Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 19:45   #81
Ja nisam glasnogovornik za poslodavce tako da ne znam zašto se nekome netko nije javio. Ja sam uvijek poslao mail ili nazvao i pitao. Ako mi nitko nije odgovorio prekrižio sam to i nastavio dalje tražiti. Ne znam zašto se čudiš da poduzeća nemaju luksuz trošenja vremena na razne stvari. Hrvatske tvrtke u prosjeku se bore za zrak što je vidljivo iz izrazito niske profitabilnosti poduzeća u hr ako gledaš godišnje podatke o dobiti. Uvijek se prije fokusiraš na chargeable aktivnosti nego na cost aktivnosti.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:08   #82
Nisi glasnogovornik, ali si ogledan primjerak.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:33   #83
Teško da mogu biti ogledni primjerak pošto sam samo zaposlenik ali dobro ti imaš neku svoju predodžbu i gledaš sve negativno.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 18:20   #84
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Teško da mogu biti ogledni primjerak pošto sam samo zaposlenik ali dobro ti imaš neku svoju predodžbu i gledaš sve negativno.
ne znam zašto se Victoru napada zbog njezinog pogleda, dugo čitam i ovu temu i neke druge i njezin pogled na izložene situacije je realan i nije zamagljen šablonama kojima si ljudi inače magle pogled na svijet opterećen nekom njihovom izmišljenom pozicijom u društvu koju treba čuvati i samome sebi opravdavati.

istina boli i najviše boli u društvu koje ne voli čuti stvari koje je naviknuto šutati ispod tepiha, valjda ju zato tako prozivate.

ti se prvo javljaš sa "buhu, jadni poslodavci nemaju vremena" kao glasnogovornik druge strane, pa se otkrivaš kao zaposlenik i jedino kaj ti mogu reći je da na temi posvećenoj frustracijama nezaposlenih nemaš nikakvog "posla" dolaziti i govoriti nam da plava boja nije plava, kad imamo svoje oči i vidimo da je plavo i općenito dolaziti prosipati neistine... ono, nema se vremena, kaj bi vi, normalan natječaj i poštene kriterije, nejde to tako, mi smo prevažni za gubit svoje vrijeme, a vaše nam je nevažno. na svakom natječaju ima 10 kvalificiranih pa se može birati nabrzinu, tak se dela biznis pa ćemo tog nabrzinu izabranog isto tak nabrzinu uvest u posao pa se čudit zaš ga nisu na faksu naučili to delat, jea rajt
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:56   #85
Nisam napao Victoru samo sam rekao svoj dojam. Iskreno mene nema što boliti niti ikog prozivam samo dajem svoje viđenje nekoga tko je bio nezaposlen, tko je bio pripravnik a kasnije i mentor i tko je sudjelovao u zapošljavanju ljudi. Naravno da zaposlenici rade na natječajima ili misliš da direktori pišu mejlove, gledaju CV-e i testiraju ljude? Vjerojatno negdje i da ali to su male i mikro firme. Ovo je tema otvorena za sve ljude zaposlene i nezaposlene. Ne radi se o temi psihološke pomoći za nezaposlene. Ne, boja uopće nije "plava" u svim poduzećima nego je to dojam ljudi jer nemaju drugi dio slike. Razumijem frustracije i toliku negativnost ali postoji doza kad to postane nezdravo. Ako se prijavi 100-200 ljudi na natječaj za pripravnike uvijek će biti 10 kandidata sa dobrim karakteristikama da nauče posao i da budu dobri u poslu i da fax većinu ne nauči puno tj. ne da im znanje koje možeš nekome prodati i da biznis se radi na brzinu. Ništa od toga ne govori da ljudi nisu važni i da se prema njima treba odnositi loše.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 21:11   #86
majke mi, ti nijednu jedinu stvar od onog što sam napisala nisi skužio.

mislim, nisam ni sumnjala da takvi kapaciteti vrše većinu selekcija, al opet. čovjek se nada.
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 14:50   #87
Za sada su moji poslodavci zadovoljni s mojim kapacitetima i prolazim evaluacije prilično ok dakle malo manje ad hominema u raspravi please.

Zadnje uređivanje Grinch24 : 08.07.2014. at 15:02.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:19   #88
Mene je već bilo strah ići na razgovore za posao. Svaki put kad dođem, punude mi plaću manju od prethodnog razgovora
Prošli tjedan sam morao prvi put odbiti posao, tj. odustati od kandidature. Problem su loši uvjeti, minimalac, ne plaća se prijevoz, a posao bi bio na drugom kraju grada.
Ali, ipak ima i pozitivna vijest. Jučer su me zvali da dođem na razgovor za posao za koji sam se prijavio prije 10 dana. Obavili razgovor i nakon sat vremena mi javili da sam primljen Plaća je slična ovoj gore, ali plaća se prijevoz, posao je u centru, a do njega imam dobar prijevoz, pa će mi do njega trebati max 30 min.
Držim fige svim nezaposlenima da što prije promijene svoj status, jer ja sam već više od 15 mj. na burzi i počeo sam gubiti svaku nadu. Ova novost mi je digla raspoloženje i samopouzdanje.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 15:20   #89
Cestitam!
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:01   #90
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Mene je već bilo strah ići na razgovore za posao. Svaki put kad dođem, punude mi plaću manju od prethodnog razgovora
Prošli tjedan sam morao prvi put odbiti posao, tj. odustati od kandidature. Problem su loši uvjeti, minimalac, ne plaća se prijevoz, a posao bi bio na drugom kraju grada.
Ali, ipak ima i pozitivna vijest. Jučer su me zvali da dođem na razgovor za posao za koji sam se prijavio prije 10 dana. Obavili razgovor i nakon sat vremena mi javili da sam primljen Plaća je slična ovoj gore, ali plaća se prijevoz, posao je u centru, a do njega imam dobar prijevoz, pa će mi do njega trebati max 30 min.
Držim fige svim nezaposlenima da što prije promijene svoj status, jer ja sam već više od 15 mj. na burzi i počeo sam gubiti svaku nadu. Ova novost mi je digla raspoloženje i samopouzdanje.
sretno na novom poslu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 18:05   #91
Pozdrav! Evo ja već danima tražim jednu informaciju i duboko se nadam da mi možete pomoć. Došao sam u zg u namjeri da nađem posao. Da li se moram prijavljivat na HZZ ili ne? Jel mogu samo naći nešto preko oglasnika ili? jel mi treba radna knjižica ili neki drugi papiri ako mislim sam tražit zaposlenje? Jel možda moram ovdje prijavit boravište? Naravno, nije mi u interesu radit na crano - sve bi da bude čisto i legalno

Nadam se da će me netko od vas krasnih ljudi ovdje znat riješit ovih nedoumica

P.S. žao mi je ako je ovo krivi topic - nisam bio siguran di da stavim, pa ako je krivi molim da mi kažete
indie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:35   #92
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Cestitam!
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
sretno na novom poslu
Hvala vam

Nova je firma u Hr i nadam se da će sve biti ok. Treba imati pozitivan stav
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 21:56   #93
Ja sam praznovjerna - ne bi nikad objavila na forumu da radim , osim ako bi ugovor bio na neodređeno i već radila neko vrijeme, pa ustanovila da je ok.

Jer ne bi voljela opet se vratiti na temu i čitati kak sam bila sretna da sam našla posao, pa ono sranje veće od najvećeg sranja i nakon nekog kratkog vremena dobila otkaz/dala otkaz/nisu mi produžili ili sl.

A ima takvih, samo onda više ne žele pisati po temi, jer ih sram.

Kaj je bezveze, pa svi znamo kako je danas...malo imaš, malo nemaš.

Zašto to pišem....svakako ti čestitam na poslu, ali nemoj se naveliko opraštati od svijeta nezaposlenosti. Daj bože da nikad više ne budeš njegov dio, ali to se danas promijeni iz jednog dana na drugi.

Ja nisam nikad tu objavila kad sam radila....pa ljudi misle da cijelo ovo vrijeme nisam, a nije tako baš, no ja jednostavno, kako sam napisala, ne želim nikad objavljivati to dok nisam sigurna, a do sad je bilo sve sranje. Par mjeseci pa crkne firma, ili mi ne produže jer ne želim potpisivati nešto što je ilegalno i tak....tak da ja kad i dobijem posao više se niti ne veselim. Kaj je tužno ustvari. Prije mislim: hm, pitam se što me tu čeka...a nije to ok, trebala bi se veseliti...

No, to je već tema za Psihokauč.

Sretno ti i pamet u glavu (ovo drugo znači da na početku šutiš i proučavaš samo dok ne povežem tko tu koga, pa se "prilagodiš").
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 01:11   #94
Hvala Victora
Ovo kaj si napisala ja sam i te kako svjestan. U puno stvari sam bio i ja praznovjeran, ali često su me te stvari znale demantirati. Također koliko sam optimist, toliko sam realist ili ako hoćeš, pesimist Imam i ja dosta negativnih iskustava, od zatvaranja firme, neproduživanja ugovora, zabijanja noževa u leđa od kakti super ulizivačkih kolega, a takve stvari se saznaju tek kad je sve gotovo. Ja smatram da je ovaj posao privremeni, jer koliko god je loša situacija, treba težiti boljemu. Imam želju da radim na jednom drugom radnom mjestu (koje je mojom nespretnošću i nesigurnošću taj posao iskliznuo iz ruke) i ako mi se ukaže prilika, neću razmišljati niti sekunde. A do tad, barem da opet osjetim (ako treba i na kratko) kako je to biti u radnom odnosu

Zadnje uređivanje Trebor01 : 09.07.2014. at 01:22.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:22   #95
Trebor,koja si struka ak se smije znati?
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 16:47   #96
Mala napomena - po novom propisu je rok za prijavu na zdravstveno nakon promjene statusa (recimo iz zaposlenog u nezaposlenog) - 8 dana. Prije su nezaposleni imali 30 dana za to obaviti. Pa pripazite....
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:52   #97
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Mala napomena - po novom propisu je rok za prijavu na zdravstveno nakon promjene statusa (recimo iz zaposlenog u nezaposlenog) - 8 dana. Prije su nezaposleni imali 30 dana za to obaviti. Pa pripazite....
Dobro da si ovo napisala... Kad je to uopće promijenjeno? Nekako je na mala vrata ušlo.
zelda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:53   #98
Našla sam u NN od 9.7. A primjena počinje za 8 dana od objave u NN.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 21:44   #99
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Našla sam u NN od 9.7. A primjena počinje za 8 dana od objave u NN.
Nevjerojatno mi je da u vijestima ništa o tome.

Što se događa ako se netko ne prijavi u tom roku?
zelda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 21:54   #100
a njima na sajtu na više mjesta i dalje piše 30 dana, izvrsno.
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.