Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2012., 03:00   #1
Horarna astrologija - pitaj konkretno III dio (obavezno pročitati uvodni post)

Budući da je stari topic postao prevelik, otvaram III dio. A za sve koji prvi put dolaze na ovaj topic - mali podsjetnik za lakše snalaženje:


• Kod Horarne astrologije nije bitna natalna karta. Ali je bitno da pitanje bude jasno, što direktnije i nedvosmisleno postavljeno jer točnost odgovora ovisi o tome da li je astrolog dobro razumio postavljeno pitanje.


• Da bi se konkretno odgovorilo na horarno pitanje najvažniji je trenutak kada je pitanje postavljeno, jer se prema njemu i mjestu pitanja izrađuje horarna karta tog pitanja. Ukoliko postavljač pitanja nije ostavio link na kartu astrolog koji odgovara na postavljeno pitanje iz horarne astrologije može sam postaviti link karte za trenutak kada je pročitao i razumio pitanje (ili ako koristi drugu metodu, onda za vrijeme kada je pitanje postavljeno koje je ostavio pitač). Obje metode su mjerodavne.


• Odgovor astrologa treba sadržavati kratko astrološko objašnjenje i nedvosmislen odgovor na izabrano pitanje.


• Uobičajeno je koristiti pravila tradicionalne astrologije te Regiomontanusov sistem podjele kuća pri postavljanju karte.




Važna napomena:

• Nije ok imenovati osobu od koje želite dobiti odgovor ili ponavljati postavljeno pitanje jer se na taj način stvara "atmosfera pritiska", a tu osobu stavlja u nezgodan položaj. Da to izbjegnemo, svi postovi koju takvu atmosferu potiču biti će obrisani i kartonirani.




Vrlo važna napomena:

Još jednom - nemojte ponavljati pitanja. Takva pitanja će biti kartonirana.







Također, imajte na umu da je ovaj podforum prvenstveno mjesto za razmjenu iskustava i svi koji na njemu pišu rade to besplatno. Ozbiljan rad traži puno vremena i truda. Stoga budite tolerantni i strpljivi sudionici. Sretno.



edit:

korisne napomene

korisne napomene (orbisi)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.08.2013. at 18:22. Reason: pojašnjenje
Fish 1968 is offline  
Old 23.07.2012., 09:44   #2
imala bih jedno pitanje
kako tumačite pitanja koja se tiču gubitka kilograma?
moja pretpostavka (posve neutemeljena literaturom), je da se traži aspekt vladara sa saturnom (gubitak, disciplina), ali s obzirom da ne mogu potkrijepiti sa ničim, nisam sigurna.
pa ako bi neko mogao odgovoriti, bila bih zahvalna.
cinober is offline  
Old 23.07.2012., 10:34   #3
Pozdrav svima...evo mene ponovno sa pitanjem...pošto je prošlo dovoljno vremena od mog prošlog pitanja..moje pitanje glasi kada cu ostati trudna? Obod 10:33
Tikky13 is offline  
Old 23.07.2012., 12:53   #4
Hoće li se zbivati štogod na ženskom planu? Moja karta s blagom
Kastav, 12:53
Bastrado is offline  
Old 23.07.2012., 13:47   #5
pomoč

Pozdrav,

zamolila bi, ako mi može ko pogledati za jednog dečka, sta če biti sa nama, i sta se desava sa njim, kakve su njegove namere? posto mi se do sada svaki dan javio, sad mi se več 2 dana nije, i jako me brine, da nije sto naopako. biču vam vrlo zahvalna na odgovoru, Ljubljana, 01.00
ladysanja is offline  
Old 23.07.2012., 14:05   #6
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
imala bih jedno pitanje
kako tumačite pitanja koja se tiču gubitka kilograma?
moja pretpostavka (posve neutemeljena literaturom), je da se traži aspekt vladara sa saturnom (gubitak, disciplina), ali s obzirom da ne mogu potkrijepiti sa ničim, nisam sigurna.
pa ako bi neko mogao odgovoriti, bila bih zahvalna.
Pa ako je pitanje u stilu "da li cu uspeti da smanjim kilazu" onda gledas vl.1 i vl.11 jer to je cilj koji zelis da postignes. Bitno je da je tvoj vladar dobro postavljen i sto se tice kuce i sto se tice znaka, jer to znaci da ces imati dovoljno snage da postignes ono sto zelis.
fensi88 is offline  
Old 24.07.2012., 20:20   #7
Pozdrav!
Molila bih, ako netko uhvati vremena da mi odgovori hoću li u sljedećih mjesec i pol dobiti posao? Ako je odgovor ne, ako možete vidjeti kada bih onda mogla očekivati nešto....unaprijed se zahvaljujem na vremenu i trudu, zaista radite prekrasan posao.

Pitanje je postavljeno u Lekeniku u 19:59.

Unaprijed vam hvala.
__________________
Ponosna na svoju djecu!!
Fae is offline  
Old 24.07.2012., 21:19   #8
Quote:
fensi88 kaže: Pogledaj post
Pa ako je pitanje u stilu "da li cu uspeti da smanjim kilazu" onda gledas vl.1 i vl.11 jer to je cilj koji zelis da postignes. Bitno je da je tvoj vladar dobro postavljen i sto se tice kuce i sto se tice znaka, jer to znaci da ces imati dovoljno snage da postignes ono sto zelis.
hvala.
cinober is offline  
Old 25.07.2012., 01:57   #9
Analiziram vec neko vreme moj solar...i danima mozgam nesto...
Mislim da je sad pravo vreme za ovo pitanje i ovu kartu.
Da li cu se udati za M? (Moj solar me je podstakao na razmisljanje...mada njegov nesto ne obecava...ali tu je horar da da odgovor )
karta : http://i49.tinypic.com/1zxmf7o.gif

Meni je karta simpaticna
Ja - ME,MO
On - JU, SO
Mi imamo separaciju preko glavnih signifikatora ali imamo i aplikaciju izmedju SO i ME... (hvatam se za slamku)
JU je na ASC to me bas raduje...voli me,voli me,voli me
Tacka braka je u strelcu (0.08) i ima 0 sa SMC...to bi mogao biti dobar znak

Ako vam nije tesko gvirnite Hvala.
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Old 25.07.2012., 13:44   #10
hoce li mom decku produziti ugovor(ili ce mozda naci drugi posao), osijek 25.7 13:08, hvala
Klara22 is offline  
Old 25.07.2012., 15:44   #11
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Analiziram vec neko vreme moj solar...i danima mozgam nesto...
Mislim da je sad pravo vreme za ovo pitanje i ovu kartu.
Da li cu se udati za M? (Moj solar me je podstakao na razmisljanje...mada njegov nesto ne obecava...ali tu je horar da da odgovor )
karta : http://i49.tinypic.com/1zxmf7o.gif

Meni je karta simpaticna
Ja - ME,MO
On - JU, SO
Mi imamo separaciju preko glavnih signifikatora ali imamo i aplikaciju izmedju SO i ME... (hvatam se za slamku)
JU je na ASC to me bas raduje...voli me,voli me,voli me
Tacka braka je u strelcu (0.08) i ima 0 sa SMC...to bi mogao biti dobar znak

Ako vam nije tesko gvirnite Hvala.
Ti si Me i Mesec. On je Ju. Imamo jos Ve za tebe i Su za njega. Vidimo da je Me rx combust, ali ovde to ne bi trebalo da ima znacaja, mada nisam bas sigurna obzirom da je Su ko-vladar. Da je Su glavni vladar onda 100% ne bi bilo od znacaja sto je Me rx combust.
Mesec je Besieged (izmedju dva malefika) znak nesrece, a i ovaj Me rx (ti) obicno promeni misljenje, tako da mislim da je odgovor pre Ne nego Da. Ovaj njegov Ju na vrhu tvoje 1.kuce, znaci da on kontrolise tebe, znaci on se pita i od njega zavisi. Jedina optimisticka stvar je ova konjukcija Me rx i Su ali samo pod uslovom da ste vas dvoje vec nekad bili u vezi pa bi ovaj rx oznacio tvoj povratak u protivnom mislim da ces promeniti misljenje.
fensi88 is offline  
Old 26.07.2012., 03:37   #12
Quote:
fensi88 kaže: Pogledaj post
Ti si Me i Mesec. On je Ju. Imamo jos Ve za tebe i Su za njega. Vidimo da je Me rx combust, ali ovde to ne bi trebalo da ima znacaja, mada nisam bas sigurna obzirom da je Su ko-vladar. Da je Su glavni vladar onda 100% ne bi bilo od znacaja sto je Me rx combust.
Mesec je Besieged (izmedju dva malefika) znak nesrece, a i ovaj Me rx (ti) obicno promeni misljenje, tako da mislim da je odgovor pre Ne nego Da. Ovaj njegov Ju na vrhu tvoje 1.kuce, znaci da on kontrolise tebe, znaci on se pita i od njega zavisi. Jedina optimisticka stvar je ova konjukcija Me rx i Su ali samo pod uslovom da ste vas dvoje vec nekad bili u vezi pa bi ovaj rx oznacio tvoj povratak u protivnom mislim da ces promeniti misljenje.
Fensi, znas da jos nisam savladala te ozbiljnije termine combust si mi objasnila sta znaci...al sad si ubacila novi termin "Besieged" No, jasno mi je, ti smatras da odgovor vise naginje ka NE... Poslednja me recenica samo kopka...nismo bili zajedno ranije al ima jedna caka..
U svakom slucaju, videcemo, a ja cu javiti sta se desava po tom pitanju.
P.S. Danas sam mu saopstila tvoj odgovor hahhah volela bih da si mu videla lice, samo je prokomentarisao "ne verujem ja u te tvoje karte" i digao nos do neba.
Hvala ti jos jednom, najbolja si... to vec znas :*
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Old 26.07.2012., 12:21   #13
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Fensi, znas da jos nisam savladala te ozbiljnije termine combust si mi objasnila sta znaci...al sad si ubacila novi termin "Besieged" No, jasno mi je, ti smatras da odgovor vise naginje ka NE... Poslednja me recenica samo kopka...nismo bili zajedno ranije al ima jedna caka..
U svakom slucaju, videcemo, a ja cu javiti sta se desava po tom pitanju.
P.S. Danas sam mu saopstila tvoj odgovor hahhah volela bih da si mu videla lice, samo je prokomentarisao "ne verujem ja u te tvoje karte" i digao nos do neba.
Hvala ti jos jednom, najbolja si... to vec znas :*
Nazalost nisam mogla da nadjem objasnjenje za "Besieged" na nasem jeziku, samo na engleskom:
Besieged planet
fensi88 is offline  
Old 26.07.2012., 16:15   #14
Lijepo Vas molim da mi pogledate kakve su mi mogućnosti zaposlenja u periodu mjesec dana . Općenito mi je poslovna situacija teška, "zablokirana", te sam zabrinuta kada ću naći ozbiljan posao. Hvala
Kaštela

Zadnje uređivanje readerica : 26.07.2012. at 16:15. Reason: zaboravila navesti mjesto
readerica is offline  
Old 27.07.2012., 11:53   #15
Hoću li ikad biti u vezi ili imati išta s muškarcem vagom, koji mi već godinu i 3 mjeseca šalje signale da mu se jako sviđam ( i nabija mi na nos mojeg dečka kao prepreku) , ali me ignorira uvijek kad treba nešto poduzeti?
Zanima me više što taj tip želi

Pitanje postavljeno u Sjevernoj Hrvatskoj, u 11:50h

Hvala.
kosjenkica1 is offline  
Old 27.07.2012., 13:54   #16
Ako mi netko može pogledati bila bi zahvalna!

Da li ćemo on i ja biti zajedno na jesen? 13:49 sati, Zagreb, 27.07.

Hvala!
mala skarlet is offline  
Old 27.07.2012., 18:30   #17
Pozdrav, zanima me sljedeće:
Hoću li dobiti posao za koji sam se prijavila prošli tjedan?
Hvala puno )
Bjelovar 18.30
kliwer is offline  
Old 30.07.2012., 18:43   #18
Pošto pratim Hrvatsku na OI, zanima me hoće li Hrvatska na ovim Olimpijskim igrama osvojiti ijednu medalju?
Slavonski Brod, 18:44
__________________
"ACT LIKE A LADY BUT THINK LIKE A BOSS!"
zvrk740 is offline  
Old 30.07.2012., 21:20   #19
Istina

prošlo je neko vreme i stvari su se izmenile.
Pitanje glasiali me on laže?
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...zod=&orbp=&rs=
hotica is offline  
Old 30.07.2012., 22:10   #20
Quote:
kliwer kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me sljedeće:
Hoću li dobiti posao za koji sam se prijavila prošli tjedan?
Hvala puno )
Bjelovar 18.30
karta
Ima li taj posao ikakve veze sa inozemstvom(da je inozemna firma/poslodavac ili da radi sa inozemstvom).Pitam s obzirom da je i tvoj vladar Saturn i vladar posla Mars u 9. kući koja se,između ostalog veže i za inozemstvo.Taj posao za koji si se ti prijavila teško da se može nazvati kvalitetnim jer se vladar posla Mars, nalazi u znaku svog izgona.

Da budem iskrena, ne izgleda mi baš da će tebe zapasti taj posao.Mars i Saturn imaju budući aspekt,ali njega presijeca aspekt Saturna sa Venerom i to je prohibicija (osim ako ta Venera ne bi bila značajna za taj posao, jer je ona između ostalog i vladar 9.kuće inozemstva, pa ako bi se zbog tog posla moralo ići u inozemstvo/drugi grad onda ne bi bila prohibicija), ali kako je i mjesec u praznom hodu bojim se da je ipak odgovor Ne,jer stvari obično ostaju kakve jesu kad je on u praznom hodu.A i njegov sljedeći aspekt kad promjeni znak je sa Suncem koje je u ovoj karti vladar malefične 8.kuće gubitaka,duševne patnje,tako da mi to još nekako više pokazuje da ne bude ništa od ovog posla.

Ti svakako javi da li si ga dobila ili nisi.
Enlil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.