijestima!!!Moja se mala srecica rodila 15-ak dana prije terminaPorod je bio dug i tezak,ali bebica je rodena prirodnim putem.Naime,kad smo stigli u bolnicu na cekanje poroda na kontroli uzv prosirenje mozdanih komora smanjilo se sa 15mm na samo 11!!!
Decko je roden sa dva mala ugruska u straznjim rogovima,nije bio na intenzivnoj i prgnoze za daljnji razvoj su mu veoma dobre
Prvi mjesec dana smo lijepo napredovali,dobio je kilu,narastao dva cm,normalno se razvija....sad cekamo ponovni uzv mozga i kaze dr.da cemo ga lijepo pratiti i ako bude kakvih greskica u razvoju ispravljati ih vijezbicama!!!
Sve u svemu pao mi je veeeelik kamen sa srcakakve su mu sve prognoze napisali prije vremena!!
drage moje majke i ocevi lijepo uzivajte sa svojim bebicama i u svakom trenutku jer vrijeme je najbolji pokazatelj rezultataHvala svima na rijecima podrske onda kad mi je to bilo napotrebnijepusa svima!!!
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:13   #105
Malena curica pa to su prekrasne vijesti!!!! Čestitamo sretnoj mami! A za doktore- kaj reći ta današnja tehnologija je i dobra i loša, kak se uzme. Baš sam gledala neki dan emisiju kako se često događa da isprepadaju mamu s ko zna kakvim prognozama koje na kraju ispadnu krive, a ima naravno i obratnih slučajeva- vele sve ok, a na kraju bude čak dijete sa Down sindromom i slično. Sve je to dvosjekli mač. Hvala bogu da je kod vas sve ispalo super, sad uživajte i mazite se, tak brzo narastu da je to čudo.

Dottie, sad tek vidim ovo za zubara- toga se i ja bojim, pa mi četkamo svaki dan dva put, doduše, pastu neće, pa ne znam jel to ima smisla. I moja bude pošizila čim ju odvedem zubaru, stvarno ne znam kak budemo to riješili, a trebali bar radi navakanja otići već koji put.
Kak ste inače i vi i ostali?
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:37   #106
Curke, eto i mene napokon
Prvo čestitke malenoj curici i veeeelika pusa malenom dječaku, tvoj post mi je uljepšao današnji dan, jako mi je drago zbog vas

Drago mi je kaj je i kod vas ostalih sve ok, evo i mi se svakim danom sve više privikavamo na novonastalu situaciju, iako priznajem da će sad biti pomalo čudno za blagdane. Natezanja po CZSS još traju a uskoro će i sud, nadam se da će se sve što prije završiti.

U školi nam je ok, danas je čak pala i petica iz matematike i da samo znate kako smo ponosni bili

Eto tak, pozdravljam vas sve, uživajte s dječicom i drž'te se
__________________
I'm Scottish. Fuck is a verb. Prick is a term of endearment.

B.B.
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:05   #107
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
Ne bi bas rekla da ima pomaka...jos ne puze, jos ne sjedi, i nije jos pocela ni s govorom..sve su to samo neki njeni zvukovi, koji se doduse mijenjaju al nikako da to dodje do neceg konkretnog...
Bili smo danas opet na kontroli kod neurokirurga, i kaze da je sve ok..u utorak idemo u cekin na kontrolu i odma ostajemo na vjezbicama...i moram ju narucit jos kod neuropedijatrice sad i na ocni....pa smo neko vrijeme mirni...
Malo smo usporili s vjezbama, posto je bila i u bolnici dugo, sad je bila bolesna pa opet nismo mogli, tako da sad opet moram krenit opako s vjezbama..da nadoknadimo propusteno..
Htjela sam pitat kak vi rjesavate probleme sa zubicima??jel idete kod zubara? jer moja curka ima cak cetiri bas pokvarena zubica a kod zubara ju jednostavno ne mogu odvest jer vristi i samo kad vidi doktora, bas ima traume od njih..i bojim se da bi mogla dobit i napad na jednom takvom pregledu kakav radi zubar...mislim ionako ce joj ispast ti zubici al ruzno mi je to za vidjet, pa bas i nisam pametna...
Postoji stomatolog za djecu sa posebnim potrebama. Znam da ih je malo ali pokušaj doć do kojeg.
Sretno!
omis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 00:42   #108
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
Drage moje eto mene napokon!!!!
Dolazim vam sa dobrim vijestima!!!Moja se mala srecica rodila 15-ak dana prije terminaPorod je bio dug i tezak,ali bebica je rodena prirodnim putem.Naime,kad smo stigli u bolnicu na cekanje poroda na kontroli uzv prosirenje mozdanih komora smanjilo se sa 15mm na samo 11!!!
Decko je roden sa dva mala ugruska u straznjim rogovima,nije bio na intenzivnoj i prgnoze za daljnji razvoj su mu veoma dobre!!
Prvi mjesec dana smo lijepo napredovali,dobio je kilu,narastao dva cm,normalno se razvija....sad cekamo ponovni uzv mozga i kaze dr.da cemo ga lijepo pratiti i ako bude kakvih greskica u razvoju ispravljati ih vijezbicama!!!
Sve u svemu pao mi je veeeelik kamen sa srcakakve su mu sve prognoze napisali prije vremena!!
drage moje majke i ocevi lijepo uzivajte sa svojim bebicama i u svakom trenutku jer vrijeme je najbolji pokazatelj rezultataHvala svima na rijecima podrske onda kad mi je to bilo napotrebnijepusa svima!!!
E pa bas si me sad obradovala, jako mi je drago, vidis da nije bilo potrebe zivciranju, ja vjerujem da ce i dalje bit sve ok, samo zadrzi ovako euforicno raspolozenje, odma sve ide lakse joj bas mi je drago, puno srece vam zelim, od srcaaaaa
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 00:54   #109
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
Curke, eto i mene napokon
Prvo čestitke malenoj curici i veeeelika pusa malenom dječaku, tvoj post mi je uljepšao današnji dan, jako mi je drago zbog vas

Drago mi je kaj je i kod vas ostalih sve ok, evo i mi se svakim danom sve više privikavamo na novonastalu situaciju, iako priznajem da će sad biti pomalo čudno za blagdane. Natezanja po CZSS još traju a uskoro će i sud, nadam se da će se sve što prije završiti.

U školi nam je ok, danas je čak pala i petica iz matematike i da samo znate kako smo ponosni bili

Eto tak, pozdravljam vas sve, uživajte s dječicom i drž'te se
ej, ja se iskreno nadam da vam nece nista unistiti blagdane, pa tako ni cijela ta situacija...tesko je, al pokusaj bar u tim danima ne zamarat se s mislima o tome, osim kad si prisiljena naravno (uh sto sam pametna)..znas sto hocu rec, uglavnom, glavu gore...skupa sa ukrasima i smijeskom i sve ce bit ok.....al i dalje izvjestavaj..
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:01   #110
Quote:
Majalena512 kaže: Pogledaj post
Malena curica pa to su prekrasne vijesti!!!! Čestitamo sretnoj mami! A za doktore- kaj reći ta današnja tehnologija je i dobra i loša, kak se uzme. Baš sam gledala neki dan emisiju kako se često događa da isprepadaju mamu s ko zna kakvim prognozama koje na kraju ispadnu krive, a ima naravno i obratnih slučajeva- vele sve ok, a na kraju bude čak dijete sa Down sindromom i slično. Sve je to dvosjekli mač. Hvala bogu da je kod vas sve ispalo super, sad uživajte i mazite se, tak brzo narastu da je to čudo.

Dottie, sad tek vidim ovo za zubara- toga se i ja bojim, pa mi četkamo svaki dan dva put, doduše, pastu neće, pa ne znam jel to ima smisla. I moja bude pošizila čim ju odvedem zubaru, stvarno ne znam kak budemo to riješili, a trebali bar radi navakanja otići već koji put.
Kak ste inače i vi i ostali?
Inace smo ok, curka mi nesto u zadnje vrijeme ima predobar apetit, i odlicno mi jede, imali smo dugo problema sa slajmom, zbog kojeg cesto puta nije ni jela kako treba, a i kad bi pojela, znala bi izbacit sve skupa sa slajmom....al sam si ja kontala, nemam pojma zbog cega, da joj mozda mlijeko ne odgovara, i prestala joj davat mlijeko....i eto sad ima dosta kako ne pije mlijeko, ne pravim joj cak ni gris, ni cokolino...al da kucnem od drvo, nit povraca, nit ima slajma, a jede odlicno.....sad vjerojatno necemo neko vrijeme ic na vjezbe, jer po ovom vremenu je prenezgodno i dosta riskantno vozit za brod...al zato doma vjezbamo pa je ok i sto se toga tice....jedino ti zubici, svaki dan gledam i ne znam sta bi, tjesim se, ispast ce...al opet,.....bojim se da se nece upalit, ne znam kak cu to rjesit....al kod zubara nikako....bili smo prosli tjedan na cijepljenju, dobila diplomu za hrabrost, jer nije plakala kad je dobila bocku, al je zato vristala kad ju je doktor pregledavao....pa ja ne znam sta bi to bilo, na sta bi to licilo da ju odvedem zubaru....jedino sto bi dobro doslo, je sto znam da bi usta sigurno imala otvorena
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:02   #111
Quote:
omis kaže: Pogledaj post
Postoji stomatolog za djecu sa posebnim potrebama. Znam da ih je malo ali pokušaj doć do kojeg.
Sretno!
Znam, al bas mi je i njezin pedijatar rekao, jedino za zagreb, i to ako se dogodi nesto pa da bas moramo ic, ako se upali i sl....al hvala na savjetu
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:04   #112
da vam se malko javimotkako je stigla nasa bebica samo se jako druzimo i uzivamo...inace smo dobro,hvala bogu za sada nije bilo problema...idemo na redovite preglede u petrovu i na goljak...sad cemo vidjet dal ce trebat vjezbice,al ja na njemu ne primjecujem nista neobicno,osim da je poneka ljencina pa ne zeli dici glavu....osobito kad se napapa decko ima tri mj i sedam kila!!!
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:22   #113
Dižem temu jer ne znam na koju drugu da se javim, ako postoji neka aktivna tema o djeci s posebnim potrebama preusmjerite me slobodno Zanima me postoje li neke dobre vježbe za kontrolu glave, imamo 9 godina i još uvijek to nije onako kako bi trebalo biti a sve se povlači za tim..Postoji li nešto što još ne znam? Gdje još mogu otići i napraviti jos nešto za svoje dijete? Svako malo saznam nešto što bi voljela da sam znala prije pa bi prije i napravila jer uvijek me dočeka ta famozna "e da smo prije to počeli".. Na koji način da pretražim ovo čudo od interneta i saznam nešto u pravi tren? Vjerojatno ću za koju godinu saznati za neku super učinkovitu vježbu za kontrolu glave, pa sad pokušavam sve ispitati i saznati za to sadaa..Prihvaćam i fizikalne terapije i bioenergiju i iscjeljitelje i refleksologiju i ma ama baš sve što vam padne na pamet..Samo da saznam sve i da ne propustim nešto što bi možda moglo biti najbolje Može i u pp
anira is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:52   #114
meni ovaj tvoj post zvuči kao da do sada niste nigdje išli pošto spominješ i fizikalnu. jeste li? i kaj su vam savjetovali?
kaj se tiče alternativnih metoda liječenja možeš se ovdje raspitati. no, ono kaj je nekome pomoglo ne znači da će i drugima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 23:27   #115
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni ovaj tvoj post zvuči kao da do sada niste nigdje išli pošto spominješ i fizikalnu. jeste li? i kaj su vam savjetovali?
kaj se tiče alternativnih metoda liječenja možeš se ovdje raspitati. no, ono kaj je nekome pomoglo ne znači da će i drugima.
Ma idemo na vježbe, po vojti i po bobathu, imamo i fizikalnu u kući tri puta tjedno, probali smo i refleksologiju, i više puta bioenergiju, ali ko da uvijek nešto koči i ne da nam dalje..
anira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 20:40   #116
Ispričavam se na (mozda glupom) pitanju ali o kakvoj kontroli glave devetogodišnjaka se radi? O kakvim posebnim potrebama se radi? Možda će više informacija pomoći tome da se dobiju neki kvalitetniji odgovori. (ja pitam jer me zanima o kakvom problemu se radi a vjerujem da nemaju sva djeca s posebnim potrebama iste)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.