Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2016., 17:21   #41
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
u toj dobi je i naš klinac nas dvoje zvao imenom, a nije da smo mu govorili da nas tak zove. sada to čini rijeđe (ima 5). ono, čuje da nas svi ostali tak zovu.
pa vecina klinaca, ciji se roditelji medjusobno zovu imenom (a ne mama i tata ), zovu roditelje imenom.

ima nekih odraslih koji su nas cudno gledali, neki su i prigovarali /bake i dede/, al nije da me to nesto diralo.
zapravo, mislim da nas je i pocela zvati imenom, kada je pitala zasto ja baku zovem mama, pa kada je naucila te relacije, je pocela tak nas zvati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:35   #42
moj je znao da smo mi mama i tata jer smo mu uvijek govorili tipa: daj mami/tati ovo i sl. ali je čuo da nas svi oslovljavaju imenima, pa je i on počeo. nama to nije smetalo. bilo nam je tak svejedno. drugi su se isčuđavali. pitali bi da kak da nas zove imenima, a mi bi im odgovarali da se tak i zovemo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:38   #43
Svasta-Nesto i Nykas mislim da ste na tragu onog sto me muci.. ta rijec „teta“ je univerzalna rijec koja se upotrebljava za svaku random zenu koju dijete sretne na ulici/u trgovini/domu zdravlja/vrticu/+ koristi se cesto za stariju zenu, dok osobe koje su konstantno prisutne u vašim životima zovete imenima/nadimcima.

Sto je onda toliko smijesno u tome da mi nije ugodno kad me se klasificira kao random tetu ako sam prisutna u djetetovom životu, vodim računa o rođendanima, blagdanima i pokušavam najbolje sto znam njegovat obiteljske odnose?

Vi koji ismijavate ovu temu, zanima me kako objašnjavate činjenicu da su nas ti isti ljudi do prije par mjeseci zvali „kumovi“, „kum i kuma“, „Perica i Durđica“, a sad odjednom iz cista mira smo postali kum i teta?
honey-bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:08   #44
ako te netko od njih oslovi sa teta to ne znači da si im nužno neka tamo random.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:25   #45
Odakle mi dolazimo, svi su tete i barbe.
Nema ni strica ni ujaka ni kumova s pratnjom; iako djeca itekako dobro znaju ko im sta.

Uopce se ne zamaram, jedino sto mi ne sjeda je kad mala djeca roditelje zovu imenom. Al da to izbjegnemo, a a iz neke navike, ja muza zovnem "tata", on mene "mama" (naravno dok smo doma samo)
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 00:08   #46
Kad sam bila mala, sve su bile tete, i najbolje prijateljice moje mame su bile (i ostale ) teta Iva i teta ova i ona.


Zvučiš megatetkoidno, kao da imaš trajnu na glavi i metlu u guzici, pa pokušaj uvesti "tetka".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:59   #47
Quote:
honey-bee kaže: Pogledaj post
Svasta-Nesto i Nykas mislim da ste na tragu onog sto me muci.. ta rijec „teta“ je univerzalna rijec koja se upotrebljava za svaku random zenu koju dijete sretne na ulici/u trgovini/domu zdravlja/vrticu/+ koristi se cesto za stariju zenu, dok osobe koje su konstantno prisutne u vašim životima zovete imenima/nadimcima.

Sto je onda toliko smijesno u tome da mi nije ugodno kad me se klasificira kao random tetu ako sam prisutna u djetetovom životu, vodim računa o rođendanima, blagdanima i pokušavam najbolje sto znam njegovat obiteljske odnose?

Vi koji ismijavate ovu temu, zanima me kako objašnjavate činjenicu da su nas ti isti ljudi do prije par mjeseci zvali „kumovi“, „kum i kuma“, „Perica i Durđica“, a sad odjednom iz cista mira smo postali kum i teta?
O jebogapatak, pa daj im onda reci!
Kada kažu - evo došla je teta honey-bee, ti reci "ne, ja sam queen-bee", ili što već!
Dečko ti ne smatra da je to problem i njemu je svejedno. Onda ti to riješi sama, nema druge.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 10:29   #48
Quote:
honey-bee kaže: Pogledaj post
Vi koji ismijavate ovu temu, zanima me kako objašnjavate činjenicu da su nas ti isti ljudi do prije par mjeseci zvali „kumovi“, „kum i kuma“, „Perica i Durđica“, a sad odjednom iz cista mira smo postali kum i teta?
ne objasnjavam si tu cinjenicu. jos uvijek mi cijeli topik djeluje jebeno banalno.
i osobno bih radije da me netko zove teta nego kuma.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:45   #49
Moj tadašnji zaručnik ima nećaka. Mali me zvao imenom, prvo nadimkom jer nije znao reći cijelo ime. Zaručnik je Ujo.
Sada smo vjenčani, mali me i dalje zove imenom. Baka i mama mu govore da sam ja Ujna. Meni je to glupo. Dijete zna da sam ja Timbalandica i glupo mi je da ga sad tjeraju da me zove Ujna.
a i Ujne imaju po 60 god, ja imam 27.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:56   #50
ma meni se čini da autoricu žulja ta promjena. do sad je bila kuma a sad je odjednom teta. ali mislim da odgovor na to pitanje ne treba tražiti na rid-u jer on (odgovor) zapravo nema veze s djecom - da se radi o njegovoj baki koja je odjednom promijenila način na koji ju zove i sad to zvuči manje prisno nego prije, autoricu bi smetalo i pitala bi otkud ta promjena.
jesu li roditelji tog djeteta iz nekog razloga autoricu počeli smatrati manje bliskom i zašto (pa se to preslikalo na dijete) ili to nema veze s odnosom između autorice i njenog dečka, ne bih pretpostavljala. čini mi se samo da to nema veze s djetetom.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 14:35   #51
Problem je u ovome.

Quote:
honey-bee kaže: Pogledaj post
...... zanima me kako objašnjavate činjenicu da su nas ti isti ljudi do prije par mjeseci zvali „kumovi“, „kum i kuma“, „Perica i Durđica“, a sad odjednom iz cista mira smo postali kum i teta?
A odgovor bi trebao biti skriven tu.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
jesu li roditelji tog djeteta iz nekog razloga autoricu počeli smatrati manje bliskom i zašto (pa se to preslikalo na dijete) ili to nema veze s odnosom između autorice i njenog dečka, ne bih pretpostavljala. čini mi se samo da to nema veze s djetetom.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:05   #52
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Moj tadašnji zaručnik ima nećaka. Mali me zvao imenom, prvo nadimkom jer nije znao reći cijelo ime. Zaručnik je Ujo.
Sada smo vjenčani, mali me i dalje zove imenom. Baka i mama mu govore da sam ja Ujna. Meni je to glupo. Dijete zna da sam ja Timbalandica i glupo mi je da ga sad tjeraju da me zove Ujna.
a i Ujne imaju po 60 god, ja imam 27.
Ovaj zadnji red ti je odličan primjer. Ujna moje majke ima oko 75. Mama ima 64


Kakve veze godine imaju, ja sam ujak bio s 13. Ako si majka s 20, bit ćeš i sa 30, 40, 90(s tim da ćeš s 40 biti i baka, a s 90 ćeš imati i šukununučad, ali ćeš i dalje biti mama).


Edit: nek te zovu kako tebi/njima odgovara, samo argumentacija mi je smješna
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:38   #53
Pa naravno da je smijesna.
Sala i tako to?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 19:14   #54
Quote:
honey-bee kaže: Pogledaj post
Ni ja ne vidim nista lose u tome, dapace, svida mi se takav koncept i rado bih voljela da me dijete jednostavno zove imenom.
Mene muči me ovaj naziv "teta"..to je kao da tvoje dijete decka od kume zove "striček"
ak sam dobro shvatila- ti nisi djetetu kuma.. kum je tvoj dečko.. samim time što ste u vezi- tebe ne čini kumom.
ti ustvari nisi ništa tom djetetu.
tako da je teta sasvim pristojan naziv.
ja sam teta (jer ne volim izraz "tetka") djeci svog brata i sestre. ne vidim zašto bi to bio uvredljiv izraz?? pogotovo kad tom djetetu ionak nisi stvarno ništa...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 20:05   #55
Quote:
honey-bee kaže: Pogledaj post
..
Posto smo dosli do zida po pitanju ove teme i vrtimo se u krug, mene zanima sto vi mislite i kako vi zovete partnere svojih bliznjih, odnosno kako učite svoju djecu da ih zovu?
Mene moje kumce zove teta Retra. Necaci me zovu samo Retra. I muz i ja nase mame zovemo po imenu, mala nas zove mama i tata i povremeno po imenu.

Bitni su ljudi i odnosi, titule manje, kumica draga.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 14:23   #56
Ja isto dugo hodam s dečkom i on je bio lani pozvan da bude kum jednom paru sa muške strane. Svi njegovi i njeni, znaci i roditelji i braca i sestre su me svrstali pod "kumu". Rodila se prelijepa curica i ja sam pozvana da budem krsna kuma. Meni je to cast jer su s tim pokazali da mene poštuju i kao osobu i da nas gledaju kao par.
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:15   #57
Ja trazim da me zovu po imenu svi mladji i stariji, svejedno. Ostalo mi ide na jetru i zamara me. Titule i rodbinske veze mi u tom smislu ne znace nista.
Jedino sam s clanovima obitelji s kojima nikada nisam bila u dobrim odnosima zadrzala formalno oslovljavanje. To mi nekako odrzava distancu
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 23:27   #58
Kumu zovem tetom, strinu zovem tetom, maminu tetu zovem tetom, partnericu sestrinog kuma zovem tetom, bakine prijateljice zovem tetama i tetu zovem tetom.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 09:33   #59
Čitajući ovo sam shvatila da uopće nemam pojma tko je meni bio kum ili kuma na krštenju. Mislim da ću mamu danas pitati..
Ako imaš problema s tim kako te dijete zove ispravi ga. Pa nije dijete debil. To šta mu se sjetiš rođendana mu vjerojatno puno manje znači od toga da s njim normalno pričaš.
Neću se praviti da razumijem vaše odnose (točnije da je titula "kum" dovela do toga da ih posjećujete i brinete), ali ako imaš dramu s djetetom probaj ju i rješiti s njim.
Mene nećaci od dečka zovu imenom i njegova sestra me zove imenom (živimo zajedno i čekamo bebu), njega nećaci zovu ujo. Znači kad oni dođu kod nas ili mi kod njih mi smo ujo i (moje ime). To mi je dosta normalno, ali da mi smeta bi rekla klincima, ne kužim kakve veze moj dečko ima s tim..

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 04:41   #60
Ja sam zena "kuma" i nikad me kumcad od muza nisu zvala kumom, zasto bi? Ta kumstva su se desila prije mene, a i da su to novija kumstva, nebi se nervirala

Recimo njegovo kumce sad ima 5 godina, mene zove teta Anabela, ne zove me kumom jer mu to nisam, jasno je ko mu je kum.
Isto ko sto moje kumce muza ne zove kumom nego imenom.

Ja svoje kumove zovem kumom i kumom jer su od rodenja uz mene oboje.

I moj necak mene zove tetom, muza imenom, a mislim da mu je mm malo drazi od mene cak..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.