Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 20:36   #61
Evo moja situacija.

Studirao sam u razdoblju 2009-2015, svi su ispiti položeni u roku dok je diplomski rad obranjen u ožujku ove godine. Zbog dobrih ocjena i redovnog polaganja ispita, dobivao sam stipendiju tijekom studija.

Završeni smjer je Termotehnika, dok što se tiče praktičnog iskustva, u sklopu fakultetskog obrazovanja obavio sam tri stručne prakse, a od razdoblja početka razrade diplomskog rada (od ljeta 2014) radim u firmi srodnoj mojem usmjerenju. Firma je manja, ali uz snažnu tendenciju rasta (trenutno se nalazi na raskrižju koji je može voditi do statusa srednje velike firme ili do ostanka na istoj razini).

Neto plaća je 5 500 kn, ali s obzirom na veliku količinu rada, nisam zadovoljan. Radi se gotovo svaka subota, radnog vremena praktički nema (10 sati dnevno je nekakav standard). Okvirno gledano, terenski rad nosi 20-30% posla, ostatak u uredu.

Dijelom zbog razočaranosti u sadašnjeg poslodavca, dijelom zbog znatno većih mogućnosti napredovanja i boljih uvjeta rada u inozemstva, sve više razmišljam odlasku van zemlje, što, nadam se, za ovu struku ne bi smio predstavljati problem.
B91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 07:21   #62
Quote:
B91 kaže: Pogledaj post
Evo moja situacija.

Studirao sam u razdoblju 2009-2015, svi su ispiti položeni u roku dok je diplomski rad obranjen u ožujku ove godine. Zbog dobrih ocjena i redovnog polaganja ispita, dobivao sam stipendiju tijekom studija.

Završeni smjer je Termotehnika, dok što se tiče praktičnog iskustva, u sklopu fakultetskog obrazovanja obavio sam tri stručne prakse, a od razdoblja početka razrade diplomskog rada (od ljeta 2014) radim u firmi srodnoj mojem usmjerenju. Firma je manja, ali uz snažnu tendenciju rasta (trenutno se nalazi na raskrižju koji je može voditi do statusa srednje velike firme ili do ostanka na istoj razini).

Neto plaća je 5 500 kn, ali s obzirom na veliku količinu rada, nisam zadovoljan. Radi se gotovo svaka subota, radnog vremena praktički nema (10 sati dnevno je nekakav standard). Okvirno gledano, terenski rad nosi 20-30% posla, ostatak u uredu.

Dijelom zbog razočaranosti u sadašnjeg poslodavca, dijelom zbog znatno većih mogućnosti napredovanja i boljih uvjeta rada u inozemstva, sve više razmišljam odlasku van zemlje, što, nadam se, za ovu struku ne bi smio predstavljati problem.
bok kolega, ako može van samo naprijed nemaš kaj razmišljat ,,sretno
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:10   #63
Kolega, iskreno razočaran sam malo ovim svime sto si napisao. Nažalost izgleda da ni za nas strojare nema baš neke budućnosti u hrvatskoj! U svakom slučaju sretno dalje
MalterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 20:46   #64
strojarstvo

Pozdrav..

Završio sam strojarski fakultet, smjer Strojarske tehnologije.
Od prve godine sam radio preko studentskog ugovora ali nista vezano za struku.
Zavrsio sam prije godinu dana i jos uvijek nigdje nisam dobio nikakvu priliku..
Htio bi dobiti priliku u svom zanimanju naravno jer godine idu.
Zamolio bih vas ako bi ako ima netko da mi preporuci neka poduzeca za koja zna da je moguce upasti bez veze i poznanstva za posao u Zagrebu.
Bio bi zahvalan ukoliko bi mi netko predlozio neka od poduzeća?

PS Pokusao sam sa nekoliko firmi nije uspjelo nazalost... nista bez poznanstva
strojar30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:32   #65
Ljudi a da pokusate malo vanka?
Npr. u Austriju jel ovdje traze dosta "Masinaca"!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 07:31   #66
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Ljudi a da pokusate malo vanka?
Npr. u Austriju jel ovdje traze dosta "Masinaca"!
da moglo bi Austrija, svi znamo ENG, večinom firme traze znanje Njemačkog u Austriji,to je jedino mali problem
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:23   #67
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
da moglo bi Austrija, svi znamo ENG, večinom firme traze znanje Njemačkog u Austriji,to je jedino mali problem
zasto mali problem, njemacki se da naucit za pola godine, a vece firme su svakako zadovoljne sa Engleskim na pocetku

ovdje sam samo izabrao stajersku pokrajnu!

LINK (mnoge ponude su direktno na Engleskom)

Ljudi samo hrabro!!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:27   #68
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
zasto mali problem, njemacki se da naucit za pola godine, a vece firme su svakako zadovoljne sa Engleskim na pocetku

ovdje sam samo izabrao stajersku pokrajnu!

LINK (mnoge ponude su direktno na Engleskom)

Ljudi samo hrabro!!
hvala, ima zanimljivh stvari bumo vidli
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:43   #69
Quote:
B91 kaže: Pogledaj post
Evo moja situacija.

Studirao sam u razdoblju 2009-2015, svi su ispiti položeni u roku dok je diplomski rad obranjen u ožujku ove godine. Zbog dobrih ocjena i redovnog polaganja ispita, dobivao sam stipendiju tijekom studija.

Završeni smjer je Termotehnika, dok što se tiče praktičnog iskustva, u sklopu fakultetskog obrazovanja obavio sam tri stručne prakse, a od razdoblja početka razrade diplomskog rada (od ljeta 2014) radim u firmi srodnoj mojem usmjerenju. Firma je manja, ali uz snažnu tendenciju rasta (trenutno se nalazi na raskrižju koji je može voditi do statusa srednje velike firme ili do ostanka na istoj razini).

Neto plaća je 5 500 kn, ali s obzirom na veliku količinu rada, nisam zadovoljan. Radi se gotovo svaka subota, radnog vremena praktički nema (10 sati dnevno je nekakav standard). Okvirno gledano, terenski rad nosi 20-30% posla, ostatak u uredu.

Dijelom zbog razočaranosti u sadašnjeg poslodavca, dijelom zbog znatno većih mogućnosti napredovanja i boljih uvjeta rada u inozemstva, sve više razmišljam odlasku van zemlje, što, nadam se, za ovu struku ne bi smio predstavljati problem.
Hmm.
Trazi dalje, gledaj natjecaje, ako nisi zadovoljan s uvjetima na poslu. Moj prvi posao nije imao veze s strukom a niti spremom da sam htio sve poslati u mp3, da bi malo po malo sve sjelo na svoje pa danas radio ovo sto si i ti zavrsio. I prezadovoljan s svime. Ne ide nista preko noci. Samo opusteno.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:58   #70
Quote:
strojar30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..

Završio sam strojarski fakultet, smjer Strojarske tehnologije.
Od prve godine sam radio preko studentskog ugovora ali nista vezano za struku.
Zavrsio sam prije godinu dana i jos uvijek nigdje nisam dobio nikakvu priliku..
Htio bi dobiti priliku u svom zanimanju naravno jer godine idu.
Zamolio bih vas ako bi ako ima netko da mi preporuci neka poduzeca za koja zna da je moguce upasti bez veze i poznanstva za posao u Zagrebu.
Bio bi zahvalan ukoliko bi mi netko predlozio neka od poduzeća?

PS Pokusao sam sa nekoliko firmi nije uspjelo nazalost... nista bez poznanstva
Ne kaki, zapni vise. Moze se i bez veza. Negdje ocigledno grijesis, mozda los cv, mozda trema na razgovoru, moze biti xy. Otkrij i makni uzroke.
Znam sada hrpu bacc-a koji su dosli po razne firme bez ikakvih veza. Jedan je i kod nas. (A ima i zavidan studentski staz tako da se ne prepadnes)
Da lova za pocetnike nije nesto bajna to jest, da mnogi nemaju bas prebajne uvjete rada isto, ali da mag.ing.stroj. ne moze dobiti posao godinu dana malo teze. Pa barem dok ne skupite malo iskustva.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 01:41   #71
Poštovanje,

bio bih Vam zahvalan za neka iskustva sa poduzećem Zagreb montaža, koliko je terenskog rada u njihovom opisu terenskog rada, trebao bi se vezati za njih na 5 godina pa mi je to malo problem??

Lijep pozdrav
F1engine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:32   #72
sto mislite kako bi jedan tehnolog i konstruktor elemenata strojeva mogao pronaci neki fuš posao koji je povezan sa strukom?

mozda da napisete neko svoje iskustvo,
nazalost tijekom radnog vremena nemam kontakt sa nekim tko bi mi bio potencijalni fuš posao.

da li bi kod nas uopce postojalo nesto takvo kao "fuš za ing. stroj."?
nismo vise industrijska zemlja...
a bas niti ona malog poduzetnistva........
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 22:26   #73
zanima me ima li netko iskustva,malo provjerenijih priča i sl...

s radom mladih inženjera strojarstva u Alstomu, HS-u,TTK i nzm koja je još "stabilnija" firma...

ali i nekih većih firmi u zagrebu...

znači,neki uvjeti rada,mogućnosti školovanja,plaće i sl...?

i koliko plaće rastu s obzirom na neki staž odnosno iskustvo...

svakim danom imam dojam da je trud i novac za ovu struku ovdje sramotan...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 02:42   #74
Moze mi netko reci gdje se moze dobiti posao kad se zavrsi smjer Energetika na FSB-u?
strojar94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:33   #75
Smile

Pozdrav kolege.

U 7 mom mjesecu ove godine sam Diplomirao. Diplomirao sam na smjeru Energetska postrojenja. Prije svega da naglasim da sam stvarno zadovoljan sa stečenim znanjem na smjeru i u dosadašnjem školovanju.

Što se tiče posla, hmm.
Znači od kada sam diplomirao poslao sam 50-ak zamolbi (vjerovatno i više). Na moju žalost nisam našao posao do sada. Od svih zamolbi, većinom poslodavci ne odgovore ili odgovor bude tipa radno mjesto je popunjeno.
Bio sam pozvan na razgovore (ne testiranja tako da mogu vidjeti moje znanje) gdje su me pitali općenito o meni i kakava saznanja imam o njihovim firmamam, kako posluju, čime se bave..
Vidim da sam davno postavljao pitanja za poduzeća koja se bave Termotehnikom. Mogu reći da sam kontaktirao Tromont, bio je otvoren natječa za posao i bio sam pozvan na razgovor, ušao sam u uži izbor kandidata, ali su zaposlili 2 osobe iz ST. (Inače ja nisam iz ST), ne zamjeram im, stvarno su bili skroz uredu i objasnili situaciju. Od ostale 3 firme koje sam dobio kao preporuke da se javim nikad odgovor nisam dobio..

Vidim da se na ovaj forum stvarno javljaju ljudi koji rade u struci, bio bih zahvalan kada bi rekli imena još koje firme po HR gdje bi mogao poslati zamolbu za posao.

Nadam se da je ovaj post zadnji gdje govorimo o tome kako se ne možemo zaposliti, nek sljedeći budu samo o tome kako nam plaće rastu i kako imamo prilike za usavršavanje u ovoj našoj divnoj Hrvatskoj.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 09:48   #76
Pozz

Evo da i ja dam svoj glas ovdje.
Ja sam FSB zavrsio u rok, sa odlicnim. Smijer konstrukcije i zavrsio sam 2011, sve u roku, svi ispiti polozeni iz prve i kao odlican student od 1 pa do zadnje godine. Do 2013. nisam mogao naci posao nikako.
Na srecu dalo se projektirati u fušu. A sada i toga polako nema jer je drzava u banani i drkatori ugl pokupe to.

Onda sam pukom srecom naletio na poaso u njemackoj. Da nisam znao beknuti jednu rijec njemackog.
Sada sam se i rpeselio tamo, radim na njihovom minimalcu. Sto je 1670€ mj.
I daleko mi je bolje nego kolegi koji radi za cca 8000kn u Hrv.

Radi se oko 35h tjedno. Dok platim stan, rezije, klopu ( i cura je samnom, ona NE radi) i razu kredita za auto ostane mi oko 800€
To se u Hrv nikada nece dozivjeti.


Tako da mogu sa sigurnocu reci da ovi sto tu kazu da se moze u Hrv ali treba zapeti, seru. I to jako.
Hrv je propala, proizvodnju nema i strojarima je to najgore mjesto gdje mogu biti.
Posla za strojare nema, osim projektiranja kojem cijena konstantno pada. Tako da za radni tjedna od 50-60h cete imati 5000kn placu.. tko je lud da toliko radi sa tim faxom za to? Osim svih hrvata koji nemaju izbora...


Nađite na ponudi dana njemacki A1 ili A2, to zavrsite i u njemackoj je to vise nego dovoljno.
A posla (oko stuttgarta) ima za usrat se, doslovno. Samo u blizoj okolici trenutno ima oko 12 000 radnih mjesta za strojare.
Beo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 14:47   #77
Quote:
Beo kaže: Pogledaj post
Pozz

Evo da i ja dam svoj glas ovdje.
Ja sam FSB zavrsio u rok, sa odlicnim. Smijer konstrukcije i zavrsio sam 2011, sve u roku, svi ispiti polozeni iz prve i kao odlican student od 1 pa do zadnje godine. Do 2013. nisam mogao naci posao nikako.
Na srecu dalo se projektirati u fušu. A sada i toga polako nema jer je drzava u banani i drkatori ugl pokupe to.

Onda sam pukom srecom naletio na poaso u njemackoj. Da nisam znao beknuti jednu rijec njemackog.
Sada sam se i rpeselio tamo, radim na njihovom minimalcu. Sto je 1670€ mj.
I daleko mi je bolje nego kolegi koji radi za cca 8000kn u Hrv.

Radi se oko 35h tjedno. Dok platim stan, rezije, klopu ( i cura je samnom, ona NE radi) i razu kredita za auto ostane mi oko 800€
To se u Hrv nikada nece dozivjeti.


Tako da mogu sa sigurnocu reci da ovi sto tu kazu da se moze u Hrv ali treba zapeti, seru. I to jako.
Hrv je propala, proizvodnju nema i strojarima je to najgore mjesto gdje mogu biti.
Posla za strojare nema, osim projektiranja kojem cijena konstantno pada. Tako da za radni tjedna od 50-60h cete imati 5000kn placu.. tko je lud da toliko radi sa tim faxom za to? Osim svih hrvata koji nemaju izbora...


Nađite na ponudi dana njemacki A1 ili A2, to zavrsite i u njemackoj je to vise nego dovoljno.
A posla (oko stuttgarta) ima za usrat se, doslovno. Samo u blizoj okolici trenutno ima oko 12 000 radnih mjesta za strojare.



Pozdrav Beo!

Prije svega , hvala na komentaru, odgovoru i postu u jednom.
Drago mi je čuti da ljudi uspjevaju u našoj struci.

Teško je naći posao u struci Strojarstvo, a da ne pričam ako hocu raditi u Energetici (nebitno Termotehnika, montaža u Termoelektranama, a projetkiranje ili optimizacije nekih djelova TE (uz starijeg mentora) u HR se nigdje ni ne rade), stoga pretpostavljam da ću se načekati da nađem posao.

Nije da biram, ali dođem na razgovor za posao, testiranje kao Energetičar da mi crtež da nacrtam u Auto Cadu. I naravno nacrtam sve, ali opet se zaposli neko preko veze. Žalosno.

E sad, pokušavao sam u Njemačku slati otvorene zamolbe i CV svoj , ali slabo odgovaraju i mislim da doći u Njemačku firmu, a da ne znam blekunti Njemački je nemoguće (To sve govorim sa tim da nemam nikoga u Njemačkoj).
Što se tiče bilo kejeg tečaja to mi je prvo na listi prioriteta, ali čekam da se negdje zaposlim da si to mogu financirati.. :/
Za sada bih radio u struci (kao Energetičar) u Hrvatskoj da skupim bilo kakvog iskustva, novac nije previše bitan, ali naravno da nije ponižavajuća plaća od 3500 kn.

Hvala.
bero2708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:56   #78
Talking

Pozdrav kolegama i kolegicama strojarima

Ja sam ove godine zavrsio u Splitu fakultet strojarstva na Sveučilišnom odjelu za stručne studije-Kopilica.
Planirao sam nastaviti još 2 godine da budem dipl.ing.strojarstva ali zbog financija i privatnih razloga nažalost nisam mogao

Sada sam našao posao u Zadru za cca 4000,00kn u struci i dobio sam ugovor na 1 god.(nakon 1 god obicno se dobije u firmi otkaz jer je ovo primanje radnika zbog poticaja od drzave
Zbog viška vremena sam upisao tečaj njemačkog jezika A1.1.(namjeravam nastavit dalje s ucenjem nakon kraja ovog tecaja)

Je li bolje ići za 1 god vani u Njemačku i tražit posao, ili nastavit još 2 god studija da budem dipl.ing.?
zividoksimlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 18:12   #79
Moje iskustvo pokazuje da ti je više nego dovoljno ovo što si do sada stekao.
Za primjer uzmimo moju firmu. Tu radi oko 110 ljudi, ja sam jedini sa fakultetom. Nadređeni mi je osoba sa osnovnom školom, ali eto, on ima 15 godina radnog iskustava više od mene.

Ljudi kod njih ne ideu na fakultete, najviše što idu, idu da završe kako to oni zovu za "tehničara".

Razlog tome ju što ima gro posla, ljudi daju otkaz jer im se sprdne i kroz 1-5 dana sigurno imaju drugi posao.

Samo da napomenem da ja govorim za područje oko Stuttgarta, nisam upoznat za situaciju šire.
Beo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 18:16   #80
Beo hvala na misljenju
Ja sam razmisljao neko vrijeme i cini mi se da je bolje ic za 1 godinu van,smjestit se i radit neki pocetni posao+ucit jezik u Njemackoj.
Ako idem na fax jos 2 god mozda se otegne na 3 god+di su dodatni troskovi podstanarstva,studiranja,zivota u Splitu.

Kada sam stavio sve na vagu ispada da mi je najbolje sad stedit+ucit njemacki,i za godinu nakon isteka ugovora ici u Njemacku.

Mozes li mi reci koliko ti je otprilike placa,te koliki su troskovi zivota?
Da znam otprilike bili se mogao pokrit sam mjesecno
zividoksimlad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.