Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 09:56   #21
Sirija i Turska na rubu rata, a nafta blizu, Izraelci i Iranci samo čekaju iskru da zarate, Amerikanci kumuju cijeloj priči, Ben reko da će naštampat neograničeno puno dolara, a nafta naglo pala zadnjih tjedana.

Meni tu nešto smrdi. Moguće je da manipulacijama ne daju cijeni nafte da poraste.

Prije ili kasnije će manipulacije malo popustit pa bi cijena trebala porasti. Što vi mislite o trenutnoj cijeni?
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:20   #22
Po meni treba ići ispod 90 u svakom slučaju, ispod i oko 85 je po meni ok za kupnju na rok od par mjeseci.
Ima li tko kakvu knjgu ali dooobru za naftu o fundamentima dakle gdje se crpi, kolike su spremišta, zadnje tehnologije ali ono prava knjiga al ne pre stručna.
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:20   #23
Mislim da najnovije podatke nećeš naći u knjigama, jer dok se knjiga pripremi, napiše, objavi, ilegalno skenira, pojavi na netu i dođe u naše ruke, prođe barem godinu dana, a situacija se do tad lako promjeni. Osim toga, nafta je jako osjetljiva na gospodarsu i političku situaciju.

Bolje prati svjetske poslovne portale, npr. CNBC, često se nađu članci ili rasprave o nafti.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 21:43   #24
Oil historic shift?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 21:27   #25
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Veliki igrači, oni sa po par stotina tisuća dolara mogu otvoriti račun kod nekog američkog brokera, ali to je malo kompliciranija procedura. Kod njih treba voditi brigu i o porezima i raznim pravilima trgovanja pa to ne bi preporučio malim trgovcima.
Pa i mali trgovci mogu otvorit racun kod inozemnog brokera, nije uopce komplicirano, a porez na kapitalnu dobit u USA ne placas ukoliko nisi njihov drzavljanin.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 21:31   #26
Nego, ne pratim bas naftu, kakva je s tehnicke strane, price action, je li graficki slicna kretanjima valutnih parova, postuje li precizno S/R zone?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:14   #27
Crude Oil:
- ova stvarčica je u korelaciji sa zlatom i € a trenutno se nalazi u istoj situaciji kao PM i €.
S naftom ne trgujem, ona mi je jedan od (naj)važnijih "FA indikatora", jer ...
pada li proizvodanja, pada i potražnja za naftom, pada € i Au a $US jača.
>---
Ova druga sl. je od drugog brokera tako da nafta ima i drugu oznaku (#CLZ2),
za razliku od 1. sličice gdje je oznaka za Light Sweet Crude Oil ( _QM).
----
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 16:17   #28
Amerikanci i NATO su osvojili Libiju i Egipat, što se nafte tiče mirni su za sljedećih 50 godina.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:26   #29
Cijena nafte već tjednima pada. Samo je pitanje vremena kada će se dogoditi nešto što će naglo podići cijenu. Kupio 100 barela po 85$, i planiram zatvorit oko 90$.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:06   #30
kakva su predvidjenja ovdje i pozicije ?
ili ste svi na BTC ?
bmw530 d is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:59   #31
ja predviđam rast.. ali nisam dovoljno siguran da kupujem, pogotovo uz problem roll-overa
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:21   #32
nafta raste u isto vrijeme kao i dolar. Ovakvo predviđanje mogao je ostvariti samo vrsni financijski stručnjak
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:04   #33
Što mislite do koje granice bi mogla rasti cijena?
Na kojim stranicama pratite novosti vezane za naftu ?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 12:50   #34
Saudi Aramco Slashes Crude Prices, Kicking Off Price War
https://www.bnnbloomberg.ca/saudi-ar...-war-1.1401759

Usko nafta opet na 30-35$,dobra vijest za ekonomiju paraliziranu korona virusom.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 21:09   #35
to uskoro bi moglo biti sutra.
Nishizawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 23:51   #36
Je, već je sutra

https://finance.yahoo.com/quote/CL%3DF?p=CL%3DF
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 23:58   #37
Isusati, cijeli život čekaš ovu priliku i ne - moraš čitat forum.

Corona + nafta_životni šort svega.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 08:32   #38
Iskustvo nas uči da svijet ne može dugo funkcionirati sa naftom na 25-30$,na tim cijenama skoro nitko nije više profitabilan,jeftinije im je zatvoriti pipe i otići na pivo.
Manje će novaca izgubiti.

https://www.statista.com/statistics/...ce-by-country/
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 08:48   #39
Problem je što neko vrijeme i neće funkcionirati. Mislim svijet.

Očekujem da naši trgovci naftom spuste cijenu goriva za 10 lipa po litri. Ipak oni imaju još starih zaliha koje su kupili 2008. godine kad je cijena nafte bila 150 usd po barelu.

A ako nemaju uvijek Ina može dobiti naftu od Mola po 60 usd a mađari će sebi kupiti novu zalihu po 30 usd......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2020., 15:41   #40
Moze li mi netko objasniti kako kupiti naftu? Do sad sam.ulagao samo u fondove, a sad mi se cini ko idealno vrijems za uloziti par tisuca u naftu. Nasao sam samo onu aplikaciju plus 500, a nemam iskustva s tim...
Bill S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.