Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 11:29   #1
Nuspojave lijekova za MPO

pišite svoja iskustva, možda nekoga umire, otklone sumnje i pomognu u postupcima....svi smo u ovome skupa, pa da si pokušamo pomoći i u ovom dijelu priče.

evo....ja sam do sada koristila Klomifene, Gonale, Estrofeme, Siofor, Utrogestane, pila vitamine i folnu, a muž cink.
od svih lijekova najgori mi je bio siofor....pila sam ga dva tri mjeseca, od čega mi je zadavao svakodnevne nasilne proljeve i povraćanja....
klomifen mi je izazivao valove vrućine i noćna znojenja...
ostali lijekovi su prošli bez nuspojava....
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 23:13   #2
gonali su me strahovito iscrpljivali stalno sam bila nezdravo umorna.
pila sam i femaru, ali nisam primjetila nikakve nuspojave
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:03   #3
Ja sam primala Gonale i primjetila sam jace znojenje, nista drugo.. I naravno debljanje, u svakom postupku bi dobila 2-3kg...ali sve to je nista za cilj za koji se borimo.
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 20:31   #4
Potpisujem za Gonale - od nijh mi je bilo nekih pola sata jako vruće. Od klomića, femare i menopura nisam nešto posebno primijetila
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 11:51   #5
kod mene su bili Klomifeni, Merionali i Decapeptyl.

nisam primjetila nikakve posebne nuspojave, osim što mi jajnici u postupku podivljaju i odem u hiper. to mi je najgora nuspojava jer boli.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 12:18   #6
Meni je od menopura i utrića bilo super, sva sam nabujala i bila napaljena non stop
Al na drugom postupku me femara (u komb s gonalima) tako dokrajčila da sam noću mislila da ću umrijeti, m mi je trajala dva tjedna pa je postupak prekinut, to je živi otrov, a popila sam samo nekoliko tableta. Trebala sam ostat kod prvog doktora, al sam pala na spin sa "statistikom" a sad kužim i zakaj je takva.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 12:25   #7
A gle, na svakog utječe drugačije. Jong i ja na femaru nismo imale nikakvih problema
Žao mi da ti je bilo tako
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:05   #8
klomifeni - nis posebo
menopuri - ajme nabujala sam ko dizano tijesto, mantalo mi se u glavi, znojila se ko prasica
cetrotid - nis posebno
decapeptyl - osim sto boli inekcija po popizdin nisam skuzila neke velike promjene
utrici - velike i bolne grudi, glad
gefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:46   #9
Quote:
gefunken kaže: Pogledaj post
klomifeni - nis posebo
menopuri - ajme nabujala sam ko dizano tijesto, mantalo mi se u glavi, znojila se ko prasica
cetrotid - nis posebno
decapeptyl - osim sto boli inekcija po popizdin nisam skuzila neke velike promjene
utrici - velike i bolne grudi, glad
potpisujem za utriće, plus napaljena stalno, udebljala se jer sam puno papala, ne znam od kojih je što, a uzimam i klomiće i estrofem
magicbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:25   #10
od klomifena mi je bilo jako vruće i bila sam jako žedna.....a što se siofora tiče...pijem ga stalno...najbitnije je ne preskakati ga i ne piti na prazan želudac...inače su moguće mučnine i proljev..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 14:19   #11
Opadanje kose par mjesci nakon stimulacije.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:45   #12
Jel imao tko kakve nuspojave decapeptyl-a (primljenog nakon transfera?


Sent from my iPhone using Tapatalk
inika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:36   #13
Gonal- nikakve nuspojave osim što je menga odmah stala, što možda i nije tako loše

Cetrotide- odmah poslije pikanja mi je koža oko uboda pocrvenila, svrbilo me mjesto uboda te sam morala kojih sat-dva hladiti sa ledom

ne sjećam se točno što sam primila kao štopericu no ni tu nikakvih nuspojava

Utrogestan- vaginalno sve ok, oralno sam par puta bila prisiljena uzeti i prilično mi je vrtilo od njih
foxxycon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 14:18   #14
Puregon - gušenje/otežano disanje. Astmatičar sam i često sam morala posezati za Ventolinom
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:37   #15
Klomifen: umirala 2.,3. i 4. dan od migrene, vrtoglavice, smušenosti. Jedva ih gutala.
Duphaston: migrene, obavezno 2-3 dana
Orgalutran: lokalna reakcija nakon injekcije
Utrogestan: vaginalno, a ja imam ringišpil u glavi

Menopur, Bemfola, Estrofem... Ništa!

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:22   #16
Klomifen je najgori đavolji pripravak! Imala sam odvratne valunge (nalete vrućine) od njega.

Puregon
Cetroitide
Orgulatron
Decapeptyl
od njih ništa.

Od utrogestana oralno vam se neće vrtiti ako ga popijete na pun želudac.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:52   #17
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Klomifen je najgori đavolji pripravak! Imala sam odvratne valunge (nalete vrućine) od njega.


Živa istina, ja sam imala i noćne more, razdražljivost i užasne bolove u jajnicima.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:54   #18
Mene je od Suprefact spreja prva 2-3 dana malo boljela glava i kasnila menstruacija, a od Fostimona, Orgalutrana i Menopura sam osjecala jajnike i bila sam malo napuhana.
Do utrogestana nisam nikad dosla pa ne znam Nadam mu se za koji dan pa neka bude bilo sto
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:41   #19
Klomifen
valunzi
bljeskovi u očima od trećeg dana terapije + dvoslika
vodena cista na jajniku

Ovitrelle
ne znam je li do klomifena, ili do ovog lijeka, ali taj cijeli dan nakon primanja štoperice nisam se mogla ustati iz kreveta zbog grčenja, nekakvog kruljenja i kuhanja u trbuhu

Orgalutran
bol pomiješana s pečenjem koja je trajala 30 min nakon primanja injekcije, te crvenilo u krugu 2-3 cm od mjesta uboda; crvenilo se isto povlačilo nakon 30 min
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:11   #20
Letrilan (letrozol) - grozne valunge, nocna znojenja, povremene glavobolje.

I sad ono sto me zanima - jel imao netko reakciju na stopericu (konkretno Ovitrelle) u vidu mucnine i povracanja? Prosli mjesec mi je jutro nakon primanja bilo mucno, ali tu smo vecer bili na vjencanju pa sam pripisala tome. Sinoc sam se oko 20h bocnila, jutros u 8 jedva stigla do wca za povratit i tako 5 puta, osjecam se pregazeno danas.
zp123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.