Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 18:04   #1
Kajakom za napuhavanje po Jadranu - Istra i otoci

Ovog ljeta namjeravam kupiti kajak za napuhavanje za 2-3 osobe i krenuti oko cijele Istre Opatija - Kamenjak - Savudrija, Ili oko Cresa i Lošinja ili Unije i sl. Uglavnom više dana, vreća, šator, kamp (ili gdje me večer "zatekne"). Ima li tko kakvih prijedloga? Recimo Opatija - Kamenjak - Savudrija (radi struje ili u drugom smjeru?). Uzeo bih za napuhavanje neki Gumotex solar i sl. Solarne panele, za puniti baterije i sve drugo po danu 30 ak km. Je li netko takvo nešto već učino? Ne krute kajake radi spremanja. Veslo Carbon? ili Na što obratiti pozornost? Inače sam na moru sa čamcem i gliserima već 35 godina. Ronim, podvodni ribolov i dr.

Jel to ostvarivo? - Kao rekreacija

Zadnje uređivanje Tornado11 : 01.03.2016. at 18:08. Reason: dopuniti misao
Tornado11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 12:49   #2
Pa za pocetak, ne mozes kampirati mimo kampova, zabranjeno je
Osobno vozih samo 'tvrdi' kajak, ruta nam je bila nekih 18km, i neki iz ekipe su se tu dosta umorili, neki manje, tako da treba isplanirati kilometrazu. Ne znam kakvi su gumenjaci sa prostorom za spremanje, ako nosis sator, pitanje je stane li ti sve to u barku i koliko bi ti veslanje moglo biti otezano.
Sve stvari koje idu i kajak moraju biti u nepropusnoj vreci, i to su obicno personal belongings, znaci mobitel, lova, fotic, neke cokoladice, rezervne kupace i sl. Zato sam sumnjicava prema nosenju kamping opreme sa sobom po uvalama.
Po meni, bolja je opcija rentati nesto za spavanje (sobu), a da je u blizini nekoliko zgodnih spotova, pa lako svaki dan obidjes nesto.
Mozda si to i mislio pa ja nisam dobro skuzila
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:02   #3
Svaka čast majstore, treba imati hrabrosti za tako nešto (ili ludosti, ovisi kakav si tip).
Nemam iskustva u kajakingu, ali imam iskustva na moru. A imaš i ti kako kažeš. Jedino što te mogu savjetovati je da se dobro označiš, da te drugi skipperi mogu na vrijeme uočiti, kao što imaš ronilačku bovu dok si dole. I opremi se GPS-om, da te možemo potražiti ako što zapne.
Sretno!
Conrad Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 23:12   #4
Kajakom po Jadranu

Da da je nešto jednostavno i nije, no nije stvar hotela i dr. Za kampiranje sam pitao jer ako mi se ne nađe do pred sumrak po ruti a u blizini mora onda pusta plaža ili koji škoj. (po zapadnoj obali Istre). Stvari (personal belongings) idu u plastičnu kantu, sa onim crvenim poklopcem, imam i nekoliko vreća nepromočivih, GPS, Solarni panel 21W accu od nekoliko power bankova 20000 + 20000 +10000 +6000lampe podvodne, nepromočive i dr. rakete, još od glisera, prsluk, bljeskalicu za more, life line, o šatoru, vreći kuhalu isomati rezervnom veslu i sl. i naravno, ali me zanima uz toliko more, i otoke i destinacije, jeli netko takvo nešto radio. Naravno bilo bih bolje sa sea kajakom koji je 5+ metara, u suštini malo brži, ali ova 2 u ovom trenu imam, a sea nemam, niti bih kupovao, jer su mi nepraktičniji od ovih za napuhavanje. Sad imam Hipalon i PVC. Hvala svakome na savjetu. Možda ili oko Cresa i Lošinja ili Lošinja, pa do Unija ili Suska pa natrag cca 30 km dnevno pa gdje i dokle se može. Važno je uživati u prirodi.
Tornado11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:50   #5
Jedna forumasica ti godinama sa deckom (svatko ima svoj kajak) tako obilazi otoke i obalu (spavanje na divljaka po plazama itd). Ima i fotopise. Mogu ti na pm njen "nick" ako je zelis kontaktirati za savjete..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.