Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 19:46   #21
ništa. EU
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:00   #22
niti kod mm ništa još,upravo bili na bankomatu...državna firma,500kn po djetetu...sramota,jad i bijeda,barem za klince su mogli na vrijeme dati...rekli su mu vjerojatno onda u ponedjeljak,ali po meni to nije ok,jer u ponedjeljak ujutro klinci već čekaju svoje paketiće u čizmicama...mahhhhhh...
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:15   #23
Quote:
antonela kaže: Pogledaj post
niti kod mm ništa još,upravo bili na bankomatu...državna firma,500kn po djetetu...sramota,jad i bijeda,barem za klince su mogli na vrijeme dati...rekli su mu vjerojatno onda u ponedjeljak,ali po meni to nije ok,jer u ponedjeljak ujutro klinci već čekaju svoje paketiće u čizmicama...mahhhhhh...

Ja sam recimo kao zaposlenik državne institucije sretna što znam da je velika vjerojatnost da ću i dalje svaki mjesec dobijati plaću
Raduje me dar za djecu, ali ne smatram to nečim obaveznim (bez obzira na kolektivni ugovor) u trenutnoj situaciji,a za sv.Nikolu ionako kupujem sitnice - ne čekam da mi poslodavac da novce da kupim nešto svom djetetu
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:48   #24
Mm dobije 400 kn ali to će tek biti sljedeće godine jel za ovog Sv.Nikolu bebač još neće biti rođen
Ja sam ostala bez posla pa ništa od toga,inače tko god radi kod obrtnika on prijavi dijete/djecu svojih radnika i bude organizirana predstava i podjela poklona od udruge obrtnika,primorsko-g.županija...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:06   #25
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post

Ja sam recimo kao zaposlenik državne institucije sretna što znam da je velika vjerojatnost da ću i dalje svaki mjesec dobijati plaću
Raduje me dar za djecu, ali ne smatram to nečim obaveznim (bez obzira na kolektivni ugovor) u trenutnoj situaciji,a za sv.Nikolu ionako kupujem sitnice - ne čekam da mi poslodavac da novce da kupim nešto svom djetetu
Ma da...al uvijek je išlo prije Svetog Nikole, zato se i zove dar u prigodi Sv. Nikole..a evo:NIŠTA...jadno, stvarno...a oduzeli nam i božićnicu
__________________
Ono što me ne ubije, to me ojača!
demoninme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:10   #26
Ja dobila neki dan, 600 kn, radim u vrtiću.
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:13   #27
HT, bit će u ponedjeljak 600 po djetetu.Mogli su nam i ranije uplatiti.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:19   #28
mi smo u privatnim firmama i jedan i drugi i kod nas nema nikakvih darova.. a tako mi je žao, jer je to meni kao maloj bilo nešto prekrasno..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:31   #29
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post

Ja sam recimo kao zaposlenik državne institucije sretna što znam da je velika vjerojatnost da ću i dalje svaki mjesec dobijati plaću
Raduje me dar za djecu, ali ne smatram to nečim obaveznim (bez obzira na kolektivni ugovor) u trenutnoj situaciji,a za sv.Nikolu ionako kupujem sitnice - ne čekam da mi poslodavac da novce da kupim nešto svom djetetu
sve je to u redu,ali ipak...uzeli su Božićnicu, i mislim da će se svi složiti da je sramotno bilo od vlade uopće ići na potez uzimanja svega,pa onda hajde ipak neka ostane ovaj dar za djecu...a u ovoj krizi nama je osobno bitan svaki dan i svaka kuna...neki roditelji neće moći djeci kupiti niti čokoladu recimo dok nesjednu ti novci...niti ja nekupujem neznam kaj,svakome neku sitnicu,ali msatram da nije u redu da novci sjednu teku u ponedjeljak na sam dan Sv.Nikole!
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:32   #30
600kn, jučer. državna ali s vlastitim financiranjem.
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:37   #31
600kn gradska firmamuž ništa privatna...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:05   #32
Ja i mm smo ,oboje, u državnoj službi i čekamo (navodno svaki po 500 kn)...
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:16   #33
500 kn! Javna služba. Dobili u srijedu ili četvrtak, na ruke.
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:16   #34
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
Ja i mm smo ,oboje, u državnoj službi i čekamo (navodno svaki po 500 kn)...
isto i kod nas..

samo što nam je ovo prvi put da dobivamo taj dar, pa ja nemam pojma ni kad treba biti uplaćeno.
da nije ove teme ja bih na to i zaboravila..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:31   #35
velika firma dioničko društvo 400 kn bon u konzumu
danas je bila predstava ali nismo mogli ići jer smo bubani. ali nas poklon čeka
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:30   #36
Dobiva li se dar za djecu (naravno tamo gdje je predviđeno da ga dobiju) ukoliko je dijete prijavljeno na poreznu karticu drugog roditelja ili to nema veze?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:33   #37
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Dobiva li se dar za djecu (naravno tamo gdje je predviđeno da ga dobiju) ukoliko je dijete prijavljeno na poreznu karticu drugog roditelja ili to nema veze?
Ja svoju još nisam ni prijavila na poreznu karticu, jedino je zdravstveno osig.preko mene, i dobila sam.
Sad, jedino ako je firma sama prijavila malu i na poreznu, , ja sam ju mislila prijavit kad se vratim radit.
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:35   #38
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Dobiva li se dar za djecu (naravno tamo gdje je predviđeno da ga dobiju) ukoliko je dijete prijavljeno na poreznu karticu drugog roditelja ili to nema veze?
Ovisi o poslodavcu
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 00:17   #39
Velika privatna => ništa
Manja privatna => opet ništa

Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 05:28   #40
kod mm u firmi po djetetu 600kn (znači 1200kn za oboje), ali zamislite sad...sjeda skupa sa plačom koje je između 20 i 25. u mjesecu?????
a kao za sv.nikolu...
božičnica ništa, a kao trebali bi dobiti još bon za konzum u vrijednosti 500kn ali to bi bilo pod regres koji im nisu u cijelosti isplatili....

kod mene ništa,ali glupo mi je i tražiti jer se ja na ovaj posao ne vračam i nisam ni trebala ostati zposlena...ja sam svoje odradila(pripravnički) i samo su mi izašli u susret i ostavili me prijavljenu da imam bolja prava na porodiljnom jer to njih ništa ne košta....

inače bi imala pravo (bez obzira što djeca nisu na mene upisana)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.