Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 20:19   #21
Pošto sam ja stari ekonomski yugonostalgičar,koji smatra da je smješni yugo išao loše,a što je neusporedivo sa nećim proizvedenim u Hrvatskoj što ne ide uopće,da li je nekom jasno danas,a meni je,da nije Vukovar materijal za 23 000 zaposlenih u gumarskoj industriji,što je presmiješno,ali stvorilo mu se neko ime u kapitalističkom tržištu,da bi to bio neki super EU Rave party,neki pederluk ili slično.Dakle,koji će prvi uspješni otvaratelj radnih mjesta ovo shvatiti ?Tematska večer..Blago Zadro party......ne nisam ja ovo htio...ovo je izgledno.
polki is offline  
Old 18.11.2016., 20:27   #22
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Naravno da sam pun emocija,znam gdje sam toga dana bio (Osijek).I gledam i slušam ovih dana i razmišljam....i provlači se jebeni apsurd,da je u Vukovaru do 1991.bio raj na zemlji i onda je došla petokraka(i nešto idiota sa ikonografijom) i napravila neviđeni i neljudski masakr.I sve od toga je točno i kontradiktorno.
Zaista se definitivno bolje živjelo u Yu(velika većina),a isto tako je taj sustav iznjedrio neviđene zločince..nemam ja odgovor na ovo.
Možda je petokraka odgovor? Ona je naime već bila tamo, u kasarni, onda je došla neka ikonografija, pa petokraka i nešto idiota s drugom ikonografijom, nastaje masakr.

Ja nemam odgovorna ovo: tko bi 89. rekao da će za 25 god. grad imati manje stanovnika nego je zaposlenih, bi li ga proglasili luđakom ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 18.11.2016., 21:50   #23
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Možda je petokraka odgovor? Ona je naime već bila tamo, u kasarni, onda je došla neka ikonografija, pa petokraka i nešto idiota s drugom ikonografijom, nastaje masakr.

Ja nemam odgovorna ovo: tko bi 89. rekao da će za 25 god. grad imati manje stanovnika nego je zaposlenih, bi li ga proglasili luđakom ?
Nije ni tako,sama petokraka je ošla u kurac.Ili sudeći po vojnim oblastima koje su se poklapale sa sao,imala figu u đepu.Da,jebiga bolje se živjelo,nemam odgovor,možda je Gorbi sve sjebo,ko će ga znati...
polki is offline  
Old 18.11.2016., 22:07   #24
Nemojmo Yu uvlaciti u ovu temu, ona je proslost, vec djeca rodjena u Hr imaju djecu..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.11.2016., 23:43   #25
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ne ponovilo se...
pokoj vjecni...
Siniša Glavašević
https://www.youtube.com/watch?v=mXeD3WEFSck
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 18.11.2016., 23:46   #26
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nemojmo Yu uvlaciti u ovu temu, ona je proslost, vec djeca rodjena u Hr imaju djecu..

Yu je bit svega.Tko ima više od tlist tli,shvatiće.
polki is offline  
Old 19.11.2016., 00:29   #27
Sućut i poštovanje Škabrnji.
Počivali u miru božjem.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 19.11.2016., 00:30   #28
Sućut i poštovanje Vukovaru.
Počivali u miru božjem.

Vlast bi trebala više uložiti u razvoj tog hrvatskog grada.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 19.11.2016., 10:52   #29
Hvala Bogu i Vukovaru na onom što su nam dali iako mnogo toga nismo zaslužili.
Jednog dana "plačemo" nad Vukovarom, Škabrnjom... itd. da bi već drugog dana zaboravili da oni postoje.
Hrvatska politika još uvijek koalira (i financira) sa politikama koje su Vukovaru sadistički nanosile zlo.

Bože, budi milostiv nama grešnicima!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 19.11.2016., 12:25   #30
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
rekoh...
ne ponovilo se...

gledali smo tv...vijest nas se dojmila...i tad su zapucali na nas...
najbolnije iskustvo u mom zivotu je rat...
vratio sam se u jednom komadu,nitko od obitelji nije stradao,kuca nije zapaljena...

neprocjenjiva je vrijednost ljudskog zivota...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.11.2016., 19:09   #31
Meni je toliko uzasno kad vidim da se na ovu tuznu obljetnicu svake godine kolona sjecanja pretvori u politicku paradu i politicari se dođu pokazati umjesto da pomognu razvoju grada .To sto se dogodilo je bilo strasno ,ali je po meni jos strasnije da danas cijela Slavonija propada i da ljudi sada idu iz grada jer nema buducnosti
Kakva korist od pobjede kad se grad prazni
A umjesto da se trose novci na svijece koje se bace za dva dana ,novci su se mogli donirati gradu za razvoj ,umjesto da se skupljaju novci za obnovu vodotornja mogao bi netko otvoriti nesto da se otvore nova radna mjesta .
Treba misliti na buducnost grada i cijele Slavonije ,mislim da oni koji su poginili nisu bas zeljeli ovakvu Hrvatsku gdje sve vise Hrvata zivi u dijaspori
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Old 19.11.2016., 19:20   #32
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
joj daj skinite se više s q..ca s tom snimkom

što je novinar izoliran u podrumu tada mogao znati o tome može li se Vukovaru pomoći ili ne može? Jel znao kakvo je stanje u Karlovcu? Gospiću? Osijeku? Šibeniku? Sisku? Pakracu? Zadru?

Ne, ne zamjeram Glavaševiću ogorčenost i neznanje, nego vama klipanima koji prostituirate tu njegovu "optužnicu", a dobro znate da se nije moglo pomoći.
odurni_gad is offline  
Old 19.11.2016., 21:15   #33
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
joj daj skinite se više s q..ca s tom snimkom

što je novinar izoliran u podrumu tada mogao znati o tome može li se Vukovaru pomoći ili ne može? Jel znao kakvo je stanje u Karlovcu? Gospiću? Osijeku? Šibeniku? Sisku? Pakracu? Zadru?

Ne, ne zamjeram Glavaševiću ogorčenost i neznanje, nego vama klipanima koji prostituirate tu njegovu "optužnicu", a dobro znate da se nije moglo pomoći.
Samo bih htjela napomenuti (za one koji možda ne znaju): nije taj tekst Siniša Glavašević napisao (navodno je napisan izvan Vukovara), samo ga je pročitao, premda se s nekim stvarima osobno nije slagao (to tvrde njegovi bliski suradnici s Radija Vukovar).
Martian7 is offline  
Old 19.11.2016., 21:16   #34
Počivali u miru.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.11.2016., 21:19   #35
Kako je ovo prije svega obljetničarska tema, samo ću napisati neka je čast i slava svim braniteljima ite svim žrtvama agresije.
Počivali u miru.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 19.11.2016., 21:26   #36
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
joj daj skinite se više s q..ca s tom snimkom

što je novinar izoliran u podrumu tada mogao znati o tome može li se Vukovaru pomoći ili ne može? Jel znao kakvo je stanje u Karlovcu? Gospiću? Osijeku? Šibeniku? Sisku? Pakracu? Zadru?

Ne, ne zamjeram Glavaševiću ogorčenost i neznanje, nego vama klipanima koji prostituirate tu njegovu "optužnicu", a dobro znate da se nije moglo pomoći.
boldano
nije se moglo pomoći ????
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 19.11.2016., 21:34   #37
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
boldano
nije se moglo pomoći ????
Nije ga se moglo obraniti, to tvrde svi vojni stručnjaci.
Pomoć (za koju je upitno kako ju se moglo poslati kad su svi prilazi gradu bili blokirani) bi vjerojatno samo za par dana produžila agoniju.
Martian7 is offline  
Old 19.11.2016., 21:59   #38
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
boldano
nije se moglo pomoći ????
ako se nije moglo pomoci onda,neka se gradu pomogne sada...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.11.2016., 22:10   #39
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
boldano
nije se moglo pomoći ????
definiraj što znači pomoći;

je li to spriječiti okupaciju?

dostaviti nešto streljiva i ostaviti ih u obruču?

napraviti neki Rambo proboj i izvesti van branitelje i civile?

Što je po tebi pomoć?

Kada definiraš, napiši kojim snagama bi to izvela (brojčano) i koliki bi po tebi bili gubitci takve akcije
odurni_gad is offline  
Old 19.11.2016., 22:38   #40
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
definiraj što znači pomoći;

je li to spriječiti okupaciju?

dostaviti nešto streljiva i ostaviti ih u obruču?

napraviti neki Rambo proboj i izvesti van branitelje i civile?

Što je po tebi pomoć?

Kada definiraš, napiši kojim snagama bi to izvela (brojčano) i koliki bi po tebi bili gubitci takve akcije
ja?
ti si taj koji si napisao da svi dobro znamo da mu se nije moglo pomoći
na što si ti točno mislio?

nije ga se moglo obraniti kako piše martian7 da vele svi vojni stručnjaci ili mu se nije moglo pomoći?

i da
kad smo tak velki domoljubi svi - napraviti Rambo proboj i izvesti van branitelje i civile

koliki bi bili gubici nemam pojma
za to postoje vojni stratezi
no nije bilo volje

ili je, kao što je bilo u WW2 niz "akcija" i neakcija jer je netko procijenio da ovo treba ili ne treba i svjesno žrtvovao po procjeni toliko i toliko vojnika i toliko i toliko "kolateralnih" žrtava - tako je netko procijenio da se Vukovar ostavi dok ide , ide
Ne malo akcija u WW2, naravno izašlo u javnost desetljećima kasnije, je da su stratezi i predsjednici svjesno slali vojsku u smrt.
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.