Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 12:00   #41
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Jasno sam ti gore napisao.

Ti samo izvlačiš uopćene zaključke i kao što sam rekao sve vjernike trpaš u isti (negativni) koš.

Uostalom, uopće je neinteligentno od mene što raspravljam s tobom.
baš me briga kaj ti misliš

doviđenja
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 06.03.2017., 13:03   #42
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
... ali u državi od 85% vjernika, a svi centri puni nedjeljom, ne treba ti puno da izvučeš zaključak
i ne treba.
ljudi se obiteljski druže po trgovačkim centrima. mame rade a tate s djecom im prave društvo, kad već ne mogu doma.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 06.03.2017., 13:03   #43
Mislim da vam ta argumentacija oko crkve/vjere baš puno ne vrijedi. Ovdje je apsurd što se zakoni za radnika ne poštivaju, ne primjenjuju i isti ne štite radnika, i sad država (bez obzira što je inicijativa Hrvatske biskupske konferencije) ide "zaštititi pravo radnika" preko zabrane rada nedjeljom ali uz strategiju demografske obnove.



"Argumentacija Hrvatske biskupske konferencije nakon drugog pada zakona na Ustavnom sudu promijenila je strategiju i umjesto zabrane rada trgovina nedjeljom zatražila je da se radnici, ako moraju raditi nedjeljom, za to dvostruko plate. Sada kažu kako je razumljivo da u društvu postoje službe kao, primjerice, zdravstvene, sigurnosne, prometne i neke uslužne koje su od općeg i javnog interesa, pa ih je potrebno obavljati nedjeljom i blagdanima. No ima poslova i zaduženja koji se ne moraju obavljati nedjeljom. Tu prije svega misle na poslove u kojima su radnici, zbog slabosti hrvatske zakonske zaštite, “prisiljeni raditi bez nedjeljnog odmora”, ističe se u priopćenju HBK-a."

- Ja ovo podržavam.

"Argumenti u korist neradne nedjelje obično dolaze od sindikata i udruga, Crkve, kao i socijalističkih i demokršćanskih stranaka. Oni se zauzimaju za zaštitu radnika u trgovini, ranjivih zbog ekonomskih uvjeta i nedostatka sigurnosti radnog mjesta. Radnici imaju potrebu za odmorom i provođenjem vremena u krugu obitelji, pogotovo ako imaju djecu. Za vjernike nedjelja je dan posvećen štovanju Boga, svetkovanju, odlasku na svetu misu, odmoru i rekreaciji."

http://www.nhs.hr/novosti/nedjeljom_..._hrvata_59238/

Ja sam za, ne samo trgovine da se zatvore, već SVE, SVE, SVE što nam nije nužno potrebno.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 13:12   #44
A oni koji preko tjedna rade od jutra do mraka ići će kupovati (i trošiti novce) kada?
Mislim, ne kužim što bi postigli neradnom nedjeljom? Misle da bi se ljudi nedjeljom seksali ako nemaju drugog posla?

Ovo je već postalo takmičenje koja će ideja biti blesavija od prethodne...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 06.03.2017., 13:16   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A oni koji preko tjedna rade od jutra do mraka ići će kupovati (i trošiti novce) kada?
Mislim, ne kužim što bi postigli neradnom nedjeljom? Misle da bi se ljudi nedjeljom seksali ako nemaju drugog posla?

Ovo je već postalo takmičenje koja će ideja biti blesavija od prethodne...
radiš li ti nedjeljom?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 06.03.2017., 13:17   #46
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A oni koji preko tjedna rade od jutra do mraka ići će kupovati (i trošiti novce) kada?
Mislim, ne kužim što bi postigli neradnom nedjeljom? Misle da bi se ljudi nedjeljom seksali ako nemaju drugog posla?

Ovo je već postalo takmičenje koja će ideja biti blesavija od prethodne...

trgovine rade od 6-7-8 ujutro do 22 ili 00 navečer tako da svatko stigne potrošiti ako ima šta....
dk1 is offline  
Old 06.03.2017., 13:21   #47
ja apsolutno podrzavam zabranu rada nedjeljom ako ce se ista odnositi i na kafice, kina, restorane, klubove i trafike.
ne vidim razloga da trgovci budu privilegirani. ukoliko se smatra da kruh i mlijeko ne moras bas u nedjelju kupiti, bome ne moras ni u kino otici ili na rucak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 06.03.2017., 13:32   #48
Kaufland radi pon pet + sub čak do 23. Mallovi isto rade barem do devetke radnim danom i subotom.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 06.03.2017., 13:43   #49
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A oni koji preko tjedna rade od jutra do mraka ići će kupovati (i trošiti novce) kada?
Mislim, ne kužim što bi postigli neradnom nedjeljom? Misle da bi se ljudi nedjeljom seksali ako nemaju drugog posla?

Ovo je već postalo takmičenje koja će ideja biti blesavija od prethodne...
Pa postiglo bi se to da radnici u trgovini bi imali malo bolji status. Znači ne bi bili defacto robovi. Jer vlasnici trgovina neće, ne žele i nisu prisiljeni, prekovremeni platiti 2x, 3x, 4x ... itd više, rad nedjeljom i noćni rad platiti 2x, 3x, 4x, ...itd ali HOĆE i radnike prisiljavaju s uvjetom otkaza da rade nedjeljom, svaki dan, i noćni rad.

Zakon o zaštiti na radu se ne primjenjuje, i onda, zašto bi bal bio samo vlasnicima trgovina, kad nam svima može biti maskenbal ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 13:59   #50
Rad nedjeljom zabraniti velikim trgovačkim centrima, a dozvoliti malim obiteljskim dućanima POD UVJETOM da cijene budu 20 % više od redovitih.

Kome baš nešto usfali nedjeljom, moći će nabaviti, a malim dućanima će se isplatiti raditi nedjeljom.
tome is offline  
Old 06.03.2017., 14:00   #51
A mali obiteljski dućani u šoping centrima?
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 14:02   #52
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A oni koji preko tjedna rade od jutra do mraka ići će kupovati (i trošiti novce) kada?
Mislim, ne kužim što bi postigli neradnom nedjeljom? Misle da bi se ljudi nedjeljom seksali ako nemaju drugog posla?

Ovo je već postalo takmičenje koja će ideja biti blesavija od prethodne...

Ne, nego misle, čak možda i utemeljeno, da će ih više biti u crkvi pak će samim time i škrabice biti napunjenije i ljudi će namjesto da kupuju slušati njih odnosno umjesto da se odaju potrošakom mentalitetu bit će okupljeni kao stado oko pastira.

Crkva doživljava trgovačke lance kao konkurenciju, a to što ih tako vide, zapravo dijelom govori o tome kako crkva samu sebe vidi.

Ne vjerujem u nikakvu "skrb za radnike".
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Old 06.03.2017., 14:07   #53
A ak radiš po cijele dane i onda jedan fraj dan ne možeš bolje iskoristiti od odlaska u mall i to još s djecom u kolicima onda jbg.
Iako najveći promet se obrne vikendom, jer po centrima bauljaju svi od tinejdžera do penzića i obitelji s malom dječicom u kolicima.
Zabrani rad nedjeljom WG npr bude vjerojatno stavio odmah kljuc u bravu tj zakupci lokala.

Tak i tak se ovi veliki kupe van, koliko sam skužila Inditex grupa će do ljeta zatvoriti sve dućane u WG, predaleko, premalo prometa, preskupo itd itd.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 06.03.2017., 14:07   #54
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Pa postiglo bi se to da radnici u trgovini bi imali malo bolji status. Znači ne bi bili defacto robovi. Jer vlasnici trgovina neće, ne žele i nisu prisiljeni, prekovremeni platiti 2x, 3x, 4x ... itd više, rad nedjeljom i noćni rad platiti 2x, 3x, 4x, ...itd ali HOĆE i radnike prisiljavaju s uvjetom otkaza da rade nedjeljom, svaki dan, i noćni rad.

Zakon o zaštiti na radu se ne primjenjuje, i onda, zašto bi bal bio samo vlasnicima trgovina, kad nam svima može biti maskenbal ?
?

zakon o zaštiti na radu se ne primjenjuje, pa je rješenje donijeti nove zakone? koji će se...primjenjivati?
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 06.03.2017., 14:15   #55
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
?

zakon o zaštiti na radu se ne primjenjuje, pa je rješenje donijeti nove zakone? koji će se...primjenjivati?
napisao sam već da je to apsurdno https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=44
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 14:23   #56
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Rad nedjeljom zabraniti velikim trgovačkim centrima, a dozvoliti malim obiteljskim dućanima POD UVJETOM da cijene budu 20 % više od redovitih.

Kome baš nešto usfali nedjeljom, moći će nabaviti, a malim dućanima će se isplatiti raditi nedjeljom.
i to će US s lakoćom srušiti

ovo nije socijalizam, ne može država voditi trgovačku politiku
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 06.03.2017., 14:23   #57
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
naravno da ne, ali u državi od 85% vjernika, a svi centri puni nedjeljom, ne treba ti puno da izvučeš zaključak
A koliko ih se tek fuka prije braka? Deklarativni vjernici, čemu čuđenje?
satnik is offline  
Old 06.03.2017., 14:24   #58
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
A koliko ih se tek fuka prije braka? Deklarativni vjernici, čemu čuđenje?
da, to sam zaboravil
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 06.03.2017., 14:44   #59
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i to će US s lakoćom srušiti

ovo nije socijalizam, ne može država voditi trgovačku politiku
naravno da može, kroz zakonodavstvo to i čini.
može i promijeniti ustav, ako baš mora.

a može jednostavo reći da eu to traži od nas.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 06.03.2017., 15:17   #60
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
radiš li ti nedjeljom?
Radila sam kad i ako je trebalo. I kad je bilo fer plaćeno, nisam imala ništa protiv. I muž mi je radio bar jednu nedjelju mjesečno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.