Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2013., 15:34   #49081
Quote:
AlgoM kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Nisam is Zg, Ali cesto boravim tu I kupio bih Stan.
Moze Vas komentar o lokaciji I cijeni 2,200 u Banjavcevicevoj projekat PBZ nekretnine.

Hvala unapred
Lokacija - ok - zanemarimo da je zavrtnica bila industrijska zona prije 10tak godina.

2200 E za m2 bi proslo mozda 2007. Danas mozes zaboravit na tu paru. Moja procjena - 1500-1600E m2 da bi rijesilo problem prodaje tih zgrada...

I.
igorl is offline  
Old 29.10.2013., 10:13   #49082
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Borovje je daleko od spektakularnog kvarta, a odgovaralo mi je iz nekoliko razloga:
1) Prometna povezanost - autom bih uspio ujutro doći do posla na zapadnom kraju grada (Slavonskom avenijom) za dvadesetak minuta (uglavnom zbog sretne okolnosti da je veća gužva bila u suprotnom smjeru );
2) Parking - nisu uspjeli izgraditi toliko zgrada, a da bi nestalo parkinga;
3) Nasip - 2 minute hoda do mjesta za rekreaciju (trčanje, vožnja bicikla).
Znam da ne zvuči kao nešto posebno, ali meni su to bile dosta važne stvari (koje štede vrijeme i živce).

U naselju postoji osnovna škola, čini mi se i ambulanta (ili je u planu), a nedostaje vrtić koji postoji u susjednoj Savici (mislim da je bilo u planu vrtić izgraditi i u Borovju, ali stvarno nisam siguran). Dućana ima (uključujući i srednje velik Konzum), preko mosta su veliki šoping-centri, a u Savici postoji tržnica. Čini mi se da se starija djeca imaju gdje igrati (ima i sportskih terena, ali i nešto divljine za landranje okolo), ukoliko se u Zagrebu roditelji više uopće usuđuju puštati klince da sami budu vani. Nekima smeta blizina toplane i/ili Jakuševca (ne sjećam se da sam ikad osjetio posebno neugodan miris; nekad sam u Velikoj Gorici znao osjetiti takvo što), nekima džamija, a nekima nešto veći broj branitelja koji su u naselju dobili stanove. Meni ništa od toga nije smetalo.

Urbanističkom kaosu usprkos, čini mi se da je situacija u nekim zagrebačkim kvartovima još i gora. Kriza je zaustavila potpunu preizgrađenost i još uvijek mi se čini da u kvartu ima "zraka".
He he.... ima zraka, jes ofkors.
Cijeli kvart smrdi po jakuševcu kad zupušu vjetrovi iz tog smjera. Jednom sam išao kod nekog tiap u Borovje po nešto i skoro sam se ispovračao od kiselkasto-slatkog smrada Jakuševca.
Kerefek76 is offline  
Old 29.10.2013., 10:58   #49083
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
He he.... ima zraka, jes ofkors.
Cijeli kvart smrdi po jakuševcu kad zupušu vjetrovi iz tog smjera. Jednom sam išao kod nekog tiap u Borovje po nešto i skoro sam se ispovračao od kiselkasto-slatkog smrada Jakuševca.
Mislim da ti to tam smrdi nekaj drugo. Kokakola il nekaj od onih tvornica tamo na slavonskoj ja mislim.

Naime postoji taman dio slavonske (taman prije skretanja na heinzlovu iz smjera zapada prema istoku):

https://maps.google.com/maps?q=zagre...15.94,,0,11.29

... gdje konstantno neki bijes gadno smrdi. Nikad nisam skuzio kaj je to...

I.
igorl is offline  
Old 29.10.2013., 12:05   #49084
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
He he.... ima zraka, jes ofkors.
Cijeli kvart smrdi po jakuševcu kad zupušu vjetrovi iz tog smjera. Jednom sam išao kod nekog tiap u Borovje po nešto i skoro sam se ispovračao od kiselkasto-slatkog smrada Jakuševca.
Ne znam koliko je točno Borovje (ima kuća i tamo prema toplani), ali u okolici stambenih zgrada u blizini Držićeve nisam osjetio nikakav smrad (nikakav poseban u odnosu na zagrebački zrak ), a kamoli onaj jakuševečki (ipak je to dosta daleko od odlagališta). Da se to osjeti u tom dijelu Borovja, osjetilo bi se i na Savici (o Zapruđu, Sloboštini i Dugavama da i ne pričam) s kojom Borovje graniči.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 29.10.2013., 12:40   #49085
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je točno Borovje (ima kuća i tamo prema toplani), ali u okolici stambenih zgrada u blizini Držićeve nisam osjetio nikakav smrad (nikakav poseban u odnosu na zagrebački zrak ), a kamoli onaj jakuševečki (ipak je to dosta daleko od odlagališta). Da se to osjeti u tom dijelu Borovja, osjetilo bi se i na Savici (o Zapruđu, Sloboštini i Dugavama da i ne pričam) s kojom Borovje graniči.
Na Savici sam i smrad me zna probuditi u srid noći. Doduše, ja imam hiperhenzibilan njuh
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 29.10.2013., 14:18   #49086
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je točno Borovje (ima kuća i tamo prema toplani), ali u okolici stambenih zgrada u blizini Držićeve nisam osjetio nikakav smrad (nikakav poseban u odnosu na zagrebački zrak ), a kamoli onaj jakuševečki (ipak je to dosta daleko od odlagališta). Da se to osjeti u tom dijelu Borovja, osjetilo bi se i na Savici (o Zapruđu, Sloboštini i Dugavama da i ne pričam) s kojom Borovje graniči.
isti smrad se osjeti i u Sloboštini, Dugavama i Zapruđu. Dakle to je jakuševac
Kerefek76 is offline  
Old 29.10.2013., 14:28   #49087
Mislim da malo pjetjejujete. Ili stvarno imate specijalne noseve.

Sjećam se kad sam, u jesen 1992. godine, iz Dalmacije došao studirati u Zagreb. Imao sam osjećaj da čitavu zimu nije bilo sunca, a smog (prije negoli smo temeljito uništili skoro svu industrijsku proizvodnju) me ubijao u pojam. Istina, i besparica je pojačavala depresivnu atmosferu, ali ...
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 29.10.2013., 14:45   #49088
Pa fakat morate biti neosjetljivi da ne osjetite smrad Jakuševca ujutro kada je vjetar u pravcu grada.
Kerefek76 is offline  
Old 29.10.2013., 20:11   #49089
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pa fakat morate biti neosjetljivi da ne osjetite smrad Jakuševca ujutro kada je vjetar u pravcu grada.
Kad na posao ideš na fax oko podneva vrlo vjerojatno je vjetar već prošao
mkovac67 is offline  
Old 29.10.2013., 21:07   #49090
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Kad na posao ideš na fax oko podneva vrlo vjerojatno je vjetar već prošao
Kakav komedijaš.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 29.10.2013., 23:19   #49091
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pa fakat morate biti neosjetljivi da ne osjetite smrad Jakuševca ujutro kada je vjetar u pravcu grada.
Ja isto mogu ovo potvdit...

bio san nekoliko puta na Borovju i fakat se osjetio smrad onaj kiselkasti s jakusevca valjda...
kako znam da je s jakusevca,pa jer sam isao tamo proucavat ono naselje Kamenarka i onda sam usporedivao smradove i njusio do kuda se osjete...
ukratko,klalificirao sam se za zvanje..tehnicar za smradove(i forumske isto)

inace taj smrad sam osjetio cak nekoliko puta i na pocetku kajzerice,ponekad zaprudju..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 30.10.2013., 08:45   #49092
Pa gdje onda staje taj smrad? Pati li Centar Bundek (ako vjetar promijeni smjer za par stupnjeva)?

Meni je zagrebački zrak bio otprilike jednako loš u mnogim dijelovima grada (barem u južnim dijelovima i centru, nisam provodio puno vremena u sjevernom dijelu grada) i trebalo je vremena da se na njega priviknem, naročito zimi.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 30.10.2013., 09:29   #49093
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ja isto mogu ovo potvdit...

bio san nekoliko puta na Borovju i fakat se osjetio smrad onaj kiselkasti s jakusevca valjda...
kako znam da je s jakusevca,pa jer sam isao tamo proucavat ono naselje Kamenarka i onda sam usporedivao smradove i njusio do kuda se osjete...
ukratko,klalificirao sam se za zvanje..tehnicar za smradove(i forumske isto)

inace taj smrad sam osjetio cak nekoliko puta i na pocetku kajzerice,ponekad zaprudju..
Bome si osjetljiv, jer ako se osjeti skoro kod Kajzerice - onda bi se trebao osjetiti po cijelom Trnju, Krugama, skoro do Centra

Iskreno, ja nisam ni točno siguran kakav je to smrad - nisam baš prečesto bio u tim dijelovima grada...

Iako su stvari na ovoj temi cikličke, mislim da se o tom smradu pisalo jedno 4-5 puta...
z_k is offline  
Old 30.10.2013., 11:57   #49094
Lako za smrad. A šta ćemo sa potresom? Centar grada najkritičniji. Jeli to možda razlog za smanjenje cijene kvadrata?

http://www.politikaplus.com/novost/9...vojoj-funkciji
mkovac67 is offline  
Old 30.10.2013., 12:05   #49095
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Lako za smrad. A šta ćemo sa potresom? Centar grada najkritičniji. Jeli to možda razlog za smanjenje cijene kvadrata?

http://www.politikaplus.com/novost/9...vojoj-funkciji
Potres je sranje za statiku svake zgrade sa "slabim prizemljem" - gdje nema nosivih zidova vec gornje katove nose stupovi kako bi prostor u prizemlju bio otvoren za poslovne prostore.

Taj problem je najizrazeniji u centru gdje su uz slabo prizemlje jos i zgrade stare, pa je veca vjerojatnost urusavanja.
Moras uzet u obzir da imas i novogradnji koje se ruse i bez potresa (klizista posvuda po brdima), tako da iskreno sumnjam u kvalitetu izrade - pogotovo u razdoblju booma (2005-2008) kad su gradili svi, pa i oni sto pojma o gradnji nemaju.

U potresu bi ti jos najbolje prosli socijalisticki armiranobetonski masivi gradjeni 1970-1990 i dakako - novogradnje koje su radjene po pravilima struke...

I.
igorl is offline  
Old 30.10.2013., 13:43   #49096
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
U potresu bi ti jos najbolje prosli socijalisticki armiranobetonski masivi gradjeni 1970-1990 i dakako - novogradnje koje su radjene po pravilima struke...

I.
Odakle ti takve informacije?

Još nije bilo ozbiljnijeg potresa da bi mogli sa sigurno napisati ovako nešto.
homosapiens is offline  
Old 30.10.2013., 15:16   #49097
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Odakle ti takve informacije?

Još nije bilo ozbiljnijeg potresa da bi mogli sa sigurno napisati ovako nešto.
Drugari gradjevinari... doba 70-90 su ti doba "bunker zgrada" sa atomskim sklonistima i bez komercijalnih sadrzaja u prizemlju... NNNI ideja

Kako mi objasnise - prijelaz nosivi zid (podrum / garaza) - stupovi (prizemlje) - nosivi zid je slaba tocka.
Konkretno sam pitao za potrese i rekli su mi da to vrijedi opcenito, a svi detalji ovise od zgrade do zgrade.

I.
igorl is offline  
Old 30.10.2013., 15:18   #49098
Btw bas gledam kako si ekipa u vrbanima III unistava imidz naselja... najprije su ih zahebali s vodom, sad im pak "zraci" bazna stanica. A zapravo ne zraci, samo ekipa nema pojma a zafrkava...

I.
igorl is offline  
Old 30.10.2013., 16:33   #49099
Sami sebi ruše cijene u Vrbanima 3.. sada ne misle na prodaju, no image ostaje, kao sa motorom 1.5 dCi..
FED is offline  
Old 30.10.2013., 16:43   #49100
To netko ima svoj interes u tome.
Zek0slav is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.