Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2024., 15:02   #1
Audioknjige

S obzirom na to da u zadnje vrijeme znam provoditi dosta vremena u autu ili nešto radim, a uz to bi mogao slušati audioknjigu, odlučio sam pokrenuti ovu temu za pitanja, iskustva i savjete. Naravno s naglaskom na žanr ovog podforuma, fantasy, sf, horor.

Upravo sam bio jednu knjigu kombinirano pročitao, dio na Kindleu, a dio preko mobitela, odnosno aplikacije Audible. Zgodna je stvar što je to sve preko Amazona i koristiš isti account i onda ti Kindle skuži da si slušao na Audibleu pa ti ponudi da prebaciš na onaj dio knjige gdje si stao, međutim nije tako i obratno. Audible to ne prati pa moraš ručno prebaciti gdje si stao.

To je sve dosta ok kada imaš kupljenu i jednu i drugu opciju, međutim rijetki od nas će kupiti i eknjigu i audioknjigu, pa sam to htio pitati je li zna netko na kojim se platformama možda mogu kupiti i eknjiga i audioknjiga za neku povoljniju cijenu?

U slušaju piratizacije je problemčić taj što je audioknjiga u jednoj cjelovitoj datoteci, pa je nezgodno pronaći gdje si stao. Mislim pamti ona gdje si stao, ali ako skakučeš sa Kindlea na audioknjigu onda zna biti problem, moraš svaki put ručno tražiti gdje si stao. Dok recimo na Audible knjige imaju označena poglavlja, u biti kao da prebacuješ na sljedeću pjesmu.

I još jedna stvar me zanima, pa se nadam da će znati netko tko ima iskustva. U zadnje vrijeme koliko vidim ima dosta audioknjiga sa dramskim načinom čitanja, kada bude više različitih glasova i kojekakvih zvukova. Al ja to nisam pronašao na Audibleu, uvijek pronađem samo osnovnu knjigu i to je to. Ne znam jel možda različite platforme imaju različita izdanja. Recimo Dunegon Crawler Carl sam pronašao odmah takvo izdanje na piratskoj stranici i vidio da mi se sviđa, pa sam pomislio da odem kupiti na Audible, kad ono nema, samo sam pronašao osnovno izdanje u kojem samo jedan tip čita.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 08:05   #2
Probao, nikako mi nije sjelo i odustao. U autu radije slušam mjuzu, jer se na to ne trebam osobito koncentrirati.
Kad čitam volim se koncentrirati na ono što čitam, znaš onu, čitanje s razumijevanjem.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 08:23   #3
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Probao, nikako mi nije sjelo i odustao. U autu radije slušam mjuzu, jer se na to ne trebam osobito koncentrirati.
Kad čitam volim se koncentrirati na ono što čitam, znaš onu, čitanje s razumijevanjem.
je, slažem se 100%. Ajmo reći da sam poslušao oko 30% knjige (ostatak sam pročitao) i istina je da sam imao probleme s koncentracijom. Dovoljno je da ti nešto skrene pozornost na trenutak i već imaš problemčić. Više puta sam vraćao 30 sekundi unazad. Čak mi nije ni toliki problem dok vozim, pošto sam puno vozio izvan grada, a tu nema puno pameti pa se možeš koncentrirati na knjigu, čak je nezgodnije recimo ako sjedneš kod kuće i samo pustiš audioknjigu. Gdje gledati? U šta god se zagledam odvlači mi pozornost, a ako zažmirim onda mi se počne spavati.

Međutim sigurno ima razloga za rastuću popularnost, vjerojatno je dosta toga stvar navike. Također treba imati na umu da mi slušamo engleski jezik, a kada bi imali na hrvatskom sigurno bi bilo dosta lakše biti koncentriran. Dosta mi je zanimljiv koncept te dramske adaptacije, recimo isprobao sam prvo poglavlje Dungeon Crawler Carl i stvarno je bilo dobro. Čak možda kad završim ovaj serijal Cradle, bi u isto vrijeme mogao i pročitati i poslušati DCC pa malo razmisliti o tome.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 23:27   #4
Quote:
CanSee kaže: Pogledaj post
je li zna netko na kojim se platformama možda mogu kupiti i eknjiga i audioknjiga za neku povoljniju cijenu?

Amazon ima opciju matchmaker za Audible koja pregledava korisnikove Kindle knjige i onda nudi audio verziju s malim popustom. Naslov treba imati Whispersync opciju i trebas naravno imati sve knjige legalno kupljene ili posudjene kroz Kindle Unlimited (cak i kad knjigu vratis, audio verzija ostaje tvoja).

Ovo se isplati kad je knjiga u Kindle Unlimited ponudi ili dodje na popust, sto je dosta cesto (bar ovdje u Sj. Americi). Jos bolje ako u isto vrijeme Audible ima nekakav trial, sto je isto cesto.
Ali, iskreno hrpa knjiga uopce nema audio verziju, i jos ih manje ima Whispersync.

Po meni bolje pregrmiti i rucno traziti gdje si stao

Quote:
U zadnje vrijeme koliko vidim ima dosta audioknjiga sa dramskim načinom čitanja, kada bude više različitih glasova i kojekakvih zvukova. Al ja to nisam pronašao na Audibleu, uvijek pronađem samo osnovnu knjigu i to je to. Ne znam jel možda različite platforme imaju različita izdanja.
Ima ih na Audibleu. Probaj traziti "full cast" ili "dramatized".
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:44   #5
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Amazon ima opciju matchmaker za Audible koja pregledava korisnikove Kindle knjige i onda nudi audio verziju s malim popustom. Naslov treba imati Whispersync opciju i trebas naravno imati sve knjige legalno kupljene ili posudjene kroz Kindle Unlimited (cak i kad knjigu vratis, audio verzija ostaje tvoja).

Ovo se isplati kad je knjiga u Kindle Unlimited ponudi ili dodje na popust, sto je dosta cesto (bar ovdje u Sj. Americi). Jos bolje ako u isto vrijeme Audible ima nekakav trial, sto je isto cesto.
Ali, iskreno hrpa knjiga uopce nema audio verziju, i jos ih manje ima Whispersync.

Po meni bolje pregrmiti i rucno traziti gdje si stao



Ima ih na Audibleu. Probaj traziti "full cast" ili "dramatized".
evo baš tražim tog Dungeon Crawler Carl na Audible i ima samo obično, šta god upisao. Probao sam i preko pisca, ali ništa. Možda to ide po regijama, možda to ima u SAD ili UK, a nema kod nas. A odeš na piratske stranice i nađeš odmah.

A ovo me čudi da aplikacije nemaju to riješeno za svaku knjigu koja ima i audio da budu povezane i da se stalno syncaju. Mislim ako stalno moram ručno, koja je onda i fora da im plaćam? Naravno da treba platiti piscu za njegovo djelo, ali sad da ću kupovati i ebook i audio, a da nemam pravu beneficiju, pa i ne namjeravam. Da iskoristim barem neku od rijetkih prednosti života u Hrvatskoj.

A i Amazon kao gazda Audiblea i Kindlea su mogli staviti nekakvu promotivnu cijenu ako uzmeš cijeli paket, naprimjer da uzmem i to navedeno i prime video pa da sve skupa bude 15-20 eura, a ne 30.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:50   #6
Stvarno ne znam kako stvari funkcioniraju na euro trzistu. Ne znam zasto bi se morale syncat audio i e-knjiga. To su dva razlicita proizvoda. Cijena audio knjige ukljucuje i naraciju i produkciju, uz prava i sve ostalo.

Bas gledam, Dungeon Crawler Carla na Audibleu inace cita Jeff Hays - supertalentirani glumac. Gledala sam ga na Comiconu. Tip zvuci ko 20 razlicitih likova. Na Audibleu nema full cast verzije, al vidim da je ima na Sound Boothu i tamo takodjer Jeff Hays izgleda ima glavnu ulogu uz jos par glumaca.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:26   #7
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam kako stvari funkcioniraju na euro trzistu. Ne znam zasto bi se morale syncat audio i e-knjiga. To su dva razlicita proizvoda. Cijena audio knjige ukljucuje i naraciju i produkciju, uz prava i sve ostalo.

Bas gledam, Dungeon Crawler Carla na Audibleu inace cita Jeff Hays - supertalentirani glumac. Gledala sam ga na Comiconu. Tip zvuci ko 20 razlicitih likova. Na Audibleu nema full cast verzije, al vidim da je ima na Sound Boothu i tamo takodjer Jeff Hays izgleda ima glavnu ulogu uz jos par glumaca.
Ma tip je genijalan, primarno sam se zbog njega i toliko nabrijao na slušanje. Slušao sam prvih 20ak minuta tog Dungeon CC i otada samo razmišljam da možda preslušam tako cijelu knjigu.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.