Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2013., 21:22   #1
Arrow Cijene otkupa filmova i serija

Da li vi znate taj čuveni odgovor, jer ja ću izludit. Prije se na televiziji moglo gledat po 3 premijere paralelno, a danas gledamo po 3 reprize repriznih repriza paralelno, mislim... Koliko su skupi ti filmovi (mislim, naravno, na novije) da ih velike tv. kuće (ako ih mogu nazvati tako) RTL, Nova, pa hajd donekle i HTV ne mogu otkupiti. Ja ne očekujem sad da oni puste Now you see me koji je izašao prije 3 mjeseca, ali ako još jednom vidim Seagala na Novoj, razbijam TV.

1. Sličnu temu nisam mogao naći na forumu, tako da sam je ja objavio.
2. Molim moderatore da premjeste temu u odgovarajući forum ako nisam pogodio pravi.
3. Forumaši, riješimo misteriju.
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 15:02   #2
filmovi se kupuju u paketima, dakle ti uzmeš jedan premijerni blockbuster moraš uzet još par slabijih filmova..stvar ti je u tome šta su noviji jako skupi za današnje televezijie..nezz jel pratiš ali sve su nacionalne u debelim debelim minusima i dugovanjima..to je bilo prije kad si gledo premijere tad je bilo novaca, bilo je isplativo držat televiziju..sada je kriza, svi žele proći što jeftinije zato otkupljuju brazilske turske serije jer im je to jeftino a i drži im gledanost da ipak mogu još zarađivat na oglašivačima...i još jedna stvar neznam kad pogledaš u raspored vidiš da većina filmova ima oznake +12,+15 pa ih moraju puštati u kasnijim terminima ili ih pustit u 8 ali izrezat sve scene nasilja i jebanja, tada nemaju toliku veliku gledanost..gube na gledanosti gube na oglašivačima i to im se ne isplati..toga zakona koji sprečava prije nije bilo ali su ga uveli

zato ako želiš gledat normalne filmove..gledaj na satelitskoj ili u susjednim zemljama (gde taj zakon nepostoji ili je ublažen) ili si uzmi dodatne filmske pakete hbo cinemax ili skidaj preko torenta..na hrvatske televizije zaboravi
fickdich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 15:39   #3
Prije par godina u novinama je bio članak u kojem su obradili tu tematiku te naveli cijenu nekih filmova i epizoda serija. Cijena za filmove se ne sjećam, ali za epizodu tada popularne serije cijena je iznosila čini mi se oko 9.000 eur, a nekih manje popularnih iz SAD-a oko 7.000 eur. Također bio je i objašnjen proces kupnje i ograničenja, nešto u stilu da se televizije iz jedne države međusobno nadmeću (licitiraju), pa koja TV kuća više plati dobije seriju ili filmove.
skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:40   #4
Koliko koštaju da koštaju nije u redu da javna televizija plaća basnoslovne svote za emitiranje nekog blokbastera..
Negdje je bilo napisano da je hrt platio 200 tisuća eura, jedne godine, premijerno emitiranje jednog od Batmana za novu godinu..
Što je apsolutno suludo..

Nije bez razloga činjenica, što recimo na novatv, gledamo uspješne filmove naslova Napad sabljozubog tigra i slične..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:51   #5
Baš me zanima koliko je RTL platio za Broadchurch.
__________________
“Kažeš da ne vjeruješ u znakove s neba i smiješ se na pomisao da svoju vjeru staviš na stvar kao što je ljubav. Nikada ne vidiš dugu na nebu, samo proklinješ kišu. Kažeš da želiš vjerovati, ali da nije vrijedno sve te boli. Ako se osjećaš usamljeno, prestrašeno i ako ne možeš disati, znaj da možeš vjerovati u mene.”
Kozje Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 18:49   #6
znam da su Kućanice (kad su prvi put došle ovdje) koštale PO EPIZODI 7.000 eura, HTV nudil 5.000, a Nova 7.000 i Nova dobila
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 18:51   #7
sa HRT stranice

Zašto ne emitirate i neki noviji film, koji je upravo na rasporedu u našim kinima?
Najnovije filmove (posebice one koji se upravo prikazuju u kinima) uopće nije moguće otkupiti za televiziju. Proizvođač filma, dakako, želi ostvariti dobit na svim područjima distribucije, pa pazi da jednom distribucijom ne ugrozi drugu. Tako se strani filmovi najprije predstavljaju u klubovima za ograničen broj gledatelja. Zatim idu u kinodistribuciju, zatim satelitsku, nakon toga dolaze u videoteke, a tek na kraju prodaju se za televizijsko prikazivanje. Između prikazivanja u kino dvoranama do trenutka kada postane moguće kupiti ih za televizijsko prikazivanje mora proći najmanje godina i pol.

Zašto ne prikažete ponovno odličan film koji već imate u arhivi (znam to jer ste ga prikazali prije nekoliko godina)?
Za svako prikazivanje treba platiti vlasniku prikazivačkih prava. Kod kupnje plaća se samo određeni broj prikazivanja, koji put samo jedno, katkada više, najčešće dva ili tri puta. HRT filmove ima tako dugo dok se ne emitiraju onoliko puta koliko je plaćeno. Stalno čuvamo samo one filmove kojima smo vlasnici.


Zašto ima toliko američkih filmova u odnosu na druge inozemne kinematografije?

Ako ne računamo indijsku produkciju (koja je za hrvatskog gledatelja manje zanimljiva), američka filmska produkcija je daleko veća od bilo koje druge i na televizijskom tržištu je u ponudi najviše američkih proizvoda koji zadovoljavaju određenu razinu kvalitete i odgovaraju interesu hrvatskog gledatelja. Zato američkih filmova i serija i na HTV-ovim programima ima više od drugih inozemnih produkcija. Ali kad god se na tržištu pojavi nešto zanimljivo iz drugih dijelova svijeta, nastojimo i to otkupiti i prikazati.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 19:34   #8
Mogu reć zanimljiva tema.
Znali se koliko dođu američki sitkomi, kako im se cijene kreću??
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 19:36   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znam da su Kućanice (kad su prvi put došle ovdje) koštale PO EPIZODI 7.000 eura...
Tako skupo?
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 21:00   #10
Quote:
M.Williams kaže: Pogledaj post
Tako skupo?
da!! ak ne i skuplje jer je NOVA ponudila 7.000 eura
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:29   #11
Quote:
SheldonCooperr kaže: Pogledaj post
Mogu reć zanimljiva tema.
Znali se koliko dođu američki sitkomi, kako im se cijene kreću??
Negdje sam čitao, tražeći informacije za cijenu filmova, da jedna epizoda američke serije košta 5000 - 14 000 $, zavisi o kakvim se projektima radi.
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 00:21   #12
ne znam cijenu za filmove, ali evo nešto o sapunicama

(cijene po epizodi)







domaća produkcija (sasvim razumljivo da su cijene veće jer je potrebno platiti cjelokupnu produkciju serije)

Urota (RTL Televizija, AVA) - 900 000 kuna po epizodi
Dobre namjere (HRT, Odeon) - 387 000 kuna po epizodi
Odmori se, zaslužio si (HRT, vlastita produkcija) - 330 000 kuna po epizodi
Operacija Kajman (Nova TV, Drugi plan) - 300 000 kuna po epizodi
Bibin svijet (RTL, vlastita produkcija) - 190 000 kuna po epizodi
Luda kuća (HRT, Tvornica bitova) - 220 000 kuna po epizodi
Bitange i princeze (HRT, Interfilm) - 250 000 kuna po epizodi
Ponos Ratkajevih (HRT, AVA) - 210 000 kuna po epizodi
Ljubav u zaleđu (HRT, AVA) - 180 000 kuna po epizodi
Obični ljudi (HRT, AVA) - 180 000 kuna po epizodi

p.s. naslov sam malo prepravio da tema bude šira a ne samo o filmovima
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 00:33   #13
Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitao, tražeći informacije za cijenu filmova, da jedna epizoda američke serije košta 5000 - 14 000 $, zavisi o kakvim se projektima radi.
EE vidiš ti moj sinko za 20 min od 5000 do 14000$, tu se vidi šta valja i šta drži cijenu, a dušemi oni to dobro izrepriziraju pa se to ispali svaka epizoda po 250 put.
Znali se koliko košta Mentalist?
Prvotno je Mentalist bio na RTL prvi 5 sezona oko se ne varam, pa je to uzela Nova tv tih 5 sezona, pa sad me zanima dali je Nova uzela od RTL ili je RTL-u istekla koncesija (ili već šta) pa je to uzela Nova??
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 00:42   #14
Domagoj Novokmet za Glas Istre o filmovima na HRT3 (ulomak intervjua)

Quote:
- I na drugim programima u pristojno doba večeri u zadnje se vrijeme mogu vidjeti kvalitetni filmovi, europski, sve do turskog art-filma "Med". Gdje su dosad bili, čamili u arhivu HTV-a ili ste ih tek kupili?

Kupili smo ih sada. Friško i brzo.

- Kako ste to uspjeli isfinancirati?

Zato što bilo koji filmski klasik košta pedeset puta manje od američkog blockbustera.
glasistre.hr

vjerojatno je malo pretjerao sa ovih "50 puta" ali eto, valjda je samo htio dočarati koliko je razlika velika između starih i novih filmova
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 01:43   #15
U Jutarnjem listu od 4.veljače 2013. je članak u kojem kažu da je cijena Televisinih novela u Hrvatskoj cca 300 eura po epizodi.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 01:58   #16
Quote:
...
Sada, doduše, Turci više ne uzimaju danak u krvi, ali uzimaju televizijski danak, i to doslovce. Cijene njihovih serija od 2010., kada se na RTL-u pojavila “1001 noć”, višestruko su narasle zbog buma koje su napravile na našem tržištu.

Prije nešto više od dvije godine saga o Šeherezadi i Onuru bila je najskuplja od svih turskih sapunica koje su se u tom trenutku pojavile na tržištu. Cijena 90-minutne epizode (u nas se to emitiralo kao dvije) iznosila je, doznajemo, 1400 eura. To znači da je RTL 2010. godine za cijelu “1001 noć” platio 126 tisuća eura. Bez obzira na cijenu, napravili su odličan posao.

Najskupljem TV projektu u turskoj povijesti (samo u pretprodukciju uloženo je 3,5 milijuna američkih dolara) brzo je određena i cijena oko koje nije bilo previše mjesta za cjenkanje. Iako se to vodilo kao poslovna tajna, procjena je da je RTL platio 5000 eura po epizodi “Sulejmana Veličanstvenog”.

Prva sezona imala je 29, a druga 35 devedestominutnih nastavaka, što znači da je do sada ukupno plaćeno navodno 320 tisuća eura. I to u najmanju ruku.
http://www.jutarnji.hr/hrvate-sulejm...-eura/1082976/
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje Dyma : 12.08.2013. at 02:25. Reason: ispravljen c/p
manchild is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.08.2013., 11:32   #17
Ako uzmemo cijenu pre - produkcije u koju je uloženo 3 mil. dolara, onda ova cijena je i razumna. Serija se prodala u 50 zemalja svijeta, pa ako po jednoj epizodi i uzmu 5000$... računaj. Velike su cifre tu.
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 18:04   #18
Zato nema 7.sezone (2012. i 2013. god) Doctor Who-a na HRT-u.. Tko zna koliko to košta..
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 11:25   #19
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post

Zašto ima toliko američkih filmova u odnosu na druge inozemne kinematografije?

Ako ne računamo indijsku produkciju (koja je za hrvatskog gledatelja manje zanimljiva), američka filmska produkcija je daleko veća od bilo koje druge i na televizijskom tržištu je u ponudi najviše američkih proizvoda koji zadovoljavaju određenu razinu kvalitete i odgovaraju interesu hrvatskog gledatelja. Zato američkih filmova i serija i na HTV-ovim programima ima više od drugih inozemnih produkcija. Ali kad god se na tržištu pojavi nešto zanimljivo iz drugih dijelova svijeta, nastojimo i to otkupiti i prikazati.
Mislim da je to više problem duhovnog stanja nacije nego li HRT-a.

Na HRT-u sam vidio doista izvanredne filmove koji su došli iz Turske, Irana, Grčke, Rusije, Brazila... problem je samo u činjenici da prosjećni Hrvat takve uratke ne gleda. Rađe će gledati 15-tu reprizu Terminatora nego li bilo što iz "nesvrstane" produkcije.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:06   #20
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Mislim da je to više problem duhovnog stanja nacije nego li HRT-a.

Na HRT-u sam vidio doista izvanredne filmove koji su došli iz Turske, Irana, Grčke, Rusije, Brazila... problem je samo u činjenici da prosjećni Hrvat takve uratke ne gleda. Rađe će gledati 15-tu reprizu Terminatora nego li bilo što iz "nesvrstane" produkcije.
Da, potpuno si u pravu. Ljudi misle da ako je neki američki film da je ujedno i najbolji, ali to je jedna velika obmana. HRT 3 pušta dobre internacionalne filmove što je za veliku pohvalu, za razliku od ostalih tv kuća koji repriziraju staro smeće, a što je još gore, RTL je jednom u subotu pustio film oko 13h, a onda sutradan u sličnom terminu ponovo ga pustio... Divota
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.